Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
ivaa

chlamydia pneumonia

Polecane posty

Gość bjh
Dobry lekarz Wróciłem od mojego laryngologa i okazuje się, że jeżeli chodzi o kompleksowe leczenie cpn itp. Pani Doktór też nie zna lepszego lekarza niż wymieniony nieco wyżej Jacek Borowicz z Warszawy. Odnośnie samopoczucia w ciągu dnia, o czym wspomniał Kasjer, u mnie - w okresie nasilenia objawów jest dokładnie tak samo - najgorzej przed południem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasjer
ejs strasznie ci wspulczuje bo wiem sam jak dlugo nikt mnie nie rozumial ,nawet w najblizszej rodzinie niektorzy patrzyli na mnie jak na psychicznego bo skoro lekarze mowia ze jestem zdrowy i wyniki sa dobre to znaczylo dla nich ze cos sciemniam.Malo tego ze nie wygladalem na chorego tojeszcze w okresie 5-6 miesiecy w ubjeglym roku kiedy sie najgorzej czulem i czasami pare godzin dziennie nie wychodzilem z lazienki ,to nagle w tym okresie przytylem okolo 10 kilo i dla mnie tez to juz byl prawdziwy matrix.No ale ta choroba tak ma czasami swoimi objawami potrafi wprowadzic w zadziwjenie kazdego ,a co do tych twoich operaci no coz jak mus to mus ale z tymi ciesniami nadgarstkow naprawde sie nie spiesz bo wynik watpliwy a spustoszenie w ukladzie nerwowynm nieodwracalne ,moja matka miala to na obydwu nadgarstkach robjone i efekt po 3 latach od zabiegu praktycznie zaden.Sama bez lekarz mozesz kupic sobje B-12 i brac 4 tabletki dziennie poza tym czosnek i wszystko co ma duzo kwasu omega -3 chocby tran i olej lniany,dlugotrwale i systematyczne stosowanie napewno ci nie zaszkodzi a raczej po paru miesiacach przyniesie ulge.W zaleznosci od rozwoju twojego CPN moze sie okazac ze czosnek bedzie wywolywal xerxy ale wtedy tylko sie cieszyc pozdrawjam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasjer
na pocieszenie dodam ci tyle ze u mnie po gastro i kolano wpisali dokladnie to samo co tobje i masz racje ze te choroby to taki worek do ktorego sie wrzuca wszystko co niewyjasnione a wiaze sie z danym ukladem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja przytyłam w zeszłym roku jak brałam abx-y, bo mi powiedziano, że jak żołądek świszczy to trzeba cos przegryźć, żeby nie dostać wrzodów ! No i tak przegryzałam ... Ale teraz kupiłam sobie amerykański koktajl odchudzający na allegro, który na dodatek działa na moje sluzówki jak balsam. Zebym ja to znała rok wcześniej ... Obecnie biorę same suplementy diety (jak to sie teraz ładnie nazywa !) czyli: NAC, liść oliwny, olejek oregano i greposept. Może te moje bóle to są herxy ? Dzisiaj mnie powaliło rano i zanim sie rozruszałam, upłynęło sporo czasu. A to dlatego, że od wczoraj nie biorę tetratio na rozluźnienie mięśni, bo sie boję uzależnić - tylko tego by mi brakowało, żebym się zrobiła narkomanką lekową :) B12 też się boję brać, bo jacyś lekarze powiedzieli koledze, że może mieć działanie rakotwórcze ! A do tego powoduje tycie (podobno). I jak tu się leczyć ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasjer
to co biezesz jest oki ale to glownie jest na wzmocnienie calego organizmu a ty glownie wymagasz wspomagaczy ukladu nerwowego .Te najgorsze samopoczucie rano i lepsze wieczorem wynika glownie od tego ze substancja ochronna na wlukna nerwowe w calym organizmie jest serotonina a CPN jak zaatakuje uklad nerwowy to masowo niszczy ja ,a skolei ta serotonina jest produkowana w organizmie podczas ruchu i wysilku,dlatego paradoksalnie trzeba sie przelamywac i pracowac fizycznie ,wtedy poprawa po dwoch trzech godzinach pracy jest naprawde widoczna oczywiscie krotkotrwala ale jest.Co do wplywu B-12 na rozwuj nowotworow to moze jakis jest ale skutki uboczne witamin to nic w porownaniu do botoxu a umowmy sie ze jak juz masz wybierac miedzy nowotworenm stwardnieniem rozsianym czy innym swinstwem i leczeniem tego to jednak mimo wszystko wole juz miec CPN i przeleczyc to z cala konsekwencja ewentualnych skutkow ubocznych,ktore w kazdym dlugotrwalym leczeniu moga wystapic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasjer
nie leczone CPN tez prowadzi w konsekwencii do rozwoju wielu powaznych chorob i ryzyko ze tak bedzie jast wielokrotnie wjeksze niz branie witaminy b-12 wjec sama widzisz ze bilans zyskow i strat jest nieporownywalny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dialog
Moi Drodzy, We krwi wykryto u mnie IgA=55 (pozostałe Ig w normie). Mam od ok. roku duże problemy z nogami (bóle, "kołkowatośc", kłopoty z chodzeniem). Problem w tym, że nie wiem kompletnie do jakiego lekarza z tym iśc, aby miec szanse na kompetentne leczenie. Mieszkam w Gdańsku. "Królestwo" za radę - gdzie mogę znaleźc fachową pomoc?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość telesfor
Dla przypomnienia bo nie wszyscy o tym wiedzą z chorych i lekarzy o to konkrety z fragmentu artykułu cytat:Badania ostatnich lat wykazały możliwość indukcji reaktywnego zapalenia stawów po infekcji C. pneumaniae u 10% chorych z tym schorzeniem . W 1996 r. Gerard i wsp. wykazali obecność kwasów nukleinowych tej bakterii w płynie stawowym u chorych na reaktywne zapalenie stawów . W przypadku zakażenia tą bakterią do obrazu klinicznego seronegatywnej spondyloartropatii dołączają się poprzedzające objawy ze strony układu oddechowego często o skąpej symptomatologii. ////// Wkleiłem wyżej opracowanie na temat Chlamydii trachomatis w celu odróżnienia od Chlamydii pneumoniae w celu różnicowania infekcji i objawów jakie wywołują te bakterie - mimo ,że forum jest poświęcone Chlamydii pneumoniae . Mogą być niekiedy obie infekcje lub któraś z tych bakterii podtrzymuje reakcje immunologiczną w organizmie . Jeżeli jest tylko jedna bakteria rozpoznana np. Chlamydia pneumoniae to wiadomo ,że ona indukowała chorobę przewlekłą lub reakcję zapalną w organizmie podatnego osobnika którą trzeba leczyć i redukować .Pytanie czy jest to bakteria czynna czy już zlikwidowana a pozostały powikłania lub czy jest wyleczenie czy tylko remisja .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość telesfor
Większość chlamydiowców ma usunięte migdałki lub wskazania do ich usunięcia a często stan zapalny i powiększenie migdałków ,anginy ,podejrzenie alergii bez typowej alergii gdyż testy wychodzą z reguły prawidłowo inaczej ujemnie . Niektórzy z problemami zatok nawet punkcję zatok w wyniku przeładowania wydzieliną lub zaostrzenia zapalenia zatok w tym ropne. Bóle uszu , problemy z dziąsłami i zębami . Częściej mają wskazania do wymiany protez biodrowych lub kolanowych lub problemy ze stawami stan zapalny lub degeneracja .Problemy jelitowe ,zaparcia lub na przemian z biegunkami ,refluksy żołądkowe. Rzadko choroby neurologiczne lub częściej zapalenie zwojów nerwowych ,niedowłady ,zaburzenia czucia rąk lub nóg ,męczliwość , oczywiście z powodu infekcji długotrwałej .Bóle nóg ,żeber,bóle mięśni , pleców ,parestezje ,drętwienie rąk . Problemy z prostatą ,pęcherzem ,nerkami .Skłonności do stanów gorączkowych ale niekiedy zbyt niską temperaturę . Czasami pocenie w łóżku aż do mokrego prześcieradła . Stany apatii,osłabienia bądź pobudzenia , niekiedy agresji ,problemy z koncentracją ,skłonności do omdleń ,dermografizm . U niektórych powiększenia węzłów chłonnych. Rożne dolegliwości skórne świąd, pokrzywka , wysypki ,łupież ,nadwrażliwość na słońce , kosmetyki , z zapaleniami i odczyny skórne mylone z alergią i ze schorzeniami typowo dermatologicznymi .Uciążliwość objawów od lekkich do ciężkich ,powikłania choć wzrokowo wizualnie choroby nie widać . Badania lekarskie i wyniki laboratoryjne wychodzą w granicach normy u większości przez długi czas mimo trwania infekcji i poczucia ,że jest się chorym i ma się objawy nawet uciążliwe .Chyba ,że są powikłania, rozpoznawalne objawy i wyniki nieprawidłowe ale nie zawsze dopasowane przez lekarza do tej typu infekcji . OB -jest u większości chorych prawidłowe ale są niekiedy odchylenia w rozmazie z krwi . Wizyty u lekarza i konsultacje nie wykazują choroby gdyż brak jest odchyleń w badaniach i wynikach i złej interpretacji wyników nie prawidłowych. Lekarz doświadczony ,kompetentny lub zdecydowanie i w pełni diagnozujący w tym dokładny wywiad ,objawy + badania , znajomość interpretacji poziomu przeciwciał lub wymazy jest w stanie rozpoznać chlamydiozę z objawami bez znaczenia ciężkości i zaawansowania choroby ,odrzucić krótkie leczenie chętnie stosowane przez mniej światłych medyków - ale niestety takich lekarzy jest mało .Większości są to lekarze którzy wolą leczyć łatwo , szybko i krótko ,rutynowo wg książki w gabinecie ale nie zawsze daje to efekty takie jak byśmy chcieli gdyż chorzy są nadal chorzy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość telesfor
Napisałem tak ; Wizyty u lekarza i konsultacje nie wykazują choroby a powinno być tak napisane : wizyty u lekarza i konsultacje zbyt często nie doprowadzają do rozpoznania właściwej przyczyny choroby. Wniosek - są chorzy którzy przez wiele lat uskarżają się na swoje dolegliwości i objawy mając infekcję np. Chlamydii pneumoniae a także są lekceważeni ,źle leczeni i diagnozowani . Przykro mi powiedzieć ,że są lekarze którzy utożsamiają infekcję chlamydią z zapaleniem płuc i jeżeli zapalenia nie ma to nie ma infekcji a to jest błąd . Bo można być chorym mając wiele objawów błahych suma summarum uciążliwych, które mogą skończyć się powikłaniami i może to być nawet infekcja układowa a pacjent może być sprawny ale sprawny i wzrokowo zdrowy to nie znaczy ,że niechory .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość telesfor
Dialog pisał ;Mam od ok. roku duże problemy z nogami (bóle, "kołkowatośc", kłopoty z chodzeniem).Ja miałem kiedyś przez wiele lat i nie byłem leczony problemy z chodzeniem tzn. przy dłuższym marszu bóle nóg szczególnie mięśni dolnych i stopy - zmuszające mnie do zatrzymania lub b. wolnego chodzenia i niekiedy bóle pleców . Miałem wrażenie w czasie dłuższego chodzenia nawet do 500 metrów szybszego marszu - chodzenia tak jakby na kołkach a nie na nogach . Mam problemy z dłuższym utrzymaniem narzędzia w ręce ,wykonaniem dłuższej czynności np. za pomocą klucza ,śrubokręta a nawet długopis między palcami sprawiał mi ból tzw.zmęczenie i ból mięśni dłoni .Musiałem zrezygnować ze sportu mimo ,że dobrze zapowiadałem się ale dłuższy wysiłek i praca rąk i nóg w ringu lub w czasie ćwiczeń na sali sprawiały mi ból .Technika b. dobra ale bóle nóg sprawiały problemy sportowe a brak kondycji był istotny . Przez pierwsze trzy minuty robiłem co chciałem ze sparingpartnerami a później nogi odmawiały posłuszeństwa i sytuacja była odwrotna ku zdziwieniu trenera który darł się walcz a ja nie mogłem ,więc po roku wycofałem sie z uprawiania sportu . Zgłaszałem to lekarzom ale konsultacje i badania nic nie wykazały co było przyczyną bólu nóg i rąk wysiłkową . Czy to co piszę masz to samo z nogami i rękami napisz ? Czy masz problemy z oczami np. przewlekłe zapalenie spojówek ?Wydaje mi się ,że te objawy mamy od stanu zapalnego kręgosłupa i zapalenia nerwów z powodu reakcji immunologicznej w organizmie indukowanej Chlamydią pneumoniae. .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość telesfor
Przebieg zakażenia i cykl rozwojowy Chlamydophila pneumoniae Chlamydophila pneumoniae wywołuje zakażenia wyłącznie u ludzi. Nie stwierdzono dotąd zwierzęcych rezerwuarów tego zarazka. W warunkach naturalnych zakażenie przenosi się z człowieka na człowieka drogą kropelkową. Formami zakażającymi są ciałka elementarne. Chlamydophila pneumonie wykazuje wyraźne powinowactwo do komórek nabłonka dróg oddechowych (Andersen 1998). Niewielkie rozmiary ciałek elementarnych (ich średnica waha się pomiędzy 0,2 a 0,5 μm) oraz zdolność przylegania do powierzchni komórek docelowych ułatwiają penetrację do wnętrza komórek, która następuje przez endocytozę. Nieznane mechanizmy hamują fuzję lizosomu z pęcherzykiem zawierającym ciałko elementarne. W jego wnętrzu ciałka elementarne przekształcają się w większe ciałka retikulocytarne (siateczkowate), przechodzą wielokrotne podziały i dają początek nowym ciałkom elementarnym. Wydostają się one do przestrzeni pozakomórkowej, czemu najczęściej towarzyszy śmierć zakażonej komórki. Uwolnione ciałka elementarne mogą zakażać kolejne komórki. W warunkach in vitro pełny cykl rozwojowy trwa około 72 godzin. Powstające nowe cząstki elementarne mogą zakażać kolejne komórki nabłonkowe, ale także przedostawać się do wnętrza innych, jak np. monocyty krwi obwodowej. Te ostatnie stanowią dla drobnoustrojów rodzaj układu transportującego, umożliwiającego penetrację do innych narządów. Uważa się, że lokalizacja wewnątrz monocytów ułatwia przenikanie chlamydii do ośrodkowego układu nerwowego. Charakterystyczną cechą gatunku C. pneumoniae jest zdolność mnożenia się w różnych rodzajach komórek. Proces ten może odbywać się np. w makrofagach czy komórkach mięśni gładkich ścian naczyń (Andersen 1998). W niektórych przypadkach ciałka elementarne mogą we wnętrzu komórki przekształcać się w znacznie od nich większe ciałka przetrwałe. Te ostatnie cechują się zdolnością długotrwałego przebywania w komórce gospodarza i prawdopodobnie są odpowiedzialne za przypadki zakażeń przewlekłych. Czynniki decydujące o powstawaniu ciałek przetrwałych nie zostały dotychczas poznane. Przewlekłe zakażenia bakteriami Chlamydophila pneumoniae odgrywają prawdopodobnie rolę w patogenezie schorzeń przewlekłych, rozwijających się w różnych narządach i układach. Należą do nich: miażdżyca naczyń, astma oskrzelowa, choroby zapalne i nowotworowe (Krenke 2002, Laurila i in. 1997).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bjh
Do :Telesfor (w sprawie stawów) Ja nie mam wątpliwości, że cpn albo myco- atakuje stawy/wywołuje autoagresję organizmu skierowaną na stawy, bo przed 6 laty antybiotyk wyleczył mnie nie tylko z objawów gardłowo-zatokowo-oskrzelowych, ale usunął też na długo objawy stawowe. Z czystej ciekawości, bo w zasadzie pacjentowi wszystko jedno, dlaczego antybiotyk może pomóc: Czy to nie może być tak, że antybiotyk zmniejszając liczbę bakterii, redukuje tym samym intensywność reakcji obronnej organizmu i dlatego "korzyści stawowe" są podwójne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość telesfor
Krótko ale słusznie ująłeś sedno sprawy , gdyż zgadza się to co piszesz, tylko dodam życząc każdemu - aby to był efekt leczniczy trwały i z jak najmniejszą ilością lub lekką powikłań .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość afb1wp.pl
Trafiłem na to forum bo kilka dni temu zdiagnozowano u mnie te bakterię. Czesto na tym forum pada pytanie gdzie zrobic warygodne badania? Ze swojego kilkuletniego doswiadczenia powiem tylko tyle ze uznane Krakowskie praocownie: Na czystej, Na Sławkowskiej i Daszynskiegi mimo wielokrotnego pobierania materiału do badan chlamydii nie wychodowały. Nie wykrył mi tez jej zaden test z krwi. Dopiero badanie kodu DNA tego paskudztwa w labolatorium REX ww Wrocławiu potwierdziło na 100% ze mam chlamydie, a którą zdaniem lekarzy moglem miec ze wzgledu na moje objawy , a ktorej nie leczono przez całe lata, bo brak było potwierdzajacego ten fakt wyniku laboratoryjnego (badanie wykonuje sie prosto bo przesyłkami pocztowymi - szeroki pakiet badan kosztuje ok 350 zł ). Wybieram sie teraz do lekarza ktory ma mnie leczyc przez 3 miesiace antybiotykami dobranymi na podstawie kodu DNA tej bakterii. O efektach poinformuje po leczeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tawia
Czy ten lekarz u którego będziesz sie leczył jest z Krakowa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A mnie właśnie nowy lekarz powiedział, że u dorosłych nie leczy się chlamydii pneumoni, bo nie wywołuje ona objawów chorobotwórczych a chorują tylko dzieci ! No po prostu cymbał nie lekarz ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy jest tu ktoś kto ma jakąkolwiek poprawę?? i czy jest ktoś kto leczy się metodami alternatywnymi??czy ktoś się wyleczył z tego??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość 512
Do ejs Jesli chodzi o lekarza to potwierdzam ,ze to cymbał, debil, ignorant i nierób a za taka postawe i nieróbstwo, nie powienien dostać zlamanego centa. Taki się w ogóle nie powinien zajmowac leczeniem ludzi bo jego wiedza tkwi w latach 70-80. A moze po prostu jego mózg juz więcej wiedzy nie przymuje. Jeddnym słowem szkodliwe bydle. Szlag mnie trafia jak takie debilstwo próbuje leczyc ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość 512
Do hall Ja po 4 miesiecznej kuracji antybiotykami pozbyłem się wielu dolegliwosci. Prawde mwiąc idelanie nie jest bo ciągle mam jeszce dolegliwosci w zasadzie ograniczone tylko do stawów szcególnie pasa biodrowego kolan i czuje trochę osłabienie miesi ale to za sprawą porażanego ciągle układu nerw.poza tym też osłabienie. Ale tez wiele innych dolegliwosci ustąpiło i nie wraca Uważam tez że leczenie abx przez dłuższy okres czasu, sa przypadki ,ze ponad rok to trochę bez sensu. To co jest dostępne dla abx w ciągu góra kilku miesiecy zostanie wytluczone a co nie jest dostepne, ( blizny , bariery ukłądowe) nie zoatanie wytłuczone nawet przez kilka lat. Teraz juz tylko dobra dieta i suplementy . Genarlne nie jest źle a i jest znacznie lepiej niz było . Dolegliwosci przed zażywanie abx i to spore ze wszystkich ukałdów miałem z 8-9 lat. Zoabaczymy co dalej czas pokaże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasjer
Z tymi abx-ami to chyba nie jest tak do konca jak pisze GOSC 512 .ja biore juz 5 miesiecy tez zaatakowany mocno uklad nerwowy i inne ,poprawa jest ale powolna pulsy zmieniam co 2 tygodnie , w gre wchodzi azitrokx rowamycine,unidox,metronidazol,cefalosporyna najnowszej generacii nazwy nie pamietam i jeszcze ze trzy inne.Ogolnie bole i samopoczucie wyraznie lepsze ale przy kazdej zmianie pulsu pojawia sie mniejszy lub wiekszy atak ktory stopniowo w miare brania leku ustepuje .Do niektorych antybiotykow wracalem juz po dwa trzy razy i przy rozpoczynaniu bylo zawsze podobnie czyli pogorszenie ,to moim zdaniem znak ze te atybiotyki caly czas dzialaja na to swinstwo i nawet jesli chlamydia po 14 dniach traci wrazliwosc na antybiotyk to po jakims czasie przy nowym pulsie odnowa na niego reaguje.Roznica zauwazalna jest taka ze po tych pieciu miesiacach ataki sa coraz krutsze 2-5 dni a na poczatku trzymalo mnie nieraz przez caly puls.Celowo nie uzywam okreslenia xerx bo te pogorszenia nieco sie roznia od typowych xerxow ale byc moze to o nich mowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasjer a jakie masz objawy neurologiczne ? Bo moje chyba nie są związane z cpn ... mam trzy przepukliny w odcinku szyjnym i jedną w lędźwiowym i chyba z tego powodu drętwieją mi ręce i noga. Zastanawiam się też, czy uszkodzenie barku może być od chlamy ? Gdzie ona by się musiała umiejscawiać ? Nie miałam żadnego urazu a ortopeda mówi, że to wygląda na pourazowe ! Mam oberwanie obrąbka panewki czy coś takiego i stany przeciążeniowe całego ramienia i łopatki. Ból jak diabli, nie mówiąc już o fibromialgii ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasjer
Moje typowe neurologiczne objawy to;przed rozpoczeciem leczenia fascykulacje miesni w swoim szczycie praktycznie wszedzie nogi rece korpus wargi powieki ,strasznie to przykre uczucie i nieprzyjemne jak tak cie telepie przez pare godzin z krutkimi przerwami ,teraz ustapilo i wystepuje sporadycznie,bole miesni bardzo konkretnych wrecz ich lekki obrzek bez zmian w badaniach przedmiotowych krwi,te bole sie zmienialy tydzien dwa miesnie rak potem nog albo szyi i tak wkolko,cos bardzo podobnego do fibromialgii albo zespolu przewleklego zmeczenia CPN czesto nasladuje te dwa schorzenia,do tego czeste trwajace po kilka dni bole korzeniowe z pasa biodrowego ciagnace przez posladki az do lydek na dzien dzisiejszy tez wyraznie zelzaly ,ogolne drzenie calego ciala cos jakby sie gotowalo tuz pod skura na nogach fale goraca tak jak by ktos oblal cie ciepla woda do tego dretwienie obu dloni gluwnie w nocy no i te kolkowate nogi wrazenie jak by lydki byly caly czas na maksa spiete a nie sa wywoluje to bol i wrecz nieporadnosc zaczolem chwilami zawadzac nogami o podloze w czasie spokojnego marszu ten ostatni objaw zwiazany z kolkowatoscia utrzymuje mi sie do dzis ale tez jest lepiej,to tyle jesli chodzi o neurologje.Byc moze masz kilka schorzen istniejacych rownolegle napewno jesli badania wyraznie stwierdzaja bardzo prawdopodobna przyczyne twoich dolegliwosci i nie jest to CPN to trzeba cos z tym robic ,chodzi tylko o to zeby nie dac sie pokroic w plasterki bo lekarze szukaja poomacku ,jak masz cos czarno na bialym na papierze to zalecana konsultacja u dwoch trzech specjalistow w danej dziedzinie i jestes w domu.Ja zanim zaczolem leczyc CPN bylem u wielu lekarzy w tym u dwoch neurologow i jeden wysmial drugiego notabene jeden ordynator szpitala wojskowego drugi konsultant wojewudzki. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasjer
a co do tego czy chlama moze miec wplyw na inne schorzenia potencjalnie wcale z nia nie zwiazane to moim zdaniem dlugotrwala i przewlekla jak najbardziej moze.Moze warto by bylo zebys zrobila sobje badania na ostooperoze bo np. CPN atakuje tez kosci i przewlekla prowadzi do przyspieszonej ostooperozy a co za tym idzie do zwiekszonej ilosci urazow kregoslupa stawow i tym podobnych a stad juz blisko do czesci twoich urazow ale to tylko przyklad ,wcale nie musi tak byc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasjer
ale przedewszystkim to nic nie wiem o twoich podstawowych wynikach badan takich jak morfologia rozmaz pruby watrobowe CPK ,proteinogram zawartosc potasu magnezu zelaza i witamin B-6 I B-12, zeby cos gdybac o CPN to od tego trzeba zaczac ,bo igg i igm to juz o ile pamietam podawalas i faktycznie nie bylo ono jakies zwalajace z nog a raczej w obszarze watpliwa ze wskazaniem na plus ale to zaden argumet bo wiekszosc ludzi nosi CPN w igg a choruje tylko mala czesc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gośc 512
do kasjer Co do długości brania abx to nikt jeszce nie udowodnil jaka długośc jest wystarczajacą:) Wyraziłem swoją opinię w kontekscie swoich doświadzceń i wertowania róznych publkacji, choc w większosci z nich pojawiają się dłuższe terminy niz okres przez ktory ja brałem t.j. 4 miesiace . Brałem azytromycin, doxy i metronidazol/tinidazol. Swoją drogą raczej nie ma szans żeby Chlamydia się uodprniła na zestaw kilku abx. Swopją drogą intersujące jest to co piszesz. Moim zdaniem to ze objawy po zazywaniu różnego rodzaju abx po kilku dniach słabną to moim zdaniem dlaetgo ,ze CPN moze przechodzić z postaci metobolicznej w postac uśpioną , dobrze sie chowając i wyglada tak jak by jej nie było. Poza tym też, organizm charekteryzuje sie sam w sobie róznymi reakacjami na rózne substancje chemiczne. To ze na początku wydaje nam się,że abx działaja (herxy) a po jakmiś czasie abx jakby przestają działac to równiez zasługa że po cześci orgaznizm przesatwaja swój metabilozm. Ponadto abx szczególnie makrolidy mają dosyć silne działanie p.zapalne (udowodnione badaniami) i nie wiadomo czy ustępowanie objawów to dalej unicestwianie chalmydii czy przerwanie w jakims miejscu kaskady reakcji zapalnych i stąd poprawa stanu zdrowia. Moim zdaniem jak osiąga się pewnego rodzaju plateau to dalej nie ma sensu brac abx. Dalej będzie tak ,ze biorąc abx będą okresy poprawy i pogorszenia i te okresy poprawy to wcale nie musi byc juz zasługa abx a okresy pogorszenia wcale tez nie muszą oznaczac że chalmydia się uaktywnia. Generalnie to wszystko jest bardzo skomplikowane i dlatego trudne do udowodnienia nawet badaniami. Tak jak pisałem organizm posiada pamiec metaboliczną i moze nie byc chalmydii a organizm będzie funcjonował jakby dalej była. Zajmuje tez bardzo duzo czasu zanim orgaznim wróci do normy, jeśli działy sie przez długi czas jakies objawy chorobowe i stany zapalne, Często sa to lata. Dlatego w takiej sytuacji abx nie będa już wiele pomagały, bo chlame zredukowały max jak mogły (żeby błya jasnosc nie zredukują do zera nawet przez 10 lat brania). Resztki objawów mogą miec juz zupełnie inne źródło tkwiace własnie w pamięci metabolicznej organzimzu. Zeby to zmienić trezba wzmacniac organizm czasem przez wiele lat zeby wróci do niezłego funkcjoinalnie stanu. Takie sa moje obserwacje, aczkolwiek niektórzy leczą się sie abx i rok , 2 i wiecej lat i pewnie nie złotego środka. Ja po 4 miesiacacach brania mając wczęsniej potworne objawy 8-9 lat fibromyalgia , Zespól Reitera, spondyloartropatie, ZZSK, probemy z układem moczo płciowym, zawroty głowy (3 dni pijany) itd:)) czuje się teraz znacznie lepije nie birę juz abx ale stan się nie pogarsza a wrecz ciągle sie poprawia ale ciągle staram się dobrze odżywiać (duzo witamin) , ruch i naturalne suplementy, które tez zmieniam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasjer
No coz zgadzam sie z toba gosciu 512 w 100 procentach,dlugosc abx-ow to indywidualna sprawa moge tylko dodac ze mam kogos w najblizszym otoczeniu kto bral przez 15 miesiecy zanim odstawil i teraz jest tak jak piszesz dalej coraz lepiej mimo ze nie bierze.Ale u niego pierwsze symptomy poprawy pojawily sie po okolo 8 miesiacach brania a i po roku jak go przyatakowalo to miewal okresy zwatpienia ale w 13-15 miesiacu poprawa byla kolosalna dlatego sam odstawil mimo ze lekarz zalecal jeszcze 3 miesiace.No i o ile wiem chlama mozna nawet po przeleczeniu sie nadkazac od innych i wtedy objawy tez beda wracaly dlatego wskazane jest co jakis czas przy pojawjeniu sie dawno niewidzianych objawow ja znow przeleczyc ze dwa miechy.A przy okazi spytam o twoje objawy neurologiczne czy mialy cos wspolnego z moimi .Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Odebrałam dzisiaj wyniki cpn. W klasie IgG mam 113,8, czyli powrót do stanu sprzed leczenia abx (a było już tylko 70) a IgM mam 0,27 czyli jestem zdrowa :) I w co wierzyc ? Wyniki krwi wraz z rozmazem są wszystkie ok. CPK, próby wątrobowe, potas, magnez, żelazo ok. Jedynie cholesterol podwyższony. Temperatura obnożona 34,9-35,5. Ostatnio jak miałam ponad 36 kresek, to czułam się jakbym miała wysoką gorączkę ! Witamin nie wiem, ile mam ... Wygląda na to, że ja też mam tzw. fascykulacje, chociaż wcześniej nie znałam tego terminu. Dotyczy to u mnie lewej nogi i lewej powieki. Z tą nogą zaczęło się w 3 dni po operacji odcinka lędźwiowego a podejrzewam, że w szpitalu zarazili mnie chlamą, bo na drugi dzień po operacji miałam potworne zapalenie zatok, gardła, krtani i nie chciałam samodzielnie oddychać (po wybudzeniu). Koleżanka dentystka powiedziała mi, że cpn najczęsciej zaraża się od rurki intubacyjnej. Słyszał ktoś o tym ? Ogólnie, podczas zażywania abx miałam cholerne herxy (zwłaszcza po metronidazolu) ale czuła się lepiej, niż teraz, gdy mi przerwano. Dlatego szukam dojścia do jakiegoś innego "normalnego" lekarza, który mnie zacznie leczyć od nowa i doprowadzi do końca - jeśli jest jakis koniec :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasjer
Fascykulacje to najprosciej ujmujac sa objawem obumierania nerwow a nerwy obumieraja kiedy je cos zaatakuje i jest takich chorob dosyc sporo ale wiekszosci nawet nie chciala bys znac.Moga wystepowac okresowo i samoistnie zanikac o ile nie sa uporczywe nic zlego nie musza oznaczac czasami na skutek zlego odzywiania miesni albo przemeczenia moga wystapic i po jakims czasie zaniknac.Problem jest wtedy jak towarzysza im inne objawy a u ciebje towarzysza,wydaje mi sie ze u ciebje siedzi jednak ta chlama i zywi sie mielina ktora ci chroni nerwy to by tlumaczylo czesc dolegliwosci neurologicznych i bolowych,brak jakich kolwiek zmian w wynikach sugeruje ze z zadnym powaznym stanem zapalnym jeszcze nie mamy do czynienia i to dobra wiadomosc,trzeba jak najszybciej wrocic moim zdaniem do botoksu i brac az zauwazysz przynajmniej wyrazna poprawe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×