Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

sisi1111

MATKI POLKI W WIELKIEJ BRYTANII

Polecane posty

Tak zapomnial prawie,gdyby nie te guzy :) Juz jest dobrze pytaja sie go ciagle jak sie czuje a on odpowiedzial ,,jak ma prace to sie dobrze czuje jakby jej nie mial to by sie zle czul,, :) A ten caly kierownik powiedzial,ze nie ma sie martwic,ze prace ma pewna od maja kontrakt wiec tylko ma pracowac i nie przejmowac sie niczym,ze bedzie dobrze. Co mnie bardzo cieszy,bo bardzo chcemy byc razem i on robi wszystko zeby nas do siebie sciagnac. Ja tez sie nie moge doczekac kiedy pojade z dziecmi. Tym baredziej,ze tam ,,podobno,, panstwo lepiej dba o rodziny nie to co w Polsce za przeproszeniem dadza zasrane rodzinne 112 zl (na 2 dzieci) i spadaj. Ja duzo nie chce,ale chociaz na poczatek chcialabym z czegos w Anglii skorzystac,tak na starcie,zeby cos dostac. Pozniej to mam nadzieje,ze jakos sie ulozy i znajde prace i nie bede musiala sie martwic tak jak w Polsce za co cos kupic dzieciom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nata, zobaczysz ze wszystko dobrze sie Wam tutaj ulozy :) no to my smuk na spacer nawet jesli sloneczko zaszlo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nata mi sie zdaje ze ty juz sie mozesz o benefity starac. Dostaniesz tak: child benefit, tj. 17.45 na pierwsze dziecko i po 11.70 na kazde nastepne (tygodniowo) (jakis pare pensow podnosza od kwietnia) child tax credit i working tax credit sprawdz tutaj: http://www.taxcredits.inlandrevenue.gov.uk/Qualify/DIQHousehold.aspx Kurcze mialam taki super informator gdzie bylo wszystko czarno na bialaym i gdzies zapodzialam . Jak znajde to Ci Nata napisze jak to jest z takim maluchem, ale cos mi swita ze dostaje sie 500 funciakow wiecej (na rok).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bede co wdziedzna jak znajdziesz ta stronke. Tez slyszalam o 500funtow,ale wiecie tu sie slyszy tam sie slyszy jeden drugiemu cos dolozy itd a wy znacie sie lepiej bo mieszkacie tam i w ogole :) Tylko Anglia oferuje tyle pomocy czy to nie za kolorowo? Czy pozniej jak bede pracowac nie beda mi sciagac z pensji za te zapomogi? Wiecie ja podchodze do wszystkiego z dystansem.Juz dostalam niezle w kosc od naszej polskiej polityki :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nadrabiam zaleglosci :) Flyfly - dzieki za chec przyslania esputikonu, sprobujemy na razie srodkami domowymi (koperek ;) ale jakby co bede pamietac - WYBACZ ZE TYLE MI ZABRALO PODZIEKOWANIE, STRASZNA GAPA JEZDEM Mama E - te bulwy wygladaja tajemniczo (uwierzysz ze dopiero traz sprawdzialm???) Dla mnie koperek to mial zawsze takie tycie malutkie korzonki, no ale cale zycie sie czlowiek uczy :) Poszukam u nas w Tesco, i bedziemy gotowac - Wojtek bedzie \"zachwycony\" nowa zielenina na stole, hihihi. Mala ustalila sobie rozklad jazdy, taki dziwaczny, dzien ma 12 godzin...o 9 budzi sie, karmienie, zasypia ok 10, potem karmienie kolo 12 (trzeba ja nieraz budzic), spi do 15, i zaczyna sie karmienie, karmienie, karmienie, (ale chyba szukanie pocieszenia niz jedzenie prawdziwe) rzadko uda sie ja ulozyc do spania, potem jakos miedzy 19 a 21 kapiel (zalezy jak wieczor wypada i kapiele Mieszka), karmienie, spi do 12 albo i 2, i od 4 mniej wiecej co godzine pobudka do 7, raczej nie na jedzenie, bo obzarta jest, tylko z bolem brzuszka :( No i spi do 9, zwlaszcza jak ja wezme do siebie do lozka. Nie wydaje mi sie ze to sa rzetelne kolki, bo placze krotko, a nie godzinami, ale brzuszek boli na 100%. Bedziemy probowac po koleji wszystkiego zeby te bole przeszly, bo jako typowa sowa rzadkochodze spac przez polnoca, i w sumie wychodzi mi ciaglego snu 2.5h na noc, a to lekko jakby malo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szanta, bulbki kopry wloskiego sa pyszna na surowo (jesli lubicie smak anyzkowy - ja tak) lub na parze albo pieczone. Czasami Lukasz pokroi w kosteczke i zawinie z rybka w folie kuchenna i do piekarnika na te 10-15 min. Masz chyba racje ze to nie kolki u Mai - probowalas masaze? Dla niej nie dla ciebie ;) rob jej duzo rowerkow i przysiadki (oczywiscie na lezaco) i utrzymaj w pozycji przez 6 second, powtorzyc 6 razy. Midwife z tailandii poradzila. Mysmy mieli szczescie bo nasza malo na kolki cierpiala ale to tez moze przez masaze ktore robilam codziennie po kapieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mama E - sprobujemy tych masazy, brzmi dobrze, choc mam nadzieje ze o 5 rano obedzie sie bez :) Moja teoria tez jest taka, ze jest lekko przezarta, bedziemy limitowac ssanie od jutra troszke, moze jak bedzie miec czas strawic, to sie poprawi... A ten koper jakos doprawiasz? Czy tylko posolic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja lubie rzeczy \"w sosie wlasnym\" :) tylko sol wystarczy, zawsze mozna tez popieprzyc ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia Suieda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia Suieda
Witam Wszystkie Mamusie, tym które mnie nie znają krótko się przedstawie, mam małą córunie Liwke i na tym nie przestane:) A poważnie nazywam się Kasia, mam 29 lat, chwilowo mieszkam w Polsce, na dniach powinna zapaść decyzja odnośnie powrotu do Anglii, w grę wchodzą 3 miejscowości...Bath,Worthing,Weston super Mare. Chciałabym szczególnie pozdrowić Felicity001, szkoda,że nie było nam dane się poznać. Mieszkałam w Coventry do października zeszłego roku, więc jakbyś miała jakieś pytania odnośnie miasta to pisz śmiało:) Nie wiem czy słyszałaś o poniedziałkowych spotkaniach dla dzieci od 0 do 4 lat w sali przy polskim kościele.Jest tam kilka fajnych dziewczyn i można miło spędzić czas. Prowadzące są bardzo sympatyczne, naprawdę polecam!!! Szanta, byłaś może w Worthing? z Portsmouth do Worthing jest niedaleko więc może tam byłaś i mogłabyś mi napisać jak tam jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sztefciu, fajnie ze juz wrocilas i ze wszystko dobrze poszlo! No to teraz bedziesz miala zabawe skadanie wszystkiego i probowanie wozka :) bo fajnie tak sie jezdzi z wozeczkiem po mieszkanku :) Malgorzatko - twoj szkrab! przesliczniutka jest! I jak dzielnie na brzuszku lezy!!! caluski 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasia - witaj na matczynym topiku :) Bylam w Worthing, tylko raz i pobieznie, takie male typowe nadmorskie misteczko, brzydkie wielkie hotele na sea-froncie, ale poza tym w miare sympatyczne wrazenie. W Bath tez bylam, pieknie polozone, bardzo ladne centrum obledny park, w sam raz do dlugich spacerow, ogolnie - bardzo przyjemnie :) A do Portsmouth byscie sie nie wybrali??? Tez nad morzem! Z cyklu: Mieszko mowi (przy okazji ogladania ksiaeczki pogladowo wykladajacej liczby - osiem sloiczkow, 10 pszczolek itp - wiecie, edukacja na pierwszym miejscu, w tym przypadku zachodzi pytanie: kto kogo) - tak, Misiu, osiem pszczolek. A wiesz, pszczolki robia miod. -ne, mama -???? -Pciolki robia bzzzzzzzzzz No wiec wlasnie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aaaaa, Sztefka witaj w slonecznej krainie deszczowcow! Fajnie ze wyprawa uwienczona sukcesem, pisz koniecznie jak tam wyniki! I napisz prosze moze jaka firma przesylaliscie manele z Polski? nam tez sporo zostalo, a nie wiem czy sie ze wszystkim w Swieta zabiarzemy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam po weekendzie:) U nas coraz lepiej - mala powoli wydluzala sen nocny (za sprawa mleka 2.)- 5:30, 6:00... i teraz spi znowu tak jak kiedys czyli od 21 do 6:30:) - co jest dla mnie super:) - bo maz akurat wstaje, wiec nie ma obawy,ze obudzi dziecko:D A poza tym super wiadomosc nr 2 -> wczoraj u naszej malutkiej pokazal sie przez dziaselko pierwszy zabek!! dolna lewa 1:) Normalnie tak nas zatkalo,ze hej:) Ale jak potem pytalam mame, kiedy ja mialam pierwszy zabek - to odpowiedziala,ze tez w 4.miesiacu:) Witaj, Kasiu - no szkoda,ze wczesniej sie nie poznalysmy;) Wiem o spotkaniach matek przy polskim kosciele...ale jakos jeszcze sie tam nie wybralam (a mala konczy juz niedlugo 4 miesiace:)) bo jak dla mnie to za wczesnie:)...oczywiscie wstaje wczesniej ale jak mialabym sie wybrac na 10 w tamte okolice to musialabym wstac duuuzo wczesniej. Ale sie rozpisalam...no ale trzeba nadrabiac;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aaaa - przypomnialo mi sie - Flyfly, Malgorzatko - dzieki za zdjecia szkrabikow 👄 super rosna jak widze:) My wczoraj wlasnie dodalismy kilka zdjec Oli na jej stronke na bobasach, wiec jak macie ochote - zapraszam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rowniez gratuluje zabka :) Moj Luki tez dostal kilka dni temu :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzien dobry mamuski 🌻 Szanta, zapytaj sie Mieszka jak robia Myszki ;) slodki ten twoj chlopczyk! Gratulacje zabkow dla Lukiego i Olenki! No to dziewczyna ma sie teraz jak bronic ;) U nas zeboli ani widu ani slychu - ale sie nie martwimy, tesciowa szczeke zrobi jakby cos ;) Bylysmy u fryzjera! Mala ma przewspaniala i modna fryzure - malego pazia (aka bob) - przesle zdjecia jak tylko zrobie. Dziewczyny, polamalo mnie w krzyzu! Od wczoraj chodze taka sztywna i dzisiaj rano wogole nie moglam sie ruszac i dotarlam do pracy na 10! Musze jak najszybciej sie zmobilizowac i wziac sie za fitness!!! Wygonic leniucha :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry. Gratulujemy zabka:):) Asia zdjecie synowej mile oczekiwane.:):)Kurcze uwazaj na krzyz nie maz z artow znam ten bol. Szanta mam nadzieje ,ze mala juz llepiej . Nowa mamusia😘 No ja zabiegana jak nie wiem w czwartek hmmmmm pracuje:):):P No zdjecia wyslalam do wszystkich tylko mi wrocily😭Jak bede miala czas to powtorze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Felicity, Nata my wypatrujemy zabka i czuje ze niedlugo dolaczymy do klubu. Wam gratuluje :) Mama E na pazia mowisz? Pewnie ksiezniczka sliczna z Ewelinki. Zrob zdjecia i sie pochwal nam :) A Na krzyze masaze moze pomoga, zwlaszcza wykonane przez kochane dlonie. Mnie dzisiaj dopadl bol zeba w supermarkecie. Myslalam ze zwariuje i kupilam sobie Calpol dla dzieci i zaraz za kasa lyknelam sobie:classic_cool: super szybko dziala. Nie wiem co zrobic z tym zebem qrka. Na razie przestawianie malej na butelke odpuscilam, za to daje jej troszke kaszki z moim mleczkem lyzeczka i wcina az sie uszy trzesa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Flyfly - moze zamiesc na tej stronce ktora dla nas zalozylam? Powinnas byla dostac maila z zaproszeniem, to jest jakies wyjscie jak odbija z poczty :) Gratulacje zebali, Flyfly, coraz wiecej pracy w przyszlosci :p A u nas obled w ciapki, goscie goscie, ale sie nie dajemy. Kupilam malej infacol i trzymamy sie karmienia co 3h scisle, zobaczymy co z tego bedzie poki co mala dzis spi i spi, juz si enie moge doczekac nocki....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No wlasnie - o co chodzi ze stronka?:) Malgorzatko - a jaka kaszke dajesz malej? Pytam tak na przyszlosc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No wlasnie - o co chodzi ze stronka?:) Malgorzatko - a jaka kaszke dajesz malej? Pytam tak na przyszlosc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pierwsza z rana:D:D:D Ja sie zerwalam dzis wczesnie,zeby zarejestrowac siebie i Ole do lekarza - bo pojawilo sie mojej malej na czole taka dziwna skora - szorstka i schodzi jej...Mam nadzieje,ze to nie alergia - tfu tfu... Wyobrazcie sobie,ze rejestrowalam nas pol godziny od otwarcia - i dostalam 2 ostatnie miejsca!! (na 17:15) Pierwszy raz mam na tak pozna pore...moze jakas epidemia o ktorej nie wiem? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×