Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Milo

Praca w OVB - czy warto??plis

Polecane posty

Gość zwiedzanie
Zamek Książ znajdujący się w granicach Wałbrzycha na terenie Książańskiego Parku Krajobrazowego. Jest jednym z elementów Szlaku Zamków Piastowskich. Jest to trzeci co do wielkości zamek w Polsce (po zamku w Malborku i Zamku Królewskim na Wawelu). Część zespołu pałacowego jest udostępniona dla zwiedzających.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przepraszam za buca
ale nóż się w kieszeni otwiera na stek idiotyzmów , które napisałeś jaka firma , gdzie się znajduje , itp. bzdury . Firma to Ja ,moja osoba , a sprzedają praktycznie wszystko , co można na tym rynku . Mam bezpośrednio i pośrednio dostęp do 32 banków , nie ma sensu wymieniać , mówić który najlepiszy czy najgorszy. Sztuka polega na tym , aby konkrentnemu klientowi dopasować produkt nie tyle najlepszy , co realny. Tu nie ma ściemy o doradztwie , bo naprawdę najlepsze produkty są dostępne dla 2-5 % klientów. A wielu chce dom czy mieszkanie kupić. I ja nie ściemniam , ja pracuję dla pieniędzy , [ tak jak OVB ] i mam prowizję od 1-4 % od kwoty kredytu , a że w moim mieście nieruchomości są najdroższe [ po W-wie ] , wobec tego kwoty kredytów zaczynają się od 200 tys. w górę , łatwo policzyć , że prowizje są liczone w tysiącach. Bardzo jest to zbieżne z produktami OVB , też sprzedajecie produkty średnio 20- letnie i też prowizje macie na poziomie ok. 2-5 % od kwoty produktu. jedyny mój minus , że nie dostaję wycieczek , ale ....... jakoś nie mam z tego powodu traumy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NieKłócicSię 324196
Do "przepraszam za buca": Idiotyzmy to ty piszesz. Widzę, że ci ciężko opowiedziec ci o swojej firmie, więc wnioskuję że na czarno pracujesz i tym się tak przechwalasz??? Opowiedz nam o swojej firme coś więcej a nie tak ogólnie.Może mnie przekonasz że pracujesz w lepszej firmie niż OVB. Jak na razie to mnie nie przekonujesz bo twoje wypowiedzi są za bardzo tajemnicze, nawet nie wiem jaką firmę reprezentujesz!!! nie zaufałabym ci, niestety, ale użytkownikowi "do poprzednika-GST 324106"-owszem tak.On odpowiada ci na pytania jasno, grzecznie, nie obraża cię a ty go tak błotem obrzucasz!! nieładnie. Tak się nie zachowują ludzie na poziomie którzy pracują z klientami!!! Użytkownik "nie kłócic się to nie ten sam co "do poprzednika GST324106". "Nie kłocic się" - to ja-dla jasności będę używac numeru: 324196. I jeszcze jedno- nie pracuję w firmie OVB, kiedyś pracowałam i wiem co to za firma, zresztą jestem ich klientem, nie żałuję. Natomiast już nie pracuję, ale całkiem z osobistych powodów, a nie dlatego że firma jest "be"-jak twierdzisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NieKłócicSię 324196
do GST 324106: w jakiej strukturze pracujesz, w jakim mieście-jeśli można wiedziec? ja pracowałam w Krośnie- w strukturze dyrektora Pawła Nowaka. Niesamowity gośc! Bardzo ciekawie prowadzi szkolenia...jakbym mogła to bym jeszcze poszła na niejedno jego szkolenie. Ale niestety teraz zmieniłam pracę i mam sporo innych obowiązków zawodowych i domowych. Jeśli bym miała polecic kogoś z naszej struktury, to na pewno pana Nowaka i pana Hawrota oraz panią Hawrot (jego żonę). Nie pracuję już w OVB ale nie obrzucam błotem firmy!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do postu powyżej xd
Broń Boże nie poleciłabym Baśki Hawrot ani OVB nawet najgorszemu wrogowi , dzięki niej miałam same problemy w tej firmie. Chciałam oszczedzać miesiecznie 200zł, ale ona stwierdzila ze jestem w stanie oszczedzac 500zł, po roku musialam zlikwidowac jedna umowe, bo nie byłam w stanie oszczedzać 500, tylko 200zł, tak jak chciałam! Oczywiscie po tym jak zostałam ich klientką namówiła mnie na wspólprace z ovb, gdy pracowałam na etacie, po czym kazali mi wybierac praca w ovb czy praca na etaci. Bardzo namawiali mnie do rzucenia pracy w której zarabialam 1600zł miesiecznie, nasmiewali sie z etatowcow i z marnych groszy, które zarabiają! Ja głupia ich posłuchałam, pierwszą wypłate dostałam po 6 miesiącach pracy i było to 3200zł, niby fajna sumka, ale podzielone przez 6m, to wychodzi 533 zł miesiecznie, nie liczac kosztow dojazdu, telefonow i oplat za biuro. Dobrze ze mój mąż pracował, wiec mielismy sie z czego utrzymać i wykarmić dzieci, bo tak to nie wiem co by było! Nie wspomne,że Pani Hawrot namawiała również mojego męza do rzucenia pracy i przejscia do OVB, gdzie mój mąż całę zycie pracuje fizycznie i nie ma zielnego pojęcia o finansach, dobrze że szybko połapałam sie tej całej firmie i w tym,że pani Hawrot,żależy tylko na pieniadzach i na wlasnej korzysci, czyli pozyskac jak najwieksza liczbe pracownikow i miec jak najwiecej kasy z nich i odeszłam, teraz kocham swoja prace i zarabiam stałe pieniadze co miesiac i z usmiechem na twarzy budze sie codziennie rano, a nie z pytaniem czy jutro nadejdzie na pewno?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniołek 23
OVB jest jak gowno, cięzko je spłukać i zostawia po sobie tylko smród:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MCR is BACK
Do Aniołka Synek napisz jeszcze parę razy, że OVB to gówno i parę takich obelg a mocno się zdziwisz psi ryju. Pierwsze co co zrobimy to wyślemy to do admina a potem sprawa trafi do sądu. Czekamy na paru takich frajerów anonimowych i odważnych przy swojej klawiaturze w zaciszu domowym. Już parę takich spraw wygraliśmy i wierz mi pajacu, że ryj ci się zmierzwi jak pizda w zimnej wodzie jak Ci przyjdzie zapłacić decyzją sądu z 20.000,-pln zadośćuczynienia za zniesławienie. Myślisz, że w sieci jesteś anonimowy to dalej tak myśl! pisz sobie pierdoły dalej jakie chcesz ale nie w ten sposób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adwokat aniołka 23
MCR is Back decyzją sądu to ty możesz płacić za zniesławienie wyzywając kogoś od psich ryjów, pajaców i anonimowych frajerów. Dodając obelżywe określenie łechtaczki moczonej w wodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniołek 23
Koleś jesteś taki sam jak twoja firma, masz czelność mnie chamsko wyzywać od psich ryjów itp, a grozisz mi zniesławieniem twojej firmy??? Puknij sie mocno w głowe i zastanów co ty w ogóle piszesz. OVB niestety nie da sie już zniesławić, sama zapracowała Sobie na takie miano w Polsce, piszecie że jest od 40 lat na rynku, tak ale na europejskim a w PL działa od kilkunastu, a i tak zdążyła sobie wyrobic złą opinie, nie tylko jeżeli chodzi o pracowników, ale także o klientów, wielu przez bezmyślnośc pseudo doradców i chciwośc na jednostkie, potraciło duzo kasy i jeszcze wiecej nerwów. A ty chłopie wez lepiej zmien leki, bo te nie działają!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do MCR
HEHE straszysz ludzi,że zapłacą ci za zniesławienie twojej firmy 20,000 zł, no bo jak ludzie nie daja sie naciagac na te całe polisy to skonś trzeba kase na życie wziąśc:) A najlepiej od kogoś kase wyciągnąc, co nie...........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przepraszam za buca
piszę do - NieKłócicSię 324196 Widzę , że słabo u ciebie z logicznym rozumowaniem , gdyż dokładnie napisałem ,że moja firma to Ja , czyli własna działalność od 13 lat , napisałem z iloma Instytucjami współpracuję , co to za instytucje , a Tobie tak trudno zrozumieć , że można być niezależnym od np. : OVB , OF czy innych. Napisałem o prowizjach , o mieście lekko inteligantna osoba wie po mojej wypowiedzi , wystarczy , że sprawdzi rynek nieruchomości , podałem o tym informację. No ale widać wy tylko Superfundusz sprzedajecie , a o ubezpieczeniach nieruchomości to nie macie pojęcia , a przecież macie najlesze oferty na rynku. Na czarno to możesz sobie Avona sprzedawać , ja natomiast muszę wystawiać faktury Vat , więc o pracy na czarno można zapomnieć. Ufać nie musisz mi wcale , klient też nie musi , bo zaufaniem już zalał nasz kraj Pan Premier D. Tusk , 44 razy wymienił je w swoim expose , i co się ostało z tego ??????? Klient ma mieć konkretny produkt , i ja nie biegam po mamach , tatach , ciociach , bo do mnie trafiają klienci z poleceń , albo .............. totalnie wk_urwieni , bo w 2-3 placówkach był i ............ wyszedł z niczym. Często także w OF , tak przez was pogardzanym. Moja sprzedażż polega na przygotowaniu konkretnej propozycji , i jeśli mam komplet dokumentów od A-Z to 2-3 tygodnie i klient jest obsłużony. A jak ma następny problem to sam mnie znajdzie. Niby proste , ale wy dalej nie wiecie , czy moja firma lepsza , czy OVB. Odpowiem wam , że nie macie pojęcia o rynku finansowym , ja w OVB doszedłem do KO , ale zrezygnowałem , bo nie miałem ochoty szkolić ludzi myślących za przeproszeniem tak jak Wy ,oponenci moi. Potem sprzedawałem jeszcze produkty czrerech TU , i wiedzcie , że wasza analiza to nie coś wyjątkowego , tylko zwykły D__upochron , spytajcie waszego Dyrektora , chodzi o ochronę , jakby coś się komuś ....odpukać. TAK DZIAŁA CAŁY RYNEK FINANSOWY !!! Ale OVB miało to pierwsze w Polsce !!! Tak , pierwsi mieli analizy , potem wszyscy to podpatrzyli. Na koniec , w moich wypowiedziach wulgarnych dla Was , Dulskich XXI wieku , nigdzie nie napisałem , że OVB jest BEE , mam zastrzeżenia do ludzi robiących z siebie pomazańców , a naprawdę to sprzedajecie tak samo i to samo co wszyscy na rynku , bo co z tego , że Agent bezpośredni ma jedną firmę , jak wy macie kilkanaście , a sprzedajecie dwa. i nie napinajcie się , tylko uczcie się , bo piszecie takie bzdury , jak jegomość , co zachwalał , że składki superfunduszu można zawieszać ii odwieszać . Pożałowania godne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przepraszam za buca
przynudzam , ale jeszcze słowo o niezależności : - pracuję w tej chwili sprzedając , to co opisałem , - jeszcze mam dwie inne umowy , nie związane z finansami, ale za to z dochodem pasywnym , [ niezłym ] - mam aktywne umowy do sprzedaży trzech Tow. Ubezp. - jeden OFE , i mam w czym wybierać , mogę nic nie zrobić i mam G. - i nie muszę planów spotkań i rekrutacji przedstawiąć. dziś sprzedaję to , jutro jak sie koniunktura załamie lub osłabnie to przestawim się błyskawicznie , i to jest moja niezależność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@"Nie kłócić się": Dzięki za uznanie :) @Była współpracownica OVB: jeśli Twój znajomy chce trzymać funty i przeznaczyć kasę na studia , to w grę wchodzi moim zdaniem jedynie lokata walutowa. Wtedy mało zyska, ale też nie straci. Inna opcja to Superfundusz ze składką 100 lub 200 zł, a środki, które zarobi, wrzuca na subkonta (ale nawet one powinien trzymać rok-dwa ze względu na 5% prowizji). Dalej mamy kilka wypowiedzi sensownych i wulgaryzmy połączone z bzdurami, więc odniosę się tylko do końcówki poprzedniej wypowiedzi, gdzie mowa o jegomościu zachwalającym zawieszanie składek Superfunduszu. No i w OWU tegoż można przeczytać m.in: "Jeden raz na każde trzy lata trwania umowy ubezpieczenia, licząc od trzeciej rocznicy ubezpieczenia, Ubezpieczający może zawiesić płacenie składek funduszowych na okres od 6 do 12 miesięcy". Skoro może zawiesić, to oczywiście może też odwiesić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I jeszcze jedno - były tu głosy, aby poważnie traktować tylko wypowiedzi ludzi podpisujących się imieniem i nazwiskiem. Niewiele to da, bo ja też mógłbym się podpisać choćby Jan Kowalski, ale - ludzie ! - rejestrujcie się, bo większość kłótni wywoływana jest podszywaniem się pod czyjeś nicki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przepraszam za buca
przytaczam wypowiedź : '''' sprzedajemy Super Fundusz a zastanawiałeś się dlaczego? Ja Ci odpowiem, ponieważ jest bardzo elastycznym produktem, masz możliwość zwiększenia składek lub ich obniżenia, przejście na bezskładkowe i powrót do opłacania ich i wiele innych możliwości CZEGO NIE MAJĄ INNE PRODUKTY!!! "" Miły panie , ja nie neguję zawieszania , czy odwieszania , tylko kwitesencję tej wypowiedzi : ""i wiele innych możliwości CZEGO NIE MAJĄ INNE PRODUKTY!!! "" To jest ta totalna bzdura i nieuctwo osoby piszących te słowa !! Zawieszanie składek to opcja stara jak świat , jeśli ktoś tego nie wie , to oznaka , że raczkuje w ubezpieczeniach , natomiast przedstawianie tej możliwości jako atutu produktu świadczy o nieznajomości zasad tworzenia w/w produktów. Takie przedstawienie produktu jest działaniem na szkodę klienta , klient musi wiedzieć , że jest taka opcja , ale jest to ostatecznoiść , bo przerjście na opcję bezskładkową oznacza ograniczenie rentowności , a może nawet stratę zysków dla klienta. Zwyczjnie , nie ma nic za darmo. Zresztą , ja wg. ciebie plotę bzdury , zapytaj zatem kogoś mądrego , tylko nie Dyrektora , a jakiegoś aktuariusza , może on ci to wyjaśni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość obiektivny
prawda jest taka że pracując w sprzedaży bezpośredniej trzeba zasuwać, nie ma znaczenia czy jest to OVB AVIVA AEGON Skandia czy jakiś jeszcze inny twór. Przewagą multiagencji nad TU jest mozliwość wyboru pomiędzy różnymi instytucjami i tylko tyle (np czy wybrać Superfundusz czy Nową Perspektywę jakie są plusy a jakie minusy). A czy OVB jest beee moim zdaniem jest OK, Ci którzy mają inne zdanie to albo trafili pod skrzydła złej struktury, albo nie nadawali się do tej pracy, albo pracują dla konkurencji że jadą cały czas po tej firmie. Naprawde zastanawiam sie jak długo mozna wałkować ten sam temat...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poduczcie sie chlopaki
obiektivny napisal: "Przewagą multiagencji nad TU" w znaczeniu, ze multiagencja jest w OVB. Coż, jak juz pisali widzialem ludzie przede mna kiedys, zaznacze - w OVB nie jestes multiagentem, a jesli tak mowisz klientowi to klamiesz. Czy robisz to w dobrej czy zlej wierze, niewazne, klamiesz, poniewaz nie dopelniles obowiazku sprawdzenia pewnych faktow. Multiagent przede wszystkim musi miec OC, ty masz?? Poza tym multiagent musi swiadczyc uslugi na rzecz co najmniej dwoch roznych instuytucji ubezpieczeniowych. Oczywiscie przypominam tutaj cos czego 99% pracownikow OVB nie wie, czyli to ze sa instytucje Life i non-life, np PZU i PZU zycie, u mnie w strukturze jak pracowalem nikt tego nie wiedzial, coz, przykre to jest. Gadali ze sprzedaja UŻ z UFK od compensy:D ciekawe, skoro ona nie moze, Compensa Zycie za to tak :D Egzamin zdajesz w compensa zycie i np generali zwyklym, czyli nie jestes multiagentem, poniewaz nie wykonujesz konkurencyjnych w stosunku do siebie prac - gdybys zdal egzamin w compensa zycie i generali ble ble zycie to juz tak. Zal mi OVB, ludzie tam pracujacy nie maja zadnej wiedzy, przekonalem sie o tym pracujac w jednym z wiekszych biur w duzym miescie ( nie powiem jakim, powiem tylko ze jest w pierwszej 5 w Polsce).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poduczcie sie chlopaki 2
Morwain: "Znam się na finansach i z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że Superfundusz jest najlepszy, a co do Generali, to OFE może być w jednym roku najlepszy, a w drugim najgorszy, nie ma żadnej reguły." @Była współpracownica OVB: Miałaś do d**y kierownika, skoro Ci tego nie wytłumaczył, ja ujmę tak: - pewności nie ma, średni zysk roczny można liczyć 8-10%, ale i tak wszystko zależy od kursu jednostki, gdy będziesz wypłacać," Ależ my tu mamy ekspertow od finansow :D pieknie oszacowales przyszla stope zwrotu? Na jakiej podstawie? Wiesz chlopaczku, ze zgodznie z Rozporzadzeniem Min Fin w sprawie trybu i warunkow jakie musi spelniac firma inwestycyjna oraz bank inwestycyjny, o ktorym mowa w art 69 ustawie o obrocie instrumetami finansowymi to nie wolno szacowac przyszlych zmian na podstawie przeszlosci? :D A ty to jednak robisz :) oczywiscie twoja firma nie jest firma inwestycyjna, wiec sobie mozesz lac na takie wytyczne niestety, a szkoda. Szkoda, bo specjaliscie musza brac to pod uwage i nie moga plesc takich glupot jak ty... Chyba ze mi udowodnisz, ze rozklad stop zwrotu z twojego portfela, ktory stworzyles klientowi ( np 5 subfunduszy) w ciagu ostatnich paru lat mial rozklad normalny. Wtedy jestem sklonny uwierzyc, ze oczekiwana stopa zwrotu bedzie rowna sredniej z przeslosci, bo pewnie tylko tak umiesz oszacowac przyszlosc. CO jest poprawne, pod warunkiem miedzy innymi tego powyzszego zalozenia, ktory tylko czaserm jest zreazliwoany. O metodach Arch i Garch nie wspomne, bo pewnie nawet o tym nie slyszales... Ludzie, nie bierzcie OVB, bo naprawde jest to gowno. Sami inwestujcie z glowa, porownajcie sobie ich symulacje ( oparte na beznadziejnych zalozezeniach) do tego ile byscie zarobili na lokacie srednio 5% rocznie czy ile uwazacie ze dacie rade znalezc an rynku- a ta liczba akurat jest mozliwa, jako ze niektore domy maklerskie zakladaja stope wolna od ryzyka w analizach nawet na 6%. Roznice beda niewielkie, a nie gigantyczne jak twierdza pracownicy OVB. Pozdro, uzywajcie mozgu ludzie!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nie kłócic się
Do "Morwain": Dzięki za wyjaśnienia. Do "przepraszam za buca": OVB nie oferuje tylko i wyłącznie Superfundusz, ma przecież jeszcze co najmniej kilkanaście innych produktów: OFE, Fundusze kapitałowe, inwestycyjne, ochronne, Ubezpieczenia różnego rodzaju. To przecież zależy od klienta i jego zasobności, wieku, celu, jaki produkt będzie dla niego najlepszy. Mylisz się jeśli uważasz,że tylko Superfundusz OVB oferuje klientom...Poza tym skoro jesteś taki mądry i doświadczony to nie nazywaj ludzi, którzy pracują w OVB że są bucami bo nie są. Jak w każdej firmie zresztą znajdą się zawsze ludzie doświadczeni i ludzie którzy się uczą bo się dopiero np.zatrudnili...I też w OVB jest cały wachlarz szkoleń, na które trzeba chodzic, na szczęście są darmowe szkolenia. A wiadomo, że początkujący nie będą od razu specjalistami, muszą się wiele jeszcze nauczyc a skoro im szansy się nie da to skąd/gdzie mają nabyc doświadczenie??? Wszyscy teraz wymagają doświadczenia, a skąd młody człowiek ma miec to doświadczenie skoro nikt mu nie da szansy??? Kolego "przepraszam za buca" pracuj więc, miej wysokie zyski i bądź szczęśliwy tylko nie obrzucaj błotem OVB. Za dużo stosujesz wulgaryzmów- jak na człowieka tak doświadczonego i tak mądrego!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość obiektivny
moi drodzy mówmy o faktach to sa partnerzy OVB w Polsce. http://www.ovb.pl/Firma/Partnerzy.aspx łatwo jest krytykować nie używając merytorycznych argumentów- i moim zdniem to jest cecha ludzi zwanymi "krzykaczami" dziękuję za uwagę to był mój ostatni post na temat OVB ile ludzi tyle opinii Das ist mir ganz egal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przepraszam za buca
Do pana : Nie kłócic się Znam paletę produktów OVB , jednakże sprawdź procentowo rozkład sprzedaży , dane dostępne w centrali. Nigdzie nie napisałem , że jestem mądry i niomylny , wprost przeciwnie , cały czas się uczę , bo w tym fachu to jest niezbędne. Mam szacunek dla młodych adeptów , pogardzam natomiast sterszymi przełożonymi , którzy świadomie wprowadzają w błąd młodych , celem sprzedaży produktów np. dla mamy , taty itp. O szkoleniach w OVB wiem doskonale , bo jak wspomniałem , byłem KO , nim wróciłem , powtarzam , wróciłem z powrotem do pracy ,, solowej ,, . ,, Bucem ,, nazwałem tylko jednego , powtarzam , jednego jegomościa , który napisał taką bzdurę , nie trzymającą się kupy , że mnie zwyczajnie poniosło. Za ,,buca ,, przeprosiłem. OVB nigdy nie obrzuciłem błotem , tylko raz użyłem słowa obraźliwego , powtarzam obraźliwego wobec jednej konkretnej osoby. Wulgaryzmów oprócz tego przypadku nie używam , jak napisałem , oprócz tej jednej konkretnej osoby. Odnośnie zarobków , to nie jest przechwałka , tylko próba pokazania młodym adeptom , że warto podjąć trud tej pracy , zarówno w OVB jak i inych firmach , a nawet solo , bo to dziedzina , .. skazana na sukces ,, , ale tylko dla tych , co uwierzą w to i w siebie i podejmą się tej ciężkiej pracy. Proszę więc o czytanie z uwagą , również ze zrozumieniem , bo stawiasz mi zarzuty nieprawdziwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gst 324106
''do kolegi od kredytów'' - kolego może i masz 32 banki lecz pewnie mniej, nie będę się kłocił, pracowałem w kredytach więc wiem jak jest, byłem pracownikiem. Oczywiście sprzedajesz kredyty klientom te, z których jest największa prowizja, masz kilka banków i przy sprzedaży porównujesz ale wiadomo czym się kierujesz i nie zaprzeczaj bo tak wszyscy sprzedający robią, mają różne taktyki sprzedażowe o któtych mogę napisać jeśli chcecie następnym razem. A jakie masz OFE? niestety masz tylko jedno więc jeśli sprzedajesz jakieś z dolnej półki to troszkę musisz naściemniać. Chyba nie zaprzeczysz, że nasze OFE Generali i Axa est złe? Tylko widzisz kolego ja Cię nie obrażam i mam szacunek tutaj do każdego. Jeśli chodzi o OP to nic złego o nich nie powiedziałem, lecz tobie poradziłem abyś poczytał sobie o nich forum. Ja swoje zdanie o OP mam i zachowam je dla siebie. Zgadzam się z tym, że Twoja firma to Ty ale podaj nam adres gdzie się mieści Twoje biuro, ja często podróżuje to je odwiedze i sprawdze czy jesteś faktycznie tym za którego się podaje. Mój nick jest jak najbardziej realny, kto jest w OVB to znajdzie mnie na listach rankingowych. A skoro Ty pracowałeś w OVB i doszedłeś do KO to możemy sprawdzić, podaj nam SWÓJ NICK a ja to spradze. Bo na tym forum każdy może napisać co chce tylko nie wielu potrafi powiedzieć kim jest naprawdę. Każdy z nas może podszyć się pod Dyrektora Okręgu, Krajowego czy też R III i napisać co się tylko chce. A jeśli chodzi o SF to poczytaj sobie dokłanie OWU a później się wypowiadaj bo ja wiem co sprzedaje. A co do Twoich 32 umów z bankami to też nie wiadomo bo my przynajmniej mamy na oficjalnej stronie swoich partnerów a Ty czegoś takiego nie masz. Ale zacznijmy od tego abyś podał nam swój numer pracowniczy jaki miałeś w OVB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gst 324106
ktoś mnie zapytał z jakiej struktury jestem, odpowiedź jest prosta, z Marcina Zieleniewskiego struktury jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@"poduczcie się chłopaki": OC mamy, dwie instytucje ubezpieczeniowe też jak najbardziej - Compensa i Signal Iduna (jeśli chodzi o samo ubezpieczenie na życie). Nie uogólniaj też, że ludzie tam pracujący nie mają żadnej wiedzy. @"poduczcie się chłopaki 2": Pomijając, że na pewno jestem od Ciebie starszy i nie muszę się dowartościowywać żargonem finansowym, to życzę sukcesów w pozyskiwaniu klientów za pomocą wyjaśniania im metody Arch i Garch oraz rozkładu stóp zwrotu z portfela. Ciekawe też, dlaczego uważasz założenia symulacji Compensy za beznadziejne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Odpowiedź dla gst 324106
- Napisałem , 32 pośrednio i bezpośrednio. Czyli 12 umów bezp. i ok. 20 popezez trzy multiagencje , ale nie OF - Open Finance nie sprzedają , bo mam bezp. umowę z Getin Noble Bank , a to ta sama firma co OF [ p. Leszek Czarnecki ] - Podpisanie umowy z Bankiem to czasem nawet 2-3 miesiące , umowy weryfikuje KNF , więc za lat kilka porezygnuję z Multiagencji , ale na razie ..... - Taktyki sprzedażowe to podstawa w pracy , ale .... najlepsze Banki są dla bardzo wąskiej grupy ,bo zarobki 7.000 netto w górę to nie norma , jak zapewne wiesz i one mają ponadto małą prowizję dla mnie. Ale klient bierze tam zazwyczaj od pół miliona w górę , więc nawet ten 1 % robi kwotę. - Dobremu klientowi nie sprzedaż chłamu , a klient z kłopotami nie ma wyjścia , i zazwyczaj bierze , jeśli cokolwiek dostanie. - Będąc w OVB sprzedawałem OFE Hestia , oprócz niego OVB miało wtedy OFE Credit Suisse , jak napisałeś ma go do dzisiaj plus OFE Generali. _ Po odejściu z OVB zrezygnowałem z OFE Hestia na rzecz OFE Credit Suisse , czyli mam ten sam produkt co Wy. _ przed hossą na kredyty byłem 1.5 roku w TU Generali , ale nie zgodziłem się na rezygnację z mojego OFE i nie podpisałem mimo nacisków umowy z OFE Generali. Zmiana OFE to w naszym kraju jeden rok czekania. - Gwoli wyjaśnienia OFE AXA to wcześniej OFE Credit Suisse , potem OFE Winterthu , a teraz OFE AXA. - Wyraziłem się w złości bardzo brzydko , po raz kolejny przeprzszam. Pochodzę z gór , a tam brak jodu i wszyscy nerwowi. - Nie znam OWU Superfunduszu , ja sprzedawałem jeszcze Suitę Wiedeńską TU Vienna Life , potem jak powstała Compensa to sprzedawaliśmy głównie Bolero . - Ponadto ja nie negowałem SF , tylko twoje [ może nieopatrzne ] stwwierdzenie , że zawieszenie składek to ............. opisałem to już , odpuśćmy sobie. - Jak pracowałem w OVB było tylko czterech DK. , a ja nie podałem , że byłem DK czy DR ani R III , tylko KO. - Numeru nie pamiętam , dawno temu to było , ja zmieniłem miejsce zamieszkania , ale na wakacje pojadę na stare smiecie to poszukam umowy. - Upierasz się o moje dane , owszem mam sswoją stronę , bo większość klientów znajdują w internecie , spotkać się możemy , owszem , codzienie mam jakieś spotkania , jedno mniej czy więcej nie robi różnicy. Na koniec proponuję zakopać topór wojenny , bo to nie ma sensu , ja się uniosłem , Ty się obraziłeś , ja przeprosiłem publicznie. Nie mam nic przeciwko OVB , nie wypowiedziałem ani jednego złego słowa na firmę , bo to bez sensu , złą otoczkę robią hieny , które zresztą są wszędzie. Ja wybrałem inną drogę , solową ,i chociaż blisko wspólpracujemy ze sobą kilka takick osób jak ja , to wszyscy odpowiadamy tylko za siebie. Powodzenia życzę , bo jak jest napisane w najstarszej książce świata , czyli w Piśmie Świętym : ,, po czynach ich poznacie ,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nie kłócic się
Witam po raz kolejny, dziękuję panu "od kredytów" że nam tak ładnie napisał ostatni tj. poprzedni post i to że wreszcie doszliśmy do zgody i szacunku :) A panom: Morwain i GST324106 dziękuję za udzielanie odpowiedzi na pytania, zresztą na moje pytania też. Jak będę miec jeszcze jakieś wątpliwości to na tym forum zapytam. Pozdrawiam i życzę powodzenia w pracy i w życiu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znać się na finansach, ubezpieczeniach, giełdzie to jedno a potrafić znaleźć klienta i sprzedać mu produkt to drugie. OVB najwięcej wysiłku wkłada w to aby tworzyć dobrych sprzedawców, budować sieć (wiadomo MLM)czyli szkolenia motywacyjne i i idą tacy potem sprzedają sami nie wiedzą co. Mnie wkurza to, że za taką odpowiedzialną pracę biorą się 20-paroletnie młodziaki bez pojęcia, podjarani wizją wielkiej kasy przez dyrektorów rekrutujących. Jeden na nie wiem, może na 100 naprawdę zainteresuje się mechanizmami kierującymi rynkiem finansów i ubezpieczeń, jednym słowem tego co sprzedaje...reszta po prostu skupia się na mechanizmach mamienia klienta, żeby tylko łyknął produkt. Najgorsze jest to, że w tym kraju oszczędzanie na wszelkiego rodzaju polisach, OFE,UFK, FI itd, itp. się nie opłaca, bo lwią część zysku pochłaniają właśnie "doradcy". To co tu piszecie o zawieszaniu składek to w ogóle już porażka, bo nie dość że zysk jest marny i to po wielu latach , to w momencie niepłacenia składki zżera nam nasz własny kapitał i trzeba być naprawdę super doradcą, aby doradzić klientowi tak, żeby na tym zyskał więcej niż na lokacie, a tacy doradcy nie biorą się po szkoleniach w OVB czy innych tego typu podobnych firemkach. Dobrego doradcy to ze świeca szukać, takiego który nam przysporzy zysku i sobie. Płacenie składek po 100zł ....to lepiej już sobie lokatę założyć, a jak ktoś nie jest pewien swoich dochodów na przyszłość( a w tym kraju niewielu jest tego pewnych) to tym bardziej nie powinien pchac się w długoterminowe zobowiązania....takie moje zdanie na ten temat. Pełno nam się porobiło dookoła doradców, bo wiadomo bezrobocie, więc każdy łapie się czego może, a na "doradzaniu" faktycznie można zarobić, bo w końcu mamy najwyższe w Europie, żeby nie powiedzieć na świecie prowizje, co oczywiście odbija się na kliencie. Mechanizm działania polskiego doradcy jest taki, że podaje przykłady efektywności oszczędzania z zachodu, natomiast nie podaje jak to się ma do polskiej rzeczywistości rynkowej. Nasze fundusze pobierają niezwykle wysokie w stosunku do innych krajów opłaty za zarządzanie, oraz porównywalne z innymi krajami opłaty za zakup jednostek. Tworzą też "rewelacyjne" konta ubezpieczeniowe z funduszem kapitałowym, gdzie oprócz w/w opłat pobierają opłatę administracyjną (stałą) i za ryzyko (zmienną). Fundusz pobiera opłatę roczną za zarządzanie,od około 1,5 % nawet do 5%. To tylko od 3 do 10 razy więcej niż pobierają OFE, i tylko od 50% do 250% więcej niż podobne produkty na świecie.......jednym słowem procent składany zostaje tylko z nazwy, bo składa się, ale nie klientowi, jeśli do tego dodamy naszą polską inflację to ani omijanie podatku Belki nam nie pomoże, lepiej poszukać i założyć lokatę która omija podatek Belki i ma procent składany, jest teraz tego trochę do wyboru na rynku. Podsumowując jest takie powiedzenie "pieniądz robi pieniądz", więc drobny ciułacz nie ma szans na dorobienie się w ten sposób fortuny (przez doradców mam na myśli), a kto ma kasę i nie boi się straty, bo go stać, to i zysk kiedyś zobaczy, a jak duży to dla niego nie istotne, bo i tak ma za co żyć, więc nie będzie pewnie kiedyś roztrząsał czy lepiej było lokatę założyć, ziemię kupić,czy oddać pieniądze doradcy. A TAK GENERALNIE PODSUMOWUJĄC, TO OSZCZĘDZAĆ ZAWSZE WARTO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ??? HELP
Chciałem dowiedzieć się co myślą o tego typu produktach (proponowanych przez OVB) osoby, które konsekwentnie opłacają składki a więc produkt długoterminowy traktują jak sama nazwa wskazuje właśnie jako inwestycje na lata. I czy ktoś wybrał już zainwestowane środki powiedzmy po 5 czy 10 latach oszczędzania? Czy Superfundusz to jest super tylko z nazwy? Proszę mi uwierzyć, zarabiam niewiele ponad 1000zł na rękę i naprawdę jest mi ciężko odłożyć pieniądze, tym bardziej że mam rodzinę i dzieci. A w tym roku w marcu bodajże przyjdzie mi z Compensy pismo informujące że muszę wpłacić kolejną składkę roczną to będzie ok. 1500zł. Zastanawiam się czy za powiedzmy te 5 lat i więcej otrzymam te pieniądze i nie stracę na tym rzekomo korzystnym oszczędzaniu na długie lata tj. 10-15 lat, bo tyle mi pracownik OVB przedstawił w symulacjach. Pytam, bo 2 lata temu podpisałem polisę na Superfundusz i zacząłem od składki w wysokości 100zł na miesiąc. Symulację otrzymałem taką iż po chyba 10 latach jeśli będę to kontynuował powinienem zgromadzić 18000 przy średniej stopie 9% w skali roku. Przeczytałem wiele postów i różnych opinii i obawiam się że zamiast zyskać to jeszcze dużo stracę!!!! Proszę o obiektywną opinię w tej sprawie. Z góry dziękuję. Szanowni pracownicy OVB, czy możecie powiedzieć prawdę a nie patrzeć tylko na swój zysk?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamień40
podaj meila

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poduczcie sie chlopaki
Morwain, nie klam, ze macie OC, bo to jest klamstwo :P Jesli ktos jest multiagentem, TO MUSI MIEC OC! A czy wszyscy pracownicy OVB maja OC? Oczywiscie ze nie. Moze tylko jacys dyrektorzy, na ktorzych jest wiekszosc umow podpisywana. Tak wiec nie mow, ze w OVB sa multiagenci, bo stanowia zdecydowana mniejszosc. Przykro mi, ale ja nie zamierzam jak ty chodzic od domu do domu i sprzedawac polis ludziom, bo to zwykla akwizycja jest. Wystarczy zatrudnic sie DM albo TFI i robic analizy i nie trzeba tlumaczyc GARCH, ARCH itd, bo ty tylko robisz analizy... SYmulacje COmpensy sa slabe, bo bazuja na wynikach z przeszlosci, a nie ma tam zadnych dowodow, ze tak bedzie dalej... Zreszta, wpisujesz sobie wrecz jaka sadzisz, ze bedzie przyszla stopa zwrotu :P To jest bardzo uproszczone podejscie, ktore moze co najwyzej pokazac klientowi co sie stanie gdy bedzie bessa, a co gdy hossa, anie obiecywac im miliony... Ale jest jedna rzecz dobra w symulacji - widac ze dopiero gdzies po 10 latach tak standardowo zwraca sie to co wplaciles haha, super produkt, trzymajac na lokacie sie zarobi do tego czasu wiecej BEZ RYZYKA, wy tylko patrzycie w OVB na dochod, czemu nic nie porowna ryzyk? ROzumiem ze ryzyko nie jest wazne :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×