Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość uniewaznienie

UNIEWAŻNIENIE MAŁŻEŃSTWA-co,gdzie,kiedy-poradzcie

Polecane posty

Gość niewaznosc
Gratulacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nipponia
Do FIsh: Ogromne gratulacje!!! Troche jednak sie zalamalam, gdyz ja mam identyczne instancje i ciagle czekam na wyrok II. Mialam ciagle nadzieje, ze przyjdzie on "na dniach", ale po przeczytaniu Twojego wpisu, to troche slabo mi sie zrobilo. Czyli jednak jeszcze raz potwierdza sie, ze nalezy dzwonic i dopytywac, bo roznie moze byc....Wszystkiego dobrego i gratulacje raz jeszcze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poradnia Rodzinna Salomon świadczy usługi z zakresu prawa kanonicznego, dotyczące procesu o stwierdzenie nieważności ślubu kościelnego. Mając na uwadze szczególnie dobro osób starających się o nieważność swojego małżeństwa, udzielamy również bezpłatnych porad telefonicznych: 42 632 41 80 531 085 800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agiska
Czy ktos skladal apelacje do III Instancji do Trybunalu Sygnatury Apostolskiej roty rzymskiej w Rzymie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agiska
Potrzebuje informacji jak zlozyc apelacje do III Instancji do Trybunalu Sygnatury Apostolskiej, ogolnie na stwierdzenie niewaznosci malzenstwa czekalismy 9 lat,I Instancja w Tarnowie stwierdzila niewaznosc a II Instancja w Krakowie uchylila, czy ktos skladal taka apelacje? Prosze o jakies informacje. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monia160284
Do fish Czy ja bym mogła skontaktować się z Tobą za pośrednictwem e-mail lub gg?? Bardzo bym prosiła o podanie adresu bądź gg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@Nipponia oczywiście że dzwonić i dopytywać! Ja popełniłem błąd podczas I instancji i nie dzwoniłem. "Dzięki temu" sprawa przeleżała ponad 2 lata u proboszcza który miał przesłuchać moich rodziców. Żeby było śmieszniej - zna ich doskonale, bo pochodzę z małego miasta, a rodzice co tydzień są w kościele. Debilowi nie chciało się wziąć za przesłuchanie i dostał 6 ponagleń (tego wszystkiego dowiedziałem się dopiero na publikacji akt). do II instancji dzwoniłem regularnie i ciągle słyszałem że sprawa jest u sędziego, a on ma dużo spraw. jak w końcu powiedziałem pani że sprawa trwa już 1,5 roku w II instancji (prawo kan. przewiduje 6 miesięcy!) to powiedziała: "ja napiszę kerteczkę sędziemu żeby się pospieszył". najlepsze jest to że ten telefon wykonałem krótko przed Wielkanocą (koniec marca) a wyrok zapadł 11. lutego! czyli nawet w Sądzie Duchownym kłamią w żywe oczy. nie znajduję słów żeby wyrazić swoje obrzydzenie tą bandą zakłamańców! @Monia mrfishbone@o2.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie napisałem jeszcze jednego. w dekrecie znalazła się klauzula zabraniająca mojej byłej żonie zawarcia związku małżeństwa bez zgody ordynariusza miejsca. niezmiernie mnie to cieszy, chociaż wcale o to nie wnosiłem. sami zastrzegli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hej ho hej ha
A adwokaci widocznie nie mają robotki skoro tak siedzą i siedzą i piszą reklamy, dwa razy na jednej stronie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiola75
Fish gratuluje i zycze wszystkiego dobrego, przede wszystkim duchownego z powolania, ktory pokaze Ci kosciol i ksiezy z tej lepszej strony, bo wierze z calego serca ze takich nie brakuje...jeszcze raz gratuluje i pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mk.ewa
fish gratuluję i nieważności i wytrwałości :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agiska
do ona_56: czy moglabys mi napisac jak wygladalo u Ciebie odwolanie do III Instancji, czy sama wysylalas jakies dokumenty do Trybunalu apostolskiego? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie, mam problem i pytanie do PAni Prawnik: w I instancji (Lublin) mam decyzję o nieważności małżeństwa. II instancja (W-wa) podjęła decyzję o trybie zwyczajnym i wezwała mnie na przesłuchanie. Co to oznacza? Czy powinnam się martwić? Nie wiem, co było powodem takiej decyzji. CZy z góry wiadomo, że sąd warszawski podważył decyzję sądu lubelskiego? Proszę o wyjaśnienie, bo strasznie się martwię...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nipponia
Fish: Absolutnie Cię rozumiem...tak trudno jest zachować w tym wszystkim spokój, bo cała ta "machina" tak bardzo odtrąca...a nie przyciąga do Kościoła...tłumaczę sobie, że to tylko ludzie, ale zupełnie nie na miejscu, w którym powinni być.. Mam jedno pytanie, czy jak dzwoniłeś do II instancji, to prosiłeś o rozmowę z notariuszem? Czy rozmawiałeś z tym , który odbierał telefon? za każdym razem odbiera ktoś inny i inną odpowiedz otrzymuję...pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@Nipponia Zawsze kiedy dzwoniłem do II instancji to rozmawiałem z tą samą panią, tą która odbierałą telefon (po głosie starsza, myślę że jakaś siostrzyczka, która robi za sekretarkę). Zawsze pytała o numer sprawy i po chwili, spokojnym stonowanym głosem tłumaczyła, że mają wiele spraw i trzeba cierpliwie czekać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tola0512
Do: ile czekaluście na odpowiedź Jeśli pytasz o pierwsze otrzymane pismo z kurii tarnowskiej od złożenia skargi to przyszło, bagatela, po prawie dwóch latach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Arletta Bolesta
Witam, do Kadosz - radzę zatelefonować do Sądu, ale widać, iż II Instancja ma wątpliwości. Czy się martwić - ja nie znam Pani sprawy, trudno jest zatem odpowiedzieć na zapytanie. Proszę być dobrej myśli. Najważniejsze, iż Sąd drąży szczegóły, a nie np. feruje wyrok negatywny bez zbadania jakiejś kwestii, która może przesądzać o potwierdzeniu wyroku pozytywnego. Kłaniam się dr A. Bolesta adw.k.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość haneczka123456
Wiolka, no Twoją datę zapamiętałam :) ciekawe, czy dotrzymaja terminu? :)pozdrawiam cieplo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pani Adwokat, dziękuje za odpowiedź. W piatek najbliższy mam przesłuchanie - zapytam osobiscie. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EwaEwa2
Pani Arletto chciałam jeszcze zapytać o stosunek sądów Metropolitalnych do adwokatów kościelnych. Przewertowałam całe forum i wiele osób pisze, że sądy źle widzą ich obecność. Dlaczego skoro na stronach wielu sądów podane są kontakty do adwokatów. Biskupi zatwierdzają zgodę na reprezentowanie ston. Pozdrawiam Ewa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EwaEwa2
Pani Arletto chciałam jeszcze zapytać o stosunek sądów Metropolitalnych do adwokatów kościelnych. Przewertowałam całe forum i wiele osób pisze, że sądy źle widzą ich obecność. Dlaczego skoro na stronach wielu sądów podane są kontakty do adwokatów. Biskupi zatwierdzają zgodę na reprezentowanie ston. Pozdrawiam Ewa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Arletta Bolesta
Witam, do Przedmówczyni: ja nie spotkałam się z negatywnym nastawieniem wobec mojej osoby, gdy reprezentuję Klienta, być może wynika to z doświadczenia. Kłaniam się serdecznie dr Arletta Bolesta adwokat kościelny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EwaEwa2
Pani Arletto.Szukam dobrego rozwiązania dla mojego cywilnego męża, który będzie zmagał sie z procesem. Nie chcę, by ewentualna obecność adwokata była źle odbierana przez sędziów. Rozumię,że to tylko forum i ludzie piszą tu różne rzeczy, są to też różni ludzie, ale po co ciągle otrzegać przed adwokatami, którzy zaakceptowani są przez sądy? Jeśli byliby tacy niemile wiedziani tam, to przecież biskupi nie dawaliby im specjalnych uprawnień.Pogubiłam sie już w tym. Mogą nie przykładać się do pracy, być za drodzy, ale dlaczego sędziowie ich obecnośc mają interpretować na niekorzyść strony procesowej, że niby zaraz chce ona coś naciągać, kłamać. Nie moge tego rozumowania forumowiczów pojąć. Pozdrawiam Ewa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiola75
Haneczka123456 Kochana, moje dokumenty w poniedzialek, tj. 27 maja maja trafic do sedziow, wiec cos sie zacznie dziac....pozdrawiam cieplutko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Arletta Bolesta
Do Pani Ewy, Witam, tak, ma Pani rację, ja wyniosłam z aplikacji sądowej w Niemczech, iż i adwokaci, i sędziowie są w jak najlepszych, po ludzku biorąc, relacjach: nie ma problemu: iż adwokat ma zadanie kłamać, a zadaniem sędziego jest odkrycie tegoż kłamstwa, gdyż każdy wykwalifikowany adwokat wie, iż wyrok oparty na kłamstwie jest nieważny. Pozdrawiam serdecznie dr A. Bolesta adw. k.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do EwaEwa2: Możesz podać mail, aby wysłać Ci wiadomość? Nie chcę pisać na publicznym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nipponia
Do Pani Arletty: Pani Arletto, jest prosba. Moze Pani bedzie umiala jakos to uporzadkowac. Dzwoniac do Sadu dowiedzialam sie w polowie kwietnia, ze sprawa jest u " drugiego sedziego". Dzisiaj otrzymalam informacje, ze jest "u trzeciego" sedziego. Jednak na pytanie moje jak dlugo to jeszcze moze potrwac, powiedziano mi (dokladnie p. notariusz), ze nie wie w jakiej kolejnosci sprawdzaja sprawe sedziowie i "jak to dziala"...Troche jest to zaskakujaca odpowiedz od osoby, ktora na codzien zajmuje sie tez tymi sprawami. Chodzi mi jedynie o to, czy ostatnia osoba, ktora otrzymuje akta jest przewodniczacy komisji - glowny sedzia, czy generalnie nie ma zadnej reguly? Czy po zopiniowaniu sprawy przez 3 sedziow, jest jeszcze jakis inny etap, ktorego powinnam sie spodziewac, przed wydaniem wyroku? Z gory dziekuje i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agiska
do Pani Arlety: moze Pani mi pomoze uzyskac jakies informacje na temet odwolania, poniewaz II Instancja uchylila wyrok pozytywny z I Instancji, powiadomilismy II Instancje, ze bedziemy sie odwolywac do Trybunalu Apostolskiego, tylko teraz niewiem od czego mamy zaczac, czy pisac caly pozew od poczatku i wyslac do Trybunalu do Rzymu?Bardzo prosze o pomoc.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agiska
do Pani Arlety: potrzebuje informacji na temat apelacji do Trybunalu Apostolskiego, poniewaz II Instancja uchylila pozytywny wyrok z I Instancji wydaje mi sie ze niesprawiedliwie i teraz nie wiem od czego mam zaczac czy pisac nowy pozew do Trybunalu do Rzymu? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Arletta Bolesta
Do Nipponia: witam, trzech Sędziów wtdaje wyrok. Ile to potrwa - b. dobrze uczyniła Pani, telefonując, gdyż każdy Sąd ma swoją praktykę. Kolejne pytanie to już kwestia porady prawnej. Pozdrawiam dr A. Bolesta adw. k.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×