Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość uniewaznienie

UNIEWAŻNIENIE MAŁŻEŃSTWA-co,gdzie,kiedy-poradzcie

Polecane posty

Gość do w-a pyta
Psycholog może zadać ci pytania, które oparte są na skardze lub zeznaniach świadków - może zdać ci pytania czy nawet dać do przeczytania fragment zeznań drugiej strony i wtedy oceni twoją reakcję po przeczytaniu. Ja byłem badany przez psychologa w I i II instancji i otrzymałem do wypełnienia dwa różne testy psychologiczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w Warszawie od 3 do 4 lat niestety w Stolicy to będzie się teraz wydłużać jeszcze bardziej, podobno w ostatnim czasie dwóch Sędziów orzekających zmarło a powołanie nastepnych to nie taka prosta sprawa :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Warszawa pyta
dziekuję za odpowiedzi.. jednak jesli gdyby ktoś chciał,czy mógł opisac szczegółowo o co pyta psycholog ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Mam pytanie do Pani Arlety, jak układa pytania na przesłuchanie dla świadków obrońca węzła małżeńska, to czy to oznacza że obrońca skłania się za ważnością małżeństwa? Czy chodzi o coś innego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Arletta Bolesta
Do Przedmówczyni, W Krakowie - obrońca węzła. W tym momencie nie patrzy jednak na sprawę w kontekście swojej funkcji. Pozdrawiam dr Arletta Bolesta adwokat kościelny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeżeli chodzi o pytania zadawne przez psychologa... Pani psycholog pytala o moje dziecinstwo, rodzinę, o moje pozytywne i negatywne cechy charakteru, co jest moja mocna a co slaba strona. Później o byłego, jak sie poznaliśmy, jaki był nasz związek. Test - cos w rodzaju oceny osobowosci. Pytania typu czy jestes nerwowa, co robisz gdy sie zloscisz, jak okazujesz zlosc...podobne, maslo maslane :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, mężczyzna, z którym chciałabym związać swoje życie jest w trakcie SNSM. Tarnów, tytuł: niezdolność po obu stronach. Skarga złozona w październiku 2008. On, była i jego świadkowie przesłuchani w kwietniu 2010 (ona nie miała świadków). W zeszłym miesiącu proboszcz wystawiał swiadectwo kwalifikacji (dodam, że proboszcz ten jest w parafii od 4 mcy, poprzedni zmarł). W piątek 13 ;) przyszło pismo, że może się stawić na okazanie akt. Proszę o pomoc - jak się przygotować na takie okazanie, czego się spodziewać ? czy będą tam uwagi Obrońcy Węzła? Pani Arletto -czy nie jest to dziwne, że jeśli sprawa toczy się z tytułu niezdolności, nie było przesłuchań przez Biegłego? Martwić się, czy cieszyć - może sprawa jest tak oczywista, że z samych akt wynika jaki powinien być wyrok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Arletta Bolesta
Do Przedmówczyni, gdy nie ma ważnych dok. (np. ze szpitala) i sprawa nie jest aż tak oczywista, można prosić o sporządzenie opini przez Biegłego. Pozdrawiam dr A. Bolesta adw.k.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam pytanie..czy mogę bezosrednio zadzwonic do obroncy węzła ,by zapytac ile moje akta tam u niego jeszcze poleżą?:)dzwoniac do sekretariatu wciaz słysze,ze jeszcze chwilke i jeszcze momencik:)mam telefon do jego gabinetu ale jakos boję sie,żeby go przypadkiem nie zirytowac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dopiero teraz udało mi się zasiaść przed komp. Do mojego pytania powyżej - chodzi mi o to czy martwić się tym, że nie było przesłuchania przez Biegłego. Z tego co wiem nie było żadnych ważnych dokumentów ze szpitala czy innych. Sprawa jest oczywista dla nas, ale czy dla sędziów.. tego nie wiemy. Czy to dobry czy raczej zły znak, że zabraklo tych przesluchań? No i czego się spodziewać na takim okazaniu akt? Jak rozumiem będzie tam odpowiedź strony pozwanej na skarge, zeznania swiadkow, czy beda tam uwagi Obroncy Wezla? Jak sie przygotowac na takie okazanie akt? (przepraszam zjadlo mi polskie znaki)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lilka2000
Do Priwanzeski jeśli sprawa jest toczona z niezdolno sci,to lepiej żeby wypowiedział się biegły, świadkowie są istotni,ale biegły jest kimś z zewnątrz. Jest kimś kto powinien obiektywnie ocenić zdolność do małżeństwa,zeznania stron nie zawsze się pokrywają,świadków również.Jeśli biegły stwierdzi niezdolność to dodatkowy argumrnt w sprawie. Dlaczego nie ma biegłego nie wiem,ale moim zdaniem powinniście zadbać o powołanie kogoś takiego,jeśli Sąd tego nie zrobił,a sama piszesz że nie ma dokumentów np.lekarskich lub innych. Na okazaniu akt można ocenić na ile mocny jest materiał dowodowy,czy będzie opinia obrońcy to zależy od praktyki sądu. pozdrawiam,miłego wieczoru...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Okazanie_akt
Do odpowiedzi powyżej_popieram powinny być strony z w/w tytułów badane przez biegłego_chyba, że są bardzo mocne dowody w sprawie o niezdolności stron - ale myślę, że i tak powinien te dowody oceniać biegły na potrzeby sądu. Przy mojej sprawie też toczącej się z tytułów niezdolności Ks. mnie przesłuchujący powiedział, że podstawowym dowodem w sprawie jest opinia biegłego. Po okazaniu_przeglądnięciu akt można, a nawet trzeba jeżeli masz takie poczucie, że z zeznań i załączonych dowodów jest mało za potwierdzeniem skargi - do wnioskowania o przesłuchanie nowych świadków i badanie biegłego (nawet tych samych świadków, jeżeli na przesłuchaniu nie zadano im odpowiednich pytań do potwierdzenia faktów zawartych w skardze) Po okazaniu akt prawdopodobnie każą ci podpisać oświadczenie o zapoznaniu się z aktami i o nie wnoszeniu nowych dowodów. Ja bym podpisał, że zapoznałem się - ale po przemyśleniu w ciągu 7 dni po zastanowieniu odpiszę o wnioskowaniu czy nie. Jeżeli chodzi o obrońcę węzła to on chyba też teraz przejrzy akta, a jego uwagi sąd ci przyśle - do których należy się odnieść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do prinzeski
Jeśli naprawdę Ci na nim zależy to daj sobie spokój z Sądami Biskupimi i żyj z nim ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasber
Witam mnie juz czeka chyba niedlugo okazanie akt jak to jest podpisujemy ze zapoznalismy sie z aktami i jesli nie mamy zamiaru dodawac nowych dokumentow -to tez podpisujemy,ale jesli chcemy odpisac na okazanie akt bo sadzimy ze ktos ze swiadkow cos przekrecil albo pomylil czy tez EX -uwazamy ze w zeznaniiach klamal to zaznaczamy cos ze chcemy odpisac na okazanie akt czy poprostu odpisujemy i tyle i czekamy na wyrok???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niezdolna
z piekła rodem - ile czekasz już na opinię OWM? ja czekam od początku lutego i zastanawiam się ile to jeszcze potrwa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zxcvbnm,.
mam pytanie. jak wygląda sprawa w łomży, ile czasu po przesłuchaniu światków można liczyć na zamknięcie sprawy oraz wyrok I instancji. ile czasu trwa druga instancja w Białymstoku. Bardzo prosze o pomoc osób które maja sprawę w łomży. W przyszłym tygodniu zaczynaja zeznawać mmoi świadkowie i nzastanawia mnie to ile będzie czasu trwać ta sprawa oraz czy pozwany będzie zeznawał/ zeznawał już czy on i jego świadkowie dopiero po moich?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kkkamka
czy mogę zmienić świadków jeśli sama dopiero mam być przesłuchiwana, poradzono mi abym podała tez świadków z byłego strony, bo tak trzeba, mimo że wiem że będą zeznawać na moją niekorzysć. Ale widze że każdy swoich podaje. Jeśli tak to kiedy mam to zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do kasaber
Ja po zapoznaniu się z aktami dostałem do podpisu oświadczenie /że zapoznałem się z aktami sprawy i nie będę wnosił nowych dowodów/wtedy tylko im w sadzie powiedziałem, że pisemnie się ustosunkuję. Z perspektywy czasu /moja sprawa się już toczy w II instancji po mojej apelacji/wiem, że wnosił bym o powtórne przesłuchanie świadków i o powtórne badanie przez innego biegłego. Świadkowie moim zdaniem byli ogólnie przesłuchani bez zadawania im konkretnych pytań, które by uwidoczniły moje racje napisane w skardze. Dlatego należy się spokojnie zastanowić nad zeznaniami i innymi dowodami w sprawie, czy ewentualnie nie wnioskować o nowe dowody, które mogą coś wnieść do sprawy - np. zeznania nowego świadka, które przeciwstawią się czy wykażą, że zeznania któregoś świadka są nieprawdziwe. Powtórne badanie przez biegłego, który wydaje opinię też na podstawie dowodów zgromadzonych w sprawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do niezdolna' na opinie od obroncy węzła czekam od konca stycznia.bardzo mozolnie to jak widzę mu idzie:)dzwonie i dzwonię ale oni tam ciagle powtarzaja ze jeszcze chwilę ..i jeszcze momencik:) do zxcvbnm' moja sprawa toczy się w łomzy.papiery wysłąłam do nich na poczatku marca 2010roku.teraz jestem po przesłuchaniu mnie i męza,oraz teściów.czekamy juz na opinie obroncy węzła a pozniej juz tylko upragniony finał:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kottleton
Akta mojej sprawy są w OWM od grudnia. Niedługo będzie pół roku. Wydaje mi się, że to trochę długo. Sprawa w Krakowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czy unieważnienie małżeństa
coś kosztuje ? jeśli tak to jakie są koszta i za co ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zadzwoń tam gdzie trzeba to się dowiesz!! nawet powiedzą Ci za co!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czy unieważnienie małżeństa
coś kosztuje ? jeśli tak to jakie są koszta i za co ? czyli nie można za darmo ? tak orientacyjnie w jakich granicach są te koszta ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KaSu
Za darmo dostaje strona pozwana :/ U mnie koszt ok 800 zł I instancja. II chyba 400 zł. Biegły psycholog prawdopodobnie 500 zł. Ewentualnie adwokat kościelny 2000 zł na napisanie i prowadzenie sprawy. I dojazdy (6zł za 1 litr paliwa) :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czy unieważnienie małżeństa
to niezły biznes :) jakie są korzyści z uzyskania unieważnienia małżeństwa dla osoby która występuje o unieważnienie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy Wy nie czujecie, że to tendencyjne pytanie jakiegoś ateisty lub heretyka? Jak pisałem ma się zapytać u źrudła to pyta głupawo dalej a Wy jak dzieci spowiadacie się złośliwemu tępakowi! Nie składaliście czasem przyżeczenia na Pismo Święte odnośnie poufności spraw procesu???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olivia32..
Poszukuje osob,ktore mialy sprawe stwierdzenia niewaznosci malzenstwa w Niemczech.Ksiadz z Polski poradzil by w Niemczech sprawe oddac bo sa tam wszyscy swiadkowie i po niemiecku,ale ja nie wiem co jak i gdzie,moze ktos cos poradzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Arletta Bolesta
Do Przedmówczyni, aby prowadzić sprawę w Sądzie, na terenie którego jest większość środków dowodowych wymaga to zgody oficjała stałego msc. zam. strony pozwanej. Zawsze można pamiętać, iż proces prowadzony jest w PL, natomiast świadkowie przesłuchiwani w DE. Musi P. wziąć pod uwagę, czy dogodny będzie dla P. np. wyjazd do DE na publikację, chyba że prosi P. Sąd w DE o przesłanie akt do PL. Pozdrawiam dr Arletta Bolesta adwokat koscielny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olivia32.
Dziekuje za wypowiedz,jdnak strona pozwana jak i wiekszosc mieszka na stale tutaj,wikariusz sadowy powiedzial ze mozne sprawe tutaj prowadzic,tylko nie wiem narazie do kogo mam z tym uderzyc,czy isc do ksiedza tutaj polskiego czy niemieckiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×