Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość uniewaznienie

UNIEWAŻNIENIE MAŁŻEŃSTWA-co,gdzie,kiedy-poradzcie

Polecane posty

Gość czy unieważnienie małżeństa
Nie składaliście czasem przyżeczenia na Pismo Święte odnośnie poufności spraw procesu??? czyli korzyści z uzyskania unieważnienia małżeństwa są poufne ? śmieszny jesteś ondre a twoje nerwy nadają sie do leczenia :) nie pytam Was o szczegóły spraw procesowych tylko dlaczego staracie sie o unieważnienie małżeństwa co Wam to da ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maro nieczysta
my nie staramy się o unieważnienie małżeństwa_tylko o stwierdzenie nieważności zawartego małżeństwa_na pytanie po co nam to_zapytaj tych wszystkich, którzy biorą śluby kościelne_po co im to ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siwus
a ja mam pytanie najlepiej do Pani Arlety. staram sie o stwierdzenie nieważność już od dwoch lat na podstawie niezdolności psychicznej. ostatnio miałem wgląd do akt i niestety ale opinia psychologa nie jest dla mnie przychylna a do tego niezgadzam sie z nia ( nie wiem czy to ma wpływ ale psychologiem była kobieta, a ja jestem facetem) czy w takim razie skoro uwazam jej opinie za niesluszna to moge ja podwazyc w jakis sposob? i co jesli byla zona nie stawila sie na przesluchanie? czy to dobrze czy zle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Arletta Bolesta
Do Przedmówcy, witam, Sąd nie jest zobligowany do pójścia w czasie ferowania za opinią. P. może z nią merytorycznie polemizować. Są i wyroki pozytywne, mimo nieobecności drugiej strony, jak i to może być mankamentem. Spokojnej niedzieli dr A. Bolesta adw.k.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do_swus
jak nie zgadzasz się z opinią psychologa to wnioskuj o jeszcze jedno badanie_albo jak będziesz miał wyrok negatywny to apeluj do II instancji_tam będziesz miał badanie przez psychologa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siwus
Dziękuję bardzo za odpowiedzi A mógłbym prosić o sławną książeczkę s1wy1@o2.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pytanie do P.adwokat
Mam pytanie do Pani Arletty Co można zrobić jeśli np.od kilku lat nie można się doprosić wyroku w danej sprawie mimo,że akta zostały zamknięte już lata temu. Jeśli sąd to nadal ignoruje,czy warto składać skargę do Biskupa na pracę sądu,może zawala pracownik?Czy jest jakaś instytucja do której można się odwołać / Czy trzeba szukać znajomości z duchowieństwem,żeby ktoś wreszcie zapytał w naszym imieniu,bo nasze pytania są ignorowane,każą czekać, ale ile jeszcze można czekać skoro czekamy latami ???.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wertygfhujkm,
hmm poczekasz az do smierci!Moj znajomy był w komisji ,także wiem cos na ten temat i raczej nie warto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pytanie do P.adwokat
Nie Ciebie pytałam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość P adwokat anna
idiotko! skarge do biskupa na prace sądu"' czgos takiego nie słyszłam , a kim jest biskup?hahah cóz za infantylnośc naucz sie polskiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pytanie do P.adwokat
Biskup nie jest powołany w skład ,,trybunału" mojej sprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pytanie do P.adwokat
Podkreśłam,że nie pytałam Pani adwokat Anny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pytanie do P.adwokat
rozumiem,że chodziło Ci o infantylność a nie infantylnośc(znawczyni języka polskiego)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zainteresowany tematem...
Zastanawiam się dlaczego w Polsce jest w ludziach tyle jadu.Nie ma się co śmiać z innych,każdy ma prawo do zadawania pytań. Ludzie zbyt długo czekają na wyroki,próbują dociec przyczyn. Dlaczego zawsze argumenty merytoryczne wygrywają z inwektywami w tym kraju,Myślałem,że to forum ma poziom-pomyliłem się widać.,,Idiotko"nazywanie kogoś w ten sposób-to przesada...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Arletta Bolesta
Witam, proponuję udanie się osobiście do Sądu i poproszenie o wyrok, gdy został wydany; bywa też i tak, że strona dostaje wyrok bez uzasadnienia, można prosić wówczas o uzasadnienie; albo otrzymuje wyrok jedna strona, druga winna uiścić jakąś min. kwotę. Każdy Sąd ma swoją praktykę, polecam w związku z tym, jeżeli jest P. w stanie, osobistą rozmowę i prośbę w tej kwestii. Miłego dnia dr A. Bolesta adw.k.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was:-) A dzisiaj ja dostałem dłuuuuugo oczekiwane pismo.Po przeczytaniu, a w odniesieniu do powyższych postów, proszę ustosunkujcie się pozytywnie i pomagajcie w miarę posiadaną wiedzą, osobom czekającym niekiedy ileś lat na następny krok sądowy. Jak w powyższych postach wyczytałem, osoba silnie zbulwersowana czasową inercją sądu, została jeszcze nazwana....No nie było to szczytem kultury, ale powiedzmy takie są dziś czasy :-) Ja miałbym pytanie takie, ponieważ dostałem dziś uwagi przedwyrokowe obrońcy węzła, no i jak większość z nas nie zgadzam się z nimi. Sugerowanie sądowi za mało dowodów od świadków, za mało świadków (2)a ja niestety nie mam więcej z przyczyny oczywistej!Nie żyją!świadkowie nie mówili tak jak kanon wymaga, tylko rzeczy życiowe...No i ostatnie co mnie powaliło:opinia biegłej przemawia za ważnością małżeństwa:-(a pzrecież strona pozwana nie uczestniczyła od początku w procesie!!no i biegła ją nie zna, tylko oceniła ją z zeznania świadków!!! dla mnie wróżyła z fusów....:-)Proszę Was poradźcie!:-) ustosunkować się do tego pisemnie, czyli napisać swoimi słowami co o tym myślę?? czy czekać na bieg wydarzeń, czyli wyrok, i tak jak to robię do tej pory polecać Bogu dalsze swoje kroki życiowe... Bardzo proszę osoby które już są dalej w procesie o krótki komentarz i poradę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ondre u mnie też strona pozwana nie uczystniczyła w procesie, a biegła oceniała na podstawie akt sprawy. Na Twoim miejscu odniosłabym się do uwag obrońcy, pisz wszystko z czym się nie zgadzasz!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do ondre u mnie tez strona pozwana nie uczestniczyła i pani biegła psycholog wydała opinie przemawiającą za ważnością. do uwag obrońcy odniosłam się własnymi słowami. Myślę teraz że może zbyt mało szczegółowo. Miałam duże obawy które się niestety potwierdziły. Wyrok negatywny. Ogólnie z uzasadnienia wyroku wynikało że mało dowodów. Nie każdy ma możliwość powołania tylu świadków i to jest przykre. Często po prostu ktoś mimo wiedzy na ten temat odmawia uczestnictwa w procesie. Odpowiedz na te uwagi obrońcy ale odnieś się do każdego słowa z którym się nie zgadzasz. Inni mimo to dostają wyrok pozytywny więc trudno powiedzieć. U ciebie też może będzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do pani Arletty Czy świadek może zeznawać anonimowo? z obawy o swoje bezpieczeństwo i reakcje ze strony pozwanej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elfik831 i Makara 2011 Dziekuję za podpowiedź! Zrobię tak jak piszecie i to jeszcze dziś :-) pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Arletta Bolesta
Witam, do Makara, zawsze można prosić o utajnienie danych świadka, nota bene jest kan. regulujący, iż z obawy na grożące niebezpieczeństwo dana osoba nie jest zbowiązana do udzielenia odp. Jak Sąd rozwiąże sprawę, należy już bezpośrednio w Nim pytać. Winno się bowiem pamiętać, iż nie może pozostać naruszone prawo do obrony. Pozdrawiam dr Arletta Bolesta adwokat kościelny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do Pani adwokat
Dziękuję za udzielenie mi wcześniejszej odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość c-j
Witam, chciałam zapytać czy muszę jechać na ogłoszenie akt procesowych? Jestem stroną, która założyła proces. Czy obecność jest tam obowiązkowa, czy jakoś to wpływa na szybkość procesu? Dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
okazanie akt jest ważne gdyż masz możliwość zapoznania się z zezananiami świadków. Możesz odnieść się do tych zeznań, napisać z czym się nie zgadzasz. Myślę, że powinnaś pojechać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monia160284
Kochani doczekałam sie stwierdzenia niewazności małżeństwa I instancji:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytanie.mam
kochani czy skladal ktos skarge powodowa w bydgoszczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pik12
Monia gratuluję! Podziel się z nami przebytą drogą :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorcia19812003
Witam mój facet jest własnie po orzeczeniu II instancji potwierdza ona wyrok pierwszej instancji. Mam pytanie czy odpis umotywowanego dekretu uprawniającego do zawarcia nowego sakrametu małzenstwa Sąd przesyła sam , czy trzeba pisac pismo z prośba o wystawienie takiego dekretu i gdzie pisac do I instancji czy do II.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×