Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Milo

Praca w OVB - czy warto??plis

Polecane posty

Gość Novo
I na koniec post do Anty OVB Ad 1. Napisz w ciągu którego roku straciłeś 1200 zł ? Ostatniego ? Powiedz mi jak to jest możliwe, abyś stracił 30% w ostatnim roku, skoro, nie było w portfelu firmy OVB funduszu, który ostatni rok zamknąłby stratą ? OK, są opłaty i nie od razu widzisz, że jest zysk, bo jest potrącana opłata za prowadzenie umowy i od zarządzanego kapitału, no ale sorry, wszystkie zakładane produkty w OVB za ostatni rok mają zyski i to dobre. Jeżeli nie pisałeś o ostatnim roku, to napisz, w którym roku taka sytuacja miała miejsce ! W 2007 albo w 2008 - tutaj się nie zdziwię, bo spadki były duże, ale to była świetna szansa aby zakupić j. u. po niskiej cenie i skorzystać na odbiciu się i wzrostach. Dlaczego nie stracisz 15 x 1200 zł po 15 latach ? Bo - jak ktoś napisał - są cykle koniunkturalne i jednak w dłuższym okresie czasu wypracowywane są znaczące zyski przez rynek akcji. Sprawdź sobie 10 letnie wykresy WIG20, DAX, CAC40, S&P500, Legg Mason'a, Arkę, Skarbca, Pioneera itp i zobaczysz, że w długim okresie czasu wychodzisz zdecydowanie na PLUS, dlatego takich strat nie będziesz miał na 99%. Ad 2. Nowy pracownik nie zarządza Twoim kapitałem !! 2 tygodnie to lekka przesada, żeby pracować bez kierownika, choć akurat jeden produkt spokojnie osoba w miarę rozgarnięta może opanować i świetnie go poznać i profesjonalnie Ci go zaprezentować i wiedzieć o nim wszystko co potrzeba. W pierwszych tygodniach nowi pracownicy mogą robić analizy potrzeb, a doradztwa powinny być przygotowywane przez doświadczonych managerów i to ich powinieneś oceniać !! I jeszcze raz pamiętaj, nie zarządza Twoim kapitałem taki nowy pracownik, tylko jest to powierzone specjalistom z TFI a pracownik jedynie może Ci - z pomocą doświadczonego zwierzchnika - przygotować dobrą dywersyfikację portfela, tak, aby nie trzeba było często ingerować w podział między TFI i stopień ryzyka. Zresztą, jak już mówisz o fundusze emerytalnym (i mam nadzieję, że nie mówisz o OFE, tylko o czymś w stylu III filara, bo z zarządzaniem pieniędzmi w OFE pracownik nie ma nic wspólnego), to pamiętaj że są to umowy długoletnie i zanim ze składek regularnych nazbierasz kapitał, który będzie wymagał właściwego zarządzania, wówczas Twój młody doradca będzie bardzo doświadczony(o ile zostanie w firmie) i pomoże Ci dokonywać właściwych wyborów w Twoim parasolu funduszowym !! Ad 3. Jeszcze raz napiszę, że nie pracownik OVB decyduje o tym jak Twoje pieniądze pracują, lecz specjaliści z TFI, a pracownik wskazuje Ci odpowiednie fundusze i strategie inwestycyjne, ale ostateczna decyzja należy do Ciebie - szczególnie jeżeli chodzi o Twoje nastawienie do ryzyka !! Więc takowy pracownik nie musi czaić mechanizmów rynkowych, giełdowych, analizy fundamentalnej czy korelacji wskaźników makroekonomicznych. On ma wiedzieć, który fundusz jak ryzykuje i czy w stosunku do innego funduszu stanowi dobre uzupełnienie, tak, aby Twój portfel był dobrze zdywersyfikowany. I to może już dowiedzieć się szybko od swojego managera !! I nie jest prawdą, że wykształcenie dużo daje i robi różnicę - to MIT ! Zaczynałem tą pracę z ekonomistami i wiedziałem od nich już na starcie więcej, mimo innego kierunku studiów. Potem poszedłem na kurs bankowości i w pokrycie teorii, jaką tam nabyłem z wiedzą praktyczną jest bliskie zeru. To samo mówiły osoby po finansach i ekonomii, że studia pomogły im w minimalnym stopniu. Także skończmy z tym wykształceniem, bo jest to tylko wytarty slogan. Zresztą idźcie do banku i zapytajcie ile pracujących tam ludzi jest po odpowiednim wykształceniu a ile dostało się dzięki kontaktom i rodzinie !! Te 30% zysku rocznie nazywasz cudem ? Napisz-wymaluj a niektórzy dalej swoje ! Na poprzedniej stronie zostały umieszczone wyniki funduszy za ostatni rok a tu dalej znajdą się tacy co to zanegują !! Te wyniki to są fakty !! Takie można było mieć zyski !! (do sprawdzenia na http://fundusze.compensa.pl/ oraz http://www.generali.pl/klienci-indywidualni/inw-i-ochrona/notowania ) TO jest naturalna kolej rzeczy po 2 letniej bessie i jakbyś choć trochę wiedział coś na temat rynku finansowego i poszczególnych instrumentów oraz cykli koniunkturalnych to byś nie nazywał tego cudem. A dlaczego jest tak mało wypowiedzi pozytywnych ? Bo tak już jest człowiek skonstruowany ! Mówi o tym, z czego nie jest zadowolony i wyjawia tendencję do narzekania, a gdy wszystko jest OK albo nawet lepiej, to jakoś specjalnie się z tym nie anonsuje i po prostu się cieszy. Jest zadowolony więc nie traci czasu na wypisywanie bzdur, bo nie szuka upustu swojego rozczarowania, tylko pozytywną energię woli przeznaczyć na coś pożytecznego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inkasent defensis
Novo - po co rozpisujesz sie na pytania, na ktore zostaly juz wczesniej udzielone odpowiedzi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość despero43
no proste ze wolał bym przejechac sie w salonie niz wybierac auto na podstawie wypowiedzi forumowiczów. we wtorek zdam relacje jak bylo na szkoleniu i co jakis czas bede pisał jak wyglada praca w ovb (siedziba w krosnie) mam nadzieje ze pomoze to innym ktorzy beda sie tam wybierac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Novo
inkasent, zrobiłem, to bo chciałem jeszcze raz uwypuklić i podkreślić, że zarzuty te nie mają większego sensu, a że lubię dodać coś od siebie... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ovb czy warto
słuchajcie pseudo doradcy piszecie tu o jakis wyliczeniach i statystykach.to odpowiedzcie mi na jedno pytanie.co bedzie jak fundusz zainwstuje w złe akcje i wiekszosc znich straci 50%. Albo takia spłka zbankrutuje i straci 100% .te wasze statystyki to fikcja wiec nie piszcie takich głupot.jeden z was pisze ze giełda od 1999r do 2008r wzrosła 188% co za debil wiadomo ze na rynku przybywa firm wiec wigi beda sie rozrastac tylko niech ten debil pomysli ile przez ten czas spułek ZBANKRUTOWAŁO i co jesli by miał w swoimi koszyku 5 takich społek .odpowiedz jest prosta gosc po 10lat oszczedzania nie miałby prawie nic kasy.tacy z was doradcy macie wyliczenia ale nie wiecie o co chodzi na giełdzie i co tam sie dzieje i jak i dla czego.to tak jakbym klijetowi powiedział w latach 90 zeby obstawiał u bukmacherow przez 10 lat chicago bulls byłby teraz bankrutem.podałem taki przykład zeby kazdy zrozumiał co mam na mysli................................................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tymoteusz
1. OVB jest bardzo nieprofesjonalne 2. OVB jest mało znane w Polsce 3. w OVB jest mało kompetentnych ludzi 4. Wszystko co jest związane z pracą w OVB woła o pomstę do nieba, począwszy od rekrutacji, formy zatrudnienia a skończywszy na wynagrodzeniu. 5. OVB nie daje za bardzo możliwości rozwoju. 6. OVB ma nie wielką ofertę produktów finansowych. 7. OVB manipuluje ludźmi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ovb czy warto
a jeszcze jedno skoro wypisujecie takie rzeczy i obiecujecie klijentom zyski nie z tej ziemi to ja zgodze sie Z KAZDYM Z WAS Z OVB I PODISZE UMOWE POD WARUNKIEM ze spiszemy umowe prawna a wrazie czego jak nie bede miał takich zyskow jak obiecujecie to wypłacicie kase z własnej reki bo takom umowe sporzedzimy u notariusza czy ktos z ovb jest odwazny i przekonany o tym co pisze!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmm zobacz sobie Genzo symulacje na ofensie:) i odejmij od tego podatek od zysków kapitałowych:) aaaa i to jest jeszcze dobre.... zawsze ovbowcy mówili że w przypadku oszczędzania na polisach ten podatek jest zniesiony.... guzik prawda... nie jest, nie ma go tylko podczas przenoszenia składki z jednego funduszu na drugi.... i kolejna rzecz drodzy OVBowcy zobaczcie ile wynosi podatek belki:) bo z tym też gadacie głupoty:) a nie kozakujcie tak ile te portfele nie zarobiły:) bo nikt nie wie co może być, ruski index odbijał sie 30 lat... chiński podobnie, wiec nie bądźcie takimi optymistami bo przy najbliższej (nie daj Bóg) korekcie bądź recesji będzie wam głupio:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ovb czy warto
czeka na podpisanie z ovb umowy o jakiej pisałem wczesniej jesli ktos bedzie zaintersowany z ovb to skontaktujemy sie.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krakowiaczek1 "zawsze ovbowcy mówili że w przypadku oszczędzania na polisach ten podatek jest zniesiony"- chyba ty tak mówiłeś!!! ty jesteś przykładem ovbowca który ściemniał klientów, skoro mówiłeś że nie zapłacą podatku belki na koniec inwestycji. co do recesji - oczywiście że taka sytuacja może wystąpić, ale to trzeba klientowi uświadomić: * Chce pan żeby pana środki pracowały tak? ma pan 2 opcje: 1)albo pan lokuje swoje środki w banku, ale uprzedzam że nawet najlepsze lokaty są oprocentowane niewiele ponad wskaźnik inflacji 2)lokuje pan swoje środki w fundusze inwestycyjne, które mogą wypracowywać znacznie wyższe zyski niż pieniądze na lokacie. A ma to fundamentalne znaczenie, zwłaszcza przy długoterminowym oszczędzaniu. Jeżeli chce pan zyski w krótkim czasie to fundusze inwestycyjne N I E W C H O D Z Ą w gre!!!- wtedy pozostaje lokata. krakowiaczek co ty myślisz że ja na siłe wpycham ludziom inwestycje długoterminowe? jeżeli klient mi mówi że jest w stanie odkładać na dłuższą metę i chce inwestować agresywnie to moim zadaniem jest tylko wskazać mu dobry produkt w dobrej instytucji!!! podatek belki - chłopie na jakim świecie ty żyjesz?Każda osoba która przynosi dochód, ma kasę na koncie, gdziekolwiek inwestuje, wygra w totolotka – musi zapłacić podatek belki czyli podatek od zysku, od wzbogacenia. Z choinki się urwałeś? jestem pracownikiem OVB ale działanie tej firmy mnie przeraża... krakowiaczek - ja już wiem skąd ty masz te długi. Mówisz że to OVB ci narobiło tych długów, a ja ci wytłumaczę prostym schematem dlaczego do tego doszło: - przychodziłeś do klienta (etap doradztwa) i wyciągałeś mu symulację z exela na 200 zł miesięcznie przy stopie zwrotu 10%. Klientowi pokazywałeś ile będzie miał kasy za 5, ile za 8 i ile za15 lat. Sam się przyznałeś że ściemniałeś że nie trzeba płacić podatku belki na zakończenie inwestycji. Klient zadowolony że będzie miał więcej kasy po 1 roku niż na lokacie - wchodzi w to! zadowolony podpisuje wniosek. po roku czasu przychodzi raport z generali że klient stracił 10 % i co teraz? oszukałeś go! klient zrywa umowę bo po co ma tracić więcej kasy? nie powiedziałeś mu o kosztach,o stopniu ryzyka funduszy, o wahaniu kursów itd... Opinia klienta: ovbovcy to oszuści, ściemniacze, miałem mieć po roku tyle a mam w plecy tyle i tyle. Dobrze że zerwałem umowę za wczasu... opinia ovbovca: kolejny klient który zaś zerwał, storno, ku**a w tej firmie się nie da zarobić same straty, odchodzę. A później taki ex-ovboviec ma najwięcej do powiedzenia na forum. Jeżeli miałbym podsumować firme OVB: ZALETY: - możliwość stworzenia własnej firmy - firma sprzedaje dobre produkty - nie trzeba wykupywać licencji za to że mogę sprzedawać produkty firmy WADY: - szkolenia podstawowe - nie wiem jak to jest gdzie indziej w polsce, ale u nas w strukturze ś.p pana Palesa, to jedna wielka ściema. nie rozumiem jak można prowadzić tak głupie szkolenia. Trwają cały dzień jest może z 7 tematów, z czego wszystkie łączą jeden temat: Jaki ten biznes nie jest wspaniały i opowiadają o tym ludzie którzy chodzą dumni jak paw, a jak popatrzę na listy rankingowe, to są na samym końcu z produkcją 70 jp grupowo na GST - LUDZIE!!!. Gdy przyszłem pierwszy raz do tej firmy to jeszcze puszczali ten głupi filmik z tymi transformacjami ( mechanik - doradca itd...:) MASAKRA. -kierownictwo - ja trafiłem na ludzi dla których liczy sie tylko kasa. gdy byłem początkującym ovbowcem, pieprzyli mi głupoty jak przedstawiać doradztwo - a wyglądało to tak samo jak opisywałem wyżej, dlatego wiem. Też uczyli mnie robić symulacje w exelu i pokazywać ile będą mieli kasy w przyszłości i malować im w głowach obrazy ich marzeń które będą mogli spełnić. To już mi nie spasowało. - rekrutacja - OVB choć potężna firma renomowana i prosperująca na giełdzie w Frankfurcie od 2006 w indeksie SDAX zatrudnia stado baranów bo woli stawiać na ilość niż na jakość. Firma nie zdaje sobie nawet sprawy jaką krzywdę i opinię negatywną sobie wyrabia: przykład: zatrudniony do ovb zostaje 19latek który skonczył liceum, a w szkole nie umiał wyjaśnić nawet co to jest inflacja, a o funduszu inwestycyjnym w życiu nie słyszał... ( ale nie to jest najgorsze, bo jak człowiek jest uparty to jest w stanie się wszystkiego nauczyć)- mimo to zostaje zatrudniony w firmie DORADZTWA FINANSOWEGO. Po świetnych szkoleniach zaczyna sprzedawać. Rodzina = zaufanie - sprzeda produkt, nie tłumacząc nawet jak on działa ( bo kierownicy stwierdzili że wiedza na temat produktów przyjdzie sama z czasem)- polecenia od rodziny, doradztwa z symulacjami w exelu na 10% i bajeczki jak to nie będzie rosnąc w przyszłości i że nie trzeba płacić podatku belki:):) później te osoby pozrywają umowy, 19latek-storna. Klient nie zadowolony rozpowiada swoim znajomym żeby od tej firmy trzymać się od tych oszustów i naciągaczy z daleka. Były ovboviec oczywiscie omija szerokim łukiem swoich klientów których okłamał opierając sie na wspaniałym exelu. Na forum o OVB opisuje całą historię związaną z firmą która go oszukała i narobiła mu długów:) A na końcu ludzie którzy już poumawiali się na rozmowy kwalifikacyjne, po przeczytaniu forum stwierdzają że nie na nie nie pójdą hehehe:) na zakończenie dodam, że wiem że większość z was pomyśli o mnie: "jak on może gryźć ręke która go karmi...?" - no bo przecież sam pracuje w OVB :)...ale niestety taka jest prawda o tej firmie a raczej o ludziach, którzy w niej robią.. ja jestem o tyle w lepszej sytuacji że obrałem inną metodę rozmowy z klientami, uświadamiam klientom w 100% jakie ryzyko ich czeka inwestując długoterminowo, czego mogą się spodziewać - a wtedy uwierz mi: klient nie będzie miał pretensji do mnie jak roczny raport pokaże mu stratę i nie będe musiał go omijać na ulicy. krakowiaczek, takie zdanie do ciebie na zakończenie: długi w ovb powstają ze storn bo klienci zrywają umowy. 30% klientów zrywa, bo pojawia się u nich ciężka sytuacja finansowa, a 70% klientów zrywa dlatego, ponieważ pojawiło się na ich twarzach zaskoczenie i żal, bo na ich kontach w danym czasie może pojawić się inna liczba niż była napisana na symulacji z exela na 10% hehehe:) pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie chce mi sie genzo czytać tego co sam wypisywałem na tym forum (tak jak Ty teraz) przed rokiem czy dwoma:) Pamiętaj że mnie ktoś tak nauczył robić i tak mnie nauczył mówić klientom:) A ja w całkowitym zaufaniu mówiłem to dalej:) a na ofensowski symulacjach podatek też nie jest brany pod uwagę. Zresztą powiem to tak, jak jesteś żetelny i sumienny i masz w dupie gadanie swoich przełożonych i robisz ovb na swój dobry sposób to szacunek dla Ciebie. Ale.... Dwa pytania ile wynosi podatek od zysków kapitałowych? I czy dalej ludzie w ovb uważają się za lepszych od innych? :) doszły mnie słuchy od znajomego że będzie za niedługo reportaż o ovb w UWADZE i mam tam wystąpić:) wyjedzie na jaw sposób w jaki NADAL zdajecie licencje:) i że to nie są żadne licencje na doradcę finansowego tylko na OWCA :) (mam nadzieję że wiesz co ten skrót oznacza) Genzo wiesz jak jest:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heh wiem jak jest:) nie wiem co oznacza skrót OWCA, ale z chęcią bym obejrzał program o OVB w uwadze więc mam nadzieję że nie ściemniasz:) p.s. co do podatku, mam nadzieje że wiesz ile wynosi i nie musisz mnie tu sprawdzać p.s. co do ludzi z ovb - też wiesz jacy są:( pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OWCA - Osoba Wykonująca Czynności Agencyjne - Tym jest każdy po "OVBowskich licencjach" a na prawdziwego NDF (jest to znak już opatentowany tylko dla prawdziwych doradców finansowych) trzeba zdać egzamin państwowy http://www.karierawfinansach.pl/praca/doradca-inwestycyjny,kategoria-opis/ tutaj więcej o tym pisze, i trzeba przede wszystkim być po studiach:) a nie w trakcie bądź po ogólniaku:) znaczy program będzie także o innych cudownych firmach, takich jak novision i HMI czy cos takiego... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katowiczanin
kurcze zle sie wyrazilem zaduzo we krwi bylo :) ,, niewspolpracowalem '' tylko bylem klijentem:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ovb to kpina
Może mi ktoś racionalnie wytłumaczć jedną kwestię? Mój znajomy pracował w tejże firmie, chciał sobie stworzyć swoją stronę internetową ale niestety firma ovb nie pozwoliła mu umieścić jej loga na jego stronie? dla mnie to jest co najmiej smieszne... ciekawe jakie wytłumaczenie znajdą obrońcy.. czekam i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Konann
Niech Twój znajomy jeszcze raz przeczyta umowe z OVB :) Nie może się reklamować... dlaczego? Pomyśl sobie gdyby tak każdy zaczął robić strony, drukować ulotki itd. reklamujące firme OVB, a później wychodziłyby braki w wiedzy i brak profesjonalizmu, jak bardzo ucierpiałby wizerunek całej firmy? To nie jest jego firma, to nie jest jego pomysł... jak sie chce reklamować to niech założy własny biznes pod własną nazwą z własnym logo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ovb to kpina
Świadczy to tylko o firmie ovb... Niewiecie kogo przyjmujecie bo rekrutacja u was wyglada tak ze bierzecie kazdego jak leci, spisze umowe z kims z rodziny i moze spadac... twoj argument mnie smieszy-bo firma ovb bedzie sie musiala za kogos takiego wstydzic... załosne to jest jak i cala ta wasza pseudo firma....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oszusci ovb
konnan nie moze bo firma ovb naprzyjmowała debili do pracy.ale wieksi debile sa szefowie tej firmy bo miec doradcow debili to puzniej powstaja takie strony jak ta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oszusci ovb
mam nadzieje ze to kurestwo z ovb zostanie zlikwidowane banda złodzieji i tumanow naciagaczy.sa jak kleszcze zywia sie klijetem!!zero godnosci zero społczucia byle wysac kase z klijeta.a najgorsze jest to ze sa takimi imbecylami ze nie potrafia tego zrozumiec.normalnie beton ale opinia sie za wami ciagnie i sie rozrasta a to doprowadzi do samo zniszczenia tej zakłamanej firmy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wacel
patrzac stary na Twoją ortografie to uważam że Ty też jesteś imbecylem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oszusci ovb
jaka firma wacel taki wpis !!!!!!!!!!wiesniaku z ovb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wacel
nie jestem z ovb, i popieram to co napisałeś. Ale ja bym się na Twoim miejscu wstydził bo wychodzisz na buraka ze wsi bez podstawowej znajomości ortografii. możesz mi ciupać i Bóg wie co pisać ale to nie zmieni tego że zrobiłeś z siebie imbecyla:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krowicycek2+2
Do kibic icognito. Przepraszam miałeś rację. 0.69% pobieraja przez pierwsze 10 lat. Niezależnie od tego, licząc w excelu czy na kalkulatorze wychodzi, że pierwsze trzy lata idą na straty. Cały problem tkwi w tym, że zabierają jednostki zakupione w pierwszych trzech latach ,a nie równowartość wpłaconej kwoty. Więc niezależnie od tego ile te jednostki wypracują zysku to i tak zostaną zabrane. Sprawdziłem u źródła i przeliczyłem, więc nie spekuluję. pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oszusci ovb
mam pare pytań do tych co pracuja lub pracowali w ovb.mozecie wymienic drabinke kariery w waszej firmie?ile i za co przyznaja wam punkty i jaka one maja wartosc? i co dzieje sie kiedy macie gorsze miesiace czy tracicie stanowisko na rzecz innej osoby ktora jest lepsza?czy jest tu choc jedna osoba która moze to opisac!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yamamoto
mogę , ale mi się nie chce , bo to godzina pisania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Skurpulatny
krakowiaczek1 - napisałeś do genza że rok czy 2 lata temu też pisałeś pozytywnie o OVB... moge wiedzieć jaki miałeś nick? chciałbym porównać co sądziłeś wtedy o firmie :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oszusci ovb
kazdy tylko z ovb czepia sie bzdur i sie przechwala ale jak zapytac o knkrety to cisza!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! TCHORZE!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Majkel Dźekson
oszuści ovb - a co cie to obchodzi jaka jest ścieżka kariery w OVC skoro tak nalatujesz na tą firmę i na tych ludzi którzy tam pracują? mają rację że nikt ci nic nie napisał w tym temacie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yamamoto
Do oszuści z OVB poszukaj wpisób niejakiego pana batosai onb jakiś rok temu pisał poematy , epopeje i całe tomy opowieści z Narnii , a wszystko z OVB w tle. On też opisał twój problem szczegół.owo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×