Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

sisi1111

MATKI POLKI W WIELKIEJ BRYTANII

Polecane posty

dziewczyny z Londynu - a Wy do kosciola w niedziele chodzicie? przepraszam za takie pytanie ale mama mi mowila ze za checia by sobie poszla w niedziele no i zeby tez odpoczac od nas, ale nie ma Polskiego kosciola tutaj blisko (najblizszy w Islington)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asia my mamy tutaj polski kosciol i polski klub w sumie samochodem niedaleko polska szkole biblioteke i zaspol tanetczny dla dzieci.Stacja Norwood Junction ,ale dla Was to daleko niestety :( Jestesmy z mezem w zarzadzie klubu i udzielamy sie spolecznie bo z tego parafia ma pieniazki na utrzymanie kosciola i pomocy czasami osobom starszym panie maja swoje kolo spotykaja sie na obiedzie wspolnym szydelkuja i oczywiscie ksiadz ma wtedy czas bardzo zajety:) W niedziele zawsze jest kawka i ciacho jak ma ktos ochote pogadac ze znajomymi polski sklepik i takie tam. No to sie pochwalilam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Osobne biuro,Asia, hohoho, wazna persona bedziesz :) Ja bym nic w pracy nie zrobila jakbym miala osobne biuro, mobilizuje mnie tylko ze ktos mi zaglada przez ramie, i moze i polskiego nie rozumie, a trudno forum nie odroznic od wyszukiwarki medycznej... Flyfly - ja do mojej mamy tez zastrzezen nie mam :) Tym bardziej ze podejscie do dzieci mamy szokujaco podobne - ciekawe czemu ;) Jak sie wyprowadzalam po slubie, to sczzerze lyso mi bylo, ze skocza sie nasze nocne pogaduchy :( wiec moze dasz rade przekonac swoja mame, zeby choc na troche przyjechala? Pewnei tez teskni za Wami... A co do pracy przy dziecku...Podobno sie da. Podobno nawet lepiej wtedy sie dziecko wychowuje, jak wie, ze teraz ma sie zajac samo soba. Na mieszku przetestowalam mycie garow i sprzatanie, rezcywiscie przyjal do wiadomosci, ze mama jest zajeta, wiec moze gdybym sie uparla, to prace przy kompie tez by zaakceptowal? Wojtek moze siedziec na seici, a maly sie bawi sam, wiec chyba rzeczywiscie wystarczy byc dosc stanowczym...tak czy inaczej proponowalabym kojec w tym samym pokoju, raz dla bezpieczenstwa, a dwa zeby szkrab nie przypelzal do mamy na kolana, bo wtedy sie juz nic zupelnie nie da zrobic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szanta mama moja przyjezdza 26 listopada bo mam ta nieszczesna operacje potem jade do Polski bo mi w szpitalu pozwolili zobaczymy jeszcze jak to bedzie:(. Niestety moja mama pracuje mam siostre tez w wieku 17 lat i ona tez potrzebuje jeszcze mamy:)Trzeba Ja pilnowac bo to szalona kobitka ta moja siostra. Ciesze sie bardzo ,ze mama przyjechala na 6 tygodni po porodzie ,ale w pracy nie moze juz naciagac niestety.Moj tata jest na emeryturze chce go sciagnac na troche tylko czy ja z nim wytrzymam??????????Maz sie cieszy na tescia ,ale Ja charakterek po tatusiu ,a to duzo w jednym domu na dluzej:):):) Zobaczymy > Kojec mam i tak z niego duzo korzystamy tzw.wiezienie u nas w domu:) Ja mam bardzo specyficzny zawod i w pewnym momencie maly nie moze byc ze mna w tym samym pomieszczeniu czesc pracy moge wykonac bez klopotu tylko ta druga czesc.Myslalam ,ze wlasnie bede ja robic w pracy:) OJ ja w lutym do pracy wracam ,ale juz w listopadzie dola przylapuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Flyfly - to zdradz co to za specyficzna praca jest??? Bo bardzo jestem ciekawa???? Do lutego jest jeszcze troche czasu, malutka podrosnie, i tez bedzie Ci troche latwiej, serio serio! Asia - jak wszystko pojdzie zgodnie z planem, to powitamy Maye jeszcze przed swietami - we wtorek ide uzgadniac termin cesarki....Ale sylwesteri tak mysle bedzie wyjatkowy :) A gdzie sie Malgorzatka podziala?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Mamusie :) buuu.. twardym trzeba byc wiec nie bede narzekac. ogolnie strasznie ambitne z Was dziewczyny. I to jest super :) Macie fajne prace i nie leniuchujecie: basen, joga. U nas kolka ale poranna. Julka budzi sie biedna i od rana ja meczy. Teraz to pogodny, usmiechniety dzidzius, a jak ma kolki to takie biedne to malenstwo. Mam plantex, jutro przetestuje. Jak nie pomoze to bede szukac czegos innego. Szanta piszesz, z ekolki sa na tle nerwowym? Jakos dziwnie sie zlozylo, ze zaczely sie dokladnie wtedy gdy tesciowa przejechala. Jak dobrze pojdzie wiec to za poltorej tygodnie sie skoncza :) (taki czarny humor mnie naszedl). A z tym koperkiem to mowicie ze ja mam pic? Ja myslalam ze tylko dziecku sie podaje. Przykre to zostawianie maluszkow z obcymi ludzmi. mnie tez to czeka i ten dzien zbliza sie wielkimi krokami. Plus jest taki ze w Polsce trzeba zostawic dzidziusia po 18 tygodniach (a moze sie myle), wiec 26 to calkiem dobrze :) Asia jak tam gardelko malenstwa? Byliscie u GP? zadowolona jestes z opieki? Nie kazal leczyc paracetamolem? Flyfly przyznam ze tajemniczo brzmi Twoja praca :) obcy wywiad hehe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem, jestem :) walcze z dolem, na razie remis 2:2 Tym razem mam nadzieje uda Ci sie Szanta ustalic ten termin tym razem, moze na Sylwestra juz zatanczysz z Maya na rekach. a duzy masz juz brzusio?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez ciekawa jestem tej pracy ale jakos pytac sie nie odwazalam, ale widze ze dziewczyny jestescie bardziej bezposrednie :-D malgorztko, herbatke z koperku i ty i mala pijcie, obydwie bedziecie prukac he he. wiesz ze macie racje, jesli ty jestes napieta przy tesciowej to mala to na pewno odczuwa. Mam nadzieje ze te kolki mina szybciutko, pociesz sie ze trwaja tylko do 3 - 4ego miesiaca. goraczka mojej myszki spadla dzisiaj - tak bylysmy u GP wczoraj rano i nawet musze powiedziec ze jestem zadowolona. mam antibiotyki ale lekarka poradzila jechac na paracetamolu bo wedlug niej to zakarzenie wirusowe. No i dobrze ze goraczka spadla bo jak nie to bysmy te antybityki braly a ja jestem troche przeciwna bo tylko organizm oslabiaja. szanta, ja tez jestem grudniowa dzidzia! fajne sa dziewczyny z grudnia :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wywiad dziala:):):) Zawod hmmmmmmm technik dentystyczny zwany tez protetykiem stomatologicznym:) Kocham ten zawod:) Wlasnie Ja mam mozliwosc zabierania pracy do domu szefowie czesc poprowadza w laboratorium ,a ja bede dokanczac w domku. Druga czesc chodzi o to ,ze jak bede sie bawic z metalem to maly nie moze wdychac musza byc drzwi zamkniete:( Mamy na dole sun room z oszklonymi dzrzwiami bedzie mnie widzial ,ale ...... wlasnie bedziemy przerabiac na mala pracownie ,nigdy bym o tym nie pomyslaa ,a teraz koniecznosc:):) Zawod bardzo specyficzny ,ale daje duzo satysfakcji oczywiscie dla mnie.Dodam tylko ,ze maz uprawia ten sam zawod:):) Malgorzata kolki to nie dokonca wykrztaltowany jeszcze uklad pokarmowy maly czlowieczek potrzebuje troszke czasu ,aby dojsc do siebie:):)Wlasnie te bole biora sie z problemem trawienia podobno bardzo wtedy boli brzuszek malenstwo mija okolo 3 miesiecy. Moze to tylko uczulenie na babcie:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz mama Ewelinki ja wlasnie cenie w angielskich lekarzach podejscie do antybiotyku tutaj jest on koniecznoscia.Oczywiscie jak musi byc podany to nie ma co dyskutowac ,ale zawsze to jest ostatecznosc. W POlsce co czytalam na moim topiku od razy antybiotyk bez zadej dyskusji dziewczyny mialy problemy. Jednak co NHS to sie nie wypowiadam chociaz dla nich tez pracuje:( Konic gledzenia ide prasowac pracowita mamuisa jestem dzisiaj . W piatek te nieszczesne okno wymieniaja:( 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uczulenie na babcie? dobre :) :) :) flyfly ciekawa praca :) i dobrze ze w domu, chociaz czesc mozna. teraz tylko nie wiemy czym sie Mama Ewelinki zajmuje, prawda? :) No Asia...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze Ja Asia mozna dojechac pociagiem sorki teraz doczytalam.Od stacji jest niedaleko trzyba isc caly czas na wprost przejsc ulice i po lewej stronie jest policja ,a po prawej kosciol nie duzy jest tablica nie da sie przegapic. Po mszy mozna jak pisalam na kawke isc i ciacho,to juz z boku kosciola nie da sie nie zauwazyc. Kosciolek jest maly ,ale bardzo przytulny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dlaczego piszecie
a kto tak ci powiedział ze w polsce leczy sie antybiotykiem wszelakie infekcje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dlaczego piszecie
gowno prawda wyjechały z polski niech sie od polski odwala!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dlaczego piszecie
nie rozumiem was jestescie tak zachwycone pobytem w UK ze mozecie na polske i polskich lekarzy pluc i pisac o ich niekompetencjach??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej pomaranczko Ja powiem tak . Polka byla jestem i bede:):):) Napisalam ze zlego doswiadczenia dziewczyn z mojego topilu czytaj dokladnie jak potrafisz. Lekarze polscy wedlug mnie swietni specjalisci temu tak na zachodzie rozchwytywani:):)Jak tylko do Polski wyjade to do tych specjalistow chetnie sie wybiore:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dlaczego piszecie
wiesz studiuje medycyne wiec sobie nie zycze zwyczajnie czytac potrafie --wyobraz sobie mimo ze mieszkam w PL i nigdzie sie nie wybieram a ty zostan tam gdzie jestes bo zdaje sie ze do tamtejszych lekarzy nie masz zadnego "ale"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dlaczego piszecie
a CO MATKI POLKI ROBIA W uk? Matki brytyjki !raczej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pomaraczko jak bys wiedziala co to NHS i czytala uwazniej to bys sie nie wypowiadala. Mam zamiar zostac ty zostan gdzie chcesz wolnym czlowiekiem w koncu jestes:) Masz odwage wal na czarno krytyki sie nie boje,pomarancz nie jest moim ulubionym kolorem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dlaczego piszecie
aja nie lubie czerni dlaczego tak krzyczysz ? bo co ? bo wyjechałas i mozesz sobie drwic z wszystkiego co polskie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dlaczego piszecie
National Health Service ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dlaczego piszecie a dlaczego czytasz? przeciez w wielkiej brytanii nie siedzisz jak mowisz? flyfly podrzuce ci prasowania dobrze? ja dla koncernu paliwowego ExxonMobil, praca w biurze - nie taka tworcza jak twoja flyfly :-) jak mi sie szczeka obluzni to moge do ciebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a czy to portal UK czy polski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czemu tyle zlosci? zawisc, zazdrosc? no i co, my w UK zyjemy i co tobie do tego? niby wyksztalcona osoba jestes a taka mala... zal mi ciebie bo cos ci sie w zyciu nie udalo i nie mozesz tego przelknac i na innych swoj zal rozladowujesz. zegnaj maly czlowieczku, mam nadzieje ze troche szczescia i radosci w zyciu doswiadczysz. pa pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×