Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość krakrakarkrakra

chce umiec zrobic szpagat!!!

Polecane posty

Gość Natalia15
Kiedy ja rozciagałam sie do szpagała robiłam ćwiczenia rozciagajace po 15 minut dzinnie i po paru miesiacach zrobiłma szpagat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sardynkaa
Ja niewiem co robić . chce szpagat męski umieć. (szpan) .i wglbędzie jak się nauczęę . ;d;dbrakuje mi ok. 10cm bez rozciągnięcia . z rociągnięciem (pożądnym) robie ale wytrzymuję w nim ledwo 2 sekundy ale i tak mi ze 2cm brakuje. kto umie męski to proszę o ćwiczonkaa bardzo ;d;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Poznań*
E tam ja tam nauczyłam się szpagatu przez 2 tygodnie i umiem!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ijighfdhfjdhjkfd
ja nie umiem czy mi ktoś pomorze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karka 12
ej baletnic ile masz lat ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cheerladearka
Niedługo będę cheerladearką nie umiem robić szpagatu a bardzo bym chciała go umieć PROSZĘ O POMOC!!!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czika XD
Ja polecam nastepujace cwiczenie: pupa do gory, podtrzymujcie ja rekami, nogi prosto do gory i sprobojcie je najbardziej 'otworzyc' jak sie da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zygazyga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zygazyga
Uczę tańca i wiele moich uczennic na zajęciach zaczęło robić szpagaty. Po pierwsze rozgrzewka (skakanie, pląsy, taniec), dalej wypady (do przodu, do tyłu na boki), może być pajączek (w przysiadzie podpartym wysuwamy nogę w bok i idziemy przesuwając biodra nad ziemią), wymachy nogami (przy drabunkach, na ziemi w leżeniu bokiem, w klęku wymach do tyłu). Dalej zasadnicze rozciąganie. Siadamy b.szeroko lub w siadzie płotkarskim (jedna noga prosta do przodu druga zgięta w kolanie do tyłu) i kłaniamy się do jednego boku (tak aby docelowo dotknąć ramieniem ziemi przed kolanem), do drugiego i do przodu. Przy ćwiczeniu sznurka kłaniamy się (dociągamy się) do kolana z przodu (wtedy wyciągamy nogę drugą do tyłu) i do kolana z boku. Podnosimy się na rękach żeby rozciągnąć nogi bardziej i znów siadamy. Ćwiczenie powtarzamy licząc sobie za każdym razem np.do 8, pogłębiamy i jeszcze raz powtarzamy. Podnosimy się na rękach i rozciągamy nogi na maxa (musi zaboleć), w tej pozycji podnosimy 1 rękę do góry, następnie zmieniamy rękę i na chwilę obie ręce. Odpoczywamy chwilkę i przygotowujemy podpórkę z kilku książek o takiej wysokości jak nisko byliśmy za ostanim razem. Robimy szpagat na podpórce, podnosimy ręce do góry i liczymy aż przestanie całkiem boleć (zwykle do 32) i siedzimy tak trochę. Wstajemy, chwilkę odpoczywamy i zmniejszamy podpórkę o 1, najlepiej 2 lub 3 ksiązki. Teraz musimy dotknąć niższej podpórki, choćby na chwilę, a w miarę ćwiczeń liczymy tak długo aż ból minie i siedzimy jeszcze troszkę. Po odpoczynku robimy najniższą podpórkę (od razu do trzeciej nie dojdziemy), pozostawiamy 1 książkę lub bez książek. Teraz choć na chwilkę musimy dotknąć podpórki. Od razu nogi całkiem nie będa przylegać do ziemi, ale chodzi o to żeby zapanować nad bólem. A w miarę ćwiczeń poprawiamy rozciągnięcie nóg. Na koniec pamiętamy o ćwiczeniach rozluźniających, kładziemy się na podłodze i poruszając nogami rozluźniamy pas biodrowy. Dobrze jeżeli ćwiczymy rano (mamy więcej ochoty do życia) później w szkole, na podwórku, w domu chalimy się rozciągnięciem nóg, za każdym następnym "szpagatem" utrwalamy nasze osiągnięcia. Gdy już osiągniemy sukces w dalszym ciągu rozciagamy się przynajmniej raz dziennie (możemy z braku czasu pozostać jedynie przy podpórkach), bo inaczej nasze umiejętności się cofną (przynajmniej na początku). Jeżeli podczas kolejnego dnia ćwiczeń boli nas bardziej niż zwykle to robimy 1 dzień przerwy, ale w następnym już ćwiczymy. Życzę sukcesów i ślicznych szpagatów, bo dziewczyny ślicznie wyglądają w tych pozycjach i bardzo imponują chłopakom !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Juluniu
Pomóżcie chce zrobić szpagat bo mam tańce i potrzebuje do tańca! Jak nauczyć się szybko tego szpagatu?? Dajcie albo linka albo jakąś metodę... Mam 12 Lat! Czy będzie mi łatwiej sie tego nauczyć?? Prosze Plisss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klaudiaaa12
Hymm co do szpagatu to już prawie umiem. Wystarczy troche samozaparcia i wiary w siebie. Natomiast mam inny problem. Wymieniacie tyle ćwiczeń. Jakieś linki i foczki. Byłabym niezmiernie wdzięczna gdyby ktoś mi dał spis tych takich popularnych takich tych takich. Mam to na końcu języka xdd no tych takich jak szpagat lub fiflak na przykład. wiecie o co kaman. No i bym baaardzo dźwięczna była wam za to =) No bo normalnie ja to zielona z tego jestem. hmm myślę, że gdybym tylko sie postarała zrobiłabym teb jakieś foczki czy linki. Cokolwiek to jest. Dlatego prosze was o pomoc. Możecie pogadać ze mną na gg. 555254 lub napisać mi ten spis na email. Bardzo proszę. No bo kurde w wyszukiwarce to mi nie znajduje. Jak wpisuje foczka to mi foki sie wyświetlają a jak linka to jakies głupie linki. Także bym prosiła poprawne nazwy oraz z opisem jak to wygląda. I nie tylko foczki i linki. No nie leńcie się. Za to ja wam też NA PEWNO pomogę :) pozdraawiam :**

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Misia i Olcia
ludzie umiem szpagat dzięki ćwiczeniom Tusza xD Ćwiczyliśmy tylko3 dni a widzicie jak szybko można się nauczyć dzięki ćwiczeniom?.! naprawde fajnie było ćwiczyć dzięki tym ćwiczeniom ale teraz mamy inne ćwiczenia dla zaawansowanych ludzi:P Na każdym ćwiczeniu było dużo śmiechu i lekkiego cierpienia :) Mówię wam że jak poćwiczycie dzień w dzień po jakiś ćwiczeniach no to szybko szpagat zrobicie jak my:...;* Rada dla tych którzy pierwszy raz ciwiczą ...: ćwiczyliśmy nie całą godzinkę na dobe....mówie wam poczujecie jak się wam rozluźniają mięśnie na podstawie ćwiczeniach tusza będziecie mogli szybko się zrelaksować i poczuć jak można szybko rozluźnić swoje mięśnie do szpagatu ;(na serino i powodzonka życzymy!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pyska3234
Mam 12 lat i nie umiem szpagatu. Jednak mam lekcje tańca i tam się rozciągam. Jestem leniem i nie rozciągam się w domu, ale teraz postanowiłam sobie, że choć raz w moim życiu zrobię szpagat. Bardzo dobre są ćwiczenia, które napisał tusz na pierwszej stronie. Moja koleżanka rozciągała się według tego planu i umiała szpagat przez około miesiąc ćwiczeń. Polecam też: - wymachy nóg - wypady - stajesz w średnim rozkroku i tak trzymasz minutę, potem większy rozkrok i znowu 1 minutę itd. - motylek - połóż jedną nogę na parapecie drugą daleko na podłodze i tak trzymasz 40 sek., a w trakcie lekko powiększasz rozkrok - robię też coś takiego, że rozjeżdżam się na maxa i oglądam coś na Disney Channel :) - siad płotkarski, kłaniamy się do nóżki prostej i kolana u drugiej nogi - jedna noga w pozycji pase (do krocza przysunięta a kolano na zewnątrz) i złapać za prostą jak najdalej - robisz sobie podpórkę z kilku książek o takiej wysokości ile cm zostało ci do szpagatu. Robisz na książkach szpagacik przez 40 sek. Potem zmniejszasz ilość książek o dwie i znów szpagacik. Jeżeli Ci zależy, to potem odejmij jeszcze jedną książkę - na końcu ćwiczeń zawsze się rozjedź Jeszcze raz polecam to, co napisał tusz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Misia i Olcia
Hejka to znowu my xD nie ćwiczyłyśmy przez miesiąc i znowu( o nie ) !!! Nie możemy zrobić szpagatu :( Chodzimy do szkoły dla zaawansowanych ale pan już nie daje takich ćwiczeń jak:szpagat,teqondo,rozciągania się,po prostu no nie wiem nie mamy takich fajnych ćwiczeń i nie umiemy się rozluźnić :P he he ale mamy tam ćwiczenia np: gwiazda w powietrzu salta w basenie fikołki w górze i wiele trudnych rzeczy ale je umiemy i jutro już będziemy umieć szpagat i zaliczymy panu w końcu tą gwiazde ze szpagatem :P:P:P:P :) Dziś mieliśmy egzamin i zdaliśmy go najlepiej bo gwiazda nam dobrze wyszzzzzzła :) Teraz gdy rodzice zapisali nas do takiej szkoły no to umiemy po prosu:............ ,a i my chodzimy też na naukę pływania i tam się uczymy pływać atrakcyjnie :P Pa pa pa:*******

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madzia_12
Cześć..Jestem Magda i mam 12 lat. Ważę 40kg i mam 160cm wzrostu. Na koniec roku na występie muszę zrobić szpagat. Jestem załamana bo w tydzień nie da się tego zrobić.. Został mi tylko tydzień, a brakuje mi ok.10cm i zgina mi się lewa noga która idzie do tyłu..:(( Robię ćwiczenia po pół godziny dziennie nic mnie nie boli, ale boje się dalej posunąć bo mogę sobie coś naderwać.. Błagam pomóżcie jakieś ćwiczenia nie wiem..:(( Będę bardzo wdzięczna jeśli ktoś mi odpisze na e-meila lub tutaj na forum.. Chętnie podzielę się wiedzą którą posiadam na inny temat ale na ten.. Załamka..:(( Mój e-emeil to: madzia_555551@wp.pl Proszę niech ktoś mi pomoże!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magi352
wykorzystaj porady tusza :D są na pierwszej stronie są świetne :D!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klaudik05

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martyn-A.
JA już się uczę robić szpagat damski jakiś msc. i jeszcze nie zrobiłam go, dlaczego? -bo codziennie się nie rozciągam bo mi się niechce ;(. Ale brakuje mi do pełnego szpagatu jakieś 10cm., a zaczynałam od 40cm. ;) Poradziła mi taka dziewczyna żeby jak się rozciąga to puźniej, 5min. utrzymać się w pozycji do szpagatu. i tak codzienie i coś wyjdzie z tego :) Ale po tym jest uczucie jak by się nogi złamało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tajin
Zapraszamy do zapoznania sie z oferta tajin - marokanskich naczyn ceramicznych do gotowania na ogniu, plycie elektrycznej, na grilu lub w piekarniku. Zdrowo i egzotycznie ... Sklep rekodziela marokanskiego www.marokostyle.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rozciągnięta Magda
No ja ćwicze ale codziennnie i własnie mi potrzebne 13cm do konca ziemi więc dzis teraz sie poćwicze wczoraj ćwiczyłam 45 min.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rozciągnięta Magda
Widomosc do:problemy ze szpagatem Jak nieumiałas następnego dnia bo musis codziennie ćwiczyc i wtedy będzies umiec Tak jak moja kolezanka Nauczycielka Jej powiedziała że musi codziennnie ćwiczyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niuniaxD
ja mam 16 lat zaczełam uczyć sie szpagatu rok temu ale nie ćwiczyłam systematycznie...a nawet powiem że rzadko dopiero od jakis 5 miesiecy zaczełam tak na maksa ćwiczyć i teraz brakuje mi jakies 5cm(lewa noga jest ciupek zgięta).:)) Zawsze jak pokazuje komuś mój szpagat to wszyscy myślą że jest pełny wiec jest git:D Pamiętajcie że bez ciężkiej pracy niestety nic sie nie osiągnie. Ja często żałuje że nie miałam szansy rozciągać sie kiedy miałam np.8lat. ale zaraz potem mysle że dzieki temu że tak bardzo teraz tego chce doceniam przysłowie '...i pracuj a dojdziesz do celu takim sposobem doszło już wielu' POWODZENIA:**

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Genial
Życze Ci powodzenia! A i 1 rada trzeba byś zawziętym i wieżyć w siebie ( to 2 rady) Tódno w to uwieżyć ale ja tych rad się trzymałam i na 2 dzień odrazu mi się udało ! po tygodniu ćwiczeń umiałam robić również ten drugi szpagat ten tródniejszy:)!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DammxD
Ja umiem nigdy nie ćwiczyłem ani nic tak po prostu xD Ale wiem iż, najlepsze ćwiczenie to robienie szpagatu tyle ile się umie i trzymać tak z 2 minuty ^^ i tak dalej.. Gwarantuje że systematyczne ćwiczenia doprowadzą do szpagatu w 10 dni ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szpagat mozna bardzo latwo wycwiczyc - ja przy rozciaganiu sie rano i wieczorem po dwoch tygodniach zrobilam szpagat, wiec zachecam i motywuje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hm ja też chcę ...
...ale oprócz tego umiem troche mosteki założyć nogę za głowę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hm ja też chcę ...
ale bardziej umiem francus ki i ćwicze żeby zrobić pełny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hm też chcę...
jeszcze nie umiem:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hm też chcę...
...dotknąć głową kolan nie zginając ich,i jak stoję nie zginam kolan i dotykam dłońmi podłógi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×