Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość uniewaznienie

UNIEWAŻNIENIE MAŁŻEŃSTWA-co,gdzie,kiedy-poradzcie

Polecane posty

Hej,czy ktoś z Was miał I instancje w Lublinie ile to trwalo u Was.u mnie jest już po konsultacji z biegłym psychologiem to bylo we wrzesniu, 24pazdziernika zostali przesłuchani świadkowie...i cisza... i sama nie wiem na co mam teraz czekac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja głupia odstąpiłam od jego winy. Bo chciałam się w zgodzie rozejść. Bez sensu... teraz miałabym może prościej...A tak bedzie udowadnianie co kto...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spartka2004, ja mam I instancję w Lublinie, właśnie czekam na wyrok. U mnie wyglądało to tak: luty 2013 - złożenie skargi, kwiecień - przesłuchanie stron, maj - przesłuchania świadków, czerwiec- rozmowa z biegłym, listopad - okazanie akt, grudzień - uwagi obrońcy węzła małżeńskiego. W Lublinie działają sprawnie, trzeba więc cierpliwie czekać. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natalia Bohacz
Orzeczenie winy w przypadku rozwodu cywilnego nie ma wpływu na proces kościelny dotyczący stwierdzenia nieważności małżeństwa! Obydwa te procesy toczą się niezależnie od siebie i nie mają na siebie wpływu. Można nie mieć nawet jeszcze rozwodu cywilnego, a starać się o stwierdzenie nieważności małżeństwa. To, że Trybunały mają do wglądu sentencje rozwodowe nie oznacza, że w jakiś sposób wpływają one na decyzję Sądu. Pozdrawiam, Natalia Bohacz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Natalia Bohacz Witam! Mam pytanie, jeżeli sąd II instancji wyda pozytywny wyrok stwierdzający niewaznośc małżeństwa to czy się cos jeszcze płaci za jego wydanie?. Dziękuję z góry za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natalia Bohacz
Za orzeczenie i wydanie wyroku stwierdzającego nieważność małżeństwa nie ma żadnych dodatkowych opłat, aczkolwiek podobnie jak w I Instancji, tak i w II Instancji Trybunał wyznacza koszty procesowe. Zasadniczo są one sporo niższe od tych z I Instancji, ale to oczywiście zależy od indywidualnego przypadku. Proszę pamiętać, że każdy ma prawo wnieść prośbę do Sądu o częściowe umorzenie/rozłożenie płatności na raty, o ile oczywiście są ku temu odpowiednie powody. Pozdrawiam, Natalia Bohacz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Natalia Bohacz Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
słuchaj mądrych, to sam będziesz mądry jak oni, jak jesteś pozwanym to zapłacisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To nie jest do końca prawdą, że to co w aktach z rozwodu cywilnego nie jest brane pod uwagę. Jest, po to się te akta wyciąga. To mogą być dowody w sprawie i często są. Nie można wprowadzać na forum w błąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A czy jak na razie nie jestem po slubie cywilnym z moja narzeczona to lepiej jeszcze zaczekac z tym czy to nie przeszkadza jak sie jest w zalegalizowanym zwiazku z inna osoba a chce sie starac o uniewaznienie? Jak to sie ma do sprawy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
trzeba liznąć wiedzy a potem radzić na forum, chyba że radzi się jako strona w procesie, czyli nie znam się a mówię z własnego doświadczenia, na własne ryzyko bierzcie moje rady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adka75 dzięki to widzę ,ze na tym etapie którym jestem to norma ,ze sie dłużej czeka stresuje mnie to wszystko na maxa juz chce byc po wglądzie do akt ... A to dopiero pierwsza instancja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja złożyłam papiery w 2009r i juz jest 2014 czyli za parę dni minie 5 lat od złożenia wniosku. Byłam juz przesluchana i cisza. Nie miałam spotkania z psychologiem ani świadkowie nie byli przesluchani. Jaja sobie robią a zapłacić kazali 1800zł!!! Dzisiaj do nich zadzwonię i zobaczymy co mi powiedzą. Sad kościelny mam w legnicy i jak dzwonilam tam przed przesłuchaniem w 2011 to powiedzieli mi ze papiery moje leżą na polce i sie kurza!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magunia
do Gośc, nie wiem jak to wygląda u Ciebie,ale jakiś czas temu była informacja,że sprawy, które były rozpatrywane w Legnicy są teraz w Świdnicy. Dzwoń czym prędzej i sie dowiaduj, bo byc może zostały gdzieś zapodziane podczas "przeprowadzki"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ooo no to ladnie. Dziekuje za,wiadomość. W takim razie skontaktuje sie z nimi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magunia
może poprawniej,taka była wypowiedź jednego z forumowiczów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do 2013 Legnica rozpatrywała też sprawy z diecezji świdnickiej, bo tam nie było sądu. Teraz sąd już tam jest i zostały tam przeniesione sprawy z tamtej diecezji, a legnickie są nadal w Legnicy. Ja swoją skargę złożyłam w Legnicy w kwietniu 2013 i do tej pory mam tylko pismo o przyjęciu skargi a mój ex dostał ją i na nią odpisał. powiedzieli mi ze I instancja trwa tu 2 lata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magunia
dlatego przy takim bałaganie trzeba się dowiadywac,bo nigdy nic nie wiadomo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Karenina 2lata a ja czekam juz 5! Jak dzwonilam kiedyś to powiedzieli,ze moje akta leżą na polce i sie kurza!!! Dosłownie. Ja składałam w legnicy więc akta powinny byc tam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magunia
Dzisiaj, po 3miesięcznym oczekiwaniu, dostałam pismo o przyjęciu akt w II instancji oraz skład sędziowski. i teraz jak to jest? czeka się na wyrok? czytałam wcześniej o tych trybach ale szczerze,to nic nie rozumiem z tego :) więc co ma byc,to będzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mkewa
Magunia . z tego co ja się zorientowałam to jak u mnie nie pisało jakim trybem to że niby ma być dekret potwierdzający I Instancję (w sądzie podpytywałam jak dzwoniłam). Bo jak inna osoba tutaj pisała to było napisane u niej że trybem zwyczajnym ma (ma II Instancję tam gdzie ja) więc wszystko od nowa i większe koszty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magunia
mkewa, mam nadzieje, że i u mnie będzie podobnie. Sprawa toczy się w Poznaniu, a z tego co słyszałam, to nie spieszą się z SNM... sam fakt, że 3 miesiące od wyroku I instancji czekałam na pismo o przyjęciu sprawy... Wiem, że nie mam co narzekac, bo inni czekają tu zdecydowanie dłużej, no ale, chciałabym miec to wszystko już za sobą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mkewa
Magunia . No u mnie pierwsza instancja trwała 1 rok i 11 miesięcy. II trwa od października. Ale to i tak nie jest w sumie tragicznie jak inni piszą o 5 czy 7 latach lub więcej. Trzymam kciuki za wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zenekxxx
Mkewa jestesmy na tym samym etapie;-) moja II instancja tez trwa od października. Pod koniec tego tygodnia zadzwonie, zapytam. Może akurat czegoś się dowiem;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mkewa
Zenekxxx . Ja dzwoniłam w zeszłym tygodniu i kazali czekać do wiosny z jakimiś nowymi etapami. Ja Białystok mam a ty chyba Warszawę ?. No i czekam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zenekxxx
Tak ja mam Warszawę. Mam nadzieję, ze chociaz dostanę info jakim trybem moja sprawa idzie. Już to czekanie powoli mnie dobija;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mkewa
Zenekxxx . Się lepiej cieszyć :) Bo ja zrozumiałam że jak idzie trybem zwyczajnym to przychodzą kolejne pisma. Jak dekretem potwierdzającym to że kolejnym pismem będzie dekret :) no ja tak zrozumiałam chyba że ktoś mnie poprawi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam bylam na rozmowie w tym sadzie biskupim w kielcach i kazali mi swoj zyciorys opisac na poczatek i mam pytanie czy zwykly adwokat mi w tym pomoze bo nie chce tego sama pisac za bardzo zebym sie na samym poczatku nie pograzyla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To do życiorysu potrzebujesz pomocy?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No chce zeby to bylo napisane tak jak ma byc a nie jak do szkoly zadanie bo to chyba nie o to chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×