Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość uniewaznienie

UNIEWAŻNIENIE MAŁŻEŃSTWA-co,gdzie,kiedy-poradzcie

Polecane posty

Gość Hi Mountain :)
I po co wczoraj się wściekałam sama w to nie wierzę że w końcu mogę napisać i to na 200 stronie w kafeterii hehe że 4 maja zapadł dekret stwierdzający moje małżeństwo za nieważnie zawarte tylko ex biedak dostał klauzulę że nie może zawrzeć kolejnego związku bez zgody ordynariusza miejsca Zadzwoniłam dzisiaj do sądu wlaściwie po raz pierwszy zapytać jak się sprawy mają a tu taka informacja. I w dodatku ksiądz był bardzo miły w przeciwieństwie do I instancji. Elfik u mnie też II ga instancja to zaledwie 3 m-ce albo i krócej. więc żadne 2 lata eh Wszystkim życzę samych pozytywnych wyroków. Wielkie dzięki za wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gratulacje;) A ja poprosze jeszcze raz o te chodząca książeczkę na maila lasapalmasa@wp.pl (bo nic nie dostałam, zlituje sie Ktos?:) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pola33.
Czy skarge powodowa nalezy napisac odrecznie czy na komputerze i podpis swoj,jak jest lepiej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gdzie???
elfik831 i Hi Mountain - gdzie toczyły się Wasze procesy, że tak szybko poszło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hi Mountain do gdzie??? :)
mój proces toczył się w Zamościu i Przemyślu całość trwała łącznie 2 lata 1 miesiąc i 5 dni :) kurdę co za przyjemne uczucie jeszcze mi nie minęło życie zaczyna się na nowo i wreszcie ostatecznie zamknęłam pewien etap

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KASBER
Gratuluje pozytywnych opini umnie trwa to juz 18miesi.biegła ostatnio cos sie ociaga w listopadzie 2011 bylam uniej ,ale pozniej w lutym2012 miałam przesluchiwanych dwoch dodatkowych swiadkow i potym miała wystawic opinie ,i odesłac papiery do kuri ale jeszcze tego nie zrobiła opinie ma gotowa ale nie oddała jej jeszcze ,wiec czekam z niecierpliwosc az odda i pozniej wezwanie na OKAZANIE AKT A po okazaniu akt jak długo czekaliscie na wyrok Iinstancji???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość INKA1101
Orientuje się może ktoś jak wyglada uniewaznienie w Sandomierzu ile sie czeka w pierwszej i w drugiej instancji na wydanie wyrokow?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pola33.
Jest tu ktos kompetenty kto moglby sprawdzic moja skarge powodowa czy jest dobrze napisana,jak tak to prosze zostawic e mail to napisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pola33.
2 pytanie brzmu jak dlugo wazne sa metryki slubi i chrztu,minelo juz 5 miesieca jak nie zlozylam jeszcze srargi i czy bede musiala od nowa te metryki odpisac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do_INKA
W Sandomierzu moja sprawa toczyła się dwa lata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do_INKA
ja nie byłem zadowolony z przeprowadzenia procesu myślę, ze moją sprawę delikatnie mówiąc-przepuścili lekko bez fachowego podejścia. Teraz moja sprawa jest w II instancji po odwołaniu, nie wiem jaki będzie wyrok - ale do tej pory jestem zadowolony z podejścia sądu. Rada: od początku pilnuj procesu nie licz na fachowe podejście, jak coś ci się będzie nie podobało to wnioskuj_zwróć szczególną uwagę na odpowiednie przesłuchanie świadków przez sąd. Porozmawiaj ze świadkami przed ich zeznaniami z czym jest stwierdzenie nieważności zawarcia małżeństwa_na jakie fakty powinny zwrócić uwagę sądu podczas swoich zeznań. Koszty 800 zł + 500 biegły. Myślę, że jak masz podstawy to możesz pisać o raty czy nawet o zwolnienie z kosztów. Nerwy na bok_nie warto się denerwować_pamiętaj to ty masz udowodnić swoje racje_nie licz na to, że sąd w sandomierzu to zrobi_ty masz mozliwość do końca procesu zamknięcia akt, żądać od sądu dokonywania nowych czynności. Ważne to nie jak w sądach cywilnych winny czy niewinny_sądy kościelne mają możliwość wydania wyroku - nie udowodniono nieważności zawarcia małżęństwa. Czyli na tobie ciąży udowodnienie_a sąd jak będzie w nastroju to ci pomoże. Ja liczyłem na fachowe podejście sądu w sandomierzu, ale się przeliczyłem. INKA na pewno składaj skargę tylko pilnuj sprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 46742
Czy miał ktoś z Was sytuację, że biegły stwierdził niezdolność do małżeństwa a sąd wydał wyrok, że małżeństwo było ważne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość j-c
a czy można prosić o krążącą książeczkę na e-mail: jr-c@o2.pl Z góry dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trzy-grosze
Czy pozytywna opinia biegłego = pozytywny wyrok? Także mnie interesuje odpowiedź na pytanie. Czy zdarza się, by było inaczej. Ma ktoś takie info na tym forum?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trzy-grosze
Czy negatywna opinia biegłego = pozytywny wyrok? Właściwie to chyba tak powinno być postawione moje pytanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość matyas11
Do :elfik831.Chciałbym nawiązać z Panią kontakt mailowy, miałbym parę pytań,jeśli pani pozwoli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elfik731
nie ma problemu, moj mail: dominika2606@poczta.fm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Arletta Bolesta
Witam, do trzy grosze: opinia sporządzona przez Biegłego, to jeden ze środków dowodowych; moża zatem mieć miejsce syt., kiedy Sędziowie dojdą do wniosku, iż przykładowo: Biegły nie stwierdza czy niezdolność była ciężka, chociaż ją diagnozuje; zeznania świadków nie wnoszą co do istoty czegoś znaczącego; stąd wyrok negatywny. Pozdrawiam dr Arletta Bolesta adwokat kościelny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trzy-grosze
Serdecznie dziękuję Pani Arletto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do trzy grosze
nie wystarczy sama niezdolność, musi być ona trwała i ciężka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do trzy grosze
ale znam też jeden przypadek, gdzie opinia nie stwierdziła niezdolności, a Sędziowie się tej niezdolności dopatrzyli, ale to rzadkość chyba...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edytka90
Witam ja pierwszy raz pisze i dostałam od obrońcy węzła małżeńskiego i pisało tak "cechy osobowości zaburzonej były na tyle trwałe i intensywne iż uniemożliwiły wytworzenie wspólnoty małżeńskiej, całęgo życia, przyjęcie i wychowanie potomstwa". czy to dobrze pomocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Posłuchaj księdza, dobrze Ci radzi. Poprawnie napisana skarga, to ważny i duży krok na początku procesowej drogi. Koniecznie podaj fakty, daty, o ile to możliwe, i wskaż wyraźnie na konkretne tytuły, na jakich chcesz oprzeć prośbę o snm. To Ty wskazujesz ewentualne tytuły, sąd nie ma obowiązku na siłę ich szukać w zagmatwanej skardze. Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:) Mam chyba nietypowy problem, w 2010 roku otrzymałam wyrok I instancji na moją korzyść. Były mąż nie stawił się w sądzie, więc był traktowany jako nieobecny, biegły psycholog na podstawie moich zeznań i świadków z mojej strony wydał opinię stwierdzającą niedojrzałość psychiczną do podjęcia obowiązków małżeńskich. I moje szczęście nie trwało długo, gdyż II instancja skierowała sprawę do apelacji zwykłym trybem, czyli proces od nowa, mam już wyznaczone przesłuchanie ponowne i wiem, że chcą przesłuchać rodziców pozwanego. Zastanawiam się czy ktoś z Was miał podobny bieg sprawy w drugiej instancji i jakie są szanse, że wyrok będzie dla mnie korzystny. Czy możliwe, że taki tryb był spowodowany uchybieniami procesowymi I instancji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×