Skocz do zawarto艣ci
Szukaj w
  • Wi臋cej opcji...
Znajd藕 wyniki, kt贸re zawieraj膮...
Szukaj wynik贸w w...
Zaloguj si臋, aby obserwowa膰  
Go艣膰 Czarna_kawa

WYRYWANIE Z臉BA... M膭DRO艢CI

Polecane posty

Go艣膰 afle
Ale jeste艣cie pierdo艂y ci臋偶kie! Ani rwanie ani d艂utownie nie boli, bo robi sie to w znieczuleniu miejscowym. Jakbym musia艂a teraz usuwac z臋ba, powaznie ba艂abym sie b贸lu dziury po z臋bie, bo jest bardzo nieprzyjemny, ale on tez przechodzi. S膮 naprawde gorsze b贸le

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 samo wyrywanie nie boli
ja w艂asnie musze sie pozbyc jednej 贸semki.od ponad tygodnia jestem na ketonalu forte do tego antybiotyk.Z臋ba jeszcze nie widac i pewnie nie wyjdzie bo nie ma miejsca.Panicznie boje sie b贸lu po.Mia艂am kiedys wyrywana sz贸stke i niegdy nie zapomne tego co czu艂am jak przestalo dzia艂ac znieczulenie.Macie moze namiary na dobrego lekarza w Poznaniu?

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Januszek z Dolnego
a u mnie to by艂o tak: bola艂a mnie zaleczona 7 i zdrowa 6, zrobi艂em rtg i okaza艂o si臋, 偶e 8 wypycha oba z臋by, ros艂a pod 7 i 6. Efekt? Wyrwane i 7 i 6 a teraz 8 wysz艂a prawie ca艂a i nale偶y j膮 usun膮膰. Przez ni膮 straci艂em 2 z臋by, ale wyj艣cia nie bylo!

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 jak on to tej 贸semki
docieraj膮??? przecie偶 tam nie ma miejsca. Ju偶 sobie wyobra偶am jak si臋 szarpi膮 i m臋cz膮!!! A te kleszczochy i d艂utowanie jakie艣 a feeeeee

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
A ja mam do wyrwania 2 贸semki zatrzymane, bo podrastaja mi pod inne z臋by i wykrzywiaj膮 wszystkie przednie, a raz na jaki艣 czas bola jak jasna cholera. Ale nie p贸jde, bo ja najbardziej boje sie zastrzykow, i ostatnio jak mialam znieczulane do plombowania to zemdlalam na fotelu, a do tego w moim miasteczku jest tylko jeden szcz臋kowiec- bardzo niemila starsza pani. Nie ide! Przynajmniej narazie!

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 sama sobie szkodzisz

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 uppp
a czy ktos mia艂 mo偶e po wyrwaniu zostawione dzi膮s艂o do samoistnego zagojenia?? bez szycia??? mi si臋 ju偶 goi 4 tydzie艅 i ci膮gle nie mo偶e si臋 wygoi膰, dziura jest i boli:(

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
bardzo wspolczuje, naprawde. ale jesli trzeba to trzeba. mi rosnie ostatnia 8, rosnie juz 4 rok :/

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 upp
to dla mnie bardzo wa偶ne!!! co robi膰 gdy rana po wyrwaniu nie by艂a szyta i si臋 nie goi 4 tydzie艅??? lekarz powiedzia艂, 偶e trzeba czeka膰, ale ona boli i jako艣 nie chce si臋 zrosn膮膰? mia艂 kto艣 tak????

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 czarna_kawa
Izabello - s膮 takie 偶ele, kt贸rymi dentysta smaruje dzi膮s艂o i nawet nie czujesz kiedy wbije Ci zastrzyk. ja bym mog艂a 100 takich byle nie wyrywa膰 z臋b贸w :( Up up - mi sie kiedy艣 te偶 d艂uugo goi艂o po si贸demce. Moze lepiej id藕 do innego dentysty sie upewnij. Dzi艣 sie dowiedzia艂a, 偶e ta niby narkoza to ei taka narkoza "zwyk艂a" tylko co艣 ala "g艂upi jasiu". I pod narkoz膮 podobno niekt贸rzy si臋 wydzieraja z b贸lu :( :( :(

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 zmasakrowana
o 20:30 POJECHALAM NA WYRWANIE Z膭BKA M膭DRO艢CI. zastrzyk w dzi膮slo, 40 minut bezbolesnego grzebania i po krzku.NIE MIALAM SZYCIA DIWNE:/ Wracalam z absolutnie sparali偶owan膮 polow膮 twarzy, musial mi sporo tego znieczulenia wstrzykn膮膰. Znieczulenie zaczelo odpuszczac po ok 2,5 godz. polozylam sie spac biorac dosyc silny ale nie przeznaczony strikte na zeba srodek przeciwbolowy (Majamil 100mg) Obodzilam sie pol godz. temu... ludzie!!! zwariuje z bolu! wyrwa po osemce napi**** niemilosiernie!samo wyrwanie to PIKUS! NASTAWCIE SIE NA TO CO BEDZIE PO! polknelam teraz jeszcze 2 coldrexy,bo kurna nic innego nie mam...glupek ze mnie...MOGLAM KUPIC W APTECE... srodek nocy a ja wyjeeee i ploje hektolitrami 艣liny krwi膮 .... boliiiii BOLIIII!!!!! OBY DO RANA:(

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 do zmasakrowanej
jak sie czujesz?

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 ja ci powiem
nie panikujcie, ludzie!!!! Ja mam troszk臋 krzywy zgryz, ale wszystkie z臋by swoje. 脫semki uros艂y mi na g贸rze tak dlaeko, ze nawet nie mog臋 ich dok艂adnie umy膰:( A to mnie strasznie wqrza. A na dole nie wiem, jak mi urosn膮, bo ju偶 nie ma miejsca. Jeszcze bardziej wykrzywi膮 mi siekacze i b臋d膮 chyba w poprzek sta艂y:o Wiem, 偶e pewnie trzeba wyrwa膰 te 贸semki. No i spoko. Trudno si臋 m贸wi. Te偶 nie lubi臋 dentyst贸w i 偶adnych lekarzy. Wcale do nich nie chodz臋. Ale wol臋 mie膰 nadal zdrowe z臋by bez ani jednego ubytku, ni偶 popsute od 贸semek, kt贸rych nie da si臋 umy膰:o Poza tym mi艂am kiedy艣 straszliwei popsute z臋by mleczne. Chodzi艂am co tydzie艅 do jedynej dentystki w okolicy, no i ona wierci艂a mi z臋by takim NISKOOBROTOWYM wiercide艂kiem, napieraj膮c na mnie ca艂ym ci臋偶arem cia艂a:o a jak wraca艂am do domu, to przy zupie by艂o ju偶 po plombie:o Jednym s艂owem: by艂a to prawdziwa specjalistka. Ale mieszka艂am na wsi i innych lekarzy nie by艂o. Do tego i tak trzeba by艂o jecha膰 30-40 km:o Tak zniszczy艂a mi z臋by, 偶e kt贸rego艣 dnia dowierci艂a si臋 do dzi膮s艂, krew trysn臋艂a i powiedzia艂a, 偶e ju偶 nic si臋 nie zrobi z tym z臋bem. No i zamiast z臋ba trzonowego mia艂am takie opi艂ki po bokach. Jak jad艂am, to si臋 krszy艂y, jak siedzia艂am przezd tv, to od艂amywa艂am je sobie po kawa艂ku i potem ju偶 mia艂am tylko kawa艂ek z臋ba w dzi膮艣le:o Mama by艂a za艂aman, 偶e b臋d臋 mia艂a straszliwe problemy z z臋bami. Ale teraz mam sta艂e z臋by, 22 lata i ani jednego ubytku. jeden z mlecznych z臋b贸w, pi膮tka, nie chcia艂 si臋 ruszy膰. Wszystkie mi wypad艂y i to bardzo wcz臋sni9e. Jak mia艂am jakie艣 9 lat, to mia艂am ju偶 komplet z臋b贸w chyba nawet z sz贸stkami. Ale ten nie chcia艂 nawet drgn膮膰. Posz艂am do dentysty. Pani wzi臋艂a wielkie, metalowe szczypce, porusza艂a z臋bem. Nic si臋 nie rusza艂. Powiedzia艂a, ze trzeba go wyrwa膰, bo pod spodem ju偶 na pewno nowy ro艣nie. Opar艂a moj膮 g艂ow臋 o fotel, odchyli艂a do ty艂u, wzi臋艂a te szczypce i po prostu wykr臋ci艂a z膮b ile tylki mia艂a si艂 w r臋kach. Ale jeszcze nie wyszed艂. By艂o tylko s艂ycha膰 jakie艣 trzaski:P Musia艂a nim jeszcze kr臋ci膰 w drug膮 stron臋 a potem wyrwa膰. Pykn臋艂o, z膮b wyszed艂, troch臋 krwi i pos trachu. Skoro nie bola艂o mnie w wieku 9 lat, to znaczy, 偶e nie ma si臋 czego ba膰. Aha, no i oczywi艣cie nie by艂o 偶adnego znieczulenia:)

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 zmasakrowana
juz jest dobrze:)) nie boli praktycznie:) taki siniak jakby w srodku. uczucie w ustach przyjemne nie jest, zuchwa przy ruszaniu troche doskwiera, gardelko boli jak przy zapaleniu ale looz:) pije tylko letnie mleko przez slomke i siedze w cieniu, zeby tam sie ladny skrzep zrobil ogolnie ok, mam nadzieje,ze szybko sie zagoi, bo jutro jade na wakacje... po co nam te cholerne 贸semki?! takie g臋bowe wyrostki robaczkowe ;] Ludziki kochane! Zyjemy w erze 艣rodk贸w przeciwb贸lowych, nikt wam nie wyrwie z膮balka na 偶ywca, wi臋c si臋 odpr臋rzcie i nie panikujcie

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 jednak mo偶e wyrwa膰....
patzr post powy偶ej:)

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 plisss
Hej dziewzcyny i chlopaki. Mam jechac jutron wyrywac zeby:( a mam katar i glowa mnie boli :L( Jak myslicie - czy to jest bezpieczne? Mam malo czasu i za miesiac wyjezdzam...jejku nie wiem co robic a mam wyrwac 2 dolne 贸semki!

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 od tego si臋 nie umiera

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 boliiii
mia艂am wyrwanego z臋ba 3 dni temu. Wyczuwam j臋zykiem ze nie do konca wyrwa艂a mi zeba :( i co teraz s艂yszalam ze samo wyjdzie ale jak nie to czy nie czeka chirurgia szczekowa ? strasznie sie boje ...

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 boliiii
zapomnialam dodac ze dziura juz troche zaros艂a a resztki wyczuwam ...

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Ja mia艂am rwanego 2 lata temu. Samo rwanie nie boli, czuje sie troszk臋 szarpania, drapania i takie tam. Bardzo przyjemne to mo偶e nie jest, ale nie boli. moja rada - przed rwaniem popros koniecznie o Ketonal Forte lub inny lek przeciwb贸lowy pooperacyjny. Uwierz, b臋dzie Ci potrzebny. Mnie po rwaniu bola艂o jakie艣 4-5 dni, to norma je艣li wszystk sie dobrze goi,ale musisz uwa偶a膰, 偶eby Cie wtedy nie przewia艂o, mo偶na dosta膰 zapalenia okostnej. Je艣li po 5 dniach ci膮gle b臋dzie Cie bardzo bola艂o - czym pr臋dzej biegnij do dentysty. Jest taka przypad艂o艣膰 jak \"suchy z臋bod贸艂\", to rodzaj jakiego艣 zakarzenia , boli strasznie i nie chce si臋 goi膰, moja siostra to przzy艂a po rwaniu z臋ba m膮dro艣ci. To naprawde da si臋 przezy膰, tylko nie jedz ani nie pij nic gor膮cego i bardzo zimnego po rwaniu. G艂owa do g贸ry:) dasz rad臋:)

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
ja juz mialam wyrwane 2 osemki..zostala mi jeszce jedna ta ktorej nawet nie widac!!przez te cholerne zeby madrosci powykrzywaily mi sie na dole wszystkie zeby i teraz bede musiala zbierac na aparat:(zaluje ze zaden dentysta nigdy mi nie powiedzial zeby te osemki od razu usuwac,ani nie ma miejsa dla nich ani nie sa zdrowe ani rowne, bez sensu w ogole!!!

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 CZARNA_KAWA
S艂uchajcie ... ja do dzi艣 nie wyrwa艂am tej 贸semki. Co gorsza na 10000% jej nie wyrw臋 niestety nie potrafi臋 si臋 prze艂ama膰. Marz臋 o prostych z臋bach ale nie potrafie, wierzcie mi pr贸bowa艂am wiele razy ;( zazdroszcz臋 tym, co maj膮 ju偶 to za sob膮!!

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
do czarna Kawa: radzeCi jak najszybciej wyrwac, niec Ci po niej, te zeby rzadko kiedy sa zdrowe, czesto robi sie w niej prochnica bo nie mozan dobrze wyczyscic. ja tez za d艂ugo przeciagalam, lata艂am po rozncyh ekspertach, jedna tylko babka powiedziala zeby zostawic a wszycy mowili wyrywac. bo jak nie ma dla niej miejsca to szkoda inne zeby psuc!! takze do dziela, da sie to przezyc, ze znieczuleniem nic nie boli!trzymam za Ciebie kciuki..

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 zuziaaaaaaaaaaaaaaaa113
witam... ja tez panikowalam strasznie...zwlekalam 5 lat... diagnoza...2 dolne osemki leazce 2 gorne osemki nie maja miejsca w szczesce przez co popychaja reszte do przodu dlatego mam coraz bardziej krzywy zgryz;/ miesiac temu bylam na pierwszym mini zabiegu dlutowania i wyrywania. za jednym razem 2 po prawej stronie. I wiecie co ?? nie bylo zle. znieczulenie rewelacyjnie zrobione zero bolu. a nie powiem zeby krotko mi dlutowali bo to bylo 40 minut!! z wyrywaniem gornej 8 nie bylo komplikacji minutka i juz po zebie... najgorsze co bylo to jak znieczulenei przestalo dzialac... i tak bylo przez 30 minut tak naprawde dramatycznie ... Ale zamrozone miesko w recznik pomoglo...z reszta lezalam caly czas bo nie moglam chodzic bo mi swiat wirowal ale mialam naszczwescie pod reka bliskich czyli na ten czas sluzacych:D powaznie nie jest to takie straszne jak wydawalo mi sie na poczatku, za jakies 2- 3 tygodnie ide na druga strone ale juz sie tak nie boje jak za pierwszym razem:) glowa do gory:)pozdrawiam

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 wodamineralna
Ja 1,5 roku temu mialam wyrwane 4 zeby madrosci :O Z trzema poszlo gladko. Znieczulenie, ciach...i po bolu. Naprawde nic nie czulam. :classic_cool: Wszystko szybciutko sie zagoilo. Tylko z czwartym chirurg sie strasznie meczyl, bo zab rosnal sobie w poziomie :O Ale tez jakos przezylam. Tylko, ze ja lubie chodzic do dentysty i nie boje sie zastrzykow ani borowania. Czarna_kawa --> radze ci pojsc jak najszybciej, bo osemka moze sie zaczac rozpychac i powykrzywia i rozchwieje ci wszystkie zeby. A jak tak sie stanie, to bedziesz musiala sie rowniez z ortodonta zaprzyjaznic ;)

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 艣ka
Ja mia艂am wyrwane wszystkie 4 贸semki pod narkoz膮 i ciesz臋 si臋 偶e zrobi艂am to za jednym razem. Mam to ju偶 z g艂owy, a nie wiem czy zdecydowa艂abym si臋 na to ponownie. W zasadzie pozabiegu b贸lu si臋 nie czuje. Najbardziej dokuczliwa jest galopuj膮ca opuchlizna. Dzie艅 po zabiegu my艣la艂am, 偶e sk贸ra mi p臋knie. Dzisiaj jest trzeci dzie艅 i jest ju偶 zdecydowanie lepiej.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 prawie jak dentysta
Witam wszystkich! Jestem higienistk膮 stomatologiczn膮 i chc臋 Wam powiedzie膰, 偶e naprawd臋 nie ma si臋 czego ba膰!!! Im szybicej to zrobicie tym lepiej dla Was!!! Mniej b贸lu, stresu. Pozdrawiam

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 _to_tylko_ja_
Witajcie! 馃尰 Ja mam tez problem z nierownym zgryzem. Juz kilka lat temu mialam wyrywanego zeba z przyczyn ortodontycznych.Samo wyrwanie nie bylo zle. Praktycznie nic nie czulam.Ale za to po wyrwaniu dostalam takiego krwotoku, ze gdybym wiedziala ze to sie tak skonczy to bym w zyciu na to nie poszla...pozniej zszyto mi dziaslo, wszystko sie wygoilo, zabki same sie "ustawily" i stwierdzilam, ze nie pojde po aparat. Teraz sie obawiam, ze bede mogla miec problemy z 8...Bo tam gdzie byl zab wyrwany zrobilo sie troche miejsca i dwie 8 mialy szanse zeby sobie wyrosnac...ale nie mam pojecia gdzie wyrosna 2 pozostale...ale slyszalam ze nie zawsze musza wyrosnac!gorzej jak zaczna rosnac i podrastac inne zeby :(a boje sie kolejnego wyrwania jak nie wiem...

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 dado
witam ja wlasnie wyrwalem osemke godzine temu,samo wyrwanie nie boli da sie zniesc i szycie tez nic nie boli tyle ze teraz jak przestaje bolec znieczulenie to przyznam boli i to mocno.i jeszcze jedno detysta mi powiedzial ze powstaje dziura po zebie i prowadzi do zatok nosowych i ja mam tam dziure wiec jak mi sie nie zrosnie dobrze to bede musial isc do chirurga szczekowego i wtedy jest powarzniejszy zabieg:(pozdrawiam a teraz boli ze szok

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 edyyyyyyyytttaaa
Dado i co? Przestalo juz bolec? Ja wczoraj usunelam dolna osemke i jak czytam te wszystkie posty ,to zaczynam zalowac :/ .Jak sobie pomysle o tych zebodolach ,to nerwica lekowa mnie dopada ,raz tak mialam po wyrwaniu 6 stki-zebodol.Kurcze ,niepotrzebnie to wszystko czytam.Napiszcie cos dobrego ,kogo przestalo bolec po paru dniach bez szycia.Jezuuuuu.Boje sie :/ Pozdrawiam wszystkich.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach

B膮d藕 aktywny! Zaloguj si臋 lub utw贸rz konto

Tylko zarejestrowani u偶ytkownicy mog膮 komentowa膰 zawarto艣膰 tej strony

Utw贸rz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj si臋

Posiadasz w艂asne konto? U偶yj go!

Zaloguj si臋
Zaloguj si臋, aby obserwowa膰  

×