Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość uniewaznienie

UNIEWAŻNIENIE MAŁŻEŃSTWA-co,gdzie,kiedy-poradzcie

Polecane posty

Gość NNN...*888
Jak wygląda wyrok czy to tylko podanie suchych kanonów?,czy opis dlaczego taki wyrok wraz z argumentami.Możecie mnie oświecić ? Czekam na wyrok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NNN...*888 Jeżeli chodzi o I instancję - ja dostałam z uzasadnieniem, zeznaniami świadków, biegłego oraz opinią obrońcy /w skrócie oczywiście/ (całość 4 kartki a4). II instancja - krótkie uzasadnienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy wie ktoś ile kosztuje w Krakowie przesłuchanie przez biegłego psychologa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Amelkowata płaciłam 300 zł za biegłego ja składałam pozew i ja płaciłam i tak zwykle jest kto składa pozew ten za wszystko płaci.Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ferdek.bardzo kiepski
witam zaglądam tu po raz pierwszy. chcę uniewarznienia swego związku, bo halinka jest niezdolna do pełnienia istotnych obowiązków małżeńskich z przyczyn natury psychicznej. nie rozumie moich potrzeb, odmawia seksu, a mnie dręczy psychicznie, mówiąc wciąż o pośredniaku i lekceważąc moje zainteresowania i pasje. czy jest tu ktoś taki, co ma tak jak ja i zechce mi pomóc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki iwoan27 ! a jeżeli proces stwierdzenia nieważności małżeństwa toczy się po obu stronach (żony i męża) z tego samego tytuły to za przesłuchanie biegłego psychologa płaci podwójnie strona wnosząca sprawę? Czyli 2 razy 300 zł ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kosssssakkkkk
Witam, Mam pytanie - czy pismo z Sądu w sprawie okazania akt, wysyłane jest listem poleconym> Czy zwykłym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marabka
Witam, poprosze ksiazeczke:) marabka@wp.pl A teraz chciałabym zapytac o co dokladnie chodzi tym osobą ktore pisza o uniewaznieniu zwiazku małzenskiego? Czy chodzi o aspekt cywilno prawny czy o aspekt sakramentalny? Dodam ze nie mozna uniewaznic sakramentu jezeli on był, mozna tylko stwierdzic jego nie waznosc czyli dokladnie chodzi o to ze dowodzimy ze sakrfamentu nie było wcale:) Zainteresowanym moge pomoc zrozumiec te kwestie, piszac na meila, !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Inka 1101
Dziękuję bardzo za odpowiedz. To miłe, że ktoś podzielił się tym jak to w Sandomierzu wyglada. Trzymam kciuki i życzę wszystkim by było po ich myśli... Ja dopiero się do tego zaczynam zabierac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasber
SAD wszystko wysyła poleconym za potwierdzeniem odbioru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie zawsze. Do mnie wiele pism w trakcie procesu przychodziło jako zwykłe listy nie polecone itp. Jedne z pierwszych były polecone. Na końcu wyrok też. Chyba zależy od Sądu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja każdą korespondencję z Sądu Biskupiego dostaję najzwyklejszym listem ani poleconym, ani priorytetem. Trochę mnie to martwi bo czasami list przychodzi z dużym opóźnieniem w stosunku do daty na piśmie i oczekują odpowiedzi w ciągu 10 dni z czego mi zostaje 2-3 dni na odpowiedź i wysyłkę więc ja wysyłam zawsze poleconym priorytetem:( Widocznie zależy to od danej Kurii jak wysyłają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do Biga12 Jestem w podobnej sytuacji - II instancja Sąd Metropolitalny Warszawski po pozytywnym wyroku I instancji przysłał mi pismo o nie zatwierdzeniu dekretem wyroku tylko prowadzeniu sprawy zwyczajnym trybem apelacyjnym. Dostałem też uwagi Obrońcy Węzła - OWM powyciągał z kontekstu fragmenty zeznań świadków i poddał je wątpliwości. Widocznie sędziowie uznali, że w świetle uwag OWM nie można wyroku potwierdzić automatycznie (na ponad 90 % II instancja potwierdza, ja jestem tym pechowcem w mniejszości) Mało tego, muszę przedstawić dwóch nowych świadków - mam tylko jednego, dodatkowo postawiłem siebie do dyspozycji ponownego przesłuchania wobec wątpliwości sądu. Cóż, taki mój przebieg sprawy, kolejna nerwówka, kolejny czas oczekiwania, tym bardziej że dowiedziałem się że Pozwana nieobecna w I instancji, teraz wysłała do Sądu jakieś pismo, a ja je zobacze dopiero na okazaniu akt. Jedyne co pozostaje to modlić się, nie tracić nadziei i myśleć pozytywnie - Tobie też tak radzę. Gdzie toczy się Twoja II instancja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KaSu
Hi Mountain- proszę skontaktuj się ze mną. Mam te same instancje. Chce Ci zadać parę pytań :) katarzyna.ska84@gmail.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ferdek.bardzo.kiepski
Witam moi mili. Czy i ja mógłbym liczyć na przesłanie tej książeczki? Z góry dziękuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnes P
Mam pytanie? Dzie dostalam pismo z kurii o zawiazanie sporu ... odpowiedziec na pytania. Najlepiej wstawic sie osobiscie czy odpowiedziec listownie ??? CO gorsze list zostal wyslany tydzien temu ,wiec zostalo mi tylko kilka dni i jestem jaszcze za granica.. ALE SIE ZACZYNA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Arletta Bolesta
Witam, do Agnes P., w piśmie winno być napisane: czy winna przybyć P. do Trybunału, czy odp. listownie; zawsze - odp. listownie - można zatel. do Sądu z inf., iż list P. wysyła. dr Arletta Bolesta adwokat kościelny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lilka 2000
Dziś dostałam pozytywny wyrok z I instancji. Udowodniłam II tytuły nieważności małzeństwa.Zawsze to jakiś mały sukces.Czekałam od zamknięcia akt sprawy w marcu 2011 roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnes P
Dziekuje p.Arleto . teraz mam wezwanie w sprawie ustalenia przedmiotu sporu , pozniej dekret zawiazujacy spor . Mam pytanie poniewaz jastem za granica i nie mam mozliwosci bycia jak najszybciej w kraju , czy dekret zawiazujacy spor ..wymaga obecnosci czy pisemna odpowiedz . Jakie etapy mam jaszcze do pierwszego przesluchania? Nie chcialabym czegos zlekcewazyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pavlo
Czy ktoś wie jak wygląda sprawa z nieważnością małżeństwa w Kielcach??????????? Od samego początku kłopoty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Arletta Bolesta
Witam, do Agnes P, krążąca tu książeczka porusza etapy przesłuchania; zawsze też można tel. do Sądu, aby coś nie umknęło. Powodzenia dr A. Bolesta adw.k.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do lilka 2000
Serdeczne gratulacje, jakie tyt. udowodniłaś i jak mnie więcej wyglądały uwagi OWM? Czy były za stwierdzeniem ważności czy nieważności?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, ponawiam moją prośbę o książeczkę... aarreekk83@wp.pl dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lilka2000
Dziękuję. -Brak rozeznania oceniającego co do istotnych praw i obowiązków wzajemnie przyjmowanych i przekazywanych po stronie pozwanego kan.1095 n2 -Niezdolność do podjęcia i wypełnienia istotnych obowiązków małżeńskich z przyczyn natury psychicznej również po stronie mężczyzny kan.1095 n3. Obrońca oczywiście starał się wykazać,że wszystko było ok. Na koniec poprosił o dokładną analizę sprawy i ostrożność przy wydawaniu wyroku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aska123123123
witam zagladam tutaj od jakiegos czasu moglabym prosic o ksiazeczke na adres klosowiczka@buziaczek.pl rowniez staram sie o stwierdzenie niewaznosci malzenstwa jak narazie zlozylam jedynie skarge powodowa i czekam na odpowiedz pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aska123123123
witam zagladam tutaj od jakiegos czasu moglabym prosic o ksiazeczke na adres klosowiczka@buziaczek.pl rowniez staram sie o stwierdzenie niewaznosci malzenstwa jak narazie zlozylam jedynie skarge powodowa i czekam na odpowiedz pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie do Pani Arletty. czy jeśli przesłuchanie w Sądzie ograniczyło się jedynie do zadawania pytań, które w niewielkim stopniu zawierały to co chciałam powiedzieć, to czy mogę napisać pismo uzupełniające moje zeznania i wysłać? Dodam, że jest to II instancja a moja apelacja toczy się zwykłym trybem. W I instancji wyrok orzekł nieważność zawartego małżeństwa, ja składałam skargę, pozwany był nieobecny w procesie, a biegły sądowy orzekł jego niezdolność psychiczną do podjęcia obowiązków małżeńskich w istotnym stopniu. Teraz byłam przesłuchiwana drugi raz i ksiądz wręcz sugerował, abym nie mówiła za dużo, bo zaciemnię obraz sytuacji i mogę sobie zaszkodzić. Nie wiem, jak mam postąpić? Obawiam się, że znowu będzie zarzut, iż materiał dowodowy jest ubogi i jednostronny. Bardzo proszę o radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×