Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ma-lenka20

test a ciąża

Polecane posty

Gość ania3000000
doris26- ja staram sie 1 raz mam cylke srednoi 31 dniowe,15 i 16 dnia cyklu mialam stosunki ,nie wiem czy sie udalo ale napewno powychodzilo mi pelno zyl na piersich ,bardzo wystajace,i marzna mi stopy i to chyba wszystko zadnych objawow ,a zapomnialam dodac ze zrobilam sobie test za wczesnie chyba 22 dc i najpierw nic nie wyszlo a pozniej doddalam jeszcze troche kropelek moczu i wyszlo negatywnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aniaa - 22dc to na pewno za wcześnie na tes - zwłaszcza,że masz dość długie cyklet:) poczekaj co najmniej do terminu miesiączki i nie nastawiaj się, bo naprawdę rzadko się za pierwszym razem udaje...choć szczerze Ci tego życzę. Na objawy nie zwracaj uwagi - pierwszym w miarę wiarygodnym objawem będzie zatrzymanie miesiączki, wszystkie inne kobieta jest sobie w stanie wmówić. Miło,ze się u nas odezwałaś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ania ja miałam cykle 3 3dniowe, w 28 zrobiłam test beta HCG i wyszedł mi negatywnie, a po dwóch dniach wyszedł mi już nawet test płytkowy:-P warto czasem trochę poczekać..trzymam kciuki, żeby się udało!!:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania3000000
doris26-ja absolutnie sie z toba nie zgadzam ,dlatego ze moja starsza siostra ma juz 2 dzieci i za kazdym razem zaszla za 1 razem ,malo tego miala jeszcze bardziej dlugie cykle niz ja nawet czasem nieregularne i urodzila zdrowych 2 synkow,i tez miala te zylki wystajace wiec mam obawy i z czego sie ciesze ze mi tez udalo sie za 1 razem,a zapytalam sie ciebie bo podobno jestes lekarzem moze mialeas tez takie objawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania3000000
ma-lenka20-witam ciebie serdecznie ,a tobie wyszedl test w ktorym dniu pozytywny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania - no to super, że siostrze się tak udało:) Mam nadzieję,że u CIebie będzie tak samo:) Dlatego napisałam,że rzadko się za pierwszym razem udaje - bo tak właśnie statystyki mówią, a nie chciałam,żebyś poczuła się rozczarowana jak akurat teraz się nie uda. Poczytaj inne topiki zobaczysz,ze zazwyczaj kilka cykli trzeba poczekać. I nie ma tu żadnego znaczenia długość cyklu, a nawet regularność. Tobie napisąłam,ze masz długie cykle - 31dni czyli owulacja ok.16-17dnia cyklu więc 22 dzien cyklu to dopiero 4 dni po ewentualnym zapłodnieniu - nie ma szans na pozytywny test tak szybko!!!! Piszą,że najwcześniej 6 dni po owulacji, a tak naprawdę to ok.14 dni po owulacji. Rzeczywiście wiele kobiet podaje objaw wystających żyłek na piersiach, wiec pewnie coś w tym jest! Ja nie mialam żadnych objawów, poza przeczuciami przed terminem miesiączki - lekkie pobolewania brzucha, tkliwość piersi - ale tak miałam zawsze przed miesiączką, więc nie traktowałam tego jako objaw ciąży. Zrobiłam test w przeddzień spodziewanej miesiączki (chciałam szybko wiedzieć, ze względu na pracę w szkodliwych warunkach) i wyszła słąbiuteńka druga krecha. Mnie też się udało za pierwszym razem, choć wcale się nie nastawiałam,ze tak szybko i gładko pójdzie;) Maleńka - wysłałam Ci maila:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ufffff Doris troche mnie pocieszyłaś....bede myslec pozytywnie :) :) mdłości troche ustepują, wałśnie sama sie zastanawiam czemu??!! no nic poczekam jeszcze troszkę... a nastepna wizyte mam za 3 tygodnie, a wczesniej mam wykonac badania:) malenka GRATULUJE jak byś byla w 7 tygodniu to tak jak ja :) 🌻 pozdrawiam..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Weretka
Doris🌼 bardzo dziękuję za odpowiedź. Ja już wczoraj byłam u lekarza prywatnie bo mąż stwierdził, że za bardzo mnie to męczy i nie kazał czekać do piątku. Kazał mi do dziurki i po całej ranie lać tylko wodę utlenioną i nic innego. Powiedział, że rana się już ładnie goi. Mnie tylko najbardziej gnębiły te dziurki w ranie, ale po wczorajszej wizycie już jestem spokojniejsza. Mam sobie zakładać gaziki, żeby nie było wilgoci. Ja ma synka Alanka, jak się urodził ważył 4,50 i długi był na 60 cm. Mam jeszcze córeczkę Olę, w maju będzie miała 3 latka. Obydwa porody 2 tygodnie po terminie i obydwa wywoływane. Olę urodziłam siłami natury bo miała 3,30 ale tego klocka nie udało mi się wyprzeć i zrobili cięcie. Pozdrawiam i jeszcze raz serdecznie dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fajnie,że nasz topik znowu odżył i to z takimi fajnymi wiadomościami:) Maleńka i Kamila - proszę myśleć tylko optymistycznie:) wiem,że się łatwo mówi. Może urodzicie w tym samym dniu:) A co wolicie dziewczynki czy chłopców - bo nie pamiętam czy pisałyście wcześniej? Miłego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamila jutro wybieram się do lekarza-tylko państwowo, więc nie wiem czy zrobi mi USG..najprawdopodobniej dowiem się w jakim wiku mój maluszek dopiero 3 marca:-)jedziemy na tym samym wózku kochana..:-)teraz trzeba wierzyć, ze się uda!!!:-) aniu test pozytywny wyszedł mi dopiero 39 dnia..i kolejny 41:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Doris..wiesz co chcieliśmy z mężem malutkiej Zuzi, ale teraz marze o tym, by urodzić..zdrowe dziecko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Weretka - no to mały olbrzymek:) - wiedziałaś z USG,że będzie taki duży czy w trakcie porodu zdecydowali się na cc? pewnie,że trudno by CI go było urodzić naturalnie:) Ja Alę urodziłam 9 dni po terminie, ale odbyło się bez wywoływania - bo się sama wreszcie zdecydowała wyjść, choć dzień później już miałam się zgłosić na prowokacje. To dobrze,że jesteś spokojniejsza:) Rana na pewno się zrośnie. Pozdrawiam i całuski dla obu pociech

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maleńka - no pewnie,że jedyne co ważne to żeby było zdrowe i każde się na każde się tak samo czeka i tak samo kocha:) Ale jednak zazwyczaj po cichutku myślimy czy to będzie córeczka czy synek🌻 Maleńka - jeśli tak poźno test pozytywny CI wyszedł to maluszek może być młodszy niż myślisz - moze miałaś poźniej niż zwykle owulacje. Najlepiej się dowiesz po najbliższym USG, bo takie wczesne USG jest najbardziej miarodajne. Czyli to jednak już 3 a nie 13 - fajnie, bo to już naprawdę niedługo. Ala od wczoraj preferuje tylko cztery zabawki:) - mój pantofel (no cóż dziecko musi mieć kontakt z bakteriami), ewentualnie pozwoli zamienić na pilota do telewizora (jak mąż nie widzi :-P ), ewentualnie komórka - ale do starej tak mi napluła,ze telefon przestał działać:o, a całkiem na końcu moje okulary - ale nimi może sobie zrobić krzywdę, więc od razu odpadają... Wszystkie zabawki dozwolone nie są przez nią w ogóle tolerowane:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Weretka
Doris, z usg nie wychodziło duże dziecko wręcz zbyt malutkie. Na początku 9 mies. miało 2,60.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Doris Twoja komórka musi bardzo apetyczne wyglądać:-D tak masz rację, że dzidzia może być dużo mniejsza, zdaję sobie z tego sprawę:-) tylko z mężem wyliczyliśmy, że owu mogła się przesunąć o 3-4 dni, więc do zapłodnienia mogło dojść już 26 dc:-) 28 byłam na becie, więc i tak by nie wykryło, bo beta dopiero 6 dniową ciążę pokaże:-) a z testem czekałam, żeby był pewniejszy:-D w kazdym bądź razie nie mogę się doczekać USG:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o jak fajnie Malena się odezwała:D no to jeszcze raz GRATULACJE:D kamila dla Was również GRATULACJE:D u nas akcja zęby, ale nie jest aż tak źle dzisiaj byliśmy na szczepieniu i Jaś waży tylko 5800:( ale niby jest wszystko ok ale dostaliśmy więcej wit D3, bo Jaś się poci i ma coś krzywe żebro, więc bierzemy przez najbliższe 3 tyg. po 4 krople. podeślę Wam zdjęcie Jaśka w kąpieli jak walnął minę, jak doszukam się Waszych maili :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Riterka - a ile ważył przy ostatnim szczepieniu? to znaczy ile przybrał i w jakim czasie? moj mail: dorota@dabrow.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i bu dopiero teraz mam chwilkę wolną:( nie wyślę nic bo mi poczta padła ale wrzucę zdjęcia do bobasa i powiem Wam, które jest moje ulubione:P Doris Jaś 6 tyg temu ważył 5 kg, więc przytył 800g przy urodzeniu ważył 2900, już podwoił swoją wagę, dzieci powinny przybierać nie wiem ale chyba minimalnie 700 g i Jaś właśnie tyle tyje:P no tak przynajmniej mówi pediatra, kurcze ale wydaje mi się, że to troszkę mało, ale on nie cierpi mleka nie wiem co ja mam zrobić jak zje 140 ml na jeden posiłek to jest święto a powinien jeść 700 na dzień a czasem potrafi zjeść tylko 400:( czarno to widzę:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to nie tak najgorzej przybrał - zasada jest taka,że dziecko przez pierwsze 5 miesięcy powinno przybierać po 700g na miesiąc, a przez następne 7 miesięcy po 500g na miesiąc. Ale tak naprawdę jak przybiera 140gr na tydzień to jest ok. więc się narazie nie martw. Normą jest podwojenie wagi w 5 miesiącu życia -więc Jaś prawidłowo ją podwoił:) Poczekaj do następnego ważenia. A dajesz samo mleko czy z kaszką/kleikiem? Warto tez dodać do tego owoców - ja nie jestem zwolenniczką kaszek smakowych - myślę,ze lepiej dać np.kaszkę ryżową i dodać jabluszko ze słoiczka lub przetarte. Może tak zechce zjeść mleczny posiłek. Ode mnie z sierpniówek dziewczyny mówią,że ich pociechy chcą jeść np. tylko z sinlaciem, lub tylko z kaszką ryzowo-kukurydzianą. Moja Ala kaszki bez owoców nie tknie, a jak dodam jabłuszko to bardzo lubi. A 140ml na jeden posilek to przeciez calkiem sporo. Nie daj się zwariować, coraz więcej nowości będziesz wprowadzać to i waga wzrośnie. Moja Ala też do gigantów nie należy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam cieplutko:) malenka🌻 nareszcie się pokazałaś:) Będziesz miała dzidzię październikową? :) Kurcze a ja mam lekkiego stracha, ekhm ekhm, czy przypadkiem nie będę miała kolejnej listopadowej dzidzi...:P Doris pytanie do Ciebie, bo Ty jesteś specem:) ostatni okres miałam 19 stycznia, trwał 2 dni - to bardzo krótko jak na mnie. Powinnam mieć już nowy i nic się nie dzieje. Seksik był tylko z gumeczką i nigdy nie pękła, nie bolą mnie piersi, śluzu dużo i raczej taki niepłodny (gęsty biały). Dodam że w przeciągu tego miesiąca całkiem przestałam karmić piersią czy to mogło jakoś pozmieniać okres? Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście,że moglo - nie tylko zaprzestanie karmenia, ale w ogóle jeszcze możesz mieć zaburzenia po ciąży i porodzie. Jeśli naprawdę się niepokoisz zrób na wszelki wypadek test - po co się zastanawiać. A szybko planujesz następne dziecko? Ja mam lepszą sytuację - cały czas karmię piersią i nie miałam jeszcze okresu - śmieję się,że mogę od prawie półroku być w ciąży i dowiem się o tym jak mi brzuch zacznie rosnąć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witaj eszirko:-) jak miło znów Was tu wszystkie widzieć:-D tak moja dzidzia będzie z października i śmiejemy się z mężem że to prezent na naszą rocznicę, bo termin wyliczyliśmy na 14stego (szkoda tylko że to nigdy się nie sprawdza w 100%:-P)października- a to nasza rocznica ślubu:-) oj ale byłoby miłe zaskoczenie jakby tet wyszedł pozytywny:-D moja kyzunka co ma 4 miesięczną córcię..znów wpadła..mówi, że tak chciała..ale jakoś mi się wierzyć nie chce, nie mają w ogole warunkow na jedno dziecko a co dopiero drugie:/ nic tylko życzyć im jak najlepiej, by się powiodło:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
widziałam moją kruszynkę:-D ma 12 mm-tak jak myślałam 5 tydz:-)..piekna jest ..tyko kurcze nie możemy się z mężem mochać do 12 tyg a ja go ostatnio i tak dość wypościłam:-(:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam Doris dziękuje za odpowiedź :) Na razie nie planuję wogóle drugiej dzidzi stąd moje obawy:) Myślałam, że może tak za 5 lat:) No nic na razie cierpliwie czekam, wogóle przyplątało mi się jakieś zatrucie, biegunka gardło boli:( dobrze, że mąż ma wolne, bo nie wiem jakbym dała radę z Lunią siedząc na kibelku:P malenka;) super prezencik by się Wam trafił, gdybyś urodziła w terminie:) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maleńka - Widziałaś jak bije serduszko? To cudowny widok:) Bardzo się cieszę,że wszystko w porządku i że już masz pewność:) A jeśli 12mm to już raczej 6 tydzień...(chyba,ze podalas wymiar nie zarodka, a pęcherzyka ciążowego?) A co do męża to przecież istnieją inne sposoby zadośćuczynienia:-P - równie przyjemne:-P Eszira - biedactwo, nie zazdroszczę problemów zdrowotnych, bo akurat takie do przyjemnych nie należą. Całe szczęście męża masz przy sobie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eszirka-❤️dużo zdrówka!! u mnie w domu też hospitalizacja, bo grypsko panuje, a ja się pilnuję, żeby mnie nie wzięło, już nawet od tygodnia actimelki piję- i to naprawdę działa jak narazie:-D Doris-widziałam na monitorku 12mm:-) a lekarz powiedział 5 tydz. więc zapewne to pęcherzyk ciążowy(?)serduszka jeszcze nie było słychać..może za dwa tyg jak pójdę:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jejku jak się cieszę z Twojego szczęscia malenka dbaj o siebie pozdrowki dla wszystkich mam i przyszlych mam papa Kasia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malenka aktimelki fajna sprawa, moja siostra tez pije i zbiera buteleczki. Twierdzi że będzie z nich robić kręgle:P Ma ich już chyba ze 30 więc dwutygodniowy okres zalecany \"przepiła\" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania3000000
hej ,juz tu pisalam doris 26 wiesz do tych zyl na piersiach dochodza widoczne zylki na brzuchu ,ogonie jeszcze 5 dni do @ a ja nie mam bolu lub boli nie tak jak zawsze na okres moze tak tylko bardzo znikomo ,a i jeszcze jestem bardzo nerwowa a te zyly to nowy objaw nie wiem czego ale nie mialam tak jeszcze -pozdrawiam ma-lenka 20👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×