Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Czarna_kawa

WYRYWANIE ZĘBA... MĄDROŚCI

Polecane posty

Gość ona94D
dieorfly --> noo dość dziwne, a to coś pomoże? aha, możliwe że kiedyś mówiłeś bo ja jestem tutaj od niedawna iiii nie wiedziałam;] ale spox xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dieorfly
ha ha ha :] nie wiem co to da :D powiedziała, że jak nie ma ósemek to powinno być ok, ale wątpię że zęby będą chciały 'podróżować'

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wisnia3006
ja ide jutro na usuniecie boje sie jak cholera ale napisze wam czy oplacocalo sie bac:) trzymajcie kciuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona94D
dieorfly --> to pewnie troszku Ci to zajmie.. wisnia3006--> w sumie zabiegu nie ma co się bać.. wg mnie gorszy jest ból po ... oki, napisz napisz;) pozdrawiam ;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie boj sie
czy wolno palic po wyrwani zeba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dieorfly
Jeśli Ci to pomoże... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pumbus
Ja juz jestem po. Sam zabieg nawet mi sie podobal, nic nie bolalalo, a nawet w pewnych momentach bylo mi do smiechu ale z otwarta buzia to nie takie proste.Zabiegu sie balam ale juz po znieczuleniu sie rozluzilam i bylo suuper. Dopiero po 2 godzinach od zabiegu zaczynaja sie problemy, wtedy pomocna okarze sie tabletka:P. Zycze powodzenia wszystkim ktorych to czeka, naprawde nie ma sie czego bac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość isabelle105
Co Wy dostajecie za znieczulenia ze Was nic nie boli???:((( ja mialam usuwane obie 6 z tego jedna miesiac temu dostalam 2 dawki znieczulenia i kwiczalam jak prosiaczek przez caly zabieg:P Teraz czeka mnie usuwanie gornej osemki ale jak pomysle to mnie w dolku sciska podobno te sa do usuniecia najgorsze??:((((((((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona94D
isabelle105 --> no wiesz, na każdego inaczej działa znieczulenie, jednym całkowicie redukuje ból a innym mniej. Nie chcę Cie dołować, ale z tego co wiem to ósemki są jeszcze gorsze do usuwania. Ja miałam 2 ósemki usuwane i nie życze nikomu takiego bólu PO, ja jeszcze miałam tak schowane te ósemki że masakra, dentysta sie musiał ,,siłować" z tym , a nie powiem że mnie to nie bolało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie:) Ja też już niedługo będę musiał zająć się moimi ósemkami, bo coś mi się wydaje, że przez te rosnące zęby mam inne problemy zdrowotne, np. okresowy ból policzków w miejscu zębów 7 i 8. Dziwne uczucie przed uszami, takie napięcie jakby. 2 lata temu miałem usuwaną dziewiątkę, bo coś takiego mi właśnie wyrosło. 3 pozostałe ósemki są jeszcze schowane ale i tak je usunę. Siostra sobie usunęła w ten sposób 2 ósemki, więc wiem mniej więcej jak to jest. Poza tym będę chciał założyć stały aparat, żeby poprawić sobie zgryz bo mam nie za ciekawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona94D
mariusz87 --> dziewiątkę? . Aha a co do ósemek to jeśli Twoja siostra miała już wyrywane to wiesz mniej więcej czego się spodziewać w trakcie zabiegu i po ;). Nio, ja właśnie mam aparacik na stałe i szkoda że tak późno dowiedziałam się że muszę wyrywać ósemki bo dentysta miał spory problem z wydłutowaniem i wyciągnięciem zęba. Ale skoro nie masz jeszcze aparatu to powinno być spox. No i każdy inaczej oddziałuje na ból. Mnie dentysta co chwile pytał czy boli, bo naprawde sporo sie siłował z tym żeby wyciągnąć, a jak mówiłam że nie boli to sie ucieszył i zdziwił ,,bo inni płaczą" ;] nio i leki przeciwbólowe są niezbędne;] i chyba na tym skończę moją ,,przemowe" ;p troszku się rozpisałam. pozdrawiam;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ona94D, dentystka, który mi wyrywał tego zęba powiedział że to dziewiątka. Ten ząb wyrósł mi z boku szczęki od wewnętrznej strony. Mimo tego, że wiem już jak wygląda zabieg to i tak trochę się boję. Na pewno aparat z początku i po każdej kontroli będzie sprawiał ból zębów no ale jakoś będę musiał to przecierpieć, ale za to później będę mógł pochwalić się ładnym uśmiechem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona94D
mariusz87 --> aha aha, to u mnie była taka sprawa że nawet na siódemki nie było miejsca nie mówiąc już o ósemce czy dziewiątce. Nom, świetna sprawa z tym aparatem, ja już mam go jakiś czas i jestem ogromnie zadowolona:) a efekty niesamowite :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grip
ja właśnie idę do ortodonty jutro i będzie decydował co z moimi 4 ósemkami robic, bo nie ma na nie miejsca, a już siedzą w dziąśle. Strasznie sie boje, bo słyszałam, że to okropnie boli i przez tydzień nie da się żyć ani jeść ani nic. strasznie sie denerwuje... wie ktoś może po jakim czasie od wyrwania ósemek można założyc aparat na zęby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona94D
grip --> heh, żyć sie da, z początku po wyrwaniu są trudności z jedzeniem itepe ale przeżyjesz;) jakieś dobre proszki przeciwbólowe i będzie okey:) nie mam pojęcie po jakim czasie można założyć aparat, bo ja dopiero po założeniu wyrywałam ;] Nie przejmuj sie, ortodonta na pewno wszystko Ci powie. :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arletta27
ona94D zazdroszcze Ci że masz juz aparat. Ja o nim marzę, ale mam za soba dopiero 1 wyrwaną ósemkę. ;/ w tym miesiącu będzie wyrwana druga, w listopadzie trzecia, może pod koniec roku bede miala aparat. Oby! Serdecznie pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona94D
arletta27 --> heh, ale słuchaj, Ty masz dużo lepiej że dopiero po tych całych wyrywaniach będziesz miała aparat, bo ze mną dentysta musiał sporo sie namęczyć i do tego te ósemki były tak schowane że masakra. Cieszę się że mam już za sobą te zabiegi, a z aparatu jestem zadowolona, najgorzej jest po wizytach, albo jak nagle przyjdzie ból. Ja sie już przyzwyczaiłam do niego i czasem zapominam że go mam ;] a Tobie szybko to zleci i nawet sie nie obejrzysz i już będziesz miała założony aparat. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yleven
odwagi nie bójcie się!!! wyrwanie zęba się przeżywa ból jest częścią życia i przemija ...wtedy docenia się fakt gdy nic nie boli...człowiek uczy się dbać o siebie i swoje zdrowie nie myślcie tyle o tym jak będzie na fotelu i bólu tylko o czymś innym,przyjemnym ważnym jakby Was tam nie było TRZEBA pójść tam-wyrwać-przejść przez to-zapomnieć-śmiać się z tego,ABY POKONAĆ STRACH I LĘK TRZEBA SIĘ Z NIM ZMIERZYĆ CZYLI PRZEJŚĆ PRZEZ TO NASTEPNY RAZ NIE JEST JUŻ TAKI STRASZNY BOI SIĘ TEN KTO RZADKO BYWA U DENTYSTY A METODY I ZNIECZULENIA TEŻ SĄ INNE NIŻ KIEDYŚ I LEPSZE...lepiej też wcześniej wyrwać niż czekać aż zacznie boleć bo wtedy każda minuta jest jak miesiąc a boli przez 24 h i są większe komplikacje opuchlizna itp, A wyobraźcie sobie jak wyrywano zęby w średniowieczu ;)))jakie było znieczulenie a i szczoteczek i past do zębów nie było ;) ps.jutro idę wyrwać górną ósemkę juz opuchnietą i trudno dostępną miałem to zrobić rok temu bałem się więc jak teraz boli to idę wolę wyrwać niż się męczyć z tym bólem a jak będzie zobaczymy jutro na fotelu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Boidudek xD
Dzisiaj dowiedziałem sie ze bede musiał usunąć 2 ósemki :/ Obie juz wystają . MAm 2 pytania . Czy ten zabieg bardzo boli? i drugie Jak długo zanika po nim opuchlizna ? ( to drugie pytanie jest ważniejsze ^^ bo mniej wiecej na pierwsze znam odpowiedź )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arletta27
W przyszłaym tygodniu 24.10 ide na wyrwanie zęba, oczywiscie jak nie będę miała okresu ;/ jakos mi sie ostatnio "rozchuśtał" hehehe i nie wiem kiedy bede miała. BU. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adrianek
Ehhh... Przede mną dopiero wszystko. Mam do wyrwania prawą dolną ósemkę, rośnie pionowo pod dziąsłem, jest ryzyko skrzywienia wszystkich zębów więc wolę wyrwać bo noszę aparat. Czytając Wasze wypowiedzi jestem zupełnie zdołowany :( :(( Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kjh
mam dziurke w 8 od czasu do czasu mnie boli ale to tak jak by mnie dziołsło bolało lub zab obok ale to niemozliwe bo on jest zatruty wiec to musi byc ta8.dentysta powidzłą ze mi go nie wyleczy bo jest za mało wyzniety kazał isc do chirurga szczekowego na usuniecie. ale czy mi go usuna z taka mała dziurka czy mam czaekac az sie bardzo posuje? bo czytałAM w internecie ze usuwaja 8 zniszczone przez próchnice?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BlueCuracao
a ja wczoraj miałam wyrywaną ósemke:)) przerazona usiadłam w fotelu i.....nic zero bólu.dwa zastrzyki,których wcale nie poczułam,pózniej moze z minute trwało samo wyrywanie,...nic nie czuć.a podobno jakas wieksza tragedia tam była z tym ząbkiem.niewiem czy ten lekarz to jakis magik czy poprostu teraz juz tak jest u dentysty ze nic nie boli .wyszłam usmiechnieta bo naprawde spodziewałam sie bólu a tu niesppodzianka:) nawet po zejsciu znieczulenia nic sie nie działo złego obeszło sie bez tabletek.czekaja mnie jeszcze dwa zabiegi ale wiem ze juz bez strachu sie obejdzie:)) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yleveno2.pl
cze no i byłbym zapomniał Wam opowiedzieć,A WIęC NIE BOLAŁO!!! hihi ,ja też się bałem bo kiedyś szkolna dentystka rwała mi 6kę przez 1,5 H i wtedy bolało bardzooo dentystka ciągnęła zęba z całą moją głową na wszystkie strony jak koniowi ;)ledwo dotarłem do domu wyda-wało misię że krewmi pulsuje w przeciwnym kierunku miałem karuzelę i FATAMORGANę ;) ale teraz wyrywanie wygląda inaczej (dobrze że nie żyjemy w średniowieczu;) więc tak :trzeba koniecznie poszukać dobrego polecanego chirurga szczękowego i dobrze by było gdyby to było właśnie tematem na forum ...ja miałem wyrywać 8kę okazało się że bolała 7(stan zapalny) i wyrywałem 2 zęby od razu i mnie nie bolało- przy stanie zapalnym !trzeba tylko więcej znieczuleń ja miałem 4,w tej chwili wyrwanie zęba nie wygląda tak jak mi się wydawało teraz ząb można wyrwać bardzo delikatnie (TO CZY BęDZIE BOLAłO ZALEZY nie tylko od znieczulenia aleTEż OD TEGO KTO WYRYWA!) i może to trwać nawet 30 sekund!!! ale potrzeba żeby robił to doświadczony chirurg na początku jest delikatne ukucie strzykawką (można poprosić o znieczulenie mascią miesca ukucia) to właśnie znieczula później tzw \\\"dłutowanie\\\"(którego już nie czuć) ono odkrywa ząb z dziąsła -po tym to JUż W 50% ząb jest wyrwany!samo wyrywanie to tylko lekkie pociągnięcie które bardziej słychać niż czuć ale NIE BOLI!!!dodam że mógłbym nawet wyrwać 4 zęby od razu i byłoby ok po zabiegu potrzebne są proszki przeciwbólowe wtedy nic nie czuć bo normalnie organizm chce po prostu \\\"opowiedzieć\\\" mózgowi co się z nim wtedy działo ...po 2-3 dniach wszystko wraca do normy. taki zabieg to nic wielkiego na dodatek po tym stracha nie ma (pewnie siedzi w tym zębie) !!!WIęC śMIAłO idźcie i NIE BóJCIE SIę odwagi !!!;)pozdrawiam wszystkich . \\\"11\\\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona94D
Boidudek xD --> zabieg nie boli. A opuchlizna to z tydzień (obkładanie lodem + proszki ) ;] Adrianek --> ja też wyrywałam dopowiero po założeniu aparatu;) Nie ma czym sie dołować, tak jak już powiedziałam: zabieg nie boli, a opuchlizna i ból nawet sie nie obejrzysz jak miną;) duzio cierpliwości;) pozdrawiam, powodzenia kjh--> chyba lepiej usunąć za wczasu niż potem cierpieć z powodu bólu tej ósemki jak już sie zepsuje i do tego zabieg. BlueCuracao --> szczęściara ;) supcio ;):) to powodzenia yleveno2.pl --> i o to chodzi ;p pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość baśkins
WITAM Mam dzis usuwane 2-ie 8-mki pod narkoza i bardzo ale to bardzo sie boje.wiem jak to boli bo wczesniej wyrywałam je pod znieczuleniem i wtedy to sie nacierpiałam,dlatego dzis wyrwie je inna metoda.jak bedzie PO to opsze.-POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiaaaj
ja nosiłam stały apart (ponad półtora roku) gdy mi go zdjęła(jakiś miesiac temu) okazało sie,że zęby na dole sie krzywią za sprawą rosnących ósemek :[. że też wcześniej ich nie zobaczyła, tylko teraz gdy wszystkie moje pieniądze poszły się jeeba* :( . jestem załamana. już zapisałam się na wyrywanie dwóch dolnych ósemek :(.. panicznie boje się dentystów. ostatnio wyrywanego zęba miałam z 8 lat temu :( ps. czy przed zabiegiem powinno się na własną rękę zażywać środki pooperacyjne ?. tzn. typu ketonal ,ktory zaczyna dzialac po kilku godzinach? proszę o pomoc. Kasia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×