Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość uniewaznienie

UNIEWAŻNIENIE MAŁŻEŃSTWA-co,gdzie,kiedy-poradzcie

Polecane posty

Gość Xwx
Ale ma długiego i dobrze wkłada, bardzo zależy mi na nim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Xwx
Przepraszam bardzo ja szukam konkretnych odpowiedzi a nie kogos kto sie podaje za moj nick i szydzi sobie z tego takie zachowanie jest bezczelne jak widac nie znajde tu pomocy w uzyskaniu pomocnych mi informacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annabeata
Niestety nasz drogi gość "trolluje" na naszym forum od dłuższego czasu. To jakiś nieszczęśliwy frustrat, w dodatku bardzo wulgarny. Nie zwracamy już na niego uwagi. Tobie też to radzę. Nasze reakcje tylko napędzają go do dalszych "bezcennych" wypowiedzi. Ja niestety nie mam żadnej wiedzy na temat procedury uchylenia klauzuli. Były tu wcześniej liczne wypowiedzi na ten temat. Wróć do wcześniejszych stron, z pewnością coś znajdziesz. A najlepiej zadzwońcie do Waszego sądu, z pewnością uzyskacie jakieś informacje. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak się wydaje na kondomy to trzeba szukać porad za darmochę, niech ci gach pomoże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dlaczego jesteś taki wulgarny? Mierzysz wszystkich swoją miarą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zarób szmal, prawda boli bidoku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam, proszę o informację osoby, które mają swoje sprawy w I instancji w Warszawie. Czy wiecie może jak długo czeka się na wyrok od zamknięcia akt? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kilka orgazmów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy wy naprawdę myślicie, że tymi sądami, instancjami możecie kupić sobie kolejne małżeństwo? Przecież to niczym się nie różni od kupowania odpustów. Znowu dajecie się nabrać, nie wyciąganie wniosków z historii jak księża kiedyś oszukiwali ludzi, a teraz robią znowu to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale nas swędzi między;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Warci jesteście siebie.... A może to jeden "super gość" , pogadaj sam do siebie, nas już nie ruszasz :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
was rusza co innego, między;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nasz mały, biedny frustrat :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
od razu widać, że przeżyłaś dzisiaj orgazm z dużym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Xwx Co do klauzuli to zależy z jakiego powodu była stwierdzona nieważność. Klauzulę nakłada się zazwyczaj w przypadku tzw. niezdolności konsensualnej (kan. 1095),podstępu (kan. 1098), symulacji (kan. 1101 par. 2). Zdjęcie klauzuli jest stosunkowo proste. W wyroku powinna być informacja o organie mogącym ją uchylić (sąd rozpatrujący sprawę lub ordynariusz miejsca). Jeśli będę miał więcej informacji i odrobinę wolnego czasu, to napiszę bardziej szczegółowo. Co do wyboru adwokata. Przed sądem w danej diecezji mogą występować tylko adwokaci zatwierdzeni przy tym sądzie, ewentualnie inni, gdy uzyskają zgodę na występowanie w danej sprawie. Co do tej zgody, to różnie bywa. Mój znajomy poprosił mnie, żebym go reprezentował. Zadzwoniłem do oficjała sądu w ..... i dostałem odpowiedź, że nie ma mowy, bo mają swoich adwokatów. Oczywiście napisałem mu skargę powodową, pytanie do świadków i biegłego, ale musiał to złożyć we własnym imieniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a strony moga przesluchiwac swiadkow? tzn. skad te pytania do swiadkow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
i bieglego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strony nie mogą być obecne przy przesłuchaniu drugiej strony, świadków i biegłych. Można jednak wysłać do sądu pytania z prośbą o ich zadanie. W każdym wypadku to sąd decyduje, czy dopuścić pytanie, czy nie. Pytania można sformułować zarówno w odniesieniu do drugiej strony, świadków i biegłych. Przy przesłuchaniu może być obecny jedynie adwokat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziekuje za odpowiedz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
podatki płacisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
adwokatkanonista wiem, że żaden pieniądz nie śmierdzi, ale czy warto brać udział w tym kupczeniu odpustami i rozwodami? Przecież życie ma się tylko jedne a po czymś takim to tylko wieczne potępienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Odpusty są darmowe, wystarczy spełnić "warunki duchowe" takie jak stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Św., modlitwa w intencjach Ojca Św., ewentualnie inne. Nie neguję faktu, że w przeszłości zdarzały się sytuacje sprzedawania odpustów, ale Kościół się, moim zdaniem w pełni zasadnie, z tego wycofał. W Kościele Katolickim nie ma rozwodów, a jedynie stwierdzenie, że małżeństwo od samego początku było nieważne, czyli nie zaistniało. Co do podstaw stwierdzenia nieważności, to można od ręki napisać kilka książek, albo przeczytać kilkadziesiąt w tym temacie (tylko w języku polskim). Ta procedura ma na celu ochronę poszczególnych osób, które mogą zawrzeć związek małżeński z kimś do tego niezdolnym. Nie chcę się w tym miejscu rozpisywać i podawać wielu przykładów. Ale proszę pomyśleć nad następującymi kwestiami: 1. Zatajenie choroby alkoholowej, 2. Zmuszenie do małżeństwa przez rodzinę, 3. Patologiczne uzależnienie od rodziców (np. teściowa ma więcej do powiedzenia niż żona :) ), 4. Rożnego rodzaju patologie osobowości. Można wymieniać bez końca. Jak ktoś ma ochotę i siłę poczytać trochę "prawniczego bełkotu" to polecam czasopismo (jest też w wersji elektronicznej, wystarczy wpisać w wyszukiwarkę) Ius Matrimoniale, są tam też opisane autentyczne sprawy, więc każdy może sobie wyrobić zdanie. Pozdrawiam. P.S. Tak, płacę podatki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aga532
Ja jestem już prawie "po", tzn. mam już wyrok, który lada dzień się uprawomocni :) U mnie - trwało dość krótko 1 rok i 7 msc... :) Stwierdzenie nieważności obroslo wielkimi mitami, że drogo, że dlugo, że trudno.... Nie miałam adwokata, pismo napisałam sama... Udało się :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nadya24
Do gość, Zależy w jakim mieście. Koszty adwokata kościelnego są różne. Ja zapłaciłam łącznie 1400 za obie instancje i skargę. Za pełnomocnictwo nic nie płaciłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
adwokatkanonista to co piszesz, to są jakieś szatańskie manipulacje. Gdybyś żył zgodnie z Bożymi zaleceniami i kierował się Pismem Świętym, to wiedziałbyś, że tam jest napisane, iż zgodę na małżeństwo kobiecie wydaje ojciec. Jeśli ojciec wybrał odpowiedniego kandydata, to nie może to być w żaden sposób powodem do unieważnienia małżeństwa. Głosisz jaką szatańską naukę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dawaj reklamę może ktoś się chyci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak czytam te wypowiedzi, to zastanawiam się czy piszący je ludzie żyją w tym samym świecie co ja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no tak, tym bardziej, że na tym forum to są pytania o robienie loda!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wielka szkoda, że pojawiło się tylu trolli na tym forum. Na szczęście nasze sprawy idą swoim trybem pomimo "szczekających na karawnę psów"... Jak to dobrze :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bardzo dobrze możemy zmieniać często penisy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×