Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość uniewaznienie

UNIEWAŻNIENIE MAŁŻEŃSTWA-co,gdzie,kiedy-poradzcie

Polecane posty

Gość Arletta Bolesta
Profesjonalna pomoc w sprawach o nieważność małżeństwa. tel. 12-636-65-41 a.bolesta@op.pl dr Arletta Bolesta adwokat kościelny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adwokat
Profesjonalna pomoc w sprawach o nieważność małżeństwa. tel. 661 437 833 j_ko2@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Drodzy adwokaci kościelni, a w jakich rejonach Polski urzędujecie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość liranna
dzisiaj doszło pismo. uniewaznienie jest, ale otrzymałam klauzule. co dalej? długo to trwa? co trzeba zrobic teraz?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
liranna Najważniejsze, że jesteś wolna. Tyle czasu czekałaś to teraz ten czas na zniesienie klauzuli to będzie pikuś. Ciesz się, że to już prawie koniec. Dużo bym dała aby być na Twoim miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość liranna
ach, dzieki bogu tak jest. teraz tylko nie wiem co dalej z tym fantem zrobic. powiem szczerez. zaplanowalismy slub na lipiec 2012. zdarze zniesc ta klauzule do tego czasu? u jak to sie robi? co teraz??? wlasnie wypilismy z moim narzeczonym lampke wina....a w niedziele na spowiedz ide i na komunie. czuje sie jak przed pierwsza komunia swieta:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adwokat
Profesjonalna pomoc w sprawach o nieważność małżeństwa. tel. 661 437 833 j_ko2@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Arletta Bolesta
Profesjonalna pomoc w sprawach o nieważność małżeństwa. tel. 12-636-65-41 a.bolesta@op.pl dr Arletta Bolesta adwokat kościelny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jeśli chodzi o zapytanie
autorki tematu to polecam lekturę kodeksu rodzinnego i opiekuńczego. Wszystkie istotne informacje znajdują się właśnie tam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość liranna
Pani Arletto to jak to teraz z tą klauzulą????co teraz? jak długo to trwa? czy jest mozliwosc zniesc to jak najszybciej.... dzisiaj przyszedl wyrok. za rok chce brac slub z moim narzeczonym.... od 5 lat czekamy na ten moment. co teraz???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anal-fabetka
Jaka klauzula??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość liranna
klauzula która otrzymałam wraz z wyrokiem iz moge zawrzec kolejny zwiazek małzenski po otrzymaniu zgdy ordynariusza miejsca. 99% przypadków o niedojrzałosc psychiczna otrzymuje taka klauzule aby sie upewnic iz osoba przed zawarciem kolejnego malzenstwa tym razem jest w pelni przygotowana i swiadoma tego kroku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Henryk VIII
Z tego co wiem to z tą klauzulą jest tak, że jeżeli chcesz wziąć ślub to idziesz do ordynariusza miejsca wraz ze swoim narzeczonym, wówczas ordynariusz pyta się tego narzeczonego czy wie, ze miałaś ślub i czy wie z jakiego tytułu było unieważnienie, narzeczony mówi, że wie, wówczas ordynariusz wstaje, gratuluje Wam a potem bierzecie ślub i żyjecie długo i szczęśliwie;-) Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lilka2000
do lirianny Nie umiem Ci pomóc,...ale chyba są jakieś formularze o zdjęcie klauzuli, pisane do Kurii o zezwolenie na zawarcie małżeństwa,ale nie wiem czy Ty masz coś takiego sama napisać,czy ksiądz??? Chyba ksiądz Waszym imieniu...ale pe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pik12
Henryk, uśmiałem się do łez. udajecie się do proboszcza, jak to pisał kiedyś Karol "tego od ksiąg" Proboszcz pisze pismo w wiadomej sprawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lilka2000
ale pewności nie mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość liranna
oj Henryku:) było by niesamowicie super:) ale pewnie nie az tak łatwo bedzie:) ale z tym długo i szczesliwie to na pewno:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewa111
także zamierzam złozyć skargę o unieważnienie.To moje pierwsze kroki na forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewa111
zamierzam złożyć skargę w Warszawie. Czy ktoś składał w W-wie? cczy ktoś mógłby mi pomóc zakwalifikować tytuły? proszę o pomoc , kompletnie się w tym nie łapię , wynotowałam już na kartce powody nieważności, ale muszę to jeszcze zakwalifikować , a to trudne :(((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Arletta Bolesta
Witam, do Lilanna zakaz z reguły szybko można znieść, przy niezdolności natury psychicznej praktykuje się przeprowadzenie badań psychologicznych. Zniesienie to też koszt, tu mogę się jednak mylić, ok. 200 zł. Ale sama procedura jest dosyć szybka. Pozdrawiam dr Arletta Bolesta adwokat kościelny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasber
Oj zazdroszcze tym co maja juz cały proces za soba ,masakra ja jestem po przesluchaniu swiadkow EX -chyba nie podal zadnego ,ale niejestem pewna,najgorsze ,ze po zeznaniach ostatniego mojego swiadka wiem ze EX nagadal na przesłuchaniu straszne kłamstwa namnie a siebie wzial prawie w ramke ,straszne to wszystko odechciewa sie tej walki moze odezwie sie ktos domnie co miał taki przypadek kiedy EX robil wszystko zeby to my wlasnie starajace sie o uniewaznienie tego nie dostały ,choc mam cien jeszcze nadzieji ,ze wszystko dobrze sie skonczy po mojej stronie i bede mogla wziasc slub koscielny z ukochanym moim mezem cywilnym.POZDRAWIAM tu wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewa111
do kasiao , jak mogłabym się z Tobą skontaktować? jakiego masz maila? dziękuję Ci serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewa111
do kasia80 oczywiście_ jak mogłabym się z Tobą skontaktować? jakiego masz maila? dziękuję Ci serdecznie za pomoc, sama wiesz jakie to trudne i jak potrzeba wsparcia, to miłe , że Ci co juz to przeszli służą pomocą naprawdę :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewa111
do liranna- obawiam się że też mogę dostać taką klauzulę, gdzie toczył sie proces ? jak mogę się z Tobą skontaktować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiako fajnie, że jesteś taką "bezinteresowną wolontariuszką". Myślę, że każda z nas chciałaby się dopytać o coś, ale niekoniecznie na forum. Dziękuję Ci Kasiu, bo mi również wiele pomogłaś w prywatnych mailach- choć cały proces dopiero na starcie.... Pozdrawiam Cię cieplutko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krysiu68 wielkie dzięki za ciepłe słowa :-) Ja mam to za sobą - wielu forumowiczów jest w trakcie lub na poczatku tej drogi, a kilka słów własnych doświadczeń może komuś bardzo pomóc :-) Ci którzy już zamknęli swoje sprawy w wiekszości znikają z forum, ja obiecałam sobie, że nadal będę :-) Może już nie aż tak aktywnie jak dawniej ale będę się odzywać :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość łomżynianka
Do liranna Z tą spowiedzią to nie tak szybko moja droga, nie dostaniesz rozgrzeszenia jeżeli masz zamiar żyć w związku (sypiać z kimś) ja otrzymałam dekret w styczniu a spowiedź dopiero na tydzień przed ślubem oczywiście z powstrzymaniem się od współżycia od tej chwili do ślubu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×