Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość Larsa

Zmniejszenie piersi

Polecane posty

zalamana75j na ustalenie wielkości rozmiaru będziesz miała czas w szpitalu, przecież przychodzisz dzień przed operacją więc będziesz się wiele razy widziała z lekarzem, a rozmiar końcowy wynika z tego, co Ci tam narysują godzinę przed operacją więc negocjować trzeba z tym rysującym :) Nie martw się, że operował Cię będzie Antonow, to nie ma znaczenia u kogo byłaś na konsultacji, operować Cię będzie albo dr Mądry z dr Tomkiem albo dr Magda, ich jest przy operacji kilku, poza tym dr Antonov ponoć jest bardzo dobry więc się nie stresuj, on tylko w obyciu jest szorstki i mało delikatny :) U mnie było tak, że na obchodzie dzień przed operacją ordynator obejrzał moje cycki i mówi: no tu nie będzie wielkiej redukcji, to zrobimy na szypule. Na drugi dzień jak przyszedł dr Mądry mnie rysować poprosiłam, aby były bardzo małe, na to on, że może w ogóle do deski ale to będzie brzydko, więc ja na to, że chociaż o połowę, a doktor na to, że połowę to na bank usunie, a może i więcej, no ale chyba mu nie wyszło :( Suma sumarum nie jest źle ale wolałabym mniejsze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny wczoraj dzwonilam do swojego gin. I pytalam co zrobic z tym moim niby okresem powiedzial ze jesli to tylko plamienie to raczej nie bedzie problemu z operacja ale jak chce to bez problemu przesunie mi okres takimi lekami zeby bylo bespiecznie ulzylo mi:-) zalamana75j gratulacje!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiol2013
zabka681968 ok, najwniejsze ze lekarz rozwial twoje watpliwosci :) zalamana75j jestem w szoku z powodu przebiegu twojej konsultacji, tzn ciesze sie ze cie zakwalifikowali ale jestem zdziwiona tym,ze nic ci nie wytlumaczyl Arlecin czy ta masc Regima scar to jest z silikonem? ja dzis bylam na sprawdzeniu ktore jest ok 2 m-ce od operacji, lekarz z ksztaltu iwygladu zadowolony,ale byl zdziwony moimi bliznami, stwierdzil ze mam skore podatna na bliznowacenia i bedzie ciezko to usunac, mam teraz stosowac contratubex + masc z silikonem, podal mi kilka nazw i teraz musze jakas wybrac, kolejny raz mam przyjechac w styczniu i wtedy zadecyduje czy wyciac mi blizny w znieczuleniu miejscowym i zszyc mnie od nowa czy ostawic tak jak jest. zalamana75j moja konsultacja trwala ponad 20min, pokazanie biustu z mierzeniem to ok 5-7 min a reszta to tlumaczenie jak ta operacja bedzie wygladac jak mam sie do niej przygotowac, jakie badania wykonac, narysowal mi i wytlumaczyl jak operacja bedzie przebiegala. bylam bardo zadowolona, odpowiedzial mi na kazde pytanie, i dzieki temu sie uspokoilam. zabka681968 moja operacja trwala 5 godz, wszystko zalezy jak duze masz piersi i jak duzo musza ci wyciac umnie bylo tego duzo. ja stanik kupilam rzed, miseczka byla dobra ale obwod nie, zawsze trzeba miec o numer wiekszy. wez sobi zatyczki do uszu, bo nigdy nie wiadomo na kogo trafisz :D:D:D mnie usuneli razem 1,880kg z roz 75K mam teraz 80F zurfilda mnie moj lekarz pytal jaki chce, jak mu powiedzialam ze D-E to nie czail o co chodzi, wiec powiedzialam ze mniej o polowe niz mam, to juz sie ucieszyl,ze rozumie, w staniku sportowym mialam 80C i ryczalam w domu ze mia malo, po kilku tyg noszenia stanika w koncu biust mi zaczal wychodzi spod pach i jak kupilam stani z fiszbinami to mam 80F jest super, bo ja zawsze lubilam duzy biust a moj poprzedni byl ogromny i wiszacy a ten jest super :) kup o rozmiar wiekszy pod spodem, bo bedziesz miala opatrunek to sie nie dasz rady zaiac a miseczka, to juz zalezy od tego co o ile ty planujesz zmniejszyc, jaki bys chciala? czyli juz tylko 18dnni-super, po tym jak cie potraktowali poprzednio byla lipa, mam nadzieje,ze teraz ie bedziesz miala zadnychkomplikacji-trzymam kciuki. dziewczyny, jezeli jestescie troszke wieksze niz normalnie to nie zmiejszajcie duzo biustu, ja oststnio widzialam laske, ponad 85kg , wysoka kobitka i zmniejszony biust na Amoze maleB wygladala jak facet-zero kobiecosci.ale kazdy robi jak uwaza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość załamana 75j
kasiol2013 nie wiem czy dobrze pamiętam - ty miałaś operację w orłowskim? to co opisałaś to dopiero była konsultacja. Jestem przerażona :( myślałam że dowiem się wielu rzeczy które mnie nurtują a lekarz robił wrażenie jakby mniej wiedział ode mnie :( zurfilda już niewiele zostało czasu i będziesz po - trzymam kciuki aby wszystko poszło po twojej myśli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zabka681968
kasiol2013. Piszesz,ze lekarz zlecil badania na konsultacji przed operacja,a mnie nic takiego nie mowil i teraz nie wiem,czy mam porobic ogolne wyniki.To znaczy ja i tak porobie,ale kierowalam sie wlasnym rozumem.Szczepionke przeciw zoltaczce tez zrobilam.Napisz mi prosze co powinnam wziac ze soba tzn przybory do chigieny i tak dalej.Ile pizam? Biustonosz kupie na miejscu,ale tez nie wiem jeden,dwa,bo z tego co wiem (Nie sa tanie) i inne szczeguliki.Ja mam rozm H,a chciala bym napewno polowe,a nawet miseczke b/c.Jestem szczupla osoba i mnie bedzie OK w tym rozm.Oni chyba tez oprocz wymagan pacjentki,oceniaja czy ten rozm do niej pasuje.Tak mi sie wydaje,bo potem wysluchiwali by pretesji.My biusciaste czasami nie oceniamy sytuacji rzeczowo,bo mamy na piersi alergie. zurfilda.Wszystkiego dobrego.Trzymam kciuki zeby wyszlo tak jak sobie zyczysz.POWODZENIA...:-) Pozdrawiam wszystkie:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiol2013
zalamana75j ja myslalam,ze tak wlasnie wyglada konsultacja, ja zadawalam pytania a on odpowiadal i dodawal jeszcze jakies swoje wytyczne, bo co to za konsultacja jak on cie tylko zakwalifikowal, tzn super, ale powinien tez rozwiac twoje wszelkie watpliosci i opowiedziec jak to bedzie wygladalo i jak sie masz przygotowac- ja tak rozumiem pojecie konsultacji. ja miala w orlowskim z dr nowakiem, tym ktory mnie pozniej operowal. zabka681968 w orlowskim i w lecznej sa dwie rozne drogi przygotowawcze do operacji w orlowskim przyjezdzasz z badaniami, na podstawie ktorych twoj lekarz rodzinny wystawia ci zaswiadczenie o stanie ogolnym zdrowia, i masz jeszcze wtedy czas zeby podreperwoac swoje wyniki, ja mialam problem podajrze z sodem, to w 4 dni nadrobilam to tabletkami i poszlam powtorzyc badanie i mialam idealne wyniki.a z tego co slyszalam/czytalam w lecznej robia badania na miejscu-tak mi sie wydaje.musisz zapytac dziecwzyn ktore tam mialy. przybory higieniczne, ja ialam 3 pizamy i z nich skozystalam, bylo lato i bardzo goraco to czlowiek sie poci, skarpetki bo nie wiadomo czy nie bedzie zimno, jakis szlafrok, ja mialam bluze dluzsza, bo w szlafroku sie zle czuje, wzielam ksiazki i ladowarke do telefonu i wez zatyczki do uszu, bo ja mialam masakre w nocy :(. ja stanik mialam jeden-ja nie lubie sportowych i w nich nie chodze wiec nie bylo sensu kupowac wiecej jak i tak go pozniej wywalilam, lekarz kazal mi wietrzyc biust-to chyba dlatego tak mi sie szybo zgoilo wiekszosc, jak bylo slonce to go pralam pod kranem, godz na balkonie i byl suchy a jak nie bulo pogody to maz z suszarka dzialal :) wydac tyle kasy na cos co sie nie bedzie nosilo-nie stac mnie na to, ja mialam caly czas opatrunki na sobie a pozniej tylko waciki wyjalowione, wiec mnie sie tak stanik nie brudzil.wzielam jeszcze 2 duze wody mineralne, bo po przeczytaniu jak niektore dziewczyny sie zle czuly po operacji to stwierdzilam,ze nie dam rady do sklepiku dojsc i z powrotem, a ja w pon mialam operacje a we wtroe juz powoli smigalam po korytarzu, wiecej nie dalam rady, nie z bolu tylko przez zto znieczulenie, ktore bardzo mnie zmulilo i oslabilo, ale od srodu czulam sie juz super-malowanie paznokci i prostowanie wlosow (zabierz jak uzywasz prostownice:D ja sie poczula duzo lepiej jak wzielam ptysznic od pasa w dol, poz niej glowe-super, aha, wez moze chusteczki nawilozne takie jak dla dzieci ,bo nie wiadomo jak sie bedziesz czula, a choc w taki sposob sie troche powycierasz,bedie dobrze, ja wiem,ze czlowiek sie stresuje, sam to przezylam, a juz w pon po poludniu smialam sie z siebie,ze tak to przezywalam. poza tym w orlowskim na te kilkanascie super pielegniarek, tylko 2 maja problemy z glowa a reszta naprawde bardzo mila i uczynna, tak samo salowe, a jak sie trafi na dobra ekipe dziewczyn, to tez jest zawsze razniej, moja w pokoju akurat byla srednia,ale mialam szczescie ze trafilam na nowa C a przez tel zawsze wspierala mnie Psiarka wiec przeszlam to wszystko bez wiekszych komplikacji.powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiol2013
aha, sorry za literowki,ale staram sie szybko pisac, sprzatajac mieszkanie, gotowac obiad, i spiewac piosenke z przedszkola-bo corka mnie meczy-piosenka ta co na pogrzebach sie spiewa :D nie wiem czego moja corke w tym przedszkolu ucza, ale jej glos po prostu rozwala moja glowe i odpadam. kocham moje dziecko,ale mam nadzieje,ze szybko jej ekscytacja spiewaniem przejdzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zabka681968
Kasiol2013. Dzieki za wyczerpujaca odp.Przydadza mi sie Twoje wskazowki,chociaz operacje mialas w Orlowski,to wszedzie obowiazuje podobna zasada.Dziewczyny,tez mi napewno coś dopowiedza.Usmialam sie z ta piosenka Twojej coreczki,nie znam jej ,ale przesylam buziaczka.{:}Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zabka681968
pisze na tablecie i nie wyszedl mi znaczek buziaczek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiol2013
nie znam nazwy, ale na pewno znasz, zaczyna sie :"dobry boze a nasz panie.." na kazdym pogrzebie to jest, przynajmniej w moim miescie, a jak spiewa to 5 - latka tanczac do gangam style to ja po prostu padam :) podrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zabka w Łęcznej wszystkie badania zrobią Ci na miejscu, masz mieć tylko przy sobie dowód osobisty i własną osobę :) Co do kosmetyków, piżam itp. to wszystko napisała Ci już Kasiol, nic dodać, nic ująć, jak lubisz oglądać telewizję, to weź sobie dużo 2-złotówek, resztę kupisz na miejscu, jest sklepik czynny codziennie, barek czynny od poniedziałku do piątku, apteka, sklep ortopedyczny, automaty z napojami i kawą, nawet po operacji windą możesz zjechać na dół i wszystko kupisz, co Ci potrzeba, kartą wszędzie zapłacisz ale bankomatu nie ma :) Weź sobie jak najwięcej bluzek od piżamy albo po prostu zwykłych koszulek, bo na łóżkach są materace pokryte taką ceratą więc się będziesz pocić, weź sobie też jaśka, możesz wziąć czajnik i kawę, jak lubisz sobie rano wypić, bo w automacie byłą tylko słodzona, coś było zepsute :) Będziesz miała prawdopodobnie jednoosobowy pokój z własną łazienką, z prysznicem, weź sobie suszarkę do włosów, tyle że w łazience nie ma gniazdka na prąd :( Ja miałam jeszcze własny kubek (na tą kawę), ostry nóż i solniczkę, bo jedzenie było dla mnie niesłone, a nóż miałam do pomidorów, bo nie zjadłabym kanapki z samą wędliną, a tam tak podawali więc kupowałam sobie pomidory w sklepiku :) Wody nie bierz, bo po operacji i tak nie wolno pić, a na drugi dzień już sobie sama kupisz albo poprosisz salową są bardzo miłe i uczynne, pielęgniarki też spoko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zabka681968
Kasiol2013. Tak znam ta piesn,ostatnio czesciej chodze na pogrzeby niz wesela.Dziewczynki sa slodkie.Ja tez pragnelam miec,ale widocznie w gorze byli zapisani sami chlopcy.Moj synek ma buzke jak dziewczynka,ścielam mu wloski o polowe,a i tak kazdy sie nabiera,bo ma delikatne rysy twarzy.Poszedl do przedszkola i ani jednej łezki,bo lubi przebywac z dziecmi. zdesperowana68 Przeczytalam wszystko uwaznie i bede przygotowana na 100%.Nie wiem co ja bym bez waszych rad i wskazowek zrobila.Nawe o tej operacji bym do dzis dnia tylko MARZYŁA.Serdecznie pozdrawiam WAS:-) :-) :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kysia77
Hej dziewczyny. Dzisiaj mija trzecia doba od operacji. Jestem już w domu. Czuje się fatalnie i słabo. Oprócz tego, że nie mogę spać na plecach bo mi zaraz pękną to na dodatek zaczynaja szczypać mnie rany. Wiecie co mimo wszystko było warto i nie wiem czemu się nie zdecydowałam szybciej. Zdjeli ze mnie 1,6 kg. Z rozmiaru j zrobił sie C (stanik sportowy). Mam na razie założone waciki ilekarz nie kazał niczym tego przemywać ani smarować przez tydzień. jestem zaskoczona i boję się, że nie zacznie mi się to goić ale chyba kazdy lekarz ma swoją teorię. Pomóżcie mi proszę od czego mam zacząc dbanie o moje malutkie cycuszki. Czym smarować blizny. I hak dajecie sobie radę ze spaniem na plecach. Co do opieki w Łodzi. siostry niesamowite.. nie zdążyłam ruszyć palcem a one już były. lekarz no cóż małomówny ale za to lekarka opowiedziała wszystko dokładnie więc uzupełniali się całkowicie. Ogólnie polecam jak na razie Łódz Barlickiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosia68
Kysia77- gratulacje!!!! dobrego gojenia życzę. Robiłaś chyba prywatnie? Zrozpaczona75J- gratulacje zakwalifikowania. Moja konsultacja też była szybka. Z wrażenia, że się zakwalifikowałam, zapomniałam popytać o kilka spraw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zabka681968
Kysia77. Witam Cię.Jestem na tym forum jakis czas,ale nie przypominam sobie twojego wpisu.Na poczatek GRATULACJE!!! l szybkiego powrotu do zdrowiaa i formy.Ja jestem przed i szczerze mowiac nie wiedzialam,ze w Łodzi tez sa na nfz.Jestem z Wielkopolski,a zabieg bede miec w Łęcznej woj Łubelskie to,az od domu prawie 400 km,ale wybralam tam,bo idzie exspresem,a we Wroclawiu dopiero miala bym wizyte,a zabieg moze za pol roku.Warszawa zapraszala mnie na wizyte dopiero w grudniu,a kiedy zabieg?Moze tez za pol roku.Łeczna daleko ,a od pomyslu do wykonania 2 mc.Napisz ile czekałas ty na operacje.Co do reszty pytan,to sory,ale nie moge udzielic Ci wskazowek,bo jak wiesz jestem przed,ale dziewczyny napewno podpowiedza co stosowac i jak pielegnowac.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Krysia77
Od niedawna się udzielam i Was tutaj znalazłam. Duzo czytałam o Łęcznej i troszkę załowałam że tak pożno się zorientowałam.Nie ukrywam, ze Łodż wybrałam dlatego bo jestem łodzianka i zawsze blisko. Niestety płaciłam za zabieg ale wiem, że także można tam robic na NFZ tylko troszkę trzeba czekać. Tak naprawdę to chyba we wszystkich szpitalach gdzie sa podpisane umowy z NFZ i jest chirurgia plastyczna mozna robić taką operację. Chyba tylko dobra wola lekarzy. Tak jak pisałam jestem dopiero po i czuje się fatalnie ale dziewczyny nie zastanawiajcie się. WARTO!!!!ja to odwlekałam bo nie ten czas, albo się bałam albo po prostu nie miałam na to finansów. Blizny i szramy to mały pikuś - przynajmniej na ten czas tak myslę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cycasta Małgosia
Krysia 77, Serdeczne gratulacje:-) witaj w gronie małobiuściastych. Z każdym dniem będzie coraz lepiej, prywatne operacje mają ten minus, że natychmiast człowieka wypędzają do domu. Państwowo przynajmniej ten tydzień człowiek sobie odpoczywa w szpitalu. Ale zobaczysz, za tydzień będzie dobrze, a za trzy będzie super. Na razie jesteś słaba i obolała i tak musi być. Jak najwięcej odpoczywaj, nie podnoś rąk, broń Boże niczego nie dźwigaj. Co do pielęgnacji rany, to u mnie były inne zalecenia (codzienna zmiana opatrunku), ale pewnie każdy lekarz ma swoje metody. Ja osobiście Blizny smaruję dopiero od kilku dni (zaczęłam 4 tygodnie po operacji, kiedy już się wszystko zagoiło. Smaruję je olejkiem różanym i kremem evolet. Trzymaj się i wracaj prędko do zdrowia.:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość toffik70
Gosiu68 nie będziesz sama 1 października w Łęcznej, ja również mam operację w tym terminie :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosia68
Toffik, to będziemy razem. Cieszę się, bo będzie raźniej. A z jakiego regionu jesteś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zabka681968
Gosia 68 Szkoda ,ze ja mam dopiero po 20 dniach,bo bysmy sie spotkały,a moze ktoras przełozy,bo mi bedzie smutno na sali.Wiem to niemozliwe:(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość toffik70
Gosiu, jestem z Lublina :) a termin operacji mam 2 października. Cieszę się że będziemy razem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Krysia77
Cycasta Małgosiu dziękuje za słowa otuchy. Mam nadzieje, że teraz będzie tylko lepiej:) Cztery tygodnie - kiedy to będzie. Najgorzej zapominam o podnoszeniu tych rak. Stary nawyk.. Małgosia czy przez te cztery tygodnie sama sobie zmieniałaś opatrunek? Jesli tak to zanim nakładałaś waciki czy smarowałaś czyms rany?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Toffik70 tez jestem z lublina operacje mam 15 pazdz. Szkoda ze nie z wami byloby razniej do szpitala klade sie 14 ale wy juz pewnie wyjdziecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kysia77gratuluję i życzę szybkiego powrotu do formy i szybkiego gojenia się. toffik70 i Gosia68 fajnie że będziecie w tym samym czasie w szpitalu. Zawsze w dwójkę raźniej i można się wspierać. W tym samym czasie zurfilda też ma operację tylko w orłowskim Za całą trójkę już trzymam kciuki :) Gosia68 ja na konsultacji miałam dużo pytań do lekarza a on na wszystkie odpowiadał "nie wiem" dlatego tak krótko to trwało. spodziewałam się konsultacji w takim stylu o jakiej pisała kasiol2013 - a tu porażka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość załamana 75j
ten gość na górze to ja - załamana 75j ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiol2013 krem Regima nie jest jak wynika z ulotki z silikonem.Link jest na pytania odnośnie tego kremu i co zawiera mniej więcej,w pudelku z kremem jest bardziej szczegółowa ulotka odnośnie zawartości tubki. http://www.regima.eu/pl/faq.htm?PHPSESSID=dc82f2d7d6825fa3e817e4c02074b2da Ja smarowałam tydzień i wydaje mi się,że stary bliznowiec jakby spłaszczył się,nie widać ''nóg gąsienicy" bo tak wygląda moja blizna jak robal na dekoldzie. Ma już 1,5 roku -smarowałam ja wszystkim contratubex,no scar, scagel i nic! A teraz wydaje mi się że widzę efekt,a może tylko marzę o tym aby zadziałało.Chciałabym żeby działało bo ta moja pierś z miejscem po martwicy i ponownym cięciu(wreszcie nie muszę robić opatrunku-chyba już się zagoiło:)) wygląda okropnie jest jak zeszyty balonik na środku z takim dziobem. Na moje uczulenie na piersi dostałam maść sterydową na 3 dni pod opatrunek (jakby zbladło) i leki przeciwhistaminowe,pierś jakby bardziej miękka.W środę na kontrolę. Ma mnie obejrzeć dwóch młodych lekarzy.Zdesperowana wie o kogo chodzi:) Gratuluję postępów w byciu małobiuściastymi wszystkim dziewczynom:) Warto znieść ten ból-coś o tym wiem:) aha wyczytałam że w skład Regima wchodzi tez olejek różany i dużo innych roślin leczących rany,elastyna wit. A,naturalna siarka,wąkrota azjatycka,bulbine krzewiastą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arlecin, zadzwonię do Ciebie jutro koło południa, wtedy będę miała czas pogadać, masz wtedy chwilę? Buźka :)* P.S. A co z dr Mądrym? dalej go nie ma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdesperowana oczywiście będę miała czas koło południa,nic nie robię tylko jeżdżę po lekarzach i lenię się:).Mam nie dźwigać tak mówiła pani dr a zwolnienie mam do 10.X.Mam już dość siedzenia w domu.Jak byłam 05. to nie wiedzieli co się z nim dzieje,było zastępstwo od 13 godz,tydzień potem Załmana 75J też była przyjęta przez kogoś innego,ja nie chciałam do niego,chociaż i tak będę musiała 10.X jemu się pokazać.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×