Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

sisi1111

MATKI POLKI W WIELKIEJ BRYTANII

Polecane posty

Witam, Od trzech lat mieszkam w Anglii i co nieco juz wiem opiece zdrowotnej w tym kraju do tej pory zabardzo sie tym nie przejmowalam bo mamy z mezem prywatne ubezpieczenie( na wszelki wypadek :) Ostatnio sytuacja sie troszke zmienila, bo jestem w 9 tygodniu ciazy...termin pierwszego badania mam na 26 marca, a pierwszy skan 19 marca .Troche dziwnie to dla mnie wyglada, ale malo rzeczy mnie juz dziwi w tym kraju. Mam jednakpytanko czy ktos ma jakies doswiadczenia z Mayday Hospital w Croydon, bo ja slyszalam nieciekawe opinie na jego temat i wogole moze ktos moze mi polecic jakas klinike, polozna co kolwieke w okolicy Croydo BARDZO PROSZE!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Felicity, Swindonka, powiedzcie co to znaczy \'ale nie ma to jak polska mama\'? Moze zadaje glupie pytanie ale to juz nie pirwszy raz slysze i mnie to troszke zaciekawilo. Ja mam duzo kolezanek Angielek z dziecmi w wieku Myszy i jakos mi z nimi dobrze. Malgosiak, nie potrafie ci pomoc, bo nie znam twoich stron. Jedyne co to ze ja tez duzo zlego czytalam i slyszlam o szpitalu w ktorym potem rodzilam ale i tak dobra opieke mialam. Z mniej wiecej twoich stron to Flyfly chyba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamo E - ja nie mam nic do Angielek - ba, nawet chce,zeby moje dziecko mialo duzo znajomych angielskich:) Ale ze wzgledu na jezyk polski, rowniez bym chciala,zeby mialo kontakt z dziecmi polskimi. Ot co - tylko tyle :) A niestety moi polscy znajomi tu, nie maja dzieci....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, może Wy pomożecie. Jestem w połowie 6 tyg. ciąży i dziś zobaczylam brązowawy śluz dzisiaj. Do tego ćmi mnie w podbrzuszu. Wiem, że to może zwiastować poronienie. :( Czy myslicie, że gdy pójdę do szpitala, to dadzą mi jakiś Duphaston, czy inny lek na podtrzymanie, bo nie wierzę w to, że ktoś mi pomoże w tym chorym kraju w tak wczesnej ciąży :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziekuje za odzew Mamo E Dzwonilam juz do tzw centrum poloznych i kobieta tez mi radzila zignorowac te opinie i przyjsc i samej ocenic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skorpionko - niestety ja nie wiem jak tu wyglada sprawa w tak wczesnej ciazy, bo przyjechalam w 7 miesiacu...Ale wg mnie jesli masz jakiekolwiek problemy to nie zastanawiaj sie tylko idz do lekarza albo na pogotowie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No my tez bedziemy sie starac zeby Mysz mowila po polsku, ale jak w domu sie mowi to cos zawsze zalapie. Tak samo moja chrzesniaczka, ten jej polski troszke kuleje ale co roku jezdzi do babci do polski i zawsze sie \'podciagnie\' a po wlosku mowi z perfekt akcentem. Felicity, ale widzisz tu w Londynie nas niby wiecej ale tez trudno sie spodkac :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mama E rowniez nic do nich nie mam, i tak jak kolezanka chcialabym zeby Emka miala dostep do polskich dzieci :) zeby poznawala 2 kultury jednoczesnie Skorionku radze zadzwonic do lekarza , skonsultowac to.Napewno nie jak tak zle.Tu jest free wlasciwie wszystko jesli chodzi o opieke na Nhs i gwarantuje ci ze jest lepsza niz w Polsce, bynajmniej masz wszystkie znieczulenia jakie zyczysz za darmo, szkoly rodzenia nie kosztuja .Nie martw sie bedzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jedno co mnie zadzwilo w ciazy to ze nikt mi miedzy nogi nie zagladal :) tylko macal, mocz.krew 3 skany.Sa zdania ze nie trzeba ingerowac jak jest wszystko ok. Skorpionku moze poprostu twoje cialo sie zminia i ten sluz to kolejna zmiana, ja tez miala dziwne sluzy, kolory i zapachy na poczatku ciazy. Dzwon do lekarza, a jak nie to idz do spzitala.Napewno nikt ci pomocy nie odmowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja rodzilam w Mayday . Od lipca jest tam nowy odzial porodowy i jest poprostu odwalony:):)Ja sie nie zalapalam. Sz\\pitak jest ok polozne ok i nie moge powiedziec zadnego zlego slowa:):) Moje znajome mi go doradzaly ,same tam rodzily i polecaja ja tez. Hmmmmm nawet polska polozna znajoma tam pracuje przyjmuje porody,ja sie nie zalapalam do niej ,ale super dziewczyna, Jak masz wicej pytan to daj znac na maila. Wogole chyba mieszkasz w tych okolicach ja south Croydon .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MamaE ja sie zastanawiam nad tym babyshow dam ci znac wieczorkiem maz zajety bardzo biedak ,ale fajnie byloby sie spotkac:):) Moj rozrabiaka nauczyl sie krzyczec po mamie i daje czadu na caly dom jjjejku ja raczej do gluchych sie nie zaliczam ,a temu wydaje sie raczej ,ze tak.:):) Nowy sprzet jewscze nie ustaiony jakies dziwne rzeczy mi na ekranie wychodza. no moje dziecko chyba glodne bo do skarpetki mi sie dobiera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Flyfly Kamien spadl mi z serca!!!!!!!!!!!! Bo jak dostalam \"zaproszenie\" na badanie do Mayday to wpadlam w panike. Ja mieszkam na Chatsworth Rd to tak bardziej centrum,no ale mimo wszystko chyba jestesmy sasiadkami ;) Jestem dopiero w dziewiatym tygodniu wiec to dopiero poczatki, ale to bedzie moja pierwsza dzidzia wiec troche mam stracha...I jeszcze w tym kraju wszystko inaczej niz w Polsce z ta opieka wiec mama zabardzo nie moze mi poradzic co robic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ho ho i le nowych mamus :) Super! Skorpionka - duphastonu nikt Ci tu nie przepisze, jesli Ci e to podniesie na duchu, z wielu badan wynika ze i tak nie dziala. A do szpitala koniecznie idz, alo do GP po skierowanie na skan - plamienia sa czeste we wczesnej ciazy, i jest spora sznasa, ze to nie poronienie, zrobia Ci zapewne skan i zobaczysz, czy wszystko gra. Jak dobrze pojdzie, bedziesz mogla tez uszlyszec serduszko! CZego Ci z calego serca zycze. A poki co - uciekam :) Zgadzam sie ze nie ma to jak polska mama, odkad znalazlam w Portsmouth jest mi duuuuuzo lepiej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szanta - a Czy u Was w Portsmouth jest jakiś polski ginekolog? Może bym podjechała? Znasz jakiegoś w tych okolicach? Nie stać mnie by jeździć za nim do Londynu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nic nie wiem o zadnym...Ale ja bym nie szalala, z tego co slyszalam o polskich ginach w anglii, raczej nikt nie polecal...Jak Ci bardzo zalezy na duphastonie, to lepiej zalatwiac z Polski. A do szpitala idz koniecznie, sprawdz co jest grane, to wazne! A do Portsmouth zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pisze pisze i Mysz mi wszystko skasowala !!! Szanta, to ta matka polka to jakis kult? Wytlumacz mi tez ty ;) stawiasz na stycznosc jezykowo-kulturowa czy sa tez inne powody ze \'nie ma to jak matka polka\' ? FLYFLY - no mysl mysl kobieto, bo fajnie by bylo te nasz bobasy wreszcie zapoznac - nie ma to jak face to face ;) Ja moge jechac i w sobote i w niedziele, jak ci pasuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uuuu, bzidka mys, bzidka :) Mama E- no pewnie ze kult, nie widac po mnie ze kultystka jestem zagorzala? A moze kulturystka :p Zdecydowanie chodzi o ta zbieznosc kulturowa - jezyk to mnie nie strzyka, szczerze mowiac, ale zyjac przez te 20pare lat w jakims kraju nasiaka sie chcac nie chcac obyczajowoscia, nastrojem, sposobem myslenia, poczuciem humoru itp :) Bardzo lubie Anglikow, swietnie sie z nimi dogaduje, cenie ich kulture i podejscie do zycia, ale czasem potrzeba takiej polskosci jest nie do wytrzymania... Ale moze jakbym miala super kumpele angielke z dzieciakami pisalabym inaczej :D A Maya zachwyca sie biedronka, gada do niej jak nakrecona i nawet sie smieje!!! Macha przy tym wszystkimi posiadanymi lapami :D Biedronki gora!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skorpionka jezeli mialas bardzo regularne miesiaczki to organizm moze reagowac w ten sposob jak na normalny okres i moga byc plamienia w jej terminie.Oczywiscie najwazniejsze jest ,zebys to sprawdzila wiec szpital EARLY pregnancy unit i USG. Mialam taka sytuacje w swojej ciazy pierwsze usg 5 tydzien 2 dni i nasz Adas wielkosci 5,5 milimetra i serducho 169 uderzen .Potem juz szpital prowadzil dodatkowo ciaze normalnie z poloznymi tak ,ze glowa do gory :):) Asia proponuje niedziele co ty na to???????Jak sie dogadamy to zarezerwujemy bilety tak jezdzimy z mezem na wystawy dentystyczne:):) Ok ja dzisiaj mam moja miesiaczke:(:(😭 rozwala mi normalnie plecy. Ide sobie polezec 🖐️ Szanta my mamy biedronke tez byla lubiana teraz najlepiej mlotek i walic gdzie popadnie :):):(Co bedzie dalej????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szanta, ty to jestes kulturalna kulturystka!!! ;) w kultowym tego slowa znaczeniu. tak tak, wiem wiem o co chodzi :) Nie ma co tylko organizowac wypad na wiosne, taki zjazd Matek Polek - pomysla ze to jakis flash mob! :classic_cool: A propos, ja lubie w takich zeczach brac udzial ;) FlyFly, niedziela jak najbardziej nam odpowiada! Ale musisz sie przygotowac ze to impreza na prawie caly dzien i ze ja chce sprawdzic oferty spacerowek :) 🌻 qrqa, do kosiola tseba wtedy w sobote :o No to dobranoc, jutro juz nie ma co ale ide do roboty - skonczylo sie leniuchowanie i ciagla obecnosc na Kaffe 😭 kolorowych snow Kulturystki 😴

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość XENA00
SKORPIONKA- Ja kiedy bylam w ciazy(w 6 tygodniu) tez mialam takie plamienia i bole.Po jakims czasie nawet kropelki krwi.Zadzwonilam do polskiej przychodni i pani w recepcji powiedziala,ze to czesto sie zdarza a przewarznie jak jest termin regularnego okresu.Na wszelki wypadek pojechalam na ostry dyzur(bo w GP powiedzieli ,ze oni nic nie mogo mi poradzic -trzeba jechac do szpitala) .Pobrali mi wymaz z pochwy(tej wydzieliny), krew,zbadali mocz i umowili mnie na wczesne USG (aby sprawdzic czy wszystko z dzidzia jest ok.) Dzieki Bogu MALENSTWO mialo sie dobrze.Kiedy pojawila sie krew myslalam,ze to juz koniec. Znow pjechalam na ostry dyzur lekarze mnie zbadali i powiedzieli,ze plod jest zamkniety a przyczyny tej krwi sa dla nich nie znane. Dzis mam wspanialego synka i czesto wspominam te smutne chwile. Ja na Twm miejscu poszlabym sie przebadac -dla Wlasnego spokoju i Nie martw sie na zapas bo pewnie wszystko skanczy sie pomyslnie. POWODZENIA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agatka102
Witam mamuśki, ja mieszkam w Milton i jestem mamą 7 miesięcznej córeczki. Mam do was pytanko ,borykam się z rachunkami, wiecie same jak to jest jak się mieszka samemu a nie za wiele zarabia. Otóż dziś mój facet przeszedł samego siebie. Kiedy z rana wychodził do pracy zostawił odkręconą gorącą wodę. Lała się ostro 2 i pół godziny. Ile my mniej więcej zapłacimy? Może któras zna sie na tym to będę wdzięczna. A swoja drogą ja mu dam...... jak tylko wróci, prosiłam go sto razy żeby zakręcał wodę, ale widać, że ma to gdzieś. Niedługo mam urodziny, to mu powiem, ze nie chce prezentu, bo musimy teraz pieniądze przeznaczyć na rachunek za gaz,bo jemu sie nie chce wody zakręcac. Nie wiem co mam z nim robić, zeby coś do niego dotarlo to tylko trzeba wielkiej awantury. TAki jest zakręcony,bo tylko myśli o komputerze i internecie. Juz mu dziś go specjalnie schowałam, bo siedz\i prezy nim cały czas a później do pracy nie wstaje na czas i w pośpiechu broi. No to wię troche wyżaliłam ufffffffff

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc agatka 102.... niestety w sprawie rachunku za wode Ci nie pomoge bo jeszcze nie dostalam ale widze ze mieszkamy blisko siebie ... bo ja w Bedford ale pracuje w milton :] jesli ci to cos pomoze to rachunek za gaz (w firmie scottishpower) dostalam na £127 (za okres od 15 grudnia do 15 lutego) a bylo naprawde zimno :p wiec grzalo sie dosc duzo pozdrawiam :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agatka102
Aneczko21 powiem Ci, że mnie trochę uspokoiłaś, choc bardzo będę bała się tego rachunku. Tak te miasta są niedaleko, byłam tam na spotkaniu w sprawie NIN, wydaje mi się ładne, nawet tam chciałam zamieszkać, bo w Milton nie moglismy znaleźć mieszkania, ale jakoś sie udało przez Internet. Aneczko są może w Bedford jakieś polskie sklepy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agatko - co do rachunkow za wode - nie wiem jak jest u was - ale u nas jest ryczalt..wiec niewazne ile zuzyjesz :P My z tego korzystamy - a za pol roku mielismy 60 funtow (2 osoby dorosle na dom) :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agatko - co do rachunkow za wode - nie wiem jak jest u was - ale u nas jest ryczalt..wiec niewazne ile zuzyjesz :P My z tego korzystamy - a za pol roku mielismy 60 funtow (2 osoby dorosle na dom) :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×