Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość cacharelll

Mamy siedzące w domu z dziecmi

Polecane posty

zrob morfologie krwi z rozmazem tylko recznym ob i mi zlecili jeszcze ldh wiec tez mozesz zrobic zeby bylo wszystko jasne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to drugie badanie: LYM - 79.5% MON- 6.6% GRA -13.9% przy tych samych normach, ale było robione w inne pracowni, też automatycznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sluchaj poradzilam sie i pediatra mowi ze roznica jest niewielka i ze jak zrobisz rozmaz reczny to wyjdzie on lepiej niz ten automatyczny wiec glowa do gory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pozdrowienia od Kali Wam przekazuję:D JUtro powinna sie pokazać na topiku:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
manika tu jeszcze znalazlam cos dla ciebie: \"Dziecko od około 3 miesiąca życia ma fizjologiczną przewagę limfocytów zarówno w liczbach bezwzględnych jak i we wzorze odsetkowym (w rozmazie może być nawet 70% limfocytów). Przy analizie rozmazu krwi obwodowej dopiero powyżej 4 roku życia można stosować normy rutynowo podawane na wydrukach przez laboratoria.\" wszedzie mowia ze u tak malych dzieci nie opiera sie tylko na wynikach ale przede wszystkim na stanie zdrowia dziecka jak sie czuje i czy prawidlowo sie rozwija granulocytow jest mniej w tym drugim badaniu ...sa blizej normy zrob te badania co ci pisalam koniecznie rozmaz reczny ob ldh i jeszce crp o ktorym chyba nie pisalam a te wyniki sa troszeczke poza norma ale nie tyle co podane jest w tych normach no i przez 8 miesiecy nie zmienily sie na niekorzysc myslae ze jest to wywolane infekcjami jakie majka przechodzila

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry.... Jejku ta pogoda mnie dobija...chciałam ciepełka, a teraz nie mogę się przystosować...wieczorami normalnie padam, nie mam siły na nic :( Dzisiaj rano wstałam z myślą \"oby do jutra\"...może odpocznę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny. Ja już po wizycie u ortopedy.Tak jak wcześniej pisałam wszystko w porządku.U nas upał niesamowity.Nie ma żadnego wiaterku tylko duchota,więc na pole wyjdziemy dopiero o 16.Dziś muszę iść do księdza w sprawie chrzcin.Wszystkich nagrałam na 9 czerwca a nie mam tego ustalonego z ksiedzem.Dobra jestem.Muszę kończyć bo mała coś zaczyna marudzić. Miłego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
manika to jeszce raz ja :) Automatyczne analizatory, mające wprowadzone standardowe normy dla dzieci starszych i dorosłych, często oznaczają takie wyniki jako nieprawidłowe, co nie jest jednak prawdą a i z tymi granulocytami to ja tam troche namieszalam :) sama jak czytalam to mi sie nie zgadzalo :) u nas strasznie goraca ... ide zrobic zakupy bo jutro jedziemy do klemensowa :D luzia ...zuzia 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anet świetnie że wtuciłaś, widze że sprawnie i szybko zajełaś się sprawą Majeczki, to ja już nie grzebie po Encyklopedjach, jak już się dogracie w jasnościach i niejasnościach to napisz co u Ciebie? Na Kalę czekamy cierpliwie:) Luiza oby termin był wolny Gosia o co chodzi z tą stroną, którą podałaś? Mańka😘 Zuzia na wieczur włącz wiatraczek:) Gumijagoda to wy s Kalą to jakieś konfidentki:P W moim nowym domku mieszkają jaskułki z młodymi, na nasz widok zdezorjętowane 2 się zabiły waląc głową o szybę:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Margarett :D:D:D ale te jaskółki to chyba nie na twój widok sie.....:P A z Kalą to nas łączą szczególne więzi❤️ Anet chyba mi coś umknęło,skąd Ty tyle wiesz o tych wynikach? Zuziu 👄 Zielna co Ty robisz o tej porze przed kompem ,znowu jakaś fuszka?;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gumijagoda z tymi jaskolkami to niezle bylo :D jezeli chodzi ointerpretacje wynikow krwi u dzieci to nie znam sie na tym i to nie byla moja wiedza... posililam sie wiedza pediatry i ksiazkowa a jezeli chodzi o doroslych to sama jezdzilam do hematologa i wynki krwi mialam przestudiowane wszerz i w zdluz... ;) a po za tym oprocz oryoptyki konczylam biologie :) i sie troche tym interesuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziaj kupilam prezent z okazji dnia matki poszlam na watwizne i polaczylam go razem z dniem ojca :) kupilam rodzicom dwie sliczne porcelanowe filizanki a do tego orginalna herbate i kawe na wage ladnie zapakowana ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka kobitki🌻 dobrze, że Kaluś wraca:D będą regularne pobudki;) anet, to nasze topikowe medyczne pogotowie:D❤️ dzieki kochana , uspokoiłaś mnie na maksa:D zrobię wyniki i pojadę do tej poradni ku formalności, żeby pediatra miała czarno na białym w karcie i się odczepiła:P margaret, te jaskółki były bezbłędne:D:D:D udało Ci się to, ubawiłaś mnie do łez:) ja zaraz lecę odebrać syna, z wycieczki wraca:) Miłego wieczorku🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
manika a czy anemia u majki zostala wyleczona?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
manika jeszce raz przeanalizowalam to co napisalas w sprawie wynikow krwi majki i chcialam sie zapytac czy podstawowe wyniki krwi sa w normie i czy juz nie ma anemii (w wieku 5-6 miesiecy prawie wszystkie dzieci maja anemie a tyle miala majka w pazdzierniku) a ten pierwszy rozmaz to jaki wyszedl bo miala robione trzy badania w pazdzierniku kwietniu i maju tak? te granulocyty u niej sa niskie i dlatego czesto choruje... nie miala wykonywanych rzadnych innych badan zeby sprawdzic jaka jest przyczyna? dziwi mnie dlaczego lekarka wogole ja nie zbadala zrob rozmaz reczny i to w dobrym laboratorium zeby dziecka pozniej nie narazac na niepotrzebny stres!!! jak bedziesz miala nowe wyniki to daj znac ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DOBRANOC!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! MIALAM POROBIC JESZCZE WIECEJ WYKRZYKNIKOW ALE JUZ MI SIE NIE CHCE...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:):):):):):):):):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DZiewczyny z Okazji dzisiejszego naszego święta - chcę Wam życzyć byście były szczęsliwymi mamami,aby dzieciaczki przysparzały jak najmniej problemów,żeby nie chorowały a Nam Najlepszym Mamusiom na świecie żeby nie brakowało cierpliwości do naszych dzieciaczków. 🌻🌻🌻❤️❤️❤️🌻🌻🌻❤️❤️❤️:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny!!! ja sie witam i spadam bo zaraz jedziemy do klemensowa MILEGO DNIA 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć. Gumijagoda zgadzam się z tobą. Kuba pojechał z dziadkami na wycieczkę.Wraca jutro.My za chwilkę jedziemy na imprezkę urodzinową.Z księdzem wszystko załatwione.Chrzest mamy o 18.30.Póżno,ale wiem ,że mała bedzie spać.Muszę kończyć bo już jedziemy.Miłego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj baby z tymi jaskółkami to tak dwojako wyszło i mi nie było do śmiechu nawet pobiegłam po wodę i maczałam im dziobki, ale muj stwierdził, że najlepiej zrobimy jak wyjdziemy, bo się wszystkie zabiją. No i kto tam ma wreszcie mieszkać? ............niech sobie narazie siedzą bo my nie prędko tam zamieszkamy. anet.d jak masz takie medyczne zainteresowania to może mogłabyś mi doradzić jak pomóż moim dziewczynką, co im podać lub jakie badania zrobić, one na 100% infekcji -90% kończy się zapaleniem płuc:( Iza ma alergie - 2 stopnia na kota, na psa 4stopnia, ostatnio to raczej bakteryjne lub wirusowe zapalenia raczej miała, bo alergenów unikamy. Ma apetyt i przeważnie dobre badania krwi(jak na te wszystkie choroby) Ola nie zawsze ma dobry apetyt, ale pilnuję ,żeby nie jadła za dużo słodyczy, zawsze podsówam jej po kawałków różnych owoców, różnego rodzaju warzywa , ryby i tak dalej i tak dalej po prostu czuję że daję im odpowiednie wyżywianie, jeździmy do pobliskich lasów na spacery, może trochę wychuchane np. przy kąpieli, czy cieplej ubrane przy chłodniejszych dniach, nie jedzą lodów, nie piją zimnych napoji itd. raz dnia dostają łyżeczkę \'\'Multi Sanostol\" Ola wypija 1 lub 2 szklanki Bebilonu. Ruwniaż robiłam jej panel pedjatryczny w 2 laboratorjach wyszły zerowe czyli że niby nie jest alergikiem. HElP plllllllis😘 Kala -to tylko tyle?:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🌻 🌻 🌻 Mamo, mamo coś Ci dam Jedno serce tylko mam A w tym sercu róży kwiat Mamo, mamo żyj sto lat! 🌻 🌻 🌻 Dziś cały dzień Paulinka powtarza mi ten wierszyk, więc przekazuję go wszystkim mamusiom topikowym :) Wczoraj w żłobku dostałam też kwiatka :):):) Nie jest to dla mnie jednak do końca taki radosny dzień, ale ciiiiiiiii U nas też straszna duchota, ale ja boję się burz, więc jest ok... A mnie coś napadło dziś na przemeblowanie, zaangażowałam w to też mężusia i mam \"nową\" sypialnię :) Miałam też mnóstwo sprzątania, a zaraz idę prasować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem juz teraz na bardzo długo więc was pomeczę:P przed chwilą nadrobiłam zaległości w czytaniu kafe i .....sie spłakałam ze śmiechu. Zielna najpierw rozbroiły mnie twoje bobki na podłodze (to dopiero masz jazde teraz) a potem Margaret Jaskółeczki-cos ty im babo pokazała:P Nawet nie wiecie jak ja strasznie za wami teskniłam, myslałam że zdechne normalnie:( Poczty jeszcze nie sprawdziłam bo jak zerknełam że ponad 200 nieprzeczytanych to aż mnie przerażenie ogarneło:o Manika wszystkiego najlepsiejszego na \"nowej\" drodze zycia😘 Basieńka kochana😘😍

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×