Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

rybak z Daru Młodzieży

lubię słuchać jak szumi morze

Polecane posty

Gość jakaś jestem dziwna
Żadnych oświeconych feministek tutaj nie ma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nieśmiały z O2
Ja natomiast jestem zdeklarowanym męskim szowinistą i cholernie dobrze mi z tym :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no to dowiedz sie
Feminizm (od łac. femina - kobieta) to ideologia i ruch społeczny związany z ruchem równouprawnienia kobiet. Istnieje wiele odmian feminizmu, ze względu na różnice (głównie etniczne i polityczne) między jego zwolennikami oraz z powodu zmian światopoglądowych, jakie zachodzą w samym ruchu feministycznym. Dzisiaj pod pojęciem feminizmu rozumie się przede wszystkim nowy ruch feministyczny, który rozpoczął się około 1968 roku.[brak źródła] Jednakże wszystkie nurty feminizmu oparte są na przekonaniu o dyskryminacji kobiet ze względu na ich płeć, prawie kobiet do emancypacji, sprzeciwie wobec seksizmu i patriarchatu.[brak źródła] Feminizm opiera się na założeniu o dualizmie płci i chęci zwyciężenia dotychczas występującej w historii dominacji mężczyzn.[brak źródła] Feministki i feminiści dążą do przekształcenia tradycyjnych relacji między płciami, uważanych za zniewalające jednostkę[brak źródła]. Stąd pochodzi też myśl, że wyzwolenie kobiet jest i wyzwoleniem mężczyzn. Feministki nie chcą zamiany miejsc między kobietami i mężczyznami, nie chodzi też o naśladowanie mężczyzn, których rola społeczna także wzbudza głosy krytyki[brak źródła]. W feminizmie podkreśla się szczególną naturę kobiet, która jest równowarta z naturą mężczyzn. Zakłada się, że uznanie kobiecych wartości i sposobu życia jest cenne zarówno dla mężczyzn jak i dla kobiet. Radykalne feministki mówią o oddzieleniu się od mężczyzn poprzez doprowadzenie do panowania kobiet - matriarchatu, umiarkowane mówią o wzajemnym uzupełnianiu się płci. Ich szczególna uwaga poświęcona jest przeciwdziałaniu dyskryminacji i gorszemu traktowaniu kobiet ze względu na ich cechy, sposób myślenia i osiągnięcia w różnych dziedzinach życia. Dostępne są liczne pozycje literatury feministycznej, jak również teologia feministyczna, które tłumaczą, jak w historii fałszowano i niedoceniano role kobiet, oraz które próbują wyrównać te historyczne deficyty. Myśl feministyczna kiełkuje od XVII-XVIII wieku, choć jej ślady można znaleźć właściwie we wszystkich epokach. Za pierwszą feministkę w historii uznaje się Christine de Pisan francuską pisarkę z XIV wieku[brak źródła].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nieśmiały z O2
Jesteś brzydka, gruba i leniwa - zostań feministką ... !!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Feminizm jest odpowiedzia kobiet na maskulinizm, czyli szowinizm;) Ja tu raczej nic feministycznego nie zauwazylam;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no to dowiedz sie
Seksizm (z ang. sexizm, sex = 'płeć') - przekonanie o biologicznej, intelektualnej, moralnej lub ustanowionej przez bóstwo wyższości jednej płci nad drugą, lub o istnieniu innych przyczyn, dla których jedna płeć miałaby zasługiwać na lepsze traktowanie; dyskryminacja osób wynikająca z owego przekonania. W potocznym rozumieniu za seksizm uważa się głównie dyskryminację kobiet, tj. preferowanie mężczyzn przy zatrudnianiu i awansach, niższe zarobki kobiet na tych samych stanowiskach, mniejszą reprezentację w strukturach władzy, tradycyjne przekonanie o nadrzędnej pozycji mężczyzny w rodzinie, sprowadzanie kobiety do roli zabawki seksualnej itp. Istnieje jednak także seksizm antymęski i wynikające z niego nierówne traktowanie, np. obowiązek służby wojskowej, dyskryminacja ojców, niższe nakłady na profilaktykę i badania naukowe dot. zdrowia mężczyzn (zwł. raka prostaty), presja społeczna na bycie dostarczycielem dóbr, uprzedzenia wobec mężczyzn, akceptacja radykalnie antymęskich ideologii przez część środowisk akademickich itp. Wyróżnia się 2 rodzaje seksizmu w miejscu pracy: wrogi - negatywne postrzeganie kobiet, ich kompetencji, umiejętności, zdolności itp. dobroczynny - stereotypowe spostrzeganie kobiet jako tych delikatniejszych, uczciwszych, lepszych. Seksizm występuje w stosunku do: kompetencji - wrogi: pomniejszanie kompetencji kobiet; dobroczynny: podkreślanie cech stereotypowych np: kobiety są lepsze bo uczciwsze dominacji i ochrony: wrogi - dominacja, kontrola kobiet; dobroczynny: ochrona kobiet, lepsze traktowanie seksualności - wrogi: kobieta wydaje się być manipulatorką, kokietką, używa swojego uroku by osiągnąć sukces, "czaruje"; dobroczynny: nonszalancja, zawstydzanie, aluzje seksualne, nadskakujące okazywanie erotycznego zainteresowania, wbrew woli zainteresowanej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cddccd
Kobietom zawsze mówi się to co chcą usłyszeć. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nieśmiały z O2
Następnym razem jak Cię zapyta czy jesteś szowinistą pocałuj ją i całuj aż zapomni o co pytała. Zazwyczaj działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość warto wierzyć w siebie
No to w sumie rada nie najgorsza... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wszyscy chbya poszli ogladac \"mode na sukce\", moze tez potowarzysze mojemu dziadkowi i z nim poogladam;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zagadkowy post
co ma pogłaskać ? ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zagadkowy post
macie czasami marzenia seksualne ale wstydzicie sie do nich przyznac? ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beatalicealistka
No odnośnie marzń, to jak najbardziej. Ja też miewam takie marzenia, o których nikt nie wie. Może dlatego to tylko marzenia :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bianko:) aaaa jak A.. sie czuje;) zagadkowy post kazdy normalny czlowiek je ma;) co nie znaczy , ze zaraz trzeba je na forach opisywac;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zagadkowy post
Ooooo, ja to mam tyle tych marzeń ze nawet nie wiem od którego zacząć :-) Dużo by pisać, :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Setus🌻 A.... Ok.jset zdrowy i psoci;) Zagadkowy post spelnienia marzen:D;)Tobie zycze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rzecznik
Bo jesteś Ty Zaczynasz ze mną dzień Bo jesteś wciąż Gdy zaczyna się noc Już wszystko mam Cóż więcej mógłbym chcieć? Bo jesteś tu I zawsze tu bądź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakby Ci to powiedziec...
mialem wizje ze robie to z Setunią na stole wigilijnym przebrany za dziadka mroza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak by Ci... Dziadek mroz jest struszkiem:D a Setus🌻 z takimi nie chodzi na imprezki i jest :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×