Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

sisi1111

MATKI POLKI W WIELKIEJ BRYTANII

Polecane posty

Ulus - nie plac, jak nie na Wasze nazwisko i nie ma w umowie to mowiac oglednie, moga wam skoczyc. Akira - ja tez pracuje w NHS, nie powiem, zebym byla na kolana powalona higiena, ale obsesji nie mam :) Jak to trwa od dwoch dni, to na 100% kryzys laktacyjny, jak mozesz, to odwolaj zobowiazania jakie sie da, pij duzo, odpoczywaj i karm dziecko ile chce, za dzien, dwa to minie, a moze nawet szybciej! 6 tyg to bardzo typowy czas na takie przeboje papa, lece :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Akira - a czemu odciagasz? Bo laktatorem chyba nie dasz rady nadrobic kryzysu, to sie wyrownuje przez to ze dziecko wiecej i inetnsywniej ssie...Jak chcesz/musisz zostac przy laktatorze i butli, to obawiam sie ze bedziesz musiala pomoc sobie mieszanka. Ale najlepiej zwroc si edo doradcy laktacyjnego. A gdzie mieszkasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc Kobiety. Dostalyscie czerwonego gozdzika? Ja jeszcze nie, ale nadal czekam :)Dzis wrocilismy. Na razie odpoczywamy po podrozy. Tym razem nie wialo na szczescie. A w Polsce wiosne czuc wszedzie - tu wiosna tak nie pachnie... Tyle jest nowych dziewczyn na topiku ze trudno mi sie zorientowac kto skad i jakie dzieciaczki. musze sie cofnac pere dobrych stron i nadrobic zaleglosci. Kurcze chyba mi sie prysznic zepsul. Ciagne za sznurek i mi sie nie wlacza... angielskie wynalazki 😡 Ulus topikowe mamcie maja racje - nic nie plac :) jakis cwaniak sie trafil - mysli ze naiwna znalazl. Sztefka jak Twoje samopoczucie przed wielkim dniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc malgorzatko:) Jak sie lecialo? My juz za 16 dni lecimy :D (nawet odliczam sobie dni). Najbardziej jednak zastanawia mnie jak mala zniesie lot i zmiane czasu - bo akurat w ten weekend jak bedziemy leciec jeszcze na dodatek czas sie przesuwa.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szanto - pracujesz w NHS? No pisze juz na forum jakis czas, a dopiero teraz sie dowiaduje :) A jako kto? (jesli mozna wiedziec)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Felicity. Podroz dla naszego malucha nie byla problemem. Zazwyczaj spala. Tym razem lecialo az 7 maluchow (w tym tylko jeden chlopczyk) i wszystkie co jakis czas dawaly maly koncert. Nie ma sie czy przejmowac o ile nie lecisz sama z malenstwem. Ja to przerabialam dwa razy i powiedzialam nigdy wiecej. Tym razem bylo super. Podrozowalismy bez wozka ale za to mielismy takie nosidelko na szelkach i okazalo sie to super rozwiazaniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akira
witam,szanta dzieki za wsparcie,troche jestem podlamana,bo chyba z karmienia piersia beda nici,odciagam od tygodnia bo lekarka powiedziala ze maly musi regularnie jesc wiec jak sciagne to dam ok 100ml i 2godz przerwy a tak to karmilam co 0,5godz.chyba to sie msci,bo kolezanka polozna doradzila co by pomieszac ze sztucznym to sie skoncza problemy z brzuchem,troche przeszlo,a teraz mam pewnie przez to mniej pokarmu,Kubus nie chce jesc,cycki mam jak balony,szczegolnie jeden,nooooooo i ogolnie mam dola.jestem z letchworth

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzanna30
Czesc! Tu naiwniara :-) Kalcia - tak duzo placisz za dom - gdzie mieszkasz? O ile masz przedluzona umowe na chate? Zanim zaczniesz remont (likwidacja grzyba i inne naprawy) spisz z nim umowe ze o tyle zaplacisz mniej za nastepne miesiace ile wydalas na remont. Zrob wstepny kosztorys, a jak go zaakceptuje zalacz go jako aneks do umowy. Wydaje mi sie ze to najprostszy sposob na to zeby zrobic remont za ostatecznie jego pieniadze :-) Agaga - gdzie Ty przepadlas? Jak sobie radzisz ze swoja trojeczka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kalcia64
Czesc Zuziu -ja mieszkam w Waltham Abby to jest poza 6 strefa Ladynu w Hrabstwie Essex faktycznie ponoc ceny sa tu wysokie ale moze ma to wplyw gdyz w okolicy nie ma czarno skurych praktycznie sami anglicy troche polakow ale tez nie zaduzo . co do ceny to i tak tanio wiekrzosc domow juz stoji w cenie 900. To malenka miescina z samimi domkami jedna glowna ulica ze sklepami taka duza wies.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kalcia64
Umowe przedluzam na kolejny rok a remont tamtego pokoju on pokrywa ma nam podac kwot jaka mozemy wydac na tapety. Nie martw sie ja tak wykolegowac sie nie dam ja sie z nim nie cackam nawet poprzednio bez jego zgody pozmienialam tapety ale wczesniej zanim sie wprowadzilam rozmawialam z agencja. Ja mam spoko agencje i to sa znajomi mojej przyjaciulki a dotego to moja szefowa wiec w kazdej sytuacji jak cos jest nie tak to ona z nimi dyskutuje.Nie wiesz na jakich zasadach jest przyznawany benefit do czynszu na podstawie jakiego dochodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kalcia64
Aga - wlasnie jak dajesz sobie rade z trojka ja to sie troche boje a moja dwojka to dwa szatany i dotego niemowlaczek:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CZesc Kobitki, Ale piekna, wiosenna pogoda.......... :) Kalcia64 Idz do councilu i wez forme pretenency determination-oni Ci od razu oplaca nowe mieszkanie, tytlko musisz poszukac agencji która to honoruje Szkoda,ze urzedy o niczym nie informują Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ulus24
Akira!!! powinnas byc wytrwala i cierpliwa jak chcesz karmic piersia(jak chcesz sporawdzic czy masz pelno wartosciowy pokarm i czy dziecku on wysrtarcza idz do GP on Ci powie gdzie sa instytucje do zbadania pokarmu)jak dziecko przybiera 750 gram na miesiac to mu w zupelnosci wystarczy mleczko mamy!! ja karmie piersie i powiem Ci ze jak sprobujesz dawac dziecku z butelki to nie bedzie chcialo ssac piersi bo w butelce nie musi sie napracowac-tylko nacisnie delikatnie pociagnie i leci(wygodniej-dzieci szybko sie przyzwyczjaja) a z piersi nie ma tak latwo-musi sie naciagac-nameczyc!!! Rada:!!! przed podaniem piersi zorgrzej ja albo cieplym prysznicem lub pieluch prasowana lub z kaloryfera potrzymaj chwile i rozmasuj piers(wtedy lepiej leci mleko)!!potem podaj dziecku-moze sie denerwowac bo z nabrzmialej piersi wolniej leci (poza tym trudniej mu zlapac sutka-jak mu trudno to sciagnij troche przed karmieniem i luzik)i musi sie jeszcze bardziej naciagac ale jak juz zciagnie te zrozty to bedzie luzik(moze byc tak ze bedziesz musiala podac ze 3 razy te sama piers(podajac w tym samym karmieniu troche drugazeby tam sie nie porobily) zeby zrozty zeszly al da rade-wiem to po sobie!! poza tym musisz mu podawac piers zebys nie dostala jakiegos zapalenia bo dopiero bedzie meksyk mozna z bolu sie zes...!!!!!! Jak chcesz zrezygnowac z piersi to idz do lekzrza on cos poradza zebys nie dostala etgo piekielnego zapalenia lub niedaj Boze guzkabo trzeba bedzie go uzynac operacyjnie!!! To jest moja indywidualna rada i odczucia!!!zrobisz jak uwazasz!!! pozdrawiam i zycze powodzenia!!!! POZDERKI DLA MAMY E, DZICIACZKOW i WSZYSTKICH INNYCH MAMUS I DZIECIACZKOW!!!!!:)) www.jeremis.bobasy.pl(moj synus)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ulus24
to znowu ja!!! moze dzewczyny co parcuje w NHS wiedza co am rpbic!! mam problem: jeszce nie przestaalm krwawic po porodzie(mialam cesarskei ciecie 7 tyg. temu a dokladnie 18.01.2007)-jest tak ze np. mam brazowe uplawy juz mi sie konczy jeden dzien nic mi nie leci na drugi odnowa-tak mialam 2 razy.dsatal od GP tabletki antykoncepcyjne dla kobiet karmiacych i ona kazala mi je brac od zaraz w ten dzien juz myslalam ze juz mi sie skonczylo krwawienie(tak pozatym tych tabletek jest 35 mam je wziac do konca i co potem tak jak z normalnymi tabletkami odstawic na tydzien i zaczas [potem bracnowa paczke??tabletki to NORGESTON). boje sie troche czy nie za dlugo krwawie i czy wszystko ok!!! prosze o pomoc!! pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klacia64
ta agencja co obecnie mam z niej dom wlasnie preferuje dofinansowania .AGATKO ja juz zlozylam ta forme(pretenency determination) na inny dom zostala zaakceptowana kwota -pojechalam zlozyc dokument na hausing benefits po powrocie okazalo sie ze landlordka rozmyslila sie i ze wynajela przed godzina ten dom komus innemu. Moglam szukac innego domu ale niestety w moim miasteczku jest jakis kryzys i agencje praktycznie nie maja anijednego domu.Wdniu 11.03 konczylami sie umowa i mialam wybor zostac na prosbe landlorda w starym domu albo isc mieszkac na ulice bo nawet mieszkan nie mieli.Dom jest duzy wiec na 5 osobowa rodzine wystarczy po drugiej stronie ulicy mam szkole i przeszkole wiec nie bede miala problemu z odprowadzaniem dzieciakow jak sie dzidzia urodzi.Mamy naprawde duzy ogrod , sasiadu juz tu znam.Dzisiaj jade podpisac przedluzenie umowyi z calymi papierami jade do consilu i jeszcze raz musze zlozyc te same dokumenty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc Mamuski - u mnie lato, nie wiem jak u was :) przenioslam sobie komp na werande i dobrze mi jak w niebie (malej tez bo wlasnie zeruje :) Akira - Ulus duzo napisala madrych rzeczy, nie bede sie powtarzac. Co do odstepow w karmieniu piersia, sa wazne, bardzo, ale trzeba to sobie wypracowac pomalutku. Zasada jest taka - karmisz dziecko do oporu co 3h ( liczac poczatek-poczatek karmienia). U mnie opor nastepuje po 40 min, czasem nawet godzinie - tak bywalo na poczatku...Jak dziecko wyje pokarm poczatkowy i nastepny to bedzie bardziej syte niz posysajac 5 min co pol godziny. I lepiej bedzie przybierac na wadze, bo ten pozniejszy pokarm jest bardziej kaloryczny. nie dasz rady oczywiscie teraz przestawic dziecka od kopa na 3h cykl, ale sprobuj wydluzac przrwy przy kazdym karmieniu, o 15 min. w tym czasie zajac maluszka czyms innym. bedzie bardziej glodny - wiecej wyje - wiecej wytrzyma bez ssania. Poza tym nie kazdy placz jest o karmienie, choc w zasadzie kazdy, nawet o mega mokra pieluszke da sie karmieniem uciszyc. i to jest wlasnie ta trudnosc. Jak karmisz regularnie, to wiesz, kiedy jest placz o jedzenie ( bo dziecko sie do tego pieknie dostosowuje), a poza tym zaczyna plakac inaczej o inne rzeczy. Ja radzilam sobie tak, ze zanim przystawilam do piersi sprawdzalam wszystkie inne mozliwosci/ przede wszystki - pielucha. po drugie - kiedy spala. jak zasypia przy piersi, zastap smoczkiem. po trzecie - ile lezy w tym samym miejscu - maluszkowi tez sie nudzi, a sam sie nie przeniesie. po czwarte - moze chodzi o bliskosc mamy, a nie o jedzenie. wtedy trick ze smoczkiem na rekach tez dziala. Jak jest glodne, to pluje smokiem na odleglosc, jak sie zorientuje ze nic nie leci. i jeszcze jedno - warto zeby ci ktos w tym pomogl - tzn w zajmowaniu dziecka pod czas wydluzania przrw. mama pachnie mlekiem cala, i to drazni malucha, a poza tym, mamie bardzo latwo jest ulec... Ulus - pracuje w NHS, ale jako naukowiec, niestety nie umiem Ci pomoc :( Felicity - ja myslalam ze juz cale forum wie :D jak powyzej, jako naukowiec, ale nie clinical (niestety, bo to piekna kasa jest...)tylko research. wiec troche nietypowe zwierze ze mnie jest, ale w NHS i w szpitalu od kilku ladnych lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia S.
Cześć Dziewczynki:) Moja mała dziś przespała 11h:) od 19.10 do 6.17 rano , a teraz też słodko śpi już pona dwie godziny:) Zuzanna30 co do kupek , to powiem CI szczerze, że nie bardzo zwracam na to u wagę, ale raczej są one żółte, ponieważ pije tylko mieszanke to dopakam ją dodatkowo herbatka z hippa ułatwiającą trawienie, kupki robi codziennie czasami co drugi dzień. witamina D- ja pomimo podawania mieszanki daję Liwce 2 kropelki dziennie, tak jak kazał lekarz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KALCIA64
Czesc mamuski historie wasze to ja juz zapomnialam pare miesiecy strzeli i donich poraz trzeci powroce- kupki ,pieluszki ,spanko karmionko. Z kazdym mialam inne przeboje. Ciekawe co mnie teraz czeka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasia S - super :D A ja sie chcialam chwalic ze Maya przespala od 9 do 3.30, i spalaby dalej gdyby zdesperowana mama nie przystawila jej do cysia :) A tu widze, nie ma czym sie chwalic, 11 godzin, hohoho!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzanna30
Kalcia - o wszystkich dofinansowaniach napisalam na str 71 :-) Znajdziesz tam i cos dla siebie :-) Ale dzisiaj pieknie, tylko wietrznie. Moj aniolek ma za duzy apetyt zeby przespac tyle godzin bez zarelka. Za dnia karmie go co trzy godziny z zegarkiem w reku. W nocy tylko raz mam przerwe 4 czasem 5 godzin. Idziemy teraz na spacerek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia S.
Moja Liwcia to za dnia od 6 rano do 7 wieczór zjada dobową dawke jedzenia:) co 3 h wytrzyma po spacerku na świeżym powietrzu, pod wieczór je co 1,5 do 2 h,robi sobie taki zapasik przed spaniem:) dziś zasnęła o około 19.30(polskiego czasu), jestem ciekawa ile wytrzyma:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej hej! Troche pozno juz ale to jedyna pora kiedy Maly twardo spi. W ciagu dnia zasypia na gora pol godzinki podczas odbijania a jak go odloze to po 15 minutach juz placz bo mamy nie ma. W nocy spi pieknie (tfu tfu), czasami nawet uda sie przespac 5 godzin,ale w dzien ciagle mi sie wydaje ze mam za malo pokarmu - karmie go czesciej dlatego ze nie spi. Poza tym taki klocek troche wiecej potrzebuje (tlumaczenie poloznej). Tydzien temu w srode, nie majac jeszcze szesciu tygodni wazyl 5960g, tucznik maly :D. Dziewczyny jak robilyscie zdjecia do paszportu swoim dzieciom. My walczylismy w zeszlym tygodniu. Zajelo nam to dwa dni i odwiedzilismy dwa shopy. W obu sie uparli ze uszy musza byc widoczne, oczy otwarte, buzia zamknieta, nie wolno plakac ani ziewac, dobrze ze oddychac pozwolili ;-). Mat go trzymal (jak worek ziemniakow jak to fotograf okreslil), rece mu mdlaly a cztery osoby wolaly \"Sean,Sean\" i klaskaly w rece zeby spojrzal w obiektyw. Mowie Wam komedia :D. Myslalam ze wyjde z siebie ale w koncu sie udalo. Pod koniec kwietnia lecimy do Polski do babci i dziadka, hurrraaa! Zabieramy ze soba druga babcie-nanan zeby pokazac jej kawalek Polski. Ciekawe jak to bedzie. Pozdrawiam wszystkich serdecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzanna30
Do jakiego paszportu robilas zdjecia? My do angielskiego paszp zdjecia zrobilismy sami w ASDZIE za 3.5L- na poczcie pobierasz frormularz (podanie o paszport) i tam sa przyklady zdjec m.in dzieci - dziecko moze miec zamkniete oczka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do angielskiego.Wiem ze na formularzu jest jak byk napisane ze dziecko ponizej 1 roku zycia moze nawet spac na zdjeciu ale fotograf sie uparl i koniec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kalcia 64
Zuziu na jakiej podstawie wyrabialas swojemu dziciaczkowi paszport? Czy macie juz rezydenture.Ja mam wsumie przepracowane od 6 stycznia 2006 do 1 marca 2007 teraz zawiesilam dzialalnosc. Czy moge w obecnej sytacji starac sie o rezydenture?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My cyrk pt zdjecia do paszportu odstawialismy w zaciszu domowym, Mala na jasnym kocyku, Wojtek z aparatem nad nia cykal zdjecia jedno za drugim, a ja sie wydurnialam z grzechotkami, guganiem, klaskaniem i ogolnym odstawianiem baletu :) Z 1500 mniej wiecej ujec udalo sie wybrac jedno ktore nadawalo sie do paszportu :) Straszna pucka z niej, dopiero na zdjeciu wyszlo szydlo z worka, brak szyi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzanna30
Kalcia - o rezydenturze tez ktos juz pisal kilkanascie stron wstecz - po 12 mies pracy lub jesli prowadzisz dzilalnosc wydaje mi sie ze od razu, czy chodzi Ci moze o obywatelstwo? Ja Alexowi wyrobilam ang paszport bo jego ojciec ( a wkrotce moj maz :-) jest brytyjczykiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ulus24
Mam pytanie:czy jak oboje rodzicow sa polakami i urodzilo sie w Anglii to dzieko moze sie starac o angielski paszport czy musi o polski?! Na ten Polski to czeka sie kupe czasu(na samo spotkanie 4 miesiace)-spotkanie mam na 04.06 a zamim wyrobia nastepny miesiac!!!Strasznie dlugo!!! a jesli chodzi o zdjecia do paszportu to mojemu synkowi robiki w szpitalu ale bede musiala zrobic sama bo zanim pojedziemy na wrobienie paszportu to nie bedzie do Siebie podobny-hahaha taki pucek (ma 7 tyg. i wazy 5700)!!! Pozdrowienia dla Madzik24 i Agnieszka26!!Co u Was?? Pozdro dla wszstkich mamus i ich pociech!!! www.jeremis.bobasy.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulus - u mnie wporzadku, mala rosnie. W nocy ladnie spi, czasami przespi od 22 do 7 rano. Zloty dzieciaczek, wie ze mama tez musi byc wypoczeta ha ha. Okolo poltora tygodnia temu wazyla 5 kg a teraz to niewiem, za tydzien pojdziemy znowu sie zwazyc. No wlasnie jak to jest z tym angielskim paszportem? Bylam pytac w citizen advice ( nie wiem czy dobrze napisalam) i tam powiedzieli ze niepowinno byc problemu z uzyskaniem angielskiego paszportu skoro jestem tu juz prawie 3 lata i dziecko sie tu urodzilo. A w jakims innym urzedzie powiedzieli mi , ze gdybym tu byla min. 5 lat to wtedy moglabym dostac a teraz nie. I niewiem teraz czy moge skladac wniosek o tutejszy paszport czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Ulus. U nas poza tym ze Malutki jest przeziebiony (i to zarazil sie ode mnie) raczej ok, milo ze pytasz :-). A jak Wasze zdrowko? Niestety narazie macie mozliwosc starac sie tylko o polski paszport. Ludzkie pojecie przechodzi to co wyrabiaja w polskim konsulacie. Zeby tyle czekac na spotkanie! A nie przewidzieli jakiejs opcji emergency? Moze da sie jakos wyprosic wczesniejszy termin? Ladnie przybiera na wadze Wasz Jeremi. A jak z jego pepkiem, bo jak dobrze pamietam to Wy tez walczyliscie? U nas niby ladnie wyglada ale nie jest jeszcze szczelnie zamkniety, nie wiem czy mam sie martwic. Chcialam zobaczyc zdjecia Jeremiego ale nie moge wejsc na strone nie wiem czemu. Zuzanna czy Wy wniosek o paszport skladaliscie osobiscie czy wysylaliscie poczta? My niestety musielismy wysylac i jezeli chcemy miec paszport za dwa tygodnie (bo normalnie trwa trzy) to na poczcie sprawdzaja czy wniosek jest poprawnie wypelniony (za oplata 7£ 😠).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×