Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość cacharelll

Mamy siedzące w domu z dziecmi

Polecane posty

my pieczemy pierniki miesiąc wcześniej bo robią się twarde,a przed Świętami miękną. na drugi dzień po pieczeniu malujemy lukrem. Pyszna zabawa dla dzieci:) oczywiście więcej lukru zjedzą niż pomalują:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u nas paskudna pogoda,niebo zachmurzone i mżawka:( przepaliłam w centralnym i aż milej się zrobiło. A co u Was mamusie?:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inna00
witam :) tez jestemmamusia na wychowawczym mam córke 10 msc i siedzimy w domku bo na dworze zimnica

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej :)pierniczki na swieta robicie ?dajcie jakis przepis ja nigdy nie robilam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczynki, wiem wiem nieodzywalam sie dlugo:( ale juz jestem Tala moja Jagoda ma 2 lata i 3 mies:) w stopce mojej masz dokladna date ej urodzin;) ja w zeszlym roku postanowilam zrobic pierniczki, ale niestety dalam chyba za duzo przyprawy korzennej i nie byly za bardzo zjadliwe, ale za to mialy ładne wzorki z lukru:D m-a-m-a podaj przepis na twoje pierniczki jesli to oczywiscie nie jest tajemnica:) dobra uciekam uspic mojego krzykacza bo mi siedzina kolanach, ostatnio coraz pozniej chodzi spac:O m pojechal do pracy wiec jestesmy same. chcialam sie jeszcze spytac gdzie jest reszta!!!???dziewcxzyny co sie z wami dzieje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
P-O-B-U-D-K-A!!! wstawac spiochy, kawe stawiam parzoną, rozpuszczczalną jak kto woli, dla Sylwinki i Kasbak oczywiscie herbatke malinową;) u nas zimno i wietrznie brr ide dzis odebrac wyniki krwi i oczu bo robilam w poniedzialek, ciekawa jestem co mi tam wyszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam dziewczyny🖐️ U nas pogoda dzisiaj nieciekawa, pada i wieje:( julka11 mam nadzieje ze wyniki beda dobre. a gdzie reszta mam??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam :)my mamy sliczna pogode sloneczko swieci :)Julka mam nadzieje ze bedzie wszystko ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PIERNIKI 2 kg mąki 1i1/4kg miodu(prawdziwy lepszy,ale może być sztuczny) 1 kg margaryny(palma z murzynkiem.ale może być inna) 1/2 kg cukru 6 jaj 13 dag. kakao 3 paczki korzeni(przyprawa do piernika) 3 łyżeczki sody karmel do zabarwienia(zrobić na oko około 1/3 szklanki ******************************************* Do naczynia wsypać mąkę,kakaoi korzenie.Wymieszać. Miód,margarynę,połowę cukru rozpuścić w garnku. Wlać to na mąkę wymieszać. Odstawić ciasto do ostygnięcia. W osobnym naczyniu rozbić jajka z resztą cukru i utrzepać. Dodać je do ciasta i wymieszać. Na koniec wlać rozpuszczoną w letniej wodzie sodę i karmel. Wymieszać. SMACZNEGO:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej i jednak nie poszlam po te wyniki, ide jutro. czy ja narzekałam rano na paskudna pogode:P wlasnie wyszlo śliczne słoneczko jest cieplutko na dworze jak mala wstanie i zje drugie danie to wyjdziemy na długi spacerek;) _mama_ juz zanotowalam w swoim zeszycie przepis na pierniczki, napewno wykorzystam:) dziękuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mama poiedz mi jeszcze ile to jest 1 i 1/4 kg miodu? tak mniej wiecej na mililitry, czy to ok litry? i jak sie robi karmel bo niewiem:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny1!!:) Sluchajcie nie było mnie a wieceie czemu???:Dzapisałam sie na prawo jazdy!!!!Więc uciekajcie lepiej z drogi:P :P :P:D,spokojnie to za granica więc w was nie wjade,zaczełam dopiero kurs,no zobaczymy:)lece sprzatac bo mam....wole nie pisac:P:P,wpadne wieczorkiem buzka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PYTANIE: kiedy powinna odstawic sie butelke tak definitywnie ??? moj maly pije mleko tylko z butelek a soki z kubka niekapka i z takiego ze slomka.Zastanawiam sie czy nie powinnam zrezygnowac zupelnie z butli??? Wy jak robicie??? wkoncu za chwile bedzie 2 lata. Jesli przejde na kubek to z jaki jest lepszy ustnik? zgumowy czy plastikowy??? i wogole jak ogladalam kubki to malo bywa takich z duza pojemnoscia abym zmiescila 210-240ml mleka i z ustnikiem. pomozecie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iva wydaje mi sie że powinnas całkiem zrezygnować już z butelek ze smoczkiem, nie jest to zdrowe dla zębów tak jak smoczki uspokajające niestety. Powiem ci jak bylo u mnie, wiec Jagoda ze smokiem w buzi latala by cały czas jakbym jej nie zabierala, od butelki ze smokiem oduczylam z chwilą jak przestala sie budzic na mleko w nocy, czyli tuż przed skonczeniem roczku budzila sie za to na piciu i dawalam jej z butelki ale z ustnikiem takim twardym, kubki niekapki używałam do ok 20 mies bo zaczynala wylewac z nich picie. Uczylam ja pic z takiego normalnego kubeczka. Teraz bardzo rzadko budzi sie w nocy na piciu jak już to dostaje pic z kubka. Jagoda wogule nie pila mi mleka w dzien nigdy, wolała kaszke, albo płatki na mleku, jak robie jej kakao to pije z kubeczka normalnego. Natomiast ze smokiem walczyłysmy ostro, co dostała nowego to przegryzala go w koncu przestalam kupowac i odgryzła go prawie całkiem:D tym sposobem wczoraj i dzis zasnęła bez niego najpierw tylko trzymala w ręce a teraz wcale sie niedopomina, mam nadzieje ze skonczymy w koncu ze smoczkowaniem:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tego miodu to na oko.Może być 1 litr albo 1 litr i troche. karmel...nasypać do rondelka z pół szklanki cukru i palić na ogniu aż zrobi się brązowy Wtedy podlać troszkę wodą i mieszać cały czas jeszcze chwilę i wyłączyć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o matko myslalam ze to mniej roboty ja wogole zdolnosci kulinarnych nie mam gotuje jak musze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sprobuje ale znajac zycie dziury w scianach bede nimi mogla robic:)jest malo rzeczy ktore mi w miare wychodza:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DLA KAŻDEGO COŚ FAJNEGO
manska ja już się skusiłam,pyychaa:P:D:D dziewczyny a gdzie reszta ja stawiam do tego po paczusiu...:P:P:Pzobaczycie zaraz jak się zlecicie:P:P:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej:}Julka ty szukasz a ja znowu w niedziele bede miala babke w sparawie zamiany mieszkania mam nadzieje ze tym razem cos wyjdzie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tala a widzisz tak niestety różnie sie w życiu układa. sylwunia no w koncu dalas znak życia kochana martwiy sie o ciebie❤️ napisz konieznie wiecej co u was słychac jak chłopaki🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny napiszcie mi czy moge pokasować jakoś nicki,bo mam 4 i mi się mylą i chcę mieć jeden. z góry dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️🖐️ witam dlugo mnie nie bylo ale juz jestem i stawiam pyszna kawke i drozdzowe rogaliki c(_) o prosze :):) widze ze przybylo nam sporo mam na topiku jestem w szoku tyle sie tu dzialo ze nie wiem komu odpisac :P pisalyscie swoje rozmiary stop wiec ja nosze 38 a czasami 37 MARGARET to ja pisalam ze moj synek ma roznice na stopach masz racje mozna zamawiac u producenta mam taki sklep babka mi zamawia tylko ze nie kazdy producent sie zgadza no i nie w kazdym sklepie chce sie im zamawiac no wiec ta babka zamawia mi buty ale jak teraz mu kupowalam to nie miala zadnych na taka pogode do zamowienia wiec musialam kupic dwie pary ale teraz musze kupic kapci do domu i typowe na zime to te juz mi zamowi za pare wyjdzie mi okolo 150 zl ale to i tak mniej niz jak bym miala kupowac podwujnie:) kapucha a ty mieszkasz calkiem nie daleko mnie i manskiej wlasnie dzis bede kolo ciebie przejezdzac :) pyska ja podobnie jak margaret musze nosic puszapy bo po karmieniu kuby mam zanik ha ha ha :) kasbak jak malenstwo daje jakos znac juz masz jakies oznaki typowej ciazy skrobnij cos :) dobra narazie to tyle u mnie pogoda do bani raz pada raz slonce na chwile wyjdzie tak w kratke dzis wieje i ponuro a my dzis wyjezdzamy jade z dziecmi do mojej siorki na wekkend i zgadnijcie kto jedzie ze mna ?manska!!!! ale bedzie fajna zabawa juz sie nie moge doczekac manska mam nadzieje ze sie nie gniewasz ;) dobra zmykam sprzatac i sie pakowac i cos mi sie wydaje ze fiona mi uciekla bo wypuscilam ja na siusiu i nigdzie jej nie widac boze co za powsi noga z tego psa tylko bramke ktos uchyli i juz jej nie ma wylata sie z kolegami i wtedy wraca yhh........ dobra zmykam moze jeszcze sie odezwe caluski dla calej ekipy 👄👄 no i witam nowe mamusie piszcie do nas czesto :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×