Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość uniewaznienie

UNIEWAŻNIENIE MAŁŻEŃSTWA-co,gdzie,kiedy-poradzcie

Polecane posty

Gość smutna 35
witam prosze sie odezwac jesli ktos mial takie umiewaznienie w dekanacie przemyskim bede wdzieczna :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KKreseczko- możliwe że jako jeden z powodów stwierdzenia nieważności został podany: poważny brak rozeznania oceniającego co do istotnych praw i obowiązków małżeńskich leżący w sferze psychicznej tj.zaburzenia osobowości, choroby psychiczne, niedojrzałość- kan. 1095 p. 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RybkoWando - ja skladalam prosbe w listopadzie 2006 , wyrok I INSTANCJI jest z 31.12.2008 , wiec troche ponad 2 lata . No i dwa miesiace od wyroku czekalam az mi przysla pismo, ze wyrok juz jest... Ciekawe ile teraz bede czekac ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamil W.
witam, tak przypadkiem zaglądam do was, czy dużo jest osób nowych na tym forum. Nie wiem czy pamiętacie ale chyba ostatni raz w grudniu tutaj pisałem,że moja sprawa zakończyła się pozytywnie:) Jestem strasznie szczęśliwy bo moje plany co do przyszłości są już bardzo zaawansowane...:))) sukcesów wam życzę i wytrwałosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość danka74
KAMIL.W szczerze gratuluję!!!że sprawa zakończyła się pomyślnie!!a ile minęło od złożenia prośby do końca?i w jakiej diecezji?pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też dołączam do gratulacji dla Kamila - oby wszsystkie Twoje plany szczesliwie się zisciły! Ja tez mam szanse na ponowne ułozenie sobie zycia, piekne plany tylko niestety uniewaznienia jeszcze nia mam a ono jest biletem wstepu do lepszej przyszłości.. Ale jestem dobrej mysli..... Kamil napisz coś o swojej sprawie - tak ku pokrzepieniu serc :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil już dużo pisał na tym forum a wcześniej Wiki pisała każdą nowinkę co słychać w jego sprawie.Mam nadzieje że nam wszystkim się uda pozałatwiac te trudne sprawy pomyśnie.Danka jak tam u Ciebie bo tez jesteś z Krakowa ruszyło coś???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość exx
Moj znajomy był na publikacji akt i w opinii biegłego psychologa zarówno on jak i eks mieli napisane że byli niedojrzali psychicznie do podjęcia obowiązków małżeńskich,czy ktos z Was może miał coś podobnego i jak t o się zakonczyło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamil W.
tak jak napisała RybkaWanda za dużo to ja się nie wypowiadałem (bo twierdziłem,że to forum jest dla bab :))) ale jakoś Wiki namówiła mnie i napisałem kilka razy. Jak dobrze pamiętam ostatni raz w grudniu lub styczniu:) No bo przeciez mnie już to nie dotyczy! A sprawa trwała ponad 2 lata, na wcześniejszych stronach jest o tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość exx
No nikt nei mial nic podobnegow opinii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamil W.
exx, ja miałem taki powód. Sprawa zakończyła się pomyślnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość exx
Do Kamil W- a co jeszcze miales w tej opinii i ile u Ciebie od publikacji akt mineło do wyroku w I instancji??ten moj znajomy mial jeszcze ze nerwowoy on,a ona ze nie umiejaca okazywac uczcuc....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny napiszcie proszę jak jest z przesłuchaniem przez biegłego psychologa,dostaliśmy właśnie pismo że \"żonka\" nie może uiścić opłaty 250zł za przesłuchanie przez biegłego i czy my czyli strona wnosząca sprawę uiścimy tę opłatę(sprawa toczy się z tytułu niezdolnośi natury psychicznej po stronie kobiety).CZy są jakieś odwołania z tego tytułu czy musimy zapłacić tę kwotę??JAk to było u was??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny napiszcie proszę jak jest z przesłuchaniem przez biegłego psychologa,dostaliśmy właśnie pismo że "żonka" nie może uiścić opłaty 250zł za przesłuchanie przez biegłego i czy my czyli strona wnosząca sprawę uiścimy tę opłatę(sprawa toczy się z tytułu niezdolnośi natury psychicznej po stronie kobiety).CZy są jakieś odwołania z tego tytułu czy musimy zapłacić tę kwotę??JAk to było u was??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość exx
RybkoWando- moj znajomy przy okazji psychologa jzu nic nei placil zaplacil jakies pieniadze na poczatku,takze nei iwme co w Twojej sprawie.. A jesli eks Twojego towarzysza,nie moze zapłacić (a wiesz np że nie może)to ja dla świętego spokoju zapłaciłabym te 250 zł, bo jak będziecie czekać aż się zlituje i zapłaci to może długo trwać,a poza, skoro z jej winy to ona za bardzo nie ma powodów żeby chodziło jej o ułatwienie czegokolwiek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak exx masz rację.Właśnie zrobiłam przelew i mam nadzieję, że ja przesłuchają i sprawa ruszy do przodu i skończy się to czekanie...Myśle że do 2 lat zapadnie wyrok bo czekamy już 18 miesięcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A i jeszcze jedno pytanko mam,czy jeśli sprawa toczy się z tytułu niedojrzałości kobiety i zapłaciliśmy jej za tego psychologa to czy mężczyzna też będzie wzywany do psychologa i będziemy jeszcze raz go opłacac ,czy tylko ją będą przesłuchiwać??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Angek_81 a czy wasza sprawa miała tytuł niedojrzałości dla obu stron?? Bo u nas jest tylko po stronie kobety,mężczyzna był ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hania 83
czesc moja sprawa toczy sie tez z powodu niedojrzalosci do podjecia malzenstwa tylko po jednej stronie (mezczyzny) kuria w katowicach. w za 2 tyg przesluchanie ostatniego swiadka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hania 83
nic jeszcze mi nie przyszlo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zabsko
czesc.a co wiecie na temat drugiej instancji.prosze odpiszcie.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc :) Wszystkim Czesc Angel_81 :) ciagle zerkam na forum i patrze jak CI idzie :) trzymam kciuki aby jak najlepiej i po Twojej mysli. :) Ja podobie jak Ty otrzymalem wyrok I instancji (pod koniec 2008 grudzien) a teraz czekam na wyrok II instancji od stycznia - puki co Cisza :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc :) Wszystkim Czesc Angel_81 :) ciagle zerkam na forum i patrze jak CI idzie :) trzymam kciuki aby jak najlepiej i po Twojej mysli. :) Ja podobie jak Ty otrzymalem wyrok I instancji (pod koniec 2008 grudzien) a teraz czekam na wyrok II instancji od stycznia - puki co Cisza :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc :) Wszystkim Czesc Angel_81 :) ciagle zerkam na forum i patrze jak CI idzie :) trzymam kciuki aby jak najlepiej i po Twojej mysli. :) Ja podobie jak Ty otrzymalem wyrok I instancji (pod koniec 2008 grudzien) a teraz czekam na wyrok II instancji od stycznia - puki co Cisza :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc :) Wszystkim Czesc Angel_81 :) ciagle zerkam na forum i patrze jak CI idzie :) trzymam kciuki aby jak najlepiej i po Twojej mysli. :) Ja podobie jak Ty otrzymalem wyrok I instancji (pod koniec 2008 grudzien) a teraz czekam na wyrok II instancji od stycznia - puki co Cisza :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrze_i_czytam.
Czesc :) Wszystkim Czesc Angel_81 :) ciagle zerkam na forum i patrze jak CI idzie :) trzymam kciuki aby jak najlepiej i po Twojej mysli. :) Ja podobie jak Ty otrzymalem wyrok I instancji (pod koniec 2008 grudzien) a teraz czekam na wyrok II instancji od stycznia - puki co Cisza :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hania 83- tez mam proces w Katowicach ... może napiszesz coś więcej o swojej sprawie ? Ciekawa jestem kiedy złożyłaś skarge i czy wiesz już coś o dalszym toku postepowania np. czy masz juz ustalone spotkanie z biegłym? Ja jestem po przesłuchaniu stron.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×