Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość Larsa

Zmniejszenie piersi

Polecane posty

Gość dzwonki
kitonka Miałam operację pomniejszoną o podatek vat. Mój chirurg pytał mnie o dolegliwości, uznał piersi za bardzo duże i zakwalifikował do operacji plastycznej ze względów zdrowotnych i profilaktycznych - nie do zabiegu estetycznego. Tak zostało to opisane w karcie i zapłaciłam kwote wolna od vat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pichna
Ciekawe czy w łodzi też można załatwić odliczenie vatu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie bardzo mam jak cyknąć fotki a z przed nie mam...chyba że w ciuchach.. jak masz ochotę to wejdź sobie na stronkę EstelArte dr Rykały i Bratosia- tam mają zakładkę zmniejszenie piersi i galerię- obejrzyj sobie kobitki- ja mam takie jak pani nr 4 od góry, tylko fotka PRZED się nie zgadza:) ta pani ma chyba rozmiar F a ja miałam J. Polecam tą galerię, ja się napatrzyłam, zachwycałam itd tylko nie wiedziałam ile procent kobiet ma taki efekt. A kiedy się okazało że u nich praktycznie każda pacjentka ma taki efekt to byłam w szoku ale i pełna nadziei- lekarze nie kłamali:) Piersi bardzo ładne nawet toples:) u mnie nie widać żeby były operowane- nie mówię o wyglądzie w staniku bo to wiadomo. Nie widać że były operowane oglądając je bez stanika:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NatalLodz bardzo ci dziekuje ze sie odezwalas..tak pomyslalam o fotchach bo widzialam wczesniej ze inne dziewczyny sie wymienialy zdjeciami.Co do galerii lekarzy to juz chyba ze 100razy ja obejzalam:)ale mam jeszcze pyt.bo wiekszosc dziewczyn twierdzi ze po operacji nic nie boli bo sa na lekach a wczoraj czytalam o pewnej 22letniej Oli(byla nawet w pytaniu na sniadanie w tvp2)ktora tez niedawno zmniejszala i twierdzi ze bol po byl straszny i 2tyg z zyciorysu miala wyciete...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bywa że ból jest ogromny, zazwyczaj przy operacjach na NFZ robionych przez lekarzy, którzy się uczą, albo przez lekarzy którzy mają małe doświadczenie w tych operacjach. Moja koleżanka miała włąśnie tak robioną operację, mówiła że ręki nie mogła podnieść przez 2tygodnie. Moi lekarze mi wyjaśnili na czym polega różnica- dobrze wykonanana operacja nie wymaga naruszania nerwów ani naruszania mięśni. Jeśli mięśnie nie są naruszone to nie ma co boleć. Ciągną trochę szwy, mnie pierwszej doby tak ciągnęły że musiałam wziąć pyralginę, drugiego dnia wzięłam drugą tak na zaś:) i to by było na tyle. Wiem że kobitki operowane w EstelArte nie mają naruszanych mięśni więc są często w stanie same prowadzić samochód w drodze do domu po operacji. W takim wypadku można sobie następnego dnia wrócić do domu i zajmować się tym czym się zajmujesz. U mnie było to zajmowanie się 10mc i 3,5letnim synkami. Robiłam wszystko od mycia głowy po sięganie naczyń z górnej półki czy wkładaniu do łożeczka synka. Dodam że nie mam wysokiego progu bólu, wręcz przeciwnie:) Rzeźnicy którzy nie mają pojęcia co robią, może i faktycznie tak okaleczją nerwy i mięśnie na oślep że to tak boli strasznie. Większość jednak lekarzy którzy znają się na pachu- nie ruszają mięsni, operacja trwa najkrócej jak to możliwe (ok 2h), nie ruszają niepotrzebnie nerwów, więc w efekcie nie boli. Mnie powiedzieli że jak wezmę 2 razy pyralginę to będzie max, rano pojade do domu i mogę się najmować normalnie dziećmi. Oczywiście im nie uwierzyłam! Śmiali się ze mnie, że żadna nie wierzy:) a rano każda z pacjentek wstaje z wielkim bananem na twarzy i wychodzi sobie lekkim kroczkiem do domu- bez boleśnie:) Serio to ja się czułam bardziej jakbym była u kosmetyczki, większą traumą było dla mnie wyrywanie zęba:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A to jak oglądałaś galerię to ja mam jak z tych fotek PO 4 od góry. Niemalże identyczne. Zostawiłam sobie C/D bo nie chciałam malusich pipsztoków...chociaż te też są malusie pipsztoki hehehe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NatalLodz a kiedy ty mialas dokladnie operacje?? strasznie zachwalasz ta Lódzką klinike ale to dobrze oczywiscie ja osobiscie myslalam o dr Szczycie. A powiedz mi jak z terminami w Łodzi i ile płaciłas za wszystko?stanik był w cenie? ja mam rozmiar 75G wiec moze jakiś ogromny on nie jest ale zawsze marzłam o C-taki można powiedzieć sportowy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NataLodz jeszcze jedno pytanko,czy jest w Lodzi mozliwosc splaty zabiegu w ratach??kurcze tak sie nakrecilam ehh..mozesz napisac na mojego meila(wczesniej podalam)zalezy mi na tych odpowiedziach..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 40-stka
Jakość wykonania operacji moim zdaniem nie zależy od placówki tylko od konkretnego lekarza/y. Ot, samo życie. W moim przypadku (nfz) nie odczuwałam żadnego bólu. Na drugi dzień po operacji koło 5 rano poprosiłam o coś p/bólowego bo wydumałam sobie, że mi ten środek wystarczy na zmianę opatrunków. A zmiana była koło 14-tej więc mój pomysł nie był trafiony :). Potem nie wzięłam już ani jednej tabletki. Jedyny dyskomfort to chwilami lekki ucisk drenu, przypominało mi to tak dobrze znany ucisk fiszbiny od stanika. Przed operacją - jak my wszytskie - oczywiście czytałam różne fora, opisy, oglądałam zdjęcia, krótko mówiąc zbierałam informacje i wiedziałam bardzo dużo. A i tak byłam zaskoczona in plus. Myślałam, że taka operacja jest bardziej obciążające organizm, bardziej dokuczliwa, że wolniej się do siebie dochodzi, wolniej się goi. Każdy człowiek inaczej odbiera takie zabiegi i inaczej reaguje. Ja życzę wszytskim takich przeżyć jak moje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NataLodz przepraszam ze zadaje ci mase pytan na ktore juz odpowiedzialas we wczesniejszych postach:) troche poszperalam i mam odpowiedzi:) ja jestem na etapie namawiania meza-bo to nie maly wydatek..ale oprocz tego najbardziej boje sie znieczulenia ogolnego:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pichna
Ja się wybieram do Łodzi na konsultację w styczniu. Kitonka jedziesz ze mną?Warto się spytać o tą płatność bez vatu-może się kwalifikujemy?A Ty Minimidimaxi skąd jesteś?Ja Poznań

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MiniMidi nie ma sprawy, jak mam czas to odpisuję nawet po 5 razy:D na raty nie można, ja wzięłam kredyt w banku, tzn zwiększyłam sobie kredytówkę. Zachwalam ale lekarze są na serio świetni, oczywiście zdarzają się 00,1% przypadków u każdego, u nich ponoć jeszcze im się nie zdarzyła jakaś poważna komplikacja. Na operację czekałam 3tyg ale gdyby nie okres mogłabym mieć ją już po 2tyg. Znieczulenie ogólne jest jakby ci ktoś światło zgasił i zapalił, tyle to trwa:) zresztą czytałaś jak pisałam "pyk-pyk i już jestem obudzona" :) ja się już wcale nie boję narkozy, choć to była moja pierwsza:) O dr Szczycie dziewczyny też pisały chyba same dobre opinie.. Operację miałam 18 maja- 5tygodni później byłam na wakacjach:) w nowym kostiumie, rozmiar 70D:) po raz pierwszy nie wzbudzałam sensacji. Cena jak wyczytałaś 12700zł ze wszystkim, nie dopłacałam ani grosza. Dreny natomiast miałam tylko po operacji czyli od 20tej do 8mej rano. Wcale ich nie czułam, ani jak były (bo były pod bandaż wsadzone, zresztą i tak spałam) ani jak wyjmowali. Dreny miałam prawie puste więc wyjęli od razu- zazwyczaj tak robią, ze względu na krótki czas operacji (u mnie to było niecałe 2h) jest małe krwawienie (ponoć) i dreny nie potrzebne zazwyczaj dłużej. 40stka oczywiście że każdy pacjent reaguje inaczej ale chyba zgodzisz się że różnice pożna porównywać tylko jeśli operacje wykonuje ten sam lekarz lub tą samą metodą. Bo jeśli lekarz operuje raz w tygodniu bądź rzdziej (operacje zmniejszenia mam na myśli), do tego słabo się na tym zna, uszkadza mięśnie i nerwy a do tego operacja trwa 5-6h to oczywiste jest dla mnie że taki pacjent będzie się czuł o niebo gorzej niż taki operowany z głową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pichna ja to z malopolski jestem okolice krakowa chociaz aktualnie przebywam za granica i to tez problem..ja jestem prawie ze zdecydowana na.Lodz.Niby z ta narkoza to jest pyk pyk ale boje sie ze sie juz nie obudze a mam dla kogo zyc..mysle ze moje obawy sa normalne poza tym moj prog bolu to minimum i nie wiem czy poradze po..poza tym tez bedzie problem bo mi nie ma kto pomoc przy dziecku wiec byloby ciezko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pichna ja to z malopolski jestem okolice krakowa chociaz aktualnie przebywam za granica i to tez problem..ja jestem prawie ze zdecydowana na.Lodz.Niby z ta narkoza to jest pyk pyk ale boje sie ze sie juz nie obudze a mam dla kogo zyc..mysle ze moje obawy sa normalne poza tym moj prog bolu to minimum i nie wiem czy poradze po..poza tym tez bedzie problem bo mi nie ma kto pomoc przy dziecku wiec byloby ciezko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nata a jakie mialas wykonywane badania przed.zabiegiem?i ile razy bylas na konsultacjach?bo mnie jeszcze zastanawia czy choroba tarczycy nie bedzie dla mnie przeciwskazaniem:( jej tak bym chciala byc malobiusciasta,jak pomysle o dopasowanych bluzeczkach i slicznych staniczkach to zapominam.o strachu:)szkoda tylko ze na mojej drodze jest jeszcze tyle niewiadomych..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nata a jakie mialas wykonywane badania przed.zabiegiem?i ile razy bylas na konsultacjach?bo mnie jeszcze zastanawia czy choroba tarczycy nie bedzie dla mnie przeciwskazaniem:( jej tak bym chciala byc malobiusciasta,jak pomysle o dopasowanych bluzeczkach i slicznych staniczkach to zapominam.o strachu:)szkoda tylko ze na mojej drodze jest jeszcze tyle niewiadomych..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MiniMidi ja też mam dla kogo żyć- pomijając rodzinkę i męża to dwóch małych synków, młodszy ma 1,5 roczku a starszy 4latka. To nie te czasy co się ludzie nie budzili z narkozy. Wyjątkiem są operacje kiedy się skłamie na temat swojej wagi:) moja ciocia się budziła podczas zabiegu bo...zaniżyła wagę o ponad 20kg! lekarzom przed operacją! nie powiem jak ją ochrzaniali jak się wybudziła:) Zaufaj anestezjologowi- w Łodzi mają takiego dowcipnisia:) AliAli ponoć jak się go zapytała czy jest dobry to odpowiedział że "średni" hehe, a mnie pytał czy byłam znieczulana np do porodów, powiedziałam że nie bo oba na żywca- to odpowiedział "łeee to Pani jak na żywca rodziła to nie ma co pani usypiać, po co pani znieczulenie, jak pani urodziła naturalnie to na żywca panią zoperują", na co Bratoś dodał "no i kaskę pani zaoszczędzi na anestezjologu" hehe ale oni mogą sobie na takie żarty pozwolić:) jak się ma takie umiejętności i doświadczenie:) próg bólu też mam malusi i tak samo obawiałam się, że tego nie zniosę. jak mi powiedzieli o tych dwóch pyralginach to sobie pomyślałam, że operowali same terminatory co to bólu nie czują nawet jak się połamią a ja taka słabizna na ból to pewnie będę zdychała. I co? nie zdychałam:) pyralginka i luzik:) w domu mąż wziął wolne na weekend i na poniedziałek, we wtorek byłam już całkiem sama z dziećmi i nie było problemu. tzn problem był w mojej psychice bo się bałam że się rozlecę a okazało się że nie było powodu. nie wierzyłam że będę mogła normalnie nosić dziecko czy iść na spacer czy zrobić obiad albo umyć głowę. jak mi to lekarze mówili to kiwałam głową a sobie myslałam "tia jasne, gadajcie co chcecie ja wiem swoje". jedna z dziewczyn pytała czy jak jest 3 dzień po operacji to może iść na imprezę? posiedzieć a nie tańczyć bo ona się dobrze czuje". to pomyślałam że wariatka! ja będę umierać na 3 dzień i ręką nie ruszę a ta terminator na imprezę? a okazało się, że sama śmiało też mogłabym iść:) ale ograniczyłam się do spaceru z dziećmi:) Uwierz że mój próg bólu jest minimalny jak u ciebie. Zresztą lekarz ma obowiązek powiedzieć że będzie bolało a nie kłamać że będzie luzik. A skoro lekarze mówią że nie boli, te delikatniejsze biorą 2 pyralginy maksymalnie, to chyba nie kłamią? Badania robiłam tylko morfologię bo ogólnie jestem zdrowa. grupę krwi znałam... ale chyba zależy od przypadku, jak masz jakies problemy to mogą ci jakieś badania dodać. na konsultacji byłam 5 dnia po operacji, potem 2tygodnie po na zdjęcie szwów a potem 3 miesiące po na sprawdzeniu. co do przeciwskazań to ponoć palaczy nie operują, ja palacz wieloletni, przed operacją zeszłam do 5 sztuk dziennie a powiedzieli że problemu nie ma. ponoć martwice są wtedy częściej ale mnie powiedzieli że palaczki operują i jeszcze im się nie zdarzyło. ponoć często nie ma czucia a ja miałam już czucie zaraz po przebudzeniu po operacji. sorki że tak cię namawiam, ale ja gadałam tak samo jak ty! do tego jeszcze pytałam czy mam aż tak okropne piersi bo może nie są aż tak złe i nie muszę operować? może jakoś się przemęczę? do tego to co napisałaś wyżej mi chodziło po głowie. Moja siostra mi wtedy głowę suszyła że mam iść i koniec, tłumaczyła i mnie ochrzaniała i dzięki Bogu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurde Natal jestes niezastąpiona na tym forum!!baaardzo Ci za wszystko dziekuje:)ale wiesz co?znalazłam jeszcze jedna klinike w Czechach lekarz ma same pozytywne komenatrze wszystkie dziewzynki zadowolone i nie tylko z cycuchow ale i z brzuchow,nosow itd..i co najwaniejsze koszt zabiegu to 24500,-koron czeskich czyli nie cale 4tys.zl-kuszaca oferta..do tego jeszcze nocleg i stanik wiec za calosc mysle ze max 6tys.zl.Na Lodz to jeszcze bede musiala dluugo zbierac:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 40-stka
Natal u mnie okres pooperacyjny przeszedł bezproblemowo i bezbólowo. Ale po porostu zdaję sobie sprawę, że nie każdy tak może mieć. Nie chciałbym żeby ktoś po innych przeżyciach - może trochę gorszych - miał pretensje, że miało być takie 'nic', a wyszło inaczej. Dla mnie to było 'nic' i wszystkim tego życzę, ale trzeba pamiętać, że to jest operacja opisywana jako o wiele poważniejsza niż np. powiększanie piersi. Ja akurat jestem medyczne stworzenie, strasznie mnie ciekawią operacje, narkozy i takie tam różne. Nie mam żadnych stresów związanych z medycznymi zabiegami, usypianiem, właściwie to wszystko lubię i nawet śmiałam się do mojego lekarza, że najchętniej obejrzałabym film z mojej operacji. Ale ja dziwoląg jestem pod tym względem. Ale stresować się nie ma czym. Strach ma wielkie oczy i to jest najgorsze. Panowie z kliniki w Łodzi mają doskonałe opinie i jak tylko ktoś się decyduje na prywatną operację to myślę, że warto ich polecać. Oni też pracują w jednym z łódzkich szpitali (być może pracowali), ale nie wiem czy ta placówka ma podpisana umowę z nfz na takie zabiegi. minimidimaxi czy Ty piszesz o d Furmanku? Tez czytałam doskonałe opinie. Mnóstwo zadowolonych dziewczyn po różnych operacjach. Trzeba tylko zorganizować sobie dojazd i chyba jakiś nocleg, ale podobno to wszytsko tam jest opracowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
40-tka tak mowie o Furmanku.Tam jest tanio bo jest w koronach czeskich wiec calkiem inny przelicznik.Bo udlyszalam opinie ze.skoro tak tanio to i pewnie warunki kiepskie ale chyba wrecz przeciwnie..ja akurat do czech mam 100km wiec ponad polowe blizej niz do Lodzi.Powiem szczerze ze nie stac mnie w tym momencie na.zabieg w polsce,sama nie pracuje a maz nie chce sie zgodzic wziasc kredyt..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
40stka masz rację że każdy inaczej wszystko przechodzi, ja się raczej opieram na relacji dziewczyn operowanych w Łodzi, opisów lekarzy jak ich pacjentki przeżywały i swojej własnej. wychodzę z założenia że dobrze zrobiona operacja nie musi być znowu bolesna- ale masz rację, że nie każdy może na to liczyć.. ja raczej przekonuje patrząc na swoje obawy jakie miałam i gdyby nie moja siostra wbijająca mi szpilę to pewnie bym zrezygnowała... a bardzo tego chciałam, potrzebowałam itd tylko wątpliwości mnie dobijały niestety. MiniMidi dziewczyny się wypowiadały na temat czeskiej kliniki- musisz poczytać całe forum a na pewno znajdziesz o którym lekarzu pisały. aha jak coś to polecam krem na blizny NoScar z masą perłową- dla mnie bomba chociaż u każdego to inaczej działa ale koszt 28zł więc polecam. Blizny się robią białe dosłownie pod palcem! ja stosuję od miesiąca i serio to chyba już nie muszę bo są bialusieńkie i bardzo zmiękły. spóbujcie, może u was też zadziała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tego co wyczytalam na forum to w cieszynie mieszka pani(sa na nia namiary)ktora wynajmuje pokoj pacjentkom za 30zl dodatkowo jak.ktos ma.taka potrzebe to przywozi panie z katowic z lotniska do kliniki a po wszystkim odwozi-kwestia dogadania:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 40-stka
Pamiętam, że sporo takich technicznych informacji dot. Czech tzn. noclegów, dojazdu i innych wyczytałam gdzieś na forum, które dotyczyło powiększenia piersi. Wiem, że tu chodzi o coś dokładnie odwrotnego, ale każda informacja jest na wagę złota, a w kwestiach organizacyjnych nie ma znaczenia o jaki zabieg chodzi, ale o te informacje techniczne. Wiem, że sporo relacji było. Poszukajcie pod hasłem powiększanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
40tka jesli chodzi wlasnie o sprawy techniczne to jest pryszcz..chodzi teraz o to ze doczytalam sie ze dr furmanek malo zmniejsza piersi.Np dziewczyna miala H chciala.duze C lub male D lekarz powiedzial ok poczym wyszlo F-kilka takich przykladow znalazlam..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annapixi22
Witajcie dziewczyny, jakiś czas temu pisałam na forum, że wybieram się na konsultację do dr Rykały i Bratosia w Łodzi. Wizyta się odbyła, cóż mogę powiedzieć; Panowie bardzo ciepli, sympatyczni co znacznie ułatwiło mi sprawę ponieważ stresowałam się przeokrutnie. Ostatecznie termin zabiegu mam wyznaczony na 19.01. I wiecie co, wcale się nie boję tylko czekam z utęsknieniem na mój nowy, wymarzony biust! Piersi mają być zmniejszone do rozmiaru c/d. Taki rozmiar ma wyglądać proporcjonalnie do mojej figury. Wreszcie!!! Co do ceny to płacę 12700zł i teraz jest możliwość kredytowania operacji jak się ma taką potrzebę. Natall ja również dziękuję za Twoje wpisy, w dużej mierze pomogły mi w podjęciu tej jakże trudnej decyzji; kroić się na własne życzenie, czy nie???? Napisz mi proszę jak znajdziesz chwilkę, czy w jakiś specjalny sposób przygotowywałaś się do zabiegu? Jakieś specjalne zalecenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Annapixi dobrze ze napisalas na.forum o mozliwosci kredytowania..ja zapadam pimalu w depresje:(tak bardzo pragne nowego wygladu ale te pieprzone pieniadze-myslalam o zabiegu w czechach tam koszt takiej operacji to 6tys zl ale slyszalam ze lekarz malo zmniejsza co prawda nie ma galerii ale widze jak operuje doktor Polak tez w Czechach i powiem wam ze tez malo zmniejsza..napisz jak to z tym kredytem na ile i jaka kwota? NatalLodz-te zdjecia w lodzkiej galerii sa zaje..ste!a np zdjecia dr Polaka porazka!Musze cos wymyslic chodzby nie wiem co i dopiac swego!Stawiam na Lodz!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pichna
Natal czy jest jakaś szansa na spotkanie z Tobą w Łodzi?Zamierzam jechać na konsultację w styczniu i bardzo chciałąbym się z Tobą zobaczyć-jakaś szansa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×