Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ma-lenka20

test a ciąża

Polecane posty

Gość ma-lenka20

Mam bardzo wielką prośbę byście pomogli mi odpowiedzieć na moje pytanie. Kochałam się z chłopakiem w prawie wszystki dni płodne, okres mi się spóźnia co prawda dopiero 3 dzień, ale go nie ma. Piersi mam strasznie nabrzmiałe, ale nie tak jak przed okresem-jakoś bardziej i są bardziej wrażliwe; czuje jakieś kłucia w podbrzuszu od kilku dni.. Zrobiłam dzisiaj test.. i wyszło, że to nie jest ciąża, a może jednak??!! Bo ja już zgłupiałam.. nie znam żadnych powodów , z których mógłby mi się spóźniać okres. z góry dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ma-lenka20
prosze tylko o pomoc.. czy to tak wiele?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poczekaj jeszcze pare dni, bo czasami tak sie zdaza ze steżenie HCG jest zbyt małe i dlatego test wyszedł negatywny.... zycze powodzenia i zobaczenia dwóch kreseczek ja test zrobiłam po 7 dniach jak mi sie sózniał okres i wyszły 2 kreski.....a teraz jestem w 4 miesiacu ciązy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ma-lenka20
Dismon, Iskierka Nadzieii dziękuję Wam bardzo. Zrobię test za tydzień albo lepiej do ginekologa pójdę. Myslicie, że po ew. 3-5 tyg. ciąży wykryje już coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ma-lenka20
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agula32
to jeszcze za wcxześnie abyś leciała do lekarza ,może nie wyczuć.Dopiero po dwóch tygodniach jest to możliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ma-lenka - jesli chcesz miec pewnosc to zrob test z krwi - w kazdym laboratorium za ok. 25 zlotych mozna zrobic poziom beta-HCG (lub HCG-zalezy od laboratorium). Dodatni wynik wychodzi juz w 6 dniu po zaplodnieniu - a skoro Tobie sie juz spoznia okres to jesli jestes w ciazy to na pewno wyjdzie dodatni - bedziesz miec pewnosc - czasem testy sikane zawodza:( Ginekolog moze stwierdzic ciaze dopiero po USG dopochwowym i zazwyczaj tak ok. 2 tyg od spodziewanej miesiaczki - wiec jesli wolisz to odczekaj tyle, ale po co sie tyle denerwowac. A zreszta takie przesuniecia w terminie sie zdazaja moze mialas jakis bardziej stresujacy miesiac, albo chorowalas, a moze bierzesz jakies leki, nawet podroz, glupie kolokwium itp moga przeciez przesunac owulacje i w zwiazku z tym miesiaczke. Ja Ci radze zrob sobie poziom HCG i mam nadzieje, ze bedzie dodatni - bo z tego co zrozumialam to bylaby chciana ciaza:) pozdrawiam D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ma-lenka20
Doris dziekuję myślałam o tym, ale wiesz może czy w ośrodku zdrowia, gdzie robią badania krwi zrobili by mi takie badanie? a ciąża jak najbardziej chciana;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tylko jesli robia tez badania odplatne - najlepiej zadzwon i zapytaj. No to trzymam kciuki:) Daj koniecznie znac jak juz bedziesz znac wynik!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ma-lenka20
no oczywiście, że dam znać:) przejdę się dzisiaj i popytam :) a jak nie robią.. pozostaje czekać:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, ja poszłam do gin w 4 tyg i spokojnie powiedział \" to jest to\" :) ale wcześniej chyba nie bardzo wykrywają. Najlepiej zrób sobie badanie krwi, w którym dowiadujesz się jakie jest stężenie hormonu beta HCG - odpowiedzialnego za ciąże. Ja zrobiłam takie badanie, wynik był tego samego dnia, w prywatnym laboratorium zapłaciłam chyba 17 zł o ile dobrze pamiętam, więc w sumie nie duża różnica cenowa w porównaniu do testu, no a pewność o wiele wiele większa. Wynik pokazuje każde stężenie hormonu we krwi, a nie tylko jest wrażliwy na konkretną ilość, tak jak w testach:) Pozdrawiam, może niedługo dołączysz do mamuś:) Ja jestem teraz w 7 tyg:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ma-lenka20
eszira nawet nei wiesz jak bardzo bym chciała.. idę zaraz do lekarza..jutro dam Wam znać co i jak:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a swoją drogą przepraszam, za ciekawość, ale w twoim nicku jest twój wiek?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eszira - i nie tylko to, ze badanie krwi pokazuje kazda ilosc, ale pokazuje poziom rzeczywiscie HCG, a testy sikane lubia tez zareagowac z innymi substancjami, wiec sa mniej specyficzne. Badanie krwi daje praktyczne 100% pewnosci, ze sie jest w ciazy. No to dalej trzymam kciuki i czekam na wiesci:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ma-lenka20
tak tak eszira:) 20 latek mam.. a na imię Monika-nie Lenka jak można by wywnioskowac z nicku;) Dziekuję za podniesienie mnie na duchu..jednak wciąż jakąś nadzieję mam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ma-lenka20
więc tak: wróciłam z ośrodka, są takie badania (ulżyło mi) Tyle, że są: na beta-HCG 25 zł.. i na HCG 15 zł. Czy jesli zrobię te tańsze, to też mi wszystko ładnie powie? Narazie nie stać mnie na te za 25 zł:-P i jeszcze chciałabym się dowiedzieć po ilu dniach miałyście wyniki, bo zapomniałam z tego wszystkiego spytać w ośrodku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ma-lenka20
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zrob sobie to HCG - tansze, jest troszke mniej specyficzne, ale jesli wszystkie objawy wskazuja na ciaze to mysle, ze takie potwierdzenie jest wystarczajce. Ja robilam w laboratorium prywatnym i wynik mialam tego samego dnia popoludniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co do badania to nie trzeba być na czczo, ale nie jeść na dwie godziny wcześniej, przynajmniej mnie tak powiedzieli jak pobierali krew do tego badania Gratuluje odwagi - świadoma decyzja o maleństwie w tym wieku. Ja też mam 20 lat, ale moje było nieplanowane:P To oczywiście nie umniejsza faktu, że bardzo się ciesze:) Jeśli już będziesz wiedzieć koniecznie daj znać, fajnie by było być w konkacie z mamami równolatkami:) Pozdrawiam 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ma-lenka20
doris dziękuję!! już sama nei wiem czy lepiej poczekać i później do ginekologa..boję się rozczarować tak w głębi serca. eszira nawet nie wiesz jak zazdroszczę, my staramy się już prawie 4 miesiace..i wciąż wierzę,że może tym razem się udało..chciałabym!! Jeśli tylko się uda dam znać od razu! i mam nadzieję, ze kontyaktu nie stracimy:) a jak tam Twój brzusio reagował na początku? miałaś jakieś objawy w pierwszych tygodniach, takie, by można było podejrzewać ciążę? poza brakiem okresu oczywiście:)bo u mnie narazie to tylko te piersi niepokojąco powiększone i przewrażliwione na wszystko:P brak okresu i te kłucia w dole brzucha..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agatka 20
Powodzenia!!! Ja też mam 20 latek i jestem już 13tc, bardzo się z tego cieszę, strasznie jestem szczęśliwa!!! Zrób badanie krwi jak najszybciej, ono kosztuje prawie tyle co test a jest 100%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ma-lenka20
witam Agatka:) no widzę, że więcej tu tych 20sto letnich w ciąży i z dzieciaczkami:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moje pierwsze objawy hmm, poza samoistnym wkręcaniem sobie od początku, że to ciąża, to tak: bolały mnie piersi od samego początku czyli od owulacji i bola i rosną do tej pory:P, po za tym własnie taki ból brzucha jakby okresowy, myslałam, że to okres się zbliża, a to poprostu dzidzia sobie przygotowywała miejsce:) Brzuch też pobolewa do tej pory. Po za tym na zmianę mdłości i jakieś takie smaki czyli zachcianki:) Przewrażliwienie na zapachy w kuchni, na lakiery do paznokci, na zapach autobusów, na wszytsko! łatwo mnie wkurzyć i szybko doprowadzam się do płaczu, intensywniej przeżywam seks:P No to chyba tyle, pewnie wszytkiego będzie z czasem więcej:) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam,mi test pozytywny wyszedł 8 dni \"po\" ;-) z drugiej strony tak sobie myślę,że skoro nie stqac Cię na 25 zł,to.....kurczę, wiesz ile kosztuje paczka pampersów? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ma-lenka20
Kasiu wiem ile kosztuje packza pampersów a do tego kremy odżywki, to ,że w tej chwili nie mam tej kwoty nie znczy, ze ni stać mnei będzie na utrzymanie dziecka! Gdybym wiedziała, że moje dziecko będzie "biedować" w życiu bym się w tym wieku na to nie zgodziła. Eszira..z tym sexe to by sie zgadzało;-)zachcianki mam ale to jak zawsze:-D a brzuszek nadal pobolewa a okresu nie ma..:-D Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ma-lenka20
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ma-lenka20
chyba wszyscysobie poszli. mam jeszcze jedno pytanie a testów ciążowych jakie polecacie? pre-test może?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ma-lenka20
wszyscy sobie* z testów* ps. przepraszam za literówki:-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×