Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość uniewaznienie

UNIEWAŻNIENIE MAŁŻEŃSTWA-co,gdzie,kiedy-poradzcie

Polecane posty

Do Anielka333 ja tez składałam skargę w Krakowie i ok 1,5 roku temu ex a raczej ojciec mojego dziecka także nie bierze udziału w sprawie byli przesłuchani moi świadkowie i jaw chwili obecnej czekam, ponieważ biegły psycholog ma wydać opinie na co czekam od czerwca chyba na podstawie dostarczonych dowodów i zeznań moich i świadków przynajmniej tak mi powiedziano chociaż tak do końca nie wiem. Nie wiem czy będzie szybciej ale co dziennie czekam na listonosza ze przyniesie jakiś list z Kurii i będzie napisane co dalej. Jeśli chcesz to pisz na private kasiaa261@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lilka2000
Do Kasu- moja rada: Jeśli chcesz coś udowodnić tej drugiej stronie-to się nie baw w ładne dobierane słowa.W kościele musi być jasno,żeby nie budziło watpliwości np.piszesz w skardze,że nigdy nie doszło pomiędzy Wami do współżycia seksualnego,ani przed małżeństwem ani po jego zawarciu.Pozwany dotknięty był impotencją . To czy mu to udowodnisz w procesie to inna sprawa,ale jest taki kanon i tak się to nazywa w skardze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anielka 333! znalazłem w "książeczce" przesłanej mi przez pik 12 za co mu dziękuję,odpowiedź na Twoje pytanie, jakby jeszcze Cię interesowało to, to daj maila :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KaSu
Nie było tak że nie doszło do niczego, ani przed ani po ślubie. Powiem wprost. Raz, 2 razy na miesiąc, najchętniej jak był pijany, kilka razy zwyczajnie mu "zwiędł". Po ślubie nie stosowałam antykoncepcji, to chciał tylko po okresie i pytał czy napewno nic z tego nie będzie :\ Jak to nazwać???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anielka333
mój mail to aninia1701@wp.pl z góry dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość llilkaaaa
Kasu Jeśli tak to czujesz to napisz własnymi słowami,że pozwany unikał kontaktów intymnych z Tobą .Najlepiej porozmawiaj z kimś w samym Sądzie. Na forum trudno jest tak doradzić ,jak ująć wszystko w sprawach intymnych i co się kwalifikuje-pod dany kanon,a co już niekoniecznie(wydaje mi się,że to bardziej niezdolność psychiczna do wypełnienia obowiązków,ale autorytetem nie jestem). Biskupi są również po to,aby pomóc nam w prowadzonych sprawach,w każdym razie mnie pomogli na etapie wstępnym,wszystko ująć tak i uszczegółowić ,aby nie budziło wątpliwości.Pamiętaj,że zeznawać będzie również Twój eks ,może jego rodzina i Sąd będzie wyrokował,również na podstawie zeznań drugiej strony,musisz się zastanowić co chcesz mu udowodnić.Impotencja jest trudna stosunkowo do dowodzenia.Wiem to z autopsji-bo sama prowadzę sprawę rownież z tego kanonu,po pierwsze musi być trwała i nieuleczalna,co myślę w Twoim przypadku będzie łatwo obalić ,bo jednak dochodziło sporadycznie do współżycia. Łatwiej wyrokować o niezdolności psychicznej,tu wypowiada się biegły psycholog,z impotencją zwykle są bardzo ostrożni.Decyzje podejmujesz sama,przemyśl to Strona dla przypomnienia http://pierzchalski.ecclesia.org.pl/index.php?page=10&id=10-01&sz=&pyt=246

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KaSu
Witam. Czy komuś pomogła Pani Małgorzata Goch?? Zajmuje się prawem kanonicznym i działa na terenie woj. mazowieckiego i lubelskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasber
Kochani jak macie dluga cisze w Kuri dzwoncie pytajcie ,ja od maja mialam cisze wiedzialam ze wtedy byl przesluchiwany ostatni swiadek moj proces jest w Katowicach a ten swiadek byl przesluchiwany 20km od Katowic i wyobrazcie sobie ze niby zeznania byly wyslane w czerwcu do Katowic a ja pytam we wrzesniu i nic nie maja ,po kilku telefonach do jednej i drugiej Kuri okazalo sie ze zeznania zginely gdzies droga pocztowa albo Katowice zatracily list ,no i gdyby nie moje telefony dalej bylaby cisza teraz podobno wyslali prosbe o duplikat zeznan swiadka ,no i gdyby czlowiek nie dzwonil nie pytal mogby czekac kilka lat-masakra A tu pytanko do wszystkich czy ktos mial bieglego w RYBNIKU??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też proponuję dzwonić- u mnie w bardzo miły i sympatyczny sposób powiadomiono o wszystkim czego mogę się spodziewać w najbliższym czasie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ksiakasia
Witam i proszę o pomoc. Otrzymałam dziś pismo z kurii gdzie jest napisane że powiadamiają stronę powodową o dekrecie ustalającym formułę wątpliwości. Ustalono formułę wątpliwości w formie pytania, jak myślicie dobrze myślę że powinnam odpowiedzieć i wybrać jeden z dwóch zaproponowanych pytań? Prosźę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ksiakasia
Nie pytań tylko tematów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ksiakasia
Halo bywa tu ktoś? Nagle taka cisza na forum. Proszę o radę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Arletta Bolesta
Tytuły już zostały zatem ustalone, zaporponowane przez str. powodową i ew. pozwaną. Sąd je przyjął. Pozdrawiam dr Arletta Bolesta adw.k.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ksiakasia
Dziękuję Pani mecenas za odpowiedź. Pisze tam że mam 10dni na odpowiedź. Widzę że nie ujęto tam wszystkich tematów, a jeden z nich jest taki że się z nim nie zgadzam. Więc odpowiadać czy nie? Jaki jest kolejny etap czy już wezwanie na przesłuchanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Arletta Bolesta
Witam ponownie, jeżeli nie zgadza się P. z jakimś tytułem, moim zdaniem, lepiej zostawić, aby Sąd rozpatrzył wszystkie (ja jestem przynajmniej tego zwolenniczką), P. powinna postapić jednak zgodnie z własną wolą! Natomiast jeżeli uważa P., iż jakiś tytuł nie został dany, proszę zareagować. Wezwanie na przesłuchanie otrzyma P. w swoim czasie. Serdecznie pozdrawiam dr Arletta Bolesta adw.k.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lilka2000
Nikt już nie pisze o sukcesach i dylematach.Czy w sprawach nic się nie dzieje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Koniec wakacji- czasu brakuje, ale z pewnością jak będą sukcesy to będzie można poczytać i pogratulować. Koniec wakacji, koniec urlopów więc może w Sądach Biskupich też coś się ruszy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jarzębina2012
U mnie cisza, nic się nie rusza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poznań1
w Poznaniu się już ruszyło:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a co się
ruszyło? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość leonia32
Witam,czy podwiazanie jajowodow bez wiedzy meza kwalifikuje sie do stwierdzenia niewaznosci malzenstwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lilka do leoni32
Chyba można się starać z kanonu;wprowadzenia w błąd co do przymiotu osoby,ale zbyt mało wiemy o całej sytuacji,żeby jasno określić kanon.pozdrowienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do leoni 32
Jeśli ta osoba od samego początku wykluczała potomstwo,to wówczas małżeństwo nie jest ważne.Podkreślam,wykluczenie przymiotu małżeństwa jakim jest zrodzenie dzieci już przed zawarciem związku powoduje jego nieważność.Można też mówić o podstępnym wprowadzeniu w błąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do PANI Arletty Bolesty mam pytanie,mam sprawę w sądzie Metropolitarnym w Krakowie ,i która trwa ok 2 lat będąc tam Pani w sekretariacie powiedziała mi że od lipca akta są u obrońcy węzła proszę powiedzieć tak mniej więcej jak długo akta trzyma obrońca i jeszcze jedno czy proboszcz mojej parafii będzie wystawiał mi jakąś opinie czy już wystawił a może w ogóle nie będzie wystawiał? Jak teraz będzie to wszystko przebiegało czy długo do ogłoszenie I instancji? Za odpowiedz dziękuje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Arletta Bolesta
Do Przedmówczyni; ja P. akt sprawy nie znam, trudno mi jest zatem w pełni udzielić odp. Obrońca może pisać swoje uwagi ok. pół roku, ale nie jest to ściśle określone, zależy od il. sprawy; po uwagach jest czas na publikację akt, a następnie wyrok (nat. pomijam kwestię wniesienia w czasie publikacji, czy to nowych środków dowodowych, czy nawet tytułu, gdyż to spr. modyfikuje). Nie mogę też powiedzieć czy P. Proboszcz wydał już to, co składa się na treść tzw. świadectw kwalifikacyjnych. Już powinien, ale są wyjątki. Miłego tygodnia dr Arletta Bolesta adw.k.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czy ktoś wie?
Czy ktoś wie ile trwa przyjęcie sprawy w Łodzi? Złożyłam sprawę jeszcze w lipcu i dotychczas nie dostałam żadnego zawiadomienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochani, podzielę się z Wami radosną wiadomością - mam pozytywny wyrok I instancji, więc połowa sukcesu ! Teraz II instancja w Warszawie. Zainteresowanych jak to u mnie wyglądało odsyłam do moich postów z 08.07.2011. Pozdrawiam ciepło i nie traćcie nadziei.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pik12
gratuluje i powodzenia w Warszawce życze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po wypowiedzi Pni Arletty porostu się przylałam nawet nie pomyślałam,że u obrońcy węzła mogą akta siedzieć aż pół roku dramat!!Myślałam że do końca tego roku sprawa trochę ruszy, a tutaj ręce opadają! Dziękuje za odpowiedź!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lilka2000
-AKWA -gratulacje;)faktycznie szybko u Ciebie poszło z wyrokiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×