Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość Larsa

Zmniejszenie piersi

Polecane posty

Gość sloneczko406
Smutna79 nie martw się, że nie masz się u kogo zatrzymać - dobe po zabiegu jedziesz do domu i pokazujesz się dpiero na zdjecie szwow po 12 -14 dniach. Ja z wawy jestem a operowali mnie w łodzi....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ares212
@Smutna 79 Ja też jestem z Poznania, zabieg zmniejszenia piersi ma wyznaczony na 1.09 u dra Dydymskiego. Wymieniasz dr Skupina( nie Skupienia)i tylko tyle, a w Poznaniu świat się na nim nie kończy,bo jest jeszcze kilku chir. plast... Fakt, że ten jest najbardziej znany, ale opinie też ma różne jak to w życiu bywa. Jak masz pytania- to pytaj na razie nas, tu na forum, a wszelkie wątpliwości z pewnością rozwieje rozmowa z lekarzem, do którego pójdziesz w przyszłości na konsultacje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka dziewczyny!! wlasnie wracalam z owocowych zakupów do domu i tak sobie mysle - pierwsze lato w moim zyciu ze melony niose w reklamówkach a nie w biustonoszu!!! ;) sloneczne pozdrowienka do was :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Swo.body!!!!! Jesteś cudowna i uśmiałam się do łez z tej Twojej ZŁOTEJ MYŚLI. Na pewno sama teraz tak będę myślała kupując melony i arbuzy i tego podobne rzeczy ;). Doskonale Cię rozumiem i w pełni popieram!!!! Lato z małym biustem jest cudowne!!!!!!!!! Pozdrawiam Was wszystkie serdecznie i życzę udanych wakacji (choć już za wiele ich nie zostało) :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lodzka_mysza
Cześć Dziewczynki ! Dawno mnie tu nie było, ale śledzę forum na bieżąco. Ja świruję ze strachu, bo dermatolog nieco mi odradza zabieg, a właściwie nawet zabronił (od lat choruję na zanik tkanki łącznej i jestem pod stałą opieką lekarza tej specjalności). Nie wiem, co robić... Mam straszny mętlik w głowie. W ferworze stresu (i przy okazji wakacjowania w Skorzęcinie) pojechałam na konsultację do Swarzędza, do kliniki dr Kolasińskiego. No nie ukrywam, robi piorunujące wrażenie. Stosuje do pomniejszania piersi zupełnie inną metodę niż nasi doktorzy z Łodzi - mniej cięć, brak całkowitego przeszczepu brodawki, ale także konieczność drugiego zabiegu po około 3 miesiącach (drobnej korekty w znieczuleniu miejscowym). Stosuje wyłącznie szwy rozpuszczalne...??? Nie mam pojęcia, czy to lepsza metoda... Ja zaufałam doktorom z Łodzi, ale może się okazać, że wcale nie będę mogła się zoperować. To byłby koszmar porównywalny z 39-oma latami życia, z tymi dwoma zmorami zamiast piersi (no 20-oma, bo urosły gdzieś tak pod koniec liceum). Żyć mi się odechciewa, bo nie wiem, co ma zrobić. Nikt tak naprawdę nie potrafi mi powiedzieć, czy skleroderma, na którą choruję jest przeciwwskazaniem do operacji, czy tylko może mieć negatywny wpływ na wielkość blizn. Dodajcie otuchy Moje Kochane !!! Tak mi bardzo tego potrzeba. Planowany zabieg na 29 września, ale czy marzenie się spełni???? :-((((( Całuski dla Szczęśliwych Małobiuściastych i Was wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mili85, Ty na pewno taki biust chcesz zmniejszać??: http://stanikomania.blox.pl/2007/06/Biust-tygodnia-po-raz-trzeci.html http://balkonetka.pl/katalog/size/70E/ Różnica między 70E a 70C to raptem o 4 cm mniej w obwodzie w biuście (czyli może o 1 centymetr piersi mniej „do przodu). ;) Ile masz ciasno pod biustem i luźno w biuście? jak nosisz źle dobrany, nie podtrzymujący piersi stanik to nie ma się co dziwić ani problemom z kręgosłupem (w źle dobranym staniku, przy za luźnym obwodzie, piersi wiszą na ramiączkach i obciążają w ten sposób górny odcinek kręgosłupa; dobry stanik rozkład sił kompletnie zmienia i kręgosłup nie ma żadnej nadmiernej roboty), ani rozstępom (brak podtrzymania równa się rozciąganie skóry, rozciąganie skóry równa się rozstępy...). === Smutna79, zapraszam do dobrania właściwego rozmiaru stanika (80E od 80D dzielą DWA centymetry w obwodzie w biuście, taką różnicę masz pewnie miedzy początkiem a końcem cyklu miesięcznego i nawet jej nie zauważasz, jeśli nosisz źle dobrane staniki a nosisz je na 100%; dla takiej różnicy chcesz się dać pociąć? ;) ). Zobacz, to jest dobrze dopasowane 80E: http://balkonetka.pl/katalog/size/80e/ Taki niewielki masz biust i chcesz go ciąć? A to 80D: http://balkonetka.pl/katalog/size/80D/ Taki chcesz? Naprawdę taka wielka różnica?? A może raczej chodzi Ci o taki efekt, który jak widać jest do osiągnięcia w 5 minut, bez skalpela i za kilkadziesiąt zł: http://stanikomania.blox.pl/2007/08/Kwestia-rozmiaru.html Rozmiar jaki powinnaś nosić możesz sprawdzić tu: http://www.atlastravel.nazwa.pl/mariska/index2.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zaintersesowana
Do best_bra, Sledzę Twoje porady, bardzo pomagasz kobietom w dobraniu dobrego biustonosza. Czy według Ciebie też mam niewielki biust? Moje wymiary to: pod biustem-67 cm, w biuście-86 cm. Sprawdziłąm w polcanym przez Ciebie kalkulatorze. Powinnam nosić 60G. Czy to mozliwe? Zamówiłam zPanache 65 DD i jest jakby za ciasny a miseczka odrobinkę za mała. Możesz mi napisać które firmy mają biustonosze ściśliwe a które rozciągliwe? I jeszce 1 pytanie. Moja córka ma takie wymiary: pod biustem-77 cm, w biuście 95 cm. Twój kalkulator pokazuje że powinna nosić 70 F (polski). Mam kupić jej taki biustonosz? Dotychczas nosiła oczywiście 75 C, ale widzę, że jest zły. Biust jest utrzymywany na ramiączkach, dziś wiem, że tak nie powino być. Powinna nosić 70 F? Jeżeli tak to jaką firmę proponujesz? Z góry dziękuję za poradę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zaintersesowana
Do best_bra, Sledzę Twoje porady, bardzo pomagasz kobietom w dobraniu dobrego biustonosza. Czy według Ciebie też mam niewielki biust? Moje wymiary to: pod biustem-67 cm, w biuście-86 cm. Sprawdziłąm w polcanym przez Ciebie kalkulatorze. Powinnam nosić 60G. Czy to mozliwe? Zamówiłam zPanache 65 E i jest jakby za ciasny a miseczka odrobinkę za mała. Możesz mi napisać które firmy mają biustonosze ściśliwe a które rozciągliwe? I jeszce 1 pytanie. Moja córka ma takie wymiary: pod biustem-77 cm, w biuście 95 cm. Twój kalkulator pokazuje że powinna nosić 70 F (polski). Mam kupić jej taki biustonosz? Dotychczas nosiła oczywiście 75 C, ale widzę, że jest zły. Biust jest utrzymywany na ramiączkach, dziś wiem, że tak nie powino być. Powinna nosić 70 F? Jeżeli tak to jaką firmę proponujesz? Z góry dziękuję za poradę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zaintersesowana
moja wypowiedź poszła 2 razy, w drugiej jest podany prawdziwy rozmiar, zamówiłam 65 E z Panache a nie 65DD jak napisałam w 1 poście. Wiem że to forum o operacji zmniejszenia piersi, ale myślę, że dopóki kobietki czekają na opercję albo nie są jeszcze całkowicie do niej przekonane mogą swoje życie ulepszyć nosząc prawidłowo dobrany biustonosz. ja też myślę o opercji. Mam dośc swojego biustu, jest za duży i obwisły. Ale sie boję. Chciałabym mieć miseczkę B lub nawet A. Wtedy nie miałabym problemów z dobraniem biustonosza. Teraz chcę chociaż pomóc córce, bo ma niemały biust. Myślę, że dobrze dobrany biustonosz może uchronić ją przed przedwczesną obwisłocią piersi, która zatruwa moje zycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zwalista smoczyca
tak własnie się czuję - jak zwalista smoczyca ewentualnie czołg - zaczynam studiowac ten watek bo mam już dość. Mieszkam w Łodzi - widzę, ze to chyba ok bo można tu się pozbyc tego cholernego balastu. Noszę rozmiar 75G, mam 168 cm wzrostu, jestem średniej budowy (65 kg) i ten cholerny biust po prostu do mnie nie pasuje Niebawem skończę 40 lat więc chyba męczę się wystarczająco długo :p Może to dobry moment żeby zrobic sobie prezent? Zabieram się za lekturę, ale że stron bardzo dużo proszę o podpowiedź na początek - jaki jest realny koszt zabiegu ? Sprawdzałam w necie, ze aktualnie od ok 6-12 tys. - to koszt samej operacji czy ze wszystkimi konsultacjami i opieką pooperacyjna wychodzi dużo więcej? To tak żebym się nie zdziwiła ;) Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AliAli
Przez ostatnie pół roku przytyłam 8 kg - wykryto u mnie niedoczynnośc tarczycy, którą leczę od 3 miesięcy. Same leki jednak nie pomogą zrzucic nadmiaru kilogramów, a mam ogromny problem, żeby zmobilizowac się i nie jeśc. Na październik mam wyznaczoną konsultację, a operację wstępnie planuję na luty, kiedy będę miała wolne od uczelni. Czy wy dziewczyny przygotowywałyście się specjalnie do zabiegu? Gdy tyję, rosną mi również piersi, dlatego pomyślałam, że lepiej schudnąc przed operacją, a świadomośc, że po prostu muszę to zrobic ułatwiłaby pewnie zadanie. Czy ilośc tkanki tłuszczowej w piersi w jakikolwiek sposób wpływa na operację?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny mam termin operacji zmniejszenia na 01 grudnia 2011 i 25 stycznia 2012 ( mam dwie daty). Jestem zainteresowana przesunięciem na wcześniejszy termin - koniec października - listopad. Operacja u dr Szczyta w Warszawie. Jeżeli jest któraś z Was zainteresowana to chętnie się zamienię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ares212
@zwalista smoczyca mam zabieg 1.09.2011 w Poznaniu. Całkowity koszt 10.000zl(będę zwolniona z VAT-u) + wizyta kontrolna po ok 7 dniach +stanik pooperacyjny +2 doby w klinice = w cenie zabiegu. Ceny zależą od wielkości piersi , im większe, tym drozszy zabieg. Zreszta najlepiej, gdybyś zadzwoniła do kilku klinik , wtedy się dowiesz czy ceny podane na stronach są aktualne , co wchodzi w koszt(stanik, wizyty, opieka, ilość dób w klinice po op. czy wliczony w to jest VAT itd) Miłej lektury, trochę tego jest, ale warto wszystko przewertować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zwalista smoczyca
dziękuję za wyjaśnienie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 2xbigcyc
do Ares212 a jak się załatwia zwolnienie z vat na operację?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pozdrawiam Was dziewczyny, sercem jestem zawsze tutaj i myślami, ale niestety nie mam chwili wolnej na net, pracy masa, a termin cyckowy za 2 mce, mam nadzieję, że się ze wszystkim wyrobię. Wszystkiego dobrego dla przyszłych małobiuściastych i tych świeżo po :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nevlon
czytam to forum i dochodze do wniosku, ze zmneijszenie piersi jest jednak realne...zawsze wydawalo mi sie to nie mozliwe...po urodzeniu 2 dzieci moje pierso przybraly monstrualne ksztalty..wczesniej byly duze, ale teraz wygladaja okropnie..czesto a prawei zawsze jak chce kupic bluzke, albo zakiet to nie dopinam sie w biuscie..to cholernie flustujace..mieszkam w niemczech, ale chyba zdecyduje sie operacje w lodzi, bo moj rodzice mieszkaja niedaleko lodzi..mozecie mi napisac, jaki koszt jest operacji zmniejszenia piersi w lodzi? z gory bardzo dziekuje..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ares212
@2xbigcyc od 1 stycznia 2011 została wprowadzona przez rząd stawka VAT 23% na usługi medyczne w zakresie m.in. chirurgii plastycznej. O tyle wzrasta cena zabiegu. Żeby "obejść" VAT musisz dostarczyć w dniu zabiegu odpowiednie zaświadczenie o „wskazaniach zdrowotnych do wykonania zabiegu od specjalisty, np.: psychiatry,neurologa czy ortopedy. Ja mam zaświadczenie od neurologa, który mi takowe wystawił. Z tego, co wiem niektórzy lekarze honorują też od psychologa, ale nie wiem jak to się ma do rządowego rozporządzenia. Jednym słowem z VATu zwolnione są zabiegi wykonywane ze wzgl zdrowotnych a nie kosmetycznych. -

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 75 H przy 155 cm wzrostu
witam jak w pseudo napisałam mam 155cm wzrostu a noszę rozmiar 75 H !! masakra !! dodam że mam 20 lat jestem właśnie w trakcie załatwiania sobie operacji, zbieram wszystkie wyniki z badań które nakazał mi mój prowadzący... tylko się zastanawiam czy to wszystko wystarczy i czy NFZ opłaci mi operację... chciałam się dopytać pań które już przeszły zabieg: czy miały to refundowane ? czy coś płaciły lub dopłacały ? czy dokładały panie jakieś swoje koszta ? i jakie badania robiły przed zabiegiem by go mieć ? i prośba by odezwały się na moją pocztę magda_2128@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość big cups
80 D to chciałabym mieć a mam 80 F to dopiero jest tragedia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EVENT TYLKO DLA KOBIET
Event tylko dla kobiet 2.09.2011 w Poznaniu z wieloma atrakcjami przez ponad 5h. Prowadzący Event Conrado Moreno Dwa pokazy mody jednej z najzdolniejszych projektantek mody Elwiry Horosz Modelkami będą finalistki Miss Polonia 2011 Gość Specjalny dr Andrzej Sankowski z wykładem "Bezpieczeństwo w medycynie piękna" Pokaz spektakularnych zabiegów wykona lek med Krzysztof Łuksza z Kliniki Piękna Biogenica w Poznaniu Pokaz Krav Magi " Pani się broni " Agnieszka Sankowska oraz Jarosław Rogowski Pokaz bielizny KINGA Imprezę uświetni wspaniały wielki tort Cukierni Kandulski w Poznaniu Całą imprezę ochrania Agnencja Ochrony BEST z Poznania W loterii wizytówkowej do wygrania m.in wczasy dla dwóch osób na wyspy kanaryjskie przez Biuro Podrózy ITAKA Teatr Wielki w Poznaniu jest naszym patronem pod egidą akcji KOBIETA ROKU 2011 Salon ALCHEMIK czesze nasze modelki do pokazu dzięki uprzejmości właściciela. Każda z Pań uczestnicząca w Evencie dostanie torbę z wieloma suwenirami oraz książką dr Andrzeja Sankowskiego ! Wiele cennych nagród, rabatów ....to jedne z wielu niespodzianek czekających na nasze Panie Serdecznie zapraszamy Panie z Poznania i wielkopolski !!! ZAPISY NA poznan@womanbusiness.pl www.womanbusiness.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 2xbigcyc
do ares212 jeszcze raz odnośnie zaświadczenia od specjalisty zwalniającego od VAT-u. Czy bylaś u neurologa prywatnie, czy na NFZ? I czy tak"prosto z mostu" powiedzialaś o co chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ares212
2xbigcyc Byłam na NFZ, 4 lata temu byłam u tejże neurolog z bólem kręgosłupa. W czasie wizyty powiedziałam, że zdecydowałam się na redukcję piersi i jako, że nie będzie to zabieg kosmetyczny potrzebowałabym zaświadczenia , dzięki któremu zostanę zwolniona z VAT-u. Jeżeli nie powiedzie się Tobie "państwowo", uderz "prywatnie" do innego . Wiem, że dziewczyny tak robią i z reguły nie ma problemów. Musisz trochę ponarzekać i powiedzieć, że jesteś zdecydowana na zabieg mimo wszystko. Powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Senza29
Witam kochane!!! sloneczko Jak Twoje cycuszki? Wracasz do formy? łódzka mysza Ale Ci się narobiło cholera, trudna sprawa. Ciężko doradzać cokolwiek jeżeli nie jest się lekarzem, wcale się nie dziwię, że nie wiesz co robić. Co do Kolasińskiego to "weszłam na niego" ;-) z ciekawości, ale on nie ma nawet specjalizacji z plastycznej, nie ma go w każdym razie na stronie Towarzystwa Chir Plast więc nie wiem czy to dobry wybór.. Konsultowałaś się jeszcze z jakimś innym lekarzem? Miałaś już jakąś inną operację i wiesz jak się goją Twoje blizny? Co radzi dr Rykała? Trzymam za Ciebie kciuki. Buziaczki dla wszystkich przed i po.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Senza29
nevlon to chyba zależy ile jest do redukcji, ja płaciłam 12.700. A w barlickim jak dzwoniłam i pytałam to było około 14.000 z hakiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ika 40J 3miasto
Witam Od dzisiaj zaczęłam odliczanie do operacji (refundowanej przez NFZ).Może to potrwać nawet 2 lata ale najważniejsze że się zdecydowałam. Bardzo chętnie zmienię rozmiar J na C/D. Moja konsultacja to tylko skierowanie od lekarza POZ i badanie piersi. Mam nadzieje,że przełoży się to na jakość zabiegu i oczekiwanego efektu po nim. Serdecznie pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ika: rozumiem, że jeszcze nie zostałaś zakwalifikowana i udajesz się do Akademickiego Szpitala w Gdańsku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ika 40J 3miasto
Kingo Zostałam zakwalifikowana i czekam na telefon z kliniki z informacją o terminie zabiegu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ika 40J 3miasto jak to teraz wygląda, też dostałaś numerek w kolejce? dalej dają nadzieję, że za dwa lata? nie mówili jaki rok teraz "robią"? napisz więcej szczegółów. Kinga 007 - masz jakieś nowe wieści?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzwoniłam 2 tygodnie temu i powiedzieli mi, że robią dopiero 2008!!!!. Mi zaraz minie rok od kwalifikacji :-(. Mam nadzieję, że w przyszłym roku już będę PO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×