Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość krakrakarkrakra

chce umiec zrobic szpagat!!!

Polecane posty

Gość Bigos90210
Mi do pełnego szpagatu brakuję tylko trochę i ja codziennie ćwiczyłem po dwie godziny i tydzień temu zaczołem i już widać efekty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KLAKLA
PRUBOWAŁAM RÓŻNYCH SPOSOBÓW ALE CHBA JESTEM ZASTARA WKOŃCU MAM 13 LAT:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ollu
ja nie umiem szpagatu ale ciagle cwicze i brakuje mi 10 cm umiem tylko gwiazde mostek swiece przewroty stac na rekach i przewrotke na glowie chodzilam kiedyc na kurs break dance i troche figur tez umiem a puki co ucze sie od siostry ktora chodzi na karate i jest bardzo dobrze rozciagnieta:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gięętkA D
Ja sądzę ze do szpagat to nie jest coŚ łatwego ..;P poprostu rozciągaj mięsnie nóg . Np. stojąc na prostych nogach,próbuj dotknąć rękami ziemi lub głową kolan. albo nie wiem .. przykucaj ,przenosząc ciężar ciała z jednej noci na drugą . lub usiądz na ziemi rozkrakiem i próbuj jak najdalej dotknąć rękami (do stóp) , mając drabinę zarzucaj noge na szczebel i rękami sięgaj do pięty .. nowtarzaj to codziennie , a po kazdych cwiczeniach probuj robic szpadat. ale nie po "chlopsku" , tylko tak bokiem , bo jest łatwiej . i z dnia na dzien bedzie ci lepiej wychodzilo. Ja tak robiłam i sie nauczyłam , tylko teraz z czasem przestłam ćwiczyć i zapomniałam. ale to pomaga . tylko trzeba chcieć i dużó cwiczyć ;) Pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiiiiia
ja umiem szpagat ale chcę go pogłębić ....... tańcze w mażonetkach i tam robie szpagat ale jak podnosze ręce to troszkę na lewą strone jak tego uniknąć?? proszę jak wiecie to piszcie ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sposob na szpagan: jest jeden sposob,ale bardzo brutalny-potrzebne sa dwie osoby. Ale podam ci ten mniej brutlany,ktory stosowalismy na balecie: Poloz sie na podlodze,pupa do sciany. Nogi poloz na sciane i rozloz je na bok,tyle ile mozesz.lez tak pol godzinki-do godzinki,mozesz czytac ksiazke przy tym. Miesnie same zaczna ci sie rozluzniac i po paru minutach odczujesz,ze rozkrok jest wiekszy. Nie potrzebujesz uzywac do tego zadnej sily,polegasz na sile grawitacji. UWAGA PRZY WSTAWANIU:rob to bardzo pomalu,sila wlasnych miesni sprobuj przywrocic nogi do pionu-to najbardziej bolesna czesc cwiczenia-sama zobaczysz jak nogi mocno ci sie rozciqgnely. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasia,chodzi ci o to,ze pochylasz sie na lewa strone przy szpagacie? jesli tak juz sie nauczylas,to nic juz na to nie poradzisz.Musisz uczyc sie szpagat od nowa robic,uzywajac innego sposobu w celu rozciagniecia innej partii miesni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Myszka1247
Kiedys cwiczylam i cwiczylam i zrobilam szpagad na stęppnego dnia musialam też sie rosciągnąc by go zrobic.Już niecwicze wogule bo wyjachalam na wycieczke i tam zapomnialam teraz jestem strasznie sztywna i napewno nie zrobie nawet za miesiąc :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość CzLaDkA 58 xD
Dla mnie szpagat jest prosty xD Wystarczy mieć mokrą ziemie na działce xD bo jak podlewałam kwiatki to się poślizgnęłam i zrobiłam przez przypadek szpagat :) Troszką bolało, ale tylko 15 min. :) Mimo to nie radze, bo jak ktoś nie jest wysportowany może sobie coś złamać, albo skręcić xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny :) która mnie nauczy szpagatu? :P hehe ;) pozdrawiam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny :) która mnie nauczyła by szpagatu? :P hehe ;) pozdrawiam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cygankasandra
słuchajcie nie umiem robic szpagatu choć bardzo chce te ćwiczenia nic nie pomagają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość buttonzuzia
wiecie co denerwuje mnie to jak niektóre dziewczyny bez żadnych ćwiczeń pewnego dnia mówią chce umieć szpagat. To jest ciężka praca. Ja chodziłam na tańce i po tygodniu zrobiłam szpagat. Rozciągałam tak: na rozgrzewkę 100 skoków na lewą nogę sto na drógą, potem jakieś 150 na dwie lub lepiej krzyżakiem (najlepsze efekty są na skakance, mniej sie męczysz a jesteś rozgrzany) potem 10 przysiadów. Najlepiej poćwiczyć też koci grzbiet żeby rozruszać kręgosłup.(trzeba się tak rozgrzać żeby byc czerwonym i prawie pot kapał bez przesady) Potem stajesz w dużym rozkroku i dotykasz jak najmocniej(jak boli to troche potrzymaj)stóp Robisz to pare razy robiąc coraz mniejszy rozkrok. wkońcu złanczasz nogi i dotykasz . Potem siadasz na podłodze bierzesz nogi do boku nak najdalej. Trzymaj rękami kostki i do środka sie rozciągasz aby dotknąć nosen ziemi. potem rozciągasz sie do nóg. potem nadal siedząc na podłodze złącz nogi przed sobą i spróbuj dotknąć nosen obu nóg. potem zrób szpagat jak najdalej możesz JEDNA NOGA DO PRZODU DRUGA DO TYŁU posiedź trochę jak boli. teraz wstań rozruszaj nogi zrób pare przysiadów. powtarzaj ro regularnie np. co drugi dzień lub codziennie Nleży pamiętać o rozgrzewce bo jak ja raz zrobiłam bez rozgrzewki to potem nie mogłam ani wstać ani siąc ani nawet schodzić po schodach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mrtki
ok. 15 dni temu(albo mniej, nie pamiętam dokładnie) tak myślałam o w-f ie i pomyślałam że może się naucze szpagatu i "zabłysne" na wuefie, więc zaczełam przeglądac strony internetowe z cwiczeniami rozciągającymi. Wiele osób mówi że szpagat damski jest łatwiejszy, ale nie wiem czemu męski wydawał się łatwiejszy i lepiej mi wychodził. więc poszukałam w internecie cwiczenia rozciągające na szpagat męski, poprezczny franacuski czy jak kto woli :) i tak wszystkie nazwy oznaczają ten sam szpagat :D no i pierwszego dnia bez żadnego naciągania, do ziemi brakowało mi ok.35. Cwicze od 10 dni a właściwie od tygodnia bo robiłam sobie jednodniowe przezrwy że nie uszkodzic sobie jakiegoś ścięgna i dac się zregenerowac moim mięśniom.A dzisiaj do szpagatu brakuje mi tylko 15 centymetrów. Myśle że jeszcez tylko tydzień lub dwa i bede umiała zrobic męski a potem wezme się za szpagat damski, powinno mi dobrze pójśc bo bede już rozciągnięt. Zaczynam od krótkiej rozgrzewki ok 20-30 przysiadów, 10 brzuszków, pajacyki itp. później przechodze do rozciągania robie skłony, siad płotkarski i 15 skłonów do każdej nogi a póżniej wytzrymac tak ok 15 sek. siadam przy ścianie w rozkroku i co chwile dociskam się bardziej do sciany i robie coraz wiekszy rozkrok. Później kilka prób zrobienia szpagatu i tak prawie codziennie. Szpagat nie jest wcale taki trudny jak mi się na początku wydawało :) życze wszystkim powodzeenia i mam nadzieje że pomogłam komuś swoim postem. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 28becia
hej mam takie pytania za okrągły miesiąc mam na zadanie z w-fu wykonać układ taneczny z elementami akrobatyki i chaciałabym zrobic szpagat damski.Jednak jestem malo rozciągnięta i mam skolioze (krzywy kregosłup) i bardzo sie boję róznych akrobatycznych rzeczy bo zawsze jak cos robie to mi cos w plecach strzyka...ale szpagatu sie naucze I CHCE WIEDZIEC CZY JAK JUZ PIERWSZY RAZ WAM SIE UDAŁO TO ZROBIC (SZPAGAT) TO BOLAŁO WAS KROCZE CZY COS????I JAK TAK GO CAŁY CZAS ROBICIE TO BOLI??? I PROSZĘ PODAJCIE LUB WYSLIJCIE NA GG(8967579) JAKĄS INSTRUKCJE (ĆWICZENIA,CZAS ĆWICZEN,DATA ĆWICZEN I JAKIES DODATKOWE INFORMACJE.) PROSZĘ NAPRAWDE CHCE GO UMIEC A JESTEM BARDZO MAŁO ROZCIĄGNIĘTA...I CHCE TEN SZPAGAT ZROBIC W NIE WIECEJ NIZ 1 MIESIĄC CZASU....DZIEKUJE... BEATA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość julucuilu
Ja cwicze od tygodnia i mi brakuje do szpagatu ok 5 cm, jeszcze tydzien i na pewno zrobie xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 28becia
Proszę odpowiedzcie mi na pytanie...korzystam z niktórych podawanych najczęściej ćwiczen i w ciągu 3 dni udało mi sie zniżyć nogi o 4cm.ale wolałabym miec konkretne info...z góry dziękuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ejjj a ja
bez problemu dotykam głową kolan przy prostych złączonych nogach, kładę stopy na podłodze w tej samej pozycji. Siedząc mogę chwycić się za kostki, stopę, również przy prostych nogach. I wydaje mi się, że niby jestem w miarę rozciągnięta jak na swój wiek :P Ale szpagatu ni cholery nie zrobie... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj,zamiast wypisywać, że nie umiecie zacznijcie ćwiczyć! To nie jest wcale takie trudne. Ćwiczenia na dobrą sprawę można wykonywać nawet siedząc z laptopem przed sobą i pisząc na forum;) Ważne, by rozciągać się codziennie, codziennie troszke zwiększać kąt i przede wszystkim - dość długo wytrzymywać w takiej pozycji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj,zamiast wypisywać, że nie umiecie zacznijcie ćwiczyć! To nie jest wcale takie trudne. Ćwiczenia na dobrą sprawę można wykonywać nawet siedząc z laptopem przed sobą i pisząc na forum;) Ważne, by rozciągać się codziennie, codziennie troszke zwiększać kąt i przede wszystkim - dość długo wytrzymywać w takiej pozycji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bosz, sorki za te wpisy!! nie wiem jak to się stało, net mi się przyciął i taki tego efekt...8/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewe ewe ewe ewe eww
hej mam takie pytania za okrągły miesiąc mam na zadanie z w-fu wykonać układ taneczny z elementami akrobatyki i chaciałabym zrobic szpagat damski.Jednak jestem malo rozciągnięta i mam skolioze (krzywy kregosłup) i bardzo sie boję róznych akrobatycznych rzeczy bo zawsze jak cos robie to mi cos w plecach strzyka...ale szpagatu sie naucze I CHCE WIEDZIEC CZY JAK JUZ PIERWSZY RAZ WAM SIE UDAŁO TO ZROBIC (SZPAGAT) TO BOLAŁO WAS KROCZE CZY COS????I JAK TAK GO CAŁY CZAS ROBICIE TO BOLI??? I PROSZĘ PODAJCIE LUB WYSLIJCIE NA GG(8967579) JAKĄS INSTRUKCJE (ĆWICZENIA,CZAS ĆWICZEN,DATA ĆWICZEN I JAKIES DODATKOWE INFORMACJE.) PROSZĘ NAPRAWDE CHCE GO UMIEC A JESTEM BARDZO MAŁO ROZCIĄGNIĘTA...I CHCE TEN SZPAGAT ZROBIC W NIE WIECEJ NIZ 1 MIESIĄC CZASU....DZIEKUJE... BEATA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość .....pragnąca......
tak bardzo pragnę umiec ten szpagat ...wydaje sie proste..moje kosci są tak twarde ze masakra ;/ mam 15 lat . a na dodatek wkurza mnie moja ,,przyjaciółka" ostatnio się nauczyła szpagatu i ciągle chodzi po szkole i robi na przerwie i nauczycielom sie chwali , jakby nie wiem co to kurna było ...jest żalosna ....robi mi na złośc ..po prostu chce ją zniszczyc ...doradzcie co robic :> :( .....:| .......moze jakieś bardziej pomysłowe rzeczy ..bardziej skuteczne ..czekam ...;> :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Chce buziaka ... **
Ja raz w życiu zrobiłam szpagat bez rozgrzewki i bez niczego xDD wystarczyła mi sekunda, myłam podlogi było ślisko i sie rozjechałam ;DD sprubujcie tak :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewe ewe ewe ewe eww
TAA...dla ciebie łatwo jak se myłas te nogi ale uwierz ze niektórzy są nierozciągnięci i im sekunda nie wystarczy tylko miesiące lub tygodnie...to prawda mozesz byc dumna z tego ze udało ci sie i ci tego zazdroszę ale inni. tak nie potrafią i nie mozna tak komus radzić bo se moze ścięgna naderwać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wercia98
proszę o pomoc wyslijcie mi jakies cwiczenia do pomocy przy skorpionie (to takie cwiczenie) pilne na srodę za tydzien :() proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×