Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość uniewaznienie

UNIEWAŻNIENIE MAŁŻEŃSTWA-co,gdzie,kiedy-poradzcie

Polecane posty

W mojej sprawie zmarł jeden z księży ze składu sędziowskiego...OWM Czy to będzie miało jakiś wpływ na dalszy bieg sprawy, mam nadzieję, że nowy skład zapozna się z zebranym materiałem, a nie będzie się toczyło wszystko od nowa???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiola75
Krysia68 witam, tak moja I instancja toczyla sie w Toruniu, teraz sprawa jest w II instancji w Gdansku. Slyszalam, ze zmarl jakis ksiadz w Kurii Torunskiej, ale to nie bedzie mialo wplywu na Twoja sprawe, poprostu akta przejmie jakis inny ksiadz...pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beti84rg
niestety u mnie jak zmienił się jeden z księży sprawa się przydłużyła. Otrzymałam informacje w sadzie, że niestety "nowa" osoba musi się zapoznać z dokumentami :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiola75
sprawa prawdopodobnie sie troche przedluzy, bo tak jak mowi Beti84rg nowy ksiadz musi sie zapoznac z aktami, ale nie bedzie sie wszystko toczyc od nowa, glowa do gory:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość haneczka123456
Wiola, super, ze dostałaś tak dobrą wiadomosc w tak szybkim czasie:) to dla nas wszystkich krzepiące informacje, dają wiarę:) chciałoby się czytać coraz więcej takich dobrych wieści. zycze Ci samych dobrych wiadomosci. czekam razem z Tobą...moze i ja takie pismo dostanę niebaem dostane...?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość haneczka123456
oho, przepraszam za przejęzyczenia, troche się zagalopowałam z ekscytacji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pifffko
wiola dzięki za odpowiedź ciekawe ile ja bede musiała czekać juz w sumie minął miesiąc i cisza :( ale czekam dalej :) u mnie w I instancji zmarł jeden z księzy sprawa chyba przez to się przedłuzyła o jakis .....rok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiola75
Haneczka123456 kochana, dziekuje Ci za dobre słowa, szczerze wierze, ze już wkrótce wszystkie będziemy się cieszyc z dobrych wiadomości i tego nam zycze i oddaje nas pod opieke Najswietszej Matuchny, pozdrawiam Cie cieplutko:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiola75
Pifffko jestem w szoku, ze z powodu śmierci sędziego Twoja sprawa przeciagnela się az o rok, bardzo mi przykro:-( mam nadzieje i Tego Ci zycze, żeby już teraz sprawa potoczyla się szyciutko i mysle, ze na dniach powinnas dostać jakas informacje z II instancji, chociaż czytałam wcześniej na forum ze w każdej kurii jest inaczej i nie które nie wysylaja zadnego dopiero na koniec informacje o kwocie do wplaty, wiec nie ma regoly...ale nic się nie martw Dobry Bog wie co dla nas dobre i warto mu zaufac, pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość money
Bóg Bogiem ale dała Bozia mózg aby go używać więc nie dawajmy na głowę Bozi spraw za wiele bo sa poważniejsze niż nasze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość haneczka123456
Pifffko: jeszcze nie miałas żadnych wieści z II instancji? tylko wyrok z I ? bo my tak chyba na tym samym poziomie....ja dostałam juz info o składzie, pytania i kwote. czekam dalej. pozdrowionka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość haneczka123456
Wiolka czekam czekam i za Twoim przykładem odliczam trzy tygodnie od pierwszego pisma z II instancji:) oczywiście byłoby to spełnieniem marzen- ta analogia- ale wiary mi nie brakuje:) pozdrawiam ciepło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pifffko
wiola dzięki wierzę że będzie ok haneczka : tak na razie wyrok z I i czekam teraz na odzew z II juz miesiąc czekam ciekawa jestem kiedy się odezwą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość haneczka123456
Wiolka, czy moze w uwagach OWM otrzymałas czas na odpowiedz na te uwagi? chodzi mi o te 10 czy 14 dni, bo to tez troszkę wydłuża to wszystko....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiola75
Haneczka123456 Tak, dostalam czas na ustosunkowanie sie do uwag obroncy i konkretna date do kiedy, u mnie to jest do 24 maja, dosc dlugo mysle, ze to dlatego ze mieszkam za granica i chcieli dac mi dosc czasu na ewentualne zastrzezena. Odpisalam, ze nie mam zadnych uwag i mysle, ze to pozwoli Sedziom na zapoznanie sie z aktami przed 24 maja, taka mam nadzieje:-) a czas pokaze jak bedzie, milego weekendu zycze i pozdrawiam:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość haneczka123456
dziękuję Wiolu za odpowiedź, mam nadzieję, ze bedzie tak , jak podejrzewasz i szybciej się to rozstrzygnie. również miłej niedzieli, uściski:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poradnia Rodzinna Salomon świadczy usługi z zakresu prawa kanonicznego, dotyczące procesu o stwierdzenie nieważności ślubu kościelnego. Mając na uwadze szczególnie dobro osób starających się o nieważność swojego małżeństwa, udzielamy również bezpłatnych porad telefonicznych: 42 632 41 80 531 085 800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poradnia Rodzinna Salomon świadczy usługi z zakresu prawa kanonicznego, dotyczące procesu o stwierdzenie nieważności ślubu kościelnego. Mając na uwadze szczególnie dobro osób starających się o nieważność swojego małżeństwa, udzielamy również bezpłatnych porad telefonicznych: 42 632 41 80 531 085 800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poradnia Rodzinna Salomon świadczy usługi z zakresu prawa kanonicznego, dotyczące procesu o stwierdzenie nieważności ślubu kościelnego. Mając na uwadze szczególnie dobro osób starających się o nieważność swojego małżeństwa, udzielamy również bezpłatnych porad telefonicznych: 42 632 41 80 531 085 800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zenek20xxx
Witam Mogłby mi ktoś powiedzieć jak wygląda rozmowa z psychologiem? haneczka123456: wiem, że Ty miałas I instancję w Lublinie. Ja tez mam tam. Czy mogłabyś mi napsiać jak wygląda taka rozmowa? z góry dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość haneczka123456
Stefanku i Zenku chyba w jednej osobie:): tak tak miałam przesłuchanie z biegłym księdzem psychologiem- wg mnie duże przeżycie, bo ksiądz sporo mi naświetlił i pomógł wiele rzeczy zrozumiec. pytania różnego typu, zdarzały się nawet bardzo dziwne. przesłuchanie trwało dość długo, zrobiła sie za mna kolejka, ale to zalezy przeciez wszystko od typu sprawy.ogólnie wrazenia pozytywne. miałam do zrobienia w sumie dwa testy. i moge Ci powiedzieć, ze bardzo się cieszę, ze nie wiedziałam jak to wszystko wyglada. robiłam co serce kazało , dlatego nabralam jeszcze większej pewnosci , ze moje małżeństwo było nieważnie zawarte. mnie było takie spotkanie potrzebne, bo sie obwiniałam, ze coś zrobiłam nie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość haneczka123456
ooo Stefanek juz zniknąl :) złośliwośc rzeczy martwych mam rozumieć?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poradnia Rodzinna Salomon świadczy usługi z zakresu prawa kanonicznego, dotyczące procesu o stwierdzenie nieważności ślubu kościelnego. Mając na uwadze szczególnie dobro osób starających się o nieważność swojego małżeństwa, udzielamy również bezpłatnych porad telefonicznych: 42 632 41 80 531 085 800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hej ho hej ha
a ja mam pytanie do salomona jak spędziliście majówkę, bo było cicho, no to musiało chyba coś kosztować, dalej, ja rozumiem, ale jak mi facet przyjeżdża do naprawki z samochedem bez dachu, to liczę coś za przegląd, bo w końcu my będziemy się bawić na weselach, a wy tak za darmo, to państwo musi być złe, że nie pomagacie podatkami na mopsy, i jak wygląda ta darmowa porada, okej prowadź se sprawę bo ci przyjmą, to mi matka też takie dawała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hamujcie
Pada pytanie, macie możliwość wykazania się, a Wy tak milczycie, dlaczego? Czyżby pytania były za trudne, a może odpowiadając na nie trzeba byłoby rzeczywiście odpowiedzieć za darmo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zenek20xxx
do haneczka123456: Dzięki bardzo:) Mimo to i tak się obawiam tej rozmowy...Aaa Stefanek zniknął, bo za dużo jednakowych postów mi wyszło, a na początku na tamtym loginie nie chciało wejść. A mam jeszcze pytanie do Ciebie. Po jakim czasie od rozmowy z psychologiem miałaś publikację akt i pozniej ogloszenie wyroku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnesP
Dawno tutaj nie zagladalam! Dostalam wlasnie dekret ogloszenia akt , zastanawiam sie czy udac sie osobiscie do kurii czy poprosic mojego pelnomocnika a wglad w akta...dodam ze mieszkam za granica. Moze sie ktos podzieli zemna wiedza i doswiadczeniem . Nie chcialabym czegos zaniedbac. Dla informacii -ZLOZENIE WNIOSKU -kwiecien 2011, P RZESLUCHANIE -lipiec 2012.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beti84rg
eh.. fajnie masz, że tak szybko u Ciebie idzie ja złożenie wniosku luty 2011, przesłuchanie październik 2012, a aktualnie moje akta czekają, aż Pani biegła psycholog znajdzie czas żeby do nich zajrzeć :( już ponad 2 lata minęły u mnie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość haneczka123456
hej Zenek: nie obawiaj się, bądź sobą i mów prawdę, wtedy strach Cie ominie, pewnie tez poczujesz ulgę. Natomiast jesli chodzi o terminy, to mnie wprost psycholog powiedział, ze moja sprawa musi odczekac na swoja kolej, 2 miesiące, bo ma inne , które czekaja na wypisanie opinii. przeraziło mnie to, ale napawało nadzieją, jak sie potem okazalo- słuszną. ksiadz slowa dotrzymał. po dwóch miesiacach była opinia, ale po tych 2 miesiącach zobaczyłam ja dopiero na okazaniu akt. potem juz lekko ponad miesieczne odstępy na uwagi OWM i potem wyrok. na okazaniu akt dodawałam swoje odniesienie, na uwagi OWM nie odpowiadałam. i znów lekko ponad miesiąc i wyrok. trzymam kciuki.powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×