Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Czarna_kawa

WYRYWANIE ZĘBA... MĄDROŚCI

Polecane posty

o kurcze jak przeczytałam Twoja wiadomość marzenucha to normalnie przepraszam, ale nie mogłam sie powstrzymać os wybuchu śmiechu :D bo z pseudonimu domyślam sie, że masz na imie Marzena :) tak samo jak ja :) i widze, że jestes identyczna panikara jak ja :) i wkrecasz sobie rzeczy na właśne życzenie :) lto Ci powiedzia, że bedziesz imała uszkodzony nerw??? może tak byc, ale to jest mało prawdopodobne :) przynajmniej tak mi sie wydaje :) ale pewnie jak ja bym miała mieć taki zabieg, to wymyśliłabym jeszcze dużo innych i banalnych nastepstw :) z tego co ja wiem, a raczej myśle, to jeśli pójdaiesz do dobrego specjalisty to nie powinno byc żadnych przykrych nastepstw :) i pewnie po mojej odpowiedzi pojawią się rówież podobne :) ja sama miałam problem z ósemka dolną i pisałam tu tez :) ale najlepsze jest to, że tfu tfu ząb się w końcu przebił i nie boli :) także jestem właścicileką 3 wyrośniętych zębów mądrości :) oby się to na życie przekładało :) hi hi :) pozdrawiam i mam nadzieję, że znajdziesz dobrego specjaliste i szybko bedziesz się smiać ze swoich obaw :D pomachanka dla wszystkich na forum :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona94D
marzenucha - niby czemu miałabyś mieć uszkodzony nerw? przecież jak idziesz do specjalisty to nie ma obawy uszkodzenia nerwa, najwyżej jest opuchlizna po i ból ;] a poza tym nie wyrwą Ci czterech naraz! Nie ma co panikować ;] pzdr powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Panikara29
Mam do usunięcia dolną zatrzymaną ósemkę i korzeń czwórki.Po paskudnym doświadczeniu nie potrafię tego zrobić bez narkozy.Poradzono mi klinikę(Kraków) na Montelupich.Czy ktoś z Was ma jakieś doświadczenie z tym miejscem?Ile to kosztuje? Potrzebne jest skierowanie???A może ktoś poleca jakieś inne miejsce w Krakowie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biedroneczka1979
Heh.... Ja we wtorek ide na rwanie dolnej ósemki. Tydzień później czeka mnie rwanie ósemki po drugiej stronie szczęki :( Nie wiem jak to przeżyje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcin Poznań
Nie wiem czy wyrywanie tydzień po tygodniu jest najlepszym rozwiązaniem, być może będzie opuchlizna albo szczękościsk więc czasem mogą wyrwać ci jedną ósemkę a do drugiej nie zabiorą się po tygodniu bo np. Ty nie będziesz mogła otworzyć szeroko buzi. Z tego co się orientuję to albo wyrywają dwa zęby od razu albo średnio po 2-3 tyg. przerwy. No chyba że rewelacyjnie przejdziesz zabieg i nie będzie żadnych komplikacji ale teraz tego jeszcze nie wiadomo. W każdym bądź razie życzę powodzenia, uwierzcie wyrywanie zęba to nie amputacja kończyny więc nie ma się czego bać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuzanka 82
Ja mam takie pytanko? Czy ktoś usuwał zęby mądrości będąc w ciąży lub karmiąc piersią? Jak to wtedy wygląda i czy jakiś dentysta wogóle chce to zrobić w takim stanie? bede wdzięczna za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olcia3
Za narkozę w klinice zaśpiewali mi 600zł,za każdego wyrwanego zęba-300.Czy gdzieś w Krakowie robią to taniej?????Pomóżcie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ninka34
Do Zuzanki;Będąc w ciąży (7 miesiąc) usuwałam zęba mądrości(górnego).Znieczulenie miejscowe,zero bólu.Najlepiej jednak zapytać lekarza ginekologa.Mój ząb był wyrośnięty,korzenie proste,momentalnie wyszedł.Gdyby ząb był ,,problemowy,,trzeba by zabiegu chirurgicznego,to może lepiej poczekać? Popytaj lekarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość XEDYTA
do zuzanki ,ja tez wyrywałam 2 zeby madrosci jak widzisz sama całkiem niedawno i tez jestem w ciazy,znieczulenia maja teraz taki dla ciezarnych ze niemaja one zadnego wpływu na malenstwo moje zeby byly usuwane w 3 i 4 mies ciazy i wszystko jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zosia1984
Miałam leczoną kanałowo górną 8 jakiś miesiąc temu. Jednak ząbek zaczął mnie trochę boleć, na prześwietleniu wyszło, że są kanały nie do końca wypełnione i jest stan zapalny. Jedna pani dentystka poleciła jeszcze raz leczyć kanałowo, a druga żeby wyrwać. Co będzie lepsze???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukis
rwałem górną lewą ósemkę, trwało 5 minut, 4 znieczulenia, minęło 5 godzin, trochę boli ale mam ketonal i antybiotyk żrę. marze o tym by zrobił się zakrzep, bo cały czas trochę krwawi. w trakcie nie bolało nic, a zęba dostałem na pamiątkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kurczak1977311
Czesc,wczoraj mialem usunieta osemke lewa na dole,mam az 32 lata i...trwalo to chwile,2znieczulenia i pytanie czy chce go na pamiatke?..Zero bolu,zero!!mam zszyty policzek i dziaslo od srodka i nieboli!a ja kupilem 3paczki ketonalu po przeczytaniu opini ludzi!mysle ze warto miec cos przeciwbolowego ale ja przesadzilem...wiec nie warto chyba sie sugerowac opiniami-im szybciej tym lepiej!KOBIETY-najbardziej sie boicie-jestem z wami!mnie niebolalo i tego Wam zycze!...wszystkim...pozdrawiam,Tomato

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kurczak1977311
Czesc,wczoraj mialem usunieta osemke lewa na dole,mam az 32 lata i...trwalo to chwile,2znieczulenia i pytanie czy chce go na pamiatke?..Zero bolu,zero!!mam zszyty policzek i dziaslo od srodka i nieboli!a ja kupilem 3paczki ketonalu po przeczytaniu opini ludzi!mysle ze warto miec cos przeciwbolowego ale ja przesadzilem...wiec nie warto chyba sie sugerowac opiniami-im szybciej tym lepiej!KOBIETY-najbardziej sie boicie-jestem z wami!mnie niebolalo i tego Wam zycze!...wszystkim...pozdrawiam,Tomato

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kurczak1977311
Czesc,wczoraj mialem usunieta osemke lewa na dole,mam az 32 lata i...trwalo to chwile,2znieczulenia i pytanie czy chce go na pamiatke?..Zero bolu,zero!!mam zszyty policzek i dziaslo od srodka i nieboli!a ja kupilem 3paczki ketonalu po przeczytaniu opini ludzi!mysle ze warto miec cos przeciwbolowego ale ja przesadzilem...wiec nie warto chyba sie sugerowac opiniami-im szybciej tym lepiej!KOBIETY-najbardziej sie boicie-jestem z wami!mnie niebolalo i tego Wam zycze!...wszystkim...pozdrawiam,Tomato

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bratel
Dzis mialem usuwane jedna z 4 osomek do usuniecia. Powiem tak jesli zab jest dobrze ulozony zabieg nie boli jesli jest polozona tak jak w moim przypadku wysoko trzeba troche poswiecic czasu i sily aby wyszedł. wyszedłem z gabinetu po 45 min. szwy zalozone mam i jeszcze krwawi. Powiem tylko bol zalezy tylko od ulozenia zeba .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bratel
Dzis usuwalem gorna osmeke, powiem tak zabieg nie jest bolesny gdy ktos ma dobrze ulozone zeby , korzenie sa proste , w moim przypadku jest wrecz przeciwnie , zab byl osadzony bardzo wysoko ciezko bylo sie dostac do niego podczas calego zabiegu najgorszego bylo promieniowanie bolu przechodzacego przez kosci czuc tak jak by lamano szczeke:| teraz mam szwy troche krawai bol slaby jak narazie ale wrazie w mam antybiotyki i ketonal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość abdi
zaniedbałam bardzo zęby od kiedy urodziłam dziecko - tak minęło kilka lat i okazało się, że osiem mam do wyrwania i w to miejsce implanty muszę wstawić, bo inaczej zdrowe których pozostało mi 24 hehe zaczną się szybciej niszczyć )wstępnie wydam gdzieś około 30 tysięcy złotych, teraz wiem że O ZĘBY TRZEBA DBAĆ I NIE WOLNO SIĘ BAĆ. ZAMKNĄĆ OCZY I LECZYĆ DOPÓKI JEST CZAS. więc koleżanko mi wyrwali 8 w ciągu 1 dnia i żyję nic nie czułam a tam gdzie były osemki oczywiście zszyli mi i nic nie bolało, WIĘC IDŹ WYRWAĆ I NIE PATRZ SIĘ NA NIC, SAMA ZOBACZYSZ (p.s. za wyrwanie zapłaciłam 1700 zł)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Forest1981
witam ja tez dzisiaj wyrywałem 8 dolną wyrosła mi poziomo a na dodatek zrobił sie torbiel. wyrywanie 8 to nic w porównaniu z bólem wczoraj i przedwczoraj. sam zabieg prawie bezbolesny trochę przerażający skalpel, dłutko duże szczypce małe i te uczucie jak cos ci chrobot wyrywało mi go 2 gości ale jest oki szwy założone narazie słaby ból zobaczymy jak przestanie działać znieczulenie pozdrawiam zostały jeszcze 3 przyjemność kosztowała mnie 250 zł +antybiotyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona94D
Myślę, że najlepiej jak najszybciej i jak najwcześniej wyrwać tego nieszczęsnego zęba, niż potem w późniejszych latach myśleć o tym i się zamartwiać. Ja już mam to za sobą, wyrywałam kilka miesięcy temu. Pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amanda227
No a mi już się kiwi chyba rok i rośnie drugi na góże a boję się że mi coś się stanie jak pójdę do dentysty i to boli co mam zrobić?? ale mi sie kiwie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chmnielu
Jutro o 10:40 rwanie ósemki.... Mam rozwonienie, brzuch mnie ściska, łapy latają jak u wnerwionego Szopena... Ciekawe czy zasnę....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gogagoga
Trzymam kciuki!! Ja mam termin za trzy tygodnie.Zauważyłam jakby ,,bańkę,,w okolicy korzenia.Jak lekko nacisnę,to boli. Czy nie powinnam dostać najpierw antybiotyku??? Może ktoś był w takiej sytuacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chmielu
No to jedna ósemka z głowy :] Najbardziej "bolało" znieczulenie :P Potem pani dentystka tarmosiła mi zęba w lewo i prawo ale ZUPEŁNIE NIE CZUŁEM BÓLU. To koniec pozytywnych wiadomości :/ czeka mnie wizyta u chirurga bo 2 dolne ósemki są ledwo co wyrośnięte i niestety trzeba dłutować i inne takie tam historie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gogagoga
Gratuluję odwagi! Chyba poczekam,aż ,,załatwisz,,u chirurga te dolne ósemki i zdasz tu małą relacyjkę,bo ja mam do usunięcia właśnie takie-zatrzymane(tak określił je dentysta i wysyła do chirurga).Przeraziło mnie słowo:dłutowanie.Kojarzy mi się z...warsztatem.Pozdrawiam ósemkowiczów.I tych przed,i tych-szczęśliwców-po.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chmielu
Z tego co mi mówiła pani dentystka to nie ma się co bać :] Bolec nie będzie o ile nie będzie stanu zapalnego. Tylko dłutowanie dłużej trwa i trzeba ciąć dziąsło. No i oczywiście doznania słuchowe będą gorsze bo zęba trzeba rozbić na mniejsze kawałki i wyciągać po trochu. Niestety dłużej to trwa około 30 - 60 minut. moja wyrośnięta ósemka zajęła pani Joli 1,5 - 2 minuty. Teraz znieczulenie przestało działać i troszkę pobolewa mnie miejsce po zębie i cały czas troszkę pluję śliną pomieszaną z krwią ale tragedii nie ma. Za miesiąc umówiłem się na drugą wyrośniętą ósemkę. Dolne zostawiam na później :] Zachowałem sobie na pamiątkę moją wredną ósemeczkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gogagoga
Ten czas dłutowania też trochę mnie martwi,bo mam bardzo silny odruch wymiotny.Przy leczeniu siódemek przeżywam koszmar.Ostatnio dentystka trzy razy przerywała,a ja aż się popłakałam.,,Chepało,,mnie jak ostatniego pijaka.I co mogę na to poradzić? Nie potrafię ,,strawić,,tego grzebania...Górną ósemkę usuwałam kilka lat temu,ale to trwało jakąś minutkę.I co ja mam robić??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość geert
po jakim czasie ustepuje krwawienie i bol migdalka? o 10 wyrwali mi 8. na dole i nic nie moge jesc... pomozcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gwidek
Też chce wyrwać zęba mądrości, ale nie każdy stomatolog chce się tego podjąć. W mojej miejscowości żaden, a w sąsiednim mieście tylko jeden, ale trudno zapisać się na jakiś termin. Od zeszłego roku próbuję i ciągle nie ma wolnych miejsc. Koszt wyrwania to około 300-350 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gwidek
Geert, a Ty długo czekałaś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość geert
mi lekarz w niemczech to zrobil. czas oczekiwania to tydzien, wiec krotko. zabieg trwal ok godziny bo zab rosl krzywo i musieli troche kosci usunac... nieprzyjemne uczucie a krwawienie nie ustepuje..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×