Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość _viktoria_

usuwanie znamion

Polecane posty

Gość Mariam76
betrisia , gdzie usuwałaś? Bardzo prosze, jesli macie namiary na porządnego lekarza, to dajcie. Mam na twarzy i za uchem pieprzyki, które zaczęly rosnąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mariam76
betrisia , a gdzie usuwałas.? Jesli macie namiary na porzadnego lekarza, to prosze. Mieszkam w Bytomiu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
napiszcie coś więcej na temat lasera fraksujacego ,nie fraxela ,na co pomaga ,jakie są koszty i gdzie można zrobić ten zabieg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mikarin
czy nie wszystkie lub większość wystają ponad powierzchnię skóry?...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fxx
Witam! Szukam dobrego chirurga w POZNANIU, ktory usunalby moje znamie na twarzy. Punkt jest widoczny, wiec martwie sie o ewentualna blizne... Lepiej sie udac do chirurga onkologa, czy tez chirurga plastycznego? Szukalam troche na stronach internetowych, ale oferta jest bogata i mam wrazenie, ze efekt bedzie przypadkowy.. Znalazlam Centrum Diagnostyki Znamion na Szarzewskiego; jednak nic nie ma na ich temat z opinii postronnych. Zglaszam sie wiec o pomoc na forum :))) Czy ktos juz tam usuwal znamie ? Czy zostaja blizny? Z gory dziekuje za wszelkie odpowiedzi i za dobre adresy w Poznaniu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj,ja usuwalam znamiona w centrun diagnistki znamion u dr Tomasza Fedorowicza na Szamarzewskiego.Z efektu jestem zadowolona.Przyznam ze nic nie bolalo i trwalo bardzo szybko.W styczniu będe usuwac nastepną partie.Polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@fxx hej, jak chcesz dobrego lekarza z Poznania to zobacz te informacje, to jest renomowana klinika (wiem, bo byłam) i ma bardzo dobra stronę z informacjami gdzie dowiesz się więcej jak się odbywa usuwanie znamion

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak wcześniej pisałam ja też się bałam usuwania znamienia a miałam je pod okiem ale naprawdę strach ma wilekie oczy. Faktycznie najmniej przyjemne to chyba znieczulenie, a poźniej juz ok. Ja jestem juz 6 tygodni po zabiegu ijest ślad , smaruję to kremem No-scar , a właściwie chirurg plastyk mpowiedział że za jakis czas w ogóle nic nie będzie widać i że mam jedynie nawilżać, ale ja postanowiłam wcierać jednka ten krem na blizny. Ten krem ładnie mi wygładza ten ślad po znmieniu, bo tydzień po zabieu, czyli wtedy kiedy zaczęłam stosować krem była nierówność. Życzę Waaam powodzenia, akle samam wiem że sttres przed zabiegiem jest nieunikniony pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niunieczek0407
hej ja mialam usuwane znamie w maju 2009 r i moge powiedziec mam etraz szczerze ze po tych paru miesiacach mam tylko kreske.,. moje znamie bylo duze i blizna tez jest spora ale przynajmniej na zdjeciach nie rzuca sie w oczy tak jak tamta myszka ;] pozdrawiam :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość derftg
2 lata temu mialam wypalany taki pieprzyk wypukły koloru skóry.Balam sie ze bede miec po tym dzire w skorze,bo Pani dermatolg po zabiegu wyslala mnie z tym do domu,na szczescie zagoilo sie idealnie bezsladowo. Mialam tam tez wymrazne inne znamie,ale na mnie to nie podzialalo.Jedyne co zauwazylam ro ze znami stalo troszke jasniejsze i ciut bardziej plaskie ,ale nadal widoczne :(,nie bolalo mialam zniecuzlenie w obu przypadkach.Po zaprazaniu nie mialam blizn,ale rana sie powoli goila na brodzi i saczyla :/ brzydko wygladalo. Wczoraj bylam u chirurga onkologa wyciac dwa znamiona,powiedzial ze zastosuje motode elektrokoagulacji tzw.pętle elektryczną :O nie mam pojęcia jak to wyglada :P bo polozyli mnie na stół,zapodali swiatlo w oczy,i wiec nie bylo sie jak przygladac co mi robi. Poprostu urzadzeniem pod wlywem pradu scial mi na plasko te znamiona,tak ze mam strupki cieniutkie i trzeba czasu zeby sie wygoilo.Dal mi masci i kazal trzymac to pod plastrami,tylko ze z mascia i plastrami to nie oddych i sie bedzie dlugo goilo :/ wiec chodze be zplastra i przemywam spirytusem.Brzydko to wyglada,ale podobno dzieki tej metodzie nie bedzie blizn!!! sie okaze za jakis czas :).Ciesze sie cholernie ze wkoncu usunieto mi to badziewie z twarzy :D. czekalam na to 15 lat :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monia1581
Witam! Mam duze znamie na twarzy (chyba barwnikowe - nie znam sie na tym), nie wystaje, jest koloru brazowego. Latem jest ciemniejsze, zima jesniejsze. Czasami latem, gdy przebywam dlugo na sloncu zaczyna mnie swedziec (oczywiscie smaruje filtrem). Czy mam sie czegos obawiac?? Czy jest ono niebezpieczne??? Czy kwalifikuje sie do usuniecia na NFZ??? Bede wdzieczna za odpowiedzi. Specjalistami pewnie nie jestescie ale na pewno wiecie cos na ten temat;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoro Cię swędzi i to drapiesz to jest ryzyko jego uszkodzenia, tak więc takie znamię kwalifikuje się do usunięcia na nfz czy jest niebezpieczne to oznajmi specjalista do którego się udasz. jedynie w przypadku chirurgicznego wycięcia znamienia będziesz miała na 100% pewność, że znamię było zdrowe, a więc nie zawierało komórek nowotworowych czy tym podobne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a w sumie w dzisiejszych czasach każde znamię można usunąć na NFZ, tak więc o tą kwestię nie powinnaś się martwić ;) tylko bądź też świadoma tego, że nie każdy szpital ma 'dobrą' sytuację finansową, a od m.in.tego zależy, jaki okres będziesz zmuszona czekać. Cieszę się, jeżeli pomogłem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość usunelam
najpierw na szyi mialam ich bardzo duzo. sam zabieg byl w sumie bezbolesny jednak przy znaieczuleniu myslalm ze umre dostalam kilka nie wiem ile bo z bolu stracilam rachube zastrzykow w szyje. zostala mi jedna mala blizna trzeba sie dobrze przyjrzec zeby zauwazyc 2 lata temu usuwalam tez calkiem spore zdanie z okolicy pachy to akurat w ogole nie bolalo blizna jest praktycznie nie widoczna oba zabiegi wykonywali chirurdzy z tego co pamietam to przez tydzien trzeba zmieniac opatrunki i po drugim zabiegu mialam szwy nie ma sie czym martwic nie boli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monia1581
Dziekuje za odpowiedzi:) Oczywiscie, pomogly mi:) Mam jeszcze jedno pytanie. Jestem troche "zielona" w tych sprawach. Co wlasciwie powinnam zrobic, aby usuneli mi znamie na NFZ??? Do kogo mam najpierw pojsc??? Za odpowiedzi bardzo dziekuje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie najpierw byla wizyta u lekarza pierwszego kontaktu, powiedzialem tylko ze chcialbym dostac skierowanie do chirurga na usuniecie tych znamion, skierowanie dostałem. Chirurg powiedzial, ze ma jakies urzadzenie ktorym by mogl mi to usunac ale dopiero od 18 roku zycia(wiec w tamtym czasie musialbym czekac jeszcze rok) i zaproponował mi 2 szpitale, w ktorych moglbym usunac. Zdecydowałem się na najbardziej zadluzony szpital w polsce(jeszcze nie wiedzialem o ich sytuacji finansowej ;)) i czekałem ponad 9 miesiecy w kolejce ;) ale z tego co czytałem z poprzednich stron osoby, ktore rowniez usuwały na NFZ, czekały nawet do 3 tyg. Bierz pod uwage rowniez to, ze niektóre kliniki maja podpisany kontrakt z NFZ ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też miałam zabieg
Ja miałam usuwane znamię pod koniec zeszłego roku (2009). Poszłam ze znamionami do dermatologa, Pani Doktor obejrzała wszystkie i jedno zaleciła wyciąć u chirurga. Najlepiej wyciąć bo znamię idzie potem do badania. W zasadzie mogłam je mieć wycięte od razu, ale najpierw musiałam iść na szczepienie przeciw żółtaczce typu B. Po 2 dawce szczepienia czyli po miesiącu poszłam na zabieg, znieczulenie było delikatne, poczułam tylko ukłucie w brzuch, potem już nic, zabieg trwał kilka minut. Mam jednak bliznę, najlepiej kupić jakąś maść do blizn. Zabieg wycinania był wykonywany w ramach NFZ, a gdzieś do miesiąca przyszedł wynik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też miałam zabieg
Dodam, że po zabiegu musiałam przyjść na zmianę opatrunku za dzień-dwa a potem sama już sobie zmieniałam i po tygodniu ściągnięcie szwów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kas.g
hej monia1581. ja wlasnie tez miałam usuwane na twarzy pieprzyki metoda elektrokoagulacji, jedna dziurka fajnie sie zarasła, ale druga głebsza była i jeszcze troche brakuje do wypełnienia. teraz stosuje dermatix, mam nadzieje ze bedzie lepiej. a gdzie miałas 2 lata temu wypalony ten pieprzyk? na twarzy? Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich!Niedawno odwiedziłam lekarza medycyny estetycznej i chcialam się dowiedziec coś o moich pieprzykach-mam ich sporo na plecach,raczej są większe i odstające.Pani doktor powiedziala ze nie są one podejrzane -zupelnie bezpieczne ze to tylko włókniaki i ze można to usunąc laserowo.Czy któraś miała usuwane pieprzyki taka metodą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monia1581
Chcialabym jeszcze dodac, ze moje znamie jest duze ok. 5cm x 5cm! Prawdopodobnie mialabym przeczep skory. Jak pisalam wczesniej nie znam sie na tym. Czy mial ktos z Was podobny przypadek??? Dziekuje za odpowiedzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fioletowa98
witajcie! Słuchajcie mam naczyniaka płaskiego na szyi wchodzącego na żuchwę jest on dosyć duży (dł 5 cm szer.2) jest on różowy. Chcę go usunąć. Oczywiście jak sie okazło nie jest to takie proste, gdyż byłam dzisiaj w poradni chirurgii ogólnej w Gryficach( woj. zachodniopomorskie) i powiedziano mi tam, że oni nie podejmą sie wycięcia tej mojej myszki, a lesera nie mają ;/ Wysłali mnie wiec do dermatologa. Jutro rano wybieram się tam... Proszę was, o poradę. Wiecie coś na temat usuwania naczyniaka płaskiego w Szczecinie? Rzecz jasna chciałabym zrobić to na NFZ. Z góry dziękuje za porady ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fioletowa98
zapomniałam dodać, że mam myszkę od urodzenia i usuwanie jej chirurgicznie i wysyłanie do badania jest niepotrzebne, ponieważ jak powiedziała pani chirurg nie powinno tam być żadnych zmian nowotworowych. Pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zapraszamy
Forum www.feelbeauty.eu/forum które daje wiedzę każdemu...od medycyny estetycznej przez zabiegi chirurgii plastycznej po dokładnie opracowany dział badan! Zobacz na www.feelbeauty.eu/forum ponad 800tematów ,ponad 6000postów,fotki pozabiegowe ,przejrzyscie ulożone tematy.Każdy temat opracowany z dużo iloscia informacji i fotek.Twój post nigdy nie pozostanie bez odpowiedzi! Modereatorzy w każdym dziale zawsze pomocni! Wchodząc na nasze Forum znajdziesz wszystko co Cie interesuje. Zapraszamy na www.feelbeauty.eu/forum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 345t67
Mialam wypalane u chirurga tydzien temu znamiona i mam wilkie wypalone dziurki na twarzy,zapisal mi detromecyne -masc i kazal nosic pod plastrami tak robilam,ale teraz mam watpliwosc czy szybciej sie zagoi bez smarowania mascia i noszenia plastra.Urlop mi sie konczy i zalezy mi na szybkimw wygojeniu... PORADZCIE!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fioletowa98 ja na twoim miejscu poszukalabym lasera.Napewno nie bedzie tanio ale czas gojenia bedzie krotszy.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kas.g
do 345t67 Ja tez miałam tak samo jak ty wypalone na twarzy i to ponad 2 miesiace temu, prawie 2 miesiace ryczałam, byłam załamana i jeszcze jestem :/ choc jest juz troszke lepiej, dziurki powoli sie zalewaja, ale z tego co sie dowiedziałam od innych lekarzy takie gojenie trwa nawet do 1,5 roku :/ Ja drugi raz na taki zabieg nie zgodziłabym sie, nawet jesli kiedys bedzie to wygladac lepiej :/ wolałam pieprzyki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×