Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

sisi1111

MATKI POLKI W WIELKIEJ BRYTANII

Polecane posty

Gość basiula25
hej dziewczyny:)! Ja tez mieszkam w uk juz od prawie 6 lat w londynie.Znalazlam te forum dopiero dzisiaj .J a tez mam malego 1,5 rocznego szkrabka- Amelcie.Fajnie ze sa jakies mamy z uk na farum.Dobry pomysl:)pozdrawiam i mam nadzije ze do usyszenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasne... sa 2 polskie sklepy, polski kosciol i mase polakow przedewszystkim.... wogole w roznych sklepach jest pelno poslkich porduktow :] ja tez mieszkalam w milton przez chwile ale bylam samiusienka wiec sie przenioslam do beford... zreszta tutaj mieszkania sa duzo tansze :] P.S. Jest w milton sklep gdziesa poslkie produkty co prawda nie wiele ale nie wiem czy wiesz gdzie jest bank LLoyds w centrum kolo niego jest taki sklep nazywa sie MORES maja pare poslkich rzeczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasne... sa 2 polskie sklepy, polski kosciol i mase polakow przedewszystkim.... wogole w roznych sklepach jest pelno poslkich porduktow :] ja tez mieszkalam w milton przez chwile ale bylam samiusienka wiec sie przenioslam do beford... zreszta tutaj mieszkania sa duzo tansze :] P.S. Jest w milton sklep gdziesa poslkie produkty co prawda nie wiele ale nie wiem czy wiesz gdzie jest bank LLoyds w centrum kolo niego jest taki sklep nazywa sie MORES maja pare poslkich rzeczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasne... sa 2 polskie sklepy, polski kosciol i mase polakow przedewszystkim.... wogole w roznych sklepach jest pelno poslkich porduktow :] ja tez mieszkalam w milton przez chwile ale bylam samiusienka wiec sie przenioslam do beford... zreszta tutaj mieszkania sa duzo tansze :] P.S. Jest w milton sklep gdziesa poslkie produkty co prawda nie wiele ale nie wiem czy wiesz gdzie jest bank LLoyds w centrum kolo niego jest taki sklep nazywa sie MORES maja pare poslkich rzeczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasne... sa 2 polskie sklepy, polski kosciol i mase polakow przedewszystkim.... wogole w roznych sklepach jest pelno poslkich porduktow :] ja tez mieszkalam w milton przez chwile ale bylam samiusienka wiec sie przenioslam do beford... zreszta tutaj mieszkania sa duzo tansze :] P.S. Jest w milton sklep gdziesa poslkie produkty co prawda nie wiele ale nie wiem czy wiesz gdzie jest bank LLoyds w centrum kolo niego jest taki sklep nazywa sie MORES maja pare poslkich rzeczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeju - cos sie z forum porobilo - przez jakis czas nie moglam tu wejsc- a teraz widze,ze po kilka razy to samo wyskakuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O rany faktycznie... nawet nie zauwazylam.... to przez to chyba ze sie nie da wyslac wogole zadnej widomosci :/ Sorrki za zasmiecanie ale to bylo nie swiadomie......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ ja podczytuje z pracy ;) prawie pokryjomu no i znikam ;) witam nowe mamuski - Basiula, gdzie w Londynie jestes?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny ojej ale sie rozpisalyscie:) fajnie ...pare dni nie zagladalam a juz fura do czytania:) szanta dzieki za info o jane na pewno zwroce na nia uwage jak juz sie wybiore w koncu do sklepow - jakos na nic nie mam czasu, dobrze ze z kupowaniem wozka na luzie to chyba zdaze:) co do zjec -to chetnie email w stopce:) witam nowe dziewczyny:) i pozdrawiam wszystkie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siobhan, dobra okazja poogladania roznych wyrobow i ofert jest na Baby Show 9-11 marca w Londynie (Excel Centre). Masz tez okazje zobaczyc inne niz tylko w sklepie produkty ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mama E dzieki ! ale w ten weekend sister-in-law przyjezdza do nas na weekend wiec nie wybiore sie (a szkoda); no ale moze zrobia jeszcze inne zanim wozek wybiore:) ja glownie po necie szukam wozkow bo w sklepie to maly wybor wiem:) ostatnio chodzi mi po glowie quinny freestyle chociaz ma mala gondole:) no ale ostatecznie na 6 miesiecy moze by wystarczyla. poogladam tez Jane, polecane przez Szante:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam mamusie, Zastanawiam sie kiedy powinnam powiedziec w pracy ze jestem w ciazy? Slyszalam ze do szóstego miesiaca nie musze nic mowic....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlasnie sprawdzilam ze nastepne baby show w londynie w pazdzierniku wozek juz bede na pewno miala ale moze inne rzeczy sie przydadza, moze wtedy bede miec czas :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malgosiak: zalezy jaki rodzaj pracy wykonujesz... czasem lepiej powiedziec wczesnie bo wtedy mozesz liczyc na to tzw, specjalne traktowanie... nie wiem jak jest u Ciebie ale ja powiedzialam dosc wczesnie i nie zaluje bo dzieki temu moj szef zmienil mi stanowisko na bezpieczniejsze dla mojego stanu :D i jestem bardzo zadowolona i chyba rzeczywisice nic nie musisz mowic az do 6 miesiaca ale nie sadze zebys byla w stanie to tak dlugo ukryc :p ja juz od 5 miesiac jest wielka jakbym miala pileczke pod bluzka :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siobhan, jesli nie jest ci za daleko do Birminham to robia tez wystawe w maju :) http://www.thebabyshow.co.uk/ Malgosiak, zeby dostac maternity pay z firmy musisz zawiadomic pracodawce nie mniej niz 15 tyg od daty terminu (mniej wiecej trzy miesiace przed) - wtedy tez musisz powiedziec kiedy chcesz odejsc na macierzynski. To zawiadomienie jest niezbedne dla SMP wiec uwazaj i zglos w terminie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o rany, alez ruch w temacie! siobhan, w stopce masz adres stronki, zaraz popatrze czy jakos z niej na maila trafie :) maly zachwycony moim autem, nic tylko czerwonym autem jedzie na plac zabaw :) auto oczywiscie otwiera cerwonymi kluczykami :P a auto sie sypie :( buuuuuuuuuuuuu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szanta moj adres pod nickiem (jak na niego klikniesz:) mamaE do birmingham sie nie wybiore ale dzieki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malosiak
Juz jestem ;) Dzieki welkie za odpowiedz Szczerze mowiac to po mnie juz troche widac i mam dziwne spojrzenia w pracy ;) a to dopiero dziewiaty tydzien No ale ja awsze bylam bardzo szczupla a teraz zdeydowanie sie zaokraglilam ;) A prace mam biurowa wiec luzik...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to faktycznie zachodza we mnie zmiany bo az nika zle wpisalam ;))) Tzn malosiak to malgosiak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja czasu nie mam, ale czytam jak tylko mam chwile. W sumie nic nie robie wielkiego, ale julka coraz wiecej uwagi potrzebuje. Zeby chyba znow jej dokuczaja bo marudzi strasznie, Brakuje mi pogaduszek z wami ale nadrobie wszystko juz niedlugo. pozdrawiam. mala znow do cyca chce, a rety a tyle kaszy zjadla....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia S.
Witajcie po przerwie:) Mała ma już 5300, wkońcu czuję, że mam ja na rękach:) urosła 12 cm w 3 miesiące!!! Niestety karmie ją tylko butelką, nagle zanikł mi pokarm, jedynym pozytywem jest to, że odkąd karmie tylko butelką przesypia całe noce (wczoraj od 7.15 do 5 rano a potem jeszcze 2,5h). Serdecznie witam Nowe Mamusie, a szczególnie EVINE:) przejrzałam wyrywkowo fora i mam takie rady: na chorobę: -ciepła woda (można by powiedzieć b.ciepła) z solą...nie żałować a potem grube skarpety i do łóżka. -zagotować mleko potem wycisnąc do niego czosnek, przecedzić, no chyba ze ktos bardzo lubi czosnek może go wypić z mlekiem,a na koniec dodac miodu, -apap musujacy mnie pomóg,po 15 min:) przeszła goraczka i bylam na chodzie, ale wczesniej nic nie jadlam prawie cały dzien, wiec moze dlatego szybko zadziałal, Widzialam pyt. odnosnie witaminy D3, jest ona potrzebna na mocne kości i do prawidłowego zrastania się ciemiączka. Dziś byłam na USG bioderek (CZY W ANGLII TEZ JE ROBIĄ?) i Lekarz kazał zwiększyć dawkę do 2ch kropelek , ponieważ były jakieś nieprawidłowości, Co do wózka , to konkretnego nie polece ale możecie sobie zajrzec na stronkę www.kiddicare.com jest tam dużo promocji wózków i innych akcesoriów dziecięcych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey, Dopiero do Was zagladam , bo wczesniej nie bylo kiedy. Bylam dzis wazyc maluchna, no i prosze ona juz ma 7.300kg - 4 miesiace :) U Nas szara pogoda, straszliwie wieje, ze nawet na spacer nie mozna wyjsc, wszedzie samochodem trzeba sie bujac. Wyslalam Wam email, ale bylam tak zakrecona ze zapomnialam dolaczyc zalacznik, i wyslalam jeszcze raz :) Mala usnela , a Ja..urzeduje poki cisza :) A wczoraj nie moglam spac, poszlam o 5 rano dopiero.W miedzy czasie przeszukalam temat w poszukiwaniu agaga , i co wkoncu ja znalazma , ale ona jest czerwona i nie ma za duzo wiadomosci o sobie.Wiec nie wiem czy ona jest z Wilts :) Ale diowiedzialam sie ze zaczela nauke angielksiego i ma 3 bobasow. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzanna30
Witam nowe mamy na forum. No tak to juz jest, ze pomaranczowe sa tajemnicze :-) Madzik - dobra wiadomosc dla Ciebie - wyrobienie angielskiego paszportu dla dziecka w Liverpoolu zajmuje 2 dni, koszt 80L. W poniedzialek o 11.30 zlozylismy malego dokumenty a dzisiaj rano przyszedl juz gotowy paszport :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzanna30
......jest tez opcja 40L ale czekasz do dwoch tygodni :-) MamaE - kilka miesiecy temu kliknelam Twoj profil zeby zobaczyc jak wygladasz a dopiero wczoraj przyuwazylam, ze obejrzalam wtedy zdjecie Twojej albo Lukasza mamy - a Ty mloda dziewczyna jestes :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Swindonka dziecki za email - nie mam jednak attachmentu z waszym zdjeciem czyzbys zapomniala dolaczyc? mam tylko linka ze zwyciezczynia cute baby:) Sliczna ta twoja Emma i jaki ma piekny usmiech:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmmm 40£ powiadasz Zuzanna. A mnie sie wydawalo ze oplata jest taka sama jak dla doroslego. Gapa ze mnie, musze doczytac. dzieki ze informujesz. Wazylismy sie dzisiaj - 5.940. Maly nie skonczyl jeszcze szesciu tygodni a juz go ciezko nosic ;-). Dobrze ze rosnie moj Skarb. Przelozyli nam szczepienie. Troche nieladnie z ich strony bo Mat zarezerwowal juz dzien wolny na piatek a oni dwa dni przed termien przyslali list. No coz, beda nas szczepic 27-go. Popisalabym sobie jeszcze niestety dziecko wzywa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Swindonka Piekna ta twoja córcia a oczy ma jak pieć złoty!!!!! Naprawde cute baby :) U mnie jeszcze zawczesnie na takie fotki (dopiero 9 tydzien) Pozdrawim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Swindonka!Dzieki za zdjecia... Jak chcesz zobaczyc moje - to wiesz gdzie szukac;) P.S. Patrz nizej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia S.
moja Mała też jest niczego sobie....:) www.bobasy.pl/suieda :) zapraszam a ...przypomniało mi się jeszcze co można zrobić gdy dziecko ma kolkę zaparzyć kilka ziarenek kminku i dać dziecku do picia, słyszałam jeszcze o jednej metodzie...pogryźć kminek u dmuchnąć delikatnie dziecku w usta .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agatka102
Aneczko21 byam dzi w tym sklepie,jest przynajmniej chleb polski Felicity mam wodé na gaz,i w sumie o zuzycie gazu mi chodzilo :) Powiem Wam,ed ogrzewanie i woda tez byly ustawione na maxa. Dopiero dzis postanonowilam tam zrobic porzadek,bo moj facet raczej jest nieoszczedny,i wszystko jest minimalnie-lepiej pozno niz wcale. Zuzanna jakie trzeba spelniac warunki aby dziecko moglo otrzymac angielski paszport? W tej polskiej ambasadzie dopiero na czerwiec jest wolny termin zlozenia wniosku a ja chcialabym na wiosne odwiedzic rodzinke i przebadac dzieciatko,bo tu nie jestem zadowolona z opieki medycznej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×