Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość krakrakarkrakra

chce umiec zrobic szpagat!!!

Polecane posty

Gość gość
Jak zrobić szpagat? Dużo osób zadaje takie pytanie... Szybko się nie da...to wymaga czasu ! Zależy od tego na ile rościągnięte jesteś teraz ... Ja szpagat nauczyłam się w 2 tygodnie, lecz ja naprawdę się przykładałam. Codziennie robiłam skłony, przez pół godziny, potem przez następne pół na siedząco kładłam się na nogę i tak trzymałam przynajmiej 20 sekund... Następne pół godziny poświećiłam jeszcze na wymachy nóg oraz inne skłony itp. Te ćwiczenia które podają dużo osób, są ściągnięte z internetu, nie zawsze skutkują, a do tego można sobie naciągnąć mięsień . Ćwiczenia któte Ci podałam są bezpieczne. Najważniejsze jest żebyś dała z siebie wszystko, nie poddawała się, i miała do tego chęci. Inaczej nici z wszystkiego. Mam nadzieję że pomogłam POzdrawiam Natalia W razie problemów pisz na mój profilek :) Ja nauczyłam sie szp[agatu w 20 min! robiłam tak:najpierw musisz sie rozciagnac w jaki sposób chcesz! potem probuj zrobic i tak probuj 10 razy i ci sie uda Myśle że pomogłam! Rozpoczynamy rozgrzewką, która rozciągnie wasze mięśnie i pozwoli na upragniony szpagat. Oto kilka prostych ćwiczeń: • stojąc w rozkroku wykonujemy krążenia bioder w obie strony na przemian, • połącz stopy i kolana i wykonaj krążenie kolanami oraz stawami skokowymi, • przebiegnij się w miejscu przez kilka minut w energicznym tempie, • wykonaj serię skip A (kolana w biegu do góry), • wykonaj serię skip B (pięty dotykają pośladków), • wykonaj kilka pajacyków • wykonaj kilka przysiadów2. Następnie przystępujemy do rozciągania: • trzymając kolana ugięte pod kątem prostym wykonujemy wykrok nogą ugiętą w kolanie, a stopa nogi prostej leży prostopadle do podłoża, rozciągamy się w tej pozycji około 25 sekund, • zmieniamy nogę i powtarzamy ćwiczenie około 3 razy na każdą nogę, • wykonujemy 15 przysiadów w celu dogrzania mięśni nóg, • w lekkim rozkroku wykonaj skłon w bok z rękoma wyciągniętymi do góry, wykonuj ćwiczenie dokładnie nie wychylając się ani do przodu ani do tyłu, • zmiana strony skłonu i to samo ćwiczenie, powtarzamy je kilka razy, by odczuć rozciągające się mięśnie z tyłu tułowia i od wewnętrznej strony ud, • w szerokim rozkroku pochylasz się do przodu wyciągając do przodu ręce by oprzeć dłonie na podłodze, • pchając biodra w tył, wyciągaj się do przodu, zachowaj plecy proste, to ważne, • ćwiczenia wykonuj powoli i dokładnie by nie zrobić sobie krzywdy, efekty i tak pokażą się stopniowo, • usiądź na podłodze i złącz stopy razem tak by kolanami dotykać na boki podłogi, dociskaj delikatnie kolana ku podłodze, coraz mocniej, przytrzymaj je tak 15 sekund i rozluźnij, ćwiczenie powtarzaj około pięciu razy, • wykonaj 20 przysiadów by przygotować mięśnie i ścięgna do trudnego zadania.3. Rozciąganie dynamiczne: • trzymając się rękoma np. krzesła wykonuj wymachy nóg na boki około 20 razy na przemian, powtórz serię około 3 razy, • teraz wymachy do przodu, również po 20 razy powtarzając 3 serie, • teraz skręt bioder dla rozluźnienia, • delikatnie i z umiarem rozszerz nogi na boki tj. do szpagatu, rób to powoli gdyż nie chodzi o to by były najszerzej, lecz na napięciu mięśni nóg tak by je odczuć, pozostań w tej pozycji około 20 sekund, • kolejne 20 sekund rozluźnienia w postaci kręcenia biodrami, • rozciągnij nogi na boki na tyle ile jesteś w stanie, nie przesadź jednak by nie zrobić sobie krzywdy, • usiądź i wykonaj skłony do prawej i lewej nogi na przemian, przez około 20 sekund, • całe rozciągani dynamiczne powtarzamy około 3 razy.4. Rozluźnienie: • wykonaj 3 serie krążenia biodrami, • wykonaj 3 serie krążenia kolanami i stawami skokowymi, • stań prosto i pochyl się tak by dotknąć dłońmi podłogi, a jeśli dasz radę to głową kolan, pomoże ci to rozluźnić mięsnie ud i podudzi, • zegnij nogę i wykonaj okrąg do zewnątrz i do wewnątrz, zmieniaj nogę, • wycisz się i uspokój, myśl już tylko o rozluźnieniu, • nastaw się psychicznie na kolejny trening, pamiętaj o systematyczności i cierpliwości, na pewno ci się uda. Ćwiczenia do wykonania szpagatu: 1. Rozpoczynamy rozgrzewką, która rozciągnie wasze mięśnie i pozwoli na upragniony szpagat. Oto kilka prostych ćwiczeń: • stojąc w rozkroku wykonujemy krążenia bioder w obie strony na przemian, • połącz stopy i kolana i wykonaj krążenie kolanami oraz stawami skokowymi, • przebiegnij się w miejscu przez kilka minut w energicznym tempie, • wykonaj serię skip A (kolana w biegu do góry), • wykonaj serię skip B (pięty dotykają pośladków), • wykonaj kilka pajacyków • wykonaj kilka przysiadów 2. Następnie przystępujemy do rozciągania: • trzymając kolana ugięte pod kątem prostym wykonujemy wykrok nogą ugiętą w kolanie, a stopa nogi prostej leży prostopadle do podłoża, rozciągamy się w tej pozycji około 25 sekund, • zmieniamy nogę i powtarzamy ćwiczenie około 3 razy na każdą nogę, • wykonujemy 15 przysiadów w celu dogrzania mięśni nóg, • w lekkim rozkroku wykonaj skłon w bok z rękoma wyciągniętymi do góry, wykonuj ćwiczenie dokładnie nie wychylając się ani do przodu ani do tyłu, • zmiana strony skłonu i to samo ćwiczenie, powtarzamy je kilka razy, by odczuć rozciągające się mięśnie z tyłu tułowia i od wewnętrznej strony ud, • w szerokim rozkroku pochylasz się do przodu wyciągając do przodu ręce by oprzeć dłonie na podłodze, • pchając biodra w tył, wyciągaj się do przodu, zachowaj plecy proste, to ważne, • ćwiczenia wykonuj powoli i dokładnie by nie zrobić sobie krzywdy, efekty i tak pokażą się stopniowo, • usiądź na podłodze i złącz stopy razem tak by kolanami dotykać na boki podłogi, dociskaj delikatnie kolana ku podłodze, coraz mocniej, przytrzymaj je tak 15 sekund i rozluźnij, ćwiczenie powtarzaj około pięciu razy, • wykonaj 20 przysiadów by przygotować mięśnie i ścięgna do trudnego zadania. 3. Rozciąganie dynamiczne: • trzymając się rękoma np. krzesła wykonuj wymachy nóg na boki około 20 razy na przemian, powtórz serię około 3 razy, • teraz wymachy do przodu, również po 20 razy powtarzając 3 serie, • teraz skręt bioder dla rozluźnienia, • delikatnie i z umiarem rozszerz nogi na boki tj. do szpagatu, rób to powoli gdyż nie chodzi o to by były najszerzej, lecz na napięciu mięśni nóg tak by je odczuć, pozostań w tej pozycji około 20 sekund, • kolejne 20 sekund rozluźnienia w postaci kręcenia biodrami, • rozciągnij nogi na boki na tyle ile jesteś w stanie, nie przesadź jednak by nie zrobić sobie krzywdy, • usiądź i wykonaj skłony do prawej i lewej nogi na przemian, przez około 20 sekund, • całe rozciągani dynamiczne powtarzamy około 3 razy. 4. Rozluźnienie: • wykonaj 3 serie krążenia biodrami, • wykonaj 3 serie krążenia kolanami i stawami skokowymi, • stań prosto i pochyl się tak by dotknąć dłońmi podłogi, a jeśli dasz radę to głową kolan, pomoże ci to rozluźnić mięsnie ud i podudzi, • zegnij nogę i wykonaj okrąg do zewnątrz i do wewnątrz, zmieniaj nogę, • wycisz się i uspokój, myśl już tylko o rozluźnieniu, • nastaw się psychicznie na kolejny trening, pamiętaj o systematyczności i cierpliwości, na pewno ci się uda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Neroli Flower
Każdy może zrobić szpagat, wystarczy tylko pokonać kilka istotnych barier i konsekwentnie stosować się do prostych zasad. Podstawą jest to aby mięśnie i ścięgna były dobrze rozgrzane, najlepiej rozciągać się w spodniach, zamiast krótkich spodenek. Profesjonaliści korzystają także z maści rozgrzewających, co również bardzo pomaga. O tym i więcej - jak szybko i bezpiecznie zrobiłam szpagat znajdziecie na blogu Neroli Flower na blogspocie. Gdzie piszę sporo na temat skutecznego rozciągania. Profesjonalnie i z humorem :). Jeżeli macie jakieś pytania, zawsze chętnie pomogę. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy to normalne że umiem zrobić szpagat francuski tylko jeśli lewa noga jest skierowana w przód a prawa w tył?Odwrotnie niestety nie dam rady a cwiczenia robie na każdą nogę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Szpagat pewnie każdy próbował a na pewno widział jak jakiś wujek na weselu próbował zrobić szpagat i to niestety zawsze kończy się kontuzją a przynajmniej wyłączeniem z imprezy. Można tego uniknąć bo wystarczy tylko pochodzić na zajęcia ze strechingu. Ja łączę naukę rozciągania z rozciąganiem po treningu bo i tak należy się wtedy rozciągać. W Krakowie niedawno otworzyli Saturn Fitness i prowadzą tam zajęcia ze strechingu więc po treningu można iść na zajęcia i nauczyć się profesjonalnego rozciągania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rozcwiczaj w domu, nie jest zdrowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Żeby zrobić szpagat to trzeba dobrze rozciągnąć mięśnie i stawy tu masz trochę przydatnej pomocy https://cutt.ly/VwsWw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wykrok nogą ugiętą w kolanie (kolano ugięte pod kątem prostym) stopa nogi prostej położona prostopadle do podłoża (poduszką stopy dotykamy podłogi). Trzymamy ok. 20 sekund. Zmieniemy nogę. Najlepiej na przyczepnej macie https://freemeyoga.com/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×