Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość _viktoria_

usuwanie znamion

Polecane posty

usuwałam u dr Obrockiego w klinice Jolly Med - poczytaj parę stron wstecz - parę razy opisywałam wszystko, od początku od wizyty u dermatologa do usunięcia ostatniego znamienia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pimponka2006
hej a czy ktoś jeszcze miał usuwany pieprzyk u dr.Obróckiego?jaki on jest miły,kompetentny,uczciwy?czytałam jego opinie i są różne,boję się bo nie chciałabym mieć blizny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam was. Chciałabym doradzic sie . mam 4 płaskie pieprzyki (około 3-4mm) na policzku i chcialabym je usunac..poszłam do jednego chirurga i on powiedział ze trzeba wyciac chirurgicznie, poszlam do innego ten powiedział ze trzeba je usunac laserem.... co robic? kogo posluchac...ktory zabieg daje lepszy efekt? i który jest bezpieczniejszy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agata22lata
ile kosztuje przeszczep skóry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pimponka2006
hej Kaśka z tego co się naczytałam,bezpieczniej jest usunąć pieprzyki chirurgicznie,bo po zabiegu mogą zrobić badanie,które wykaże czy pieprzyk mógł być rakotwórczy czy nie.Tylko,że ryzyko,że może zostać blizna jest w rym przypadku większe,ja też chce sobie wyciąć ale na pewno chirurgicznie,bo słyszałam,że pieprzzyki odstające usuwają tylko chirurgicznie,no ale cały czas się boje tej blizny :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no własnie tez boje sie blizn, bo w sumie sa cztery obok siebie wiec moze to wygladac kiepsko. sama nie wiem co robic, poprostu namieszali mi w głowie swoimi odmiennymi decyzjami :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spec. chir.
Wg. zaleceń każde znamię barwnikowe powinno być dane do badania hisopatologicznego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć wszystkim:) Mam okropnego pieprzyka na policzku ok 5 mm. Z roku na rok robi się on coraz większy ale nie odstaje tak normalnie tylko robi się z niego taka jakby kuleczka... to brodawka? Straaaasznie chce to usunąć wprawia mnie to w kompleksy.... myślę że najlepsza metoda dla mnie to usunięcie skalpelem... ale nie wiem gdzie mam to zrobić. Mieszkam w okolicach Rzeszowa znacie kogoś dobrego stamtąd? A tak w ogóle na początek powinnam iść do dermatologa? Byłam ok. rok temu ale pani dermatolog powiedziała mi żebym dała sobie z tym spokój no to dałam a teraz żałuje i po prostu muszę to usunąć bo to jest ochydne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olcia30
Witam wszystkich. W ubiegły piątek miałam usuwane cztery znamiona w klinice Derma Plus we Wrocławiu u dr. Wojciechowskiego. Wcześniej byłam na konsultacji u dermatologa i pani doktor stwierdziła że znamiona barwnikowe powinno się usuwać tylko chirurgicznie, ponieważ po laserze nie można ich zbadać. Sam zabieg nie bolał kompletnie nic i trwał niecałą godzinkę. Po wszystkim znamiona poszły do badania histopatologicznego i po tygodniu jadę do zdjęcia szwów i na wizytę kontrolną. Cena zabiegu w tej klinice (od jednego znamiona) to 300,00 ale w tym jest badanie, zdjęcie szwów i wizyta kontrolna. Według mnie wszystko poszło bardzo sprawnie, profesjonalnie a przede wszystkim bezboleśnie. Teraz pozostało mi czekać na wyniki. Jestem optymistką więc mam nadzieję że będą w porządku :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwia0987
Witam! Wczoraj miałam usuniętego pieprzyka na plecach ok 5mm. Chirurg założył mi szwy i powiedział, że na ich ściągnięcie mam się zjawić za dwa tygodnie!!! Zdziwiło mnie to troche bo pare lat temu również usuwałam podobne znamie i do ściągniecie szwow poszłam chyba po paru dniach. Proszę w związku z tym o odpowiedz - czy to nie za długo po dwoch tygodniach ścągać te szwy? A jeżeli sie wrosną w skórę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pat140991 pomóżcie
Hej ;) Mam znamię na udzie (myszkę) o średnicy 4x7cm ;/ Chciałam je usunąć. Mam już sierowanie do chirurga ale zastanawiam się ile bd musiała czekać na zabieg, jaką metodą to usunąć i czy zostaną po tym blizny?? Długo będą się potem goiły? Pomóżcie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kama-antyznamie
Czy ktos moglby mi opisac dwie metody wypalania pradem i laserem. Wiem, przesadzam, ale jestem chisteryczka i ogolnie bardzo sie boje. Mam znamie chyba barwnikowe plaskie na twarzy, na policzku. Czesto drapalam, niestety. Ale zwlekam z usunieciem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chciałabym usunac znamie Czy ktos byl u dr Bozeny Jaklik i moglby ja polecic? Prosze o odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy ktos może polecić chirurga, najlepiej plastyka w POZNANIU ? (lub odradzić)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mikarin
może mi ktoś powiedzieć jakie znamiona można usuwać na kasę chorych? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, chciałabym podzielić się moim doświaedczeniem związanym z usunięciem znamienia-może akurat komuś pomogę, bo sama wiem, że zanim się zdecydowałam przejrzałąm mnóstwo postów. Zabieg miał miejsce 5 dni temu w Szpitalu Kolejowym we Wrocławiu na NFZ. Jedną dobę spędziłam w szpitalu. Sam zabieg trwał ok. 20 min w znieczuleniu miejscowym, metodą chirurgiczną, czyli znamię zostało wycięte skalpelem, założono mi kilka szwów. Samo znieczulenie było nieprzyjemne, ale po chwili już nic nie czułam, tzn. bólu, bo to że coś mi tam rysują po skórze to jak najbardziej:) Tak więc sama interwencja chirurgiczna w porządku, najgorzej czułam się w momencie kiedy trafiłąm do prawdziwej sali operacyjnej pod lampę chirurgiczną, trzęsłąm się ze strachu. Po zabiegu nic mnie nie bolało, nie musiałąm nawet łykać tebletek przeciwbólowych. N Po 4 dniach zdjęto mi część szwów, reszta po weekendzie. Po zabiegu utrzymuje się zasinienie w okolicach cięcia, co jest normalne Ciekawa jestem jak będzie wyglądała blizna po kilku tygodniach od zabiegu bo podobno tyle się coś takiego goi. W razie pytań chętnie odpowiem:) Aha zabieg wykonywał mi dr Jarliński, bardzo przyjemny człowiek z super podejściem, zwłaszcza w trakcie zabiegu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam jestem tydzień po zabiegu usunięcia znamienia pod okiem (a dokładnie zlokalizowanego poniżej nabłonka rzęsistkowego, tak że istaniało ryzyko że po wycięciu znamienia stracę rzęsy na tym odcinku). Tak się na szczęście nie stało, pewne dzięki umiejętnościom i dobrej chęci chirurga. Szwy już zdjęte, lekarz również pozbył się strupka z rany na ten moment jest malutki śladzik, który ma zniknąć i podobno nawet blizny nie będzie. Mam tylko to miejsce nawilżać i do tego celu kupiłam w aptece zel aloesowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zapraszamy
Forum www.feelbeauty.eu/forum które daje wiedzę każdemu...od medycyny estetycznej przez zabiegi chirurgii plastycznej po dokładnie opracowany dział badan! Zobacz na www.feelbeauty.eu/forum ponad 800tematów ,5500postów,fotki pozabiegowe ,przejrzyscie ulożone tematy.Każdy temat opracowany z dużo iloscia informacji i fotek.Twój post nigdy nie pozostanie bez odpowiedzi! Modereatorzy w każdym dziale zawsze pomocni! Wchodząc na nasze Forum znajdziesz wszystko co Cie interesuje. Zapraszamy na www.feelbeauty.eu/forum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mikarin
czy ktoś mi powie - PROSZĘ :] - które znamiona można usuwać na kasę chorych? z góry dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zapraszamy
Forum www.feelbeauty.eu/forum które daje wiedzę każdemu...od medycyny estetycznej przez zabiegi chirurgii plastycznej po dokładnie opracowany dział badan! Zobacz na www.feelbeauty.eu/forum ponad 800tematów ,5500postów,fotki pozabiegowe ,przejrzyscie ulożone tematy.Każdy temat opracowany z dużo iloscia informacji i fotek.Twój post nigdy nie pozostanie bez odpowiedzi! Modereatorzy w każdym dziale zawsze pomocni! Wchodząc na nasze Forum znajdziesz wszystko co Cie interesuje. Zapraszamy na www.feelbeauty.eu/forum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spec. chir.
Wszystkie znamiona barwnikowe oraz występujące w miejscach drażnionych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asia16
hejka ja mam pytanko w sprawie tego czyy zna ktos dobrego lekarza w poznaniu od usuwania znamion i ile kosztuje takie usuwanie w poznaniu?? z góry dziękuję za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mariam76
Jestem z Bytomia, gdzie mozna ładnie usunąc pieprzyki. Miałam kiedys koło nosa dosyc duzego, usunęłam w AVIMEDZIE, nie jestem do końca zadowolona. Blizna, fakt, została mała, jednak wokoło jest kółeczko, pozbawione barwnika, które nie chce sie ani opalic, ani zakryć podkładem, najbardziej widocze w lecie, kiedy skóra sie opala, a ono nie. To efekt azotu, po usunięciu pieprzyka. Więc, jesli ktos ma namaiary na porządna klinikę , porządnego lekarza od usuwania bez blizn bede niezmiernie wdzięczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mariam76
Jestem z Bytomia, gdzie mozna ładnie usunąc pieprzyki. Miałam kiedys koło nosa dosyc duzego, usunęłam w AVIMEDZIE, nie jestem do końca zadowolona. Blizna, fakt, została mała, jednak wokoło jest kółeczko, pozbawione barwnika, które nie chce sie ani opalic, ani zakryć podkładem, najbardziej widocze w lecie, kiedy skóra sie opala, a ono nie. To efekt azotu, po usunięciu pieprzyka. Więc, jesli ktos ma namaiary na porządna klinikę , porządnego lekarza od usuwania bez blizn bede niezmiernie wdzięczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość betrisia
Czytając ten wątek, chciałabym opowiedzieć jak to było u mnie i zwrócić niektórym uwagę. Jeśli ten zabieg mają wykonać studenci, lepiej na nie się nie zgłaszać jeśli chodzi o bliznę, najlepiej do chirurga specjalisty- onkologa. Ja miałam wyciętą "myszkę" znamię duże na goleni prawej, skórę pobrano mi z uda. Goiło się bardzo ładnie, ale zbyt wolno, minęło już prawie pół roku od zabiegu i efekt marny. Kiedy rzuciłam palenie, blizna zaczęła się gwałtownie rozjaśniać, pozbywać tych martwych naskórków.. Wczoraj miałam wycięte znamię na brzuchu, mam 6 szwów i zabieg jak przy wyrywaniu zęba, nawet o wiele lepszy :)..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość betrisia
Co do usuwania, polecam wycięcie chirurgiczne, to jest najlepsza metoda, po pierwsze nie daje skutków ubocznych, po drugie ma sie pewność, że znamię jest łagodne lub złośliwe, wycięte w całości, lub nie.. Blizny są miej istotne niż ludzkie życie... A laserowe usunięcie, u niektórym po usunięciu po paru latach na to miejsce znowu zaczyna wyrastać, i nie ma się pewnośći, czy to był złośliwy, czy łagodny, czy dobrze wypalony do końca...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×