Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

sisi1111

MATKI POLKI W WIELKIEJ BRYTANII

Polecane posty

Zuzanna, dzieki :) Kohannah, jestes z Wood Green? Tam jest polska play group, czyli moglabys spotykac sie z innymi matkami Polkami!!! Nie wiem dokladnie gdzie to jest ale sie dowiem! A co do harczenia w pluckach to na pewno jest jeszcze woda ktora sie nie wysluszyla. Myszka tak harczala chyba z 2 miesiace. Dobrze jest tez klasc malego do spania z podwyzszona glowka. Sztefciu oczywiscie ze bedziemy trzymac kciuki ❤️ data 06.................. imie.......................... propozycja miejsca 2-3....................... Mama E..................caly Londyn, Kent nie bardzo :p ...........................Siobhan 9-10 ....................Siobhan 16-17 ...................MamaE.......................caly Londyn 23-24................... Mama E.......................caly Londyn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzanna 30
Mama E - Ty uwazaj zebys na ciezarnych w UK nie wyladowala :-) Dziewczyny, tam gdzie miejsce (same juz zdecydowalyscie ze Londyn) wpisujcie konkretne miejsce w Londynie!!! Maly dostal dzisiaj szczepionke - do pary z jego zabkowaniem mozecie sobie wyobrazic co sie u mnie dzieje. I znowu ryk....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
data 06.................. imie...................propozycja miejsca 2-3....................... Mama E ...........................Siobhan 9-10 ....................Siobhan ..........................Ulus 16-17 ...................MamaE 23-24................... Mama E ..........................Ulus Poza tym bede w Londynie 04.06 w Konsulacie na spotkaniu o paszport!!! Sztefciu-trzymam kciuki za dobre samopoczucie we wtorek!!!powodzonka!!! Agaga-moj tez tak harczal spokojnie!!!Wieszaj mu recznik na kaloryfer lub stawiaj kolo lozeczka garnek z przygotowana inhalacja(zaparz rumianek lub do goracej wody dolej 4 kropelki Olilbas Child)lub rob z nim inhalacje np. ten garnek postaw na stoliku lub gdzies i przykryj sie z Malenstwem pielucha lub recznikiem i wdychajcie tak 5-10 minut.Mozesz mu tez pokopic poduszeczke nad glowka 4 kropelkami Olibas Child w roznej odleglosci!!! Duzo tez wychodz z nim na powietrze!!! Ja tak robilam ze swoim Jeremim❤️ Mamo E-to dobrze z piersiami ok!znam ten bol!!!:(ale sama jakos dalam sobie rade ale 2 dni myslalam ze wykorkuje-mialam guzy(nie chcialy wogole zejsc a dawalam Jeremiemu caly czas te piers gdzie byly te guzy)i sciagalam mleko recznie potek przykladalam kapuste i masowalam, rozgrzwalam przed kazdym karmieniem i na szczescie 3 dnia wieczorem zeszlo-Uffff:) Dziewczyny ja rowniez poprosze zdjecia wszystkichc pociech na e-mail!🌼 ulusik@tlen.pl Czytam wasze wypowiedzi ale nie mam za duzo czasu bo Jeremi zabkuje i jest tragedia spi po 15 minut potem sie budzi z placzem jakby go ze skory obdzierali-masakra!!! Pogoda do Bani!!!)😠 Pozdrawiam!!!🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siobhan to nie do konca tak z tym zdewastowanym domem, przynajmniej z tym gdzie mieszkamy. Nie jest tak zle, choc woda z sufitu cieknie. Landlord nasz jest ok choc go nie znamy i wszsytko wydaje sie byc wina opieszalosci pan z agencji. wybieramy sie jutro na wycieczke do Walii, znacie moze jakies ciekawe miejsca niedaleko Cardiff godne polecenia? Mam juz na liscie dwa zamki i wodospady, tylko pogoda psikusy robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
data 06.................. imie...................propozycja miejsca 2-3....................... Mama E ......... Regent\'s Park/Hamstead Heath ...........................Siobhan 9-10 ....................Siobhan ..........................Ulus 16-17 ...................MamaE......... Regent\'s Park/Hamstead Heath 23-24................... Mama E......... Regent\'s Park/Hamstead Heath ..........................Ulus Ale St James\' Park tez moze byc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
data 06.................. imie...................propozycja miejsca 2-3....................... Mama E ......... Regent\'s Park/Hamstead Heath ...........................Siobhan 9-10 ....................Siobhan ..........................Ulus 16-17 ...................MamaE......... Regent\'s Park/Hamstead Heath ..........................FLYFLY 23-24................... Mama E......... Regent\'s Park/Hamstead Heath ..........................Ulus ............................FLYFLY Dobry wieczor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zuzanna i Siobhan, dzieki za fotki!!!! Laptop cos szwankuje to ide sie wymoczyc w wannie ;) Lukasz jeszcze w pubie, mala spi, a mnie sie nalezy troche relaksu, a jak :P No to dobranoc! FlyFly 🌻 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sztefka nie
sztefka nie boisz se ze jak mam wyjedzie to nie dacie rady?druga chemia to powazna sprawa,ty bedziesz potrzebowala opieki,czy twoj facet da rade,zastanow sie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agaga
sztefka,trzymam kciuki,wszystko sie uda,pozdrawiam czy ktoras zalatwiala paszport dla maluszka,jesli tak dajcie znac,albo jesli wiecie na jakim topicu to bylo poruszane,z gory dzieki,pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc mamuski mam pytanko wlasnie mam zamiar umowic sie na spotkanie o paszport - do porodu mam jeszcze ponad 3,5 miesiaca bo na 31 sierpien ale tak na koniec wrzesnia bylo by akurat.Ztego co czytalam to nie uwzgledniaja angielskiego aktu urodzenia -powiedzcie jakim cudem mozna wyrobic polski akt urodzenia bedac tutaj. PARANOJA!!!!!!!!!!!!! No i jesli sie dostaje rezydenture czy otrzymuje sie Angielski paszport bo jesli tak to z tego co wiem dziecku ona automatycznie tez jest nadana i czy w takiej sytuacji nadal trzeba wyrobic polski paszport? Jestem w tym wszystkim ZIELONA. Zalezy mi na jak najszybszym zalatwieniu tego poniewaz mam 82 letnia babcie ktora nie widziala mojich dziecakow od prawie 8 miesiecy a niestety w okresie letnim bede na ostatnich nogach i nie bede mogla z nimi jechac a na przyjazd do mnie wiek juz jej nie pozwala ani stan zdrowia bo traci wzrok. Zaczynam sie w jakas depreche wpedzac jeszcze dzisiaj wzielam wnoski na maciezynski i przez te moje samo zatrudnienie mam ta czesc co malo kto wypisywal - nic z tego nie rozumiem:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moje drogie mamusie!!! Jesli chodzi o paszport to pisalam pare stron wczesniej!!!🌼 Dziecko urodzone tutaj moze miec paszport brytujski jezeli: -Matka lub ojciec maja paszport brytyjski -po 5 letnim pobycie dziecka w UK rozpoczeci nauki itd. Rezydent nie upowaznia nas do wyrobienie brytyjskiego paszportu dziecku!!!(chyba ze ten na stale po 10 latach pobytu) tylko do paru udogodnien np.jesli chodzi o wysokosc jakiegos odszkodowania za wypadek w pracy czy cos takiego to bez rezydenta dostaniesz np. 60%(jak Ci tyle przyznaja)a z rezydenten 80%)-tak mi wytlumaczyli! Zeby wyrobic dziecku paszport w konsulacie wystarczy certyfikac urodzenia angielski bo dziecko dostaje pierwszy paszport na rok!!!potem trzeba zameldowac dziecko w Polsce nadadza mu PESEL itd. i nastepnie przed uplywem terminu waznosci wyrobic paszport w Polsce lub umowic sie w Konsulacie znowu na spotkanie (trzeba miec Potwierdzenie zameldowaniea i PESEL) i wtedy dziekco dostaje paszport na 5 lat!!! Na spotkanie najlepiej umawiac sie jak najszybciej(teraz przez internet www.polishconsulate.co.uk)bo czeka sie nawet 5 miesiecy0to jest porazka!!! A jesli chodzi o latanie samolotem z dzieckiem to Healt Visitor poinformowala mnie ze jak skonczy 4 miesiace bo wczesniej istnieje prawdopodobienstwo uszkodzenia sluchu i przez moment startu i ladowanie dziekco powinno alebo ssac piers*jak karmione piersia)albo butelke ewentualnie smoczek! Pozdrawiam i milego dnia!!! U mnie pogoda zmienne-porazka nie wiadomo jak sie ubrac!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam pytanie ile pieniedzy otrzymujecie po urodzeniu dziecka w UK. sama zamierzam zajsc w ciaze w tym roku i tak sie zastanawiam jak podolam finansowo juz po narodzinach bobasa. nie chce byc zalezna finansowo od faceta. Slyszalam ze przez 9mc otrzymuje sie 90%wynagrodzenia plus jakies dodatki. pracuje i zarabiam minimum 176 funow na reke. Napiszcie prosze jak to jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ivonka79
Hej wszystkim Virtualia zeby moc starac sie o maciezynski od pracodawcy musisz mic przepracowane 15 tygodni.11 tyg przes rozwiazaniem masz prawo do urlopu maciezynskiego,czyli w sumie musisz popracowac jakies rok czasu by nie miec problemow.Kazda firma jest inna i ma inna zasady,ale rzeczywiscie ustawa mowi iz przez pierwsze 6 tygidni placone jest 90% kolejne tygodnie to panstwowa stawka 108.85 funtow ,tego jestem 100% pewna.Jesli nie masz przepracowanego okreslonego czasu zglos sie Job Center a tam Cie pokieruja jak mozesz starac sie o maciezynski z panstwa.Poza tym masz prawo do zasilkow wszelkiego rodzaju benefity ,tax i takie tam rozne inne ale o tym mozesz poczytac sobie na wczesniejszych stronach lub tez innych forach pozdrawiam i zycze powodzenia papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny malgorzatka no to widze ze z mieszkaniem nie jest tak zle:) osobiscie nie mam duzego doswiadczenia z wynajmowaniem tutaj bo zawsze mieszkalismy na swoim . mowie jedynie co widzialam jak byly oferty sprzedazy poprzednio wynajmowanych domow - niektore z nich okropnie brudne i zapuszczone -az dziw ze ludzie chca to od takich wlascicieli wynajmowac brr kalcia64 odnosnie macierzynskiego dla samozatrudnionych - wypelniasz formularz MA1 i wysylasz wraz z mat b1 do jobcentre plus na macierzynski mozesz isc 11 tygodni przed rozwiazaniem informacja i formularz tutaj http://www.direct.gov.uk/en/Diol1/DoItOnline/DG_4017811 formularz jest bardzo prosty jesli masz problemy napisz na maila to ci pomoge:) mail pod nickiem:) jak masz napisane wyzej - paszport mozesz miec tylko polski chyba ze jedno z rodzicow ma obywatelstwo brytyjskie to wtedy brytyjski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
data 06.................. imie...................propozycja miejsca 2-3....................... Mama E ......... Regent\'s Park/Hamstead Heath ...........................Siobhan......obojetnie gdzie w Londynie 9-10 ....................Siobhan....jak wyzej ..........................Ulus 16-17 ...................MamaE......... Regent\'s Park/Hamstead Heath ..........................FLYFLY 23-24................... Mama E......... Regent\'s Park/Hamstead Heath ..........................Ulus ............................FLYFLY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A moze jeszcze tak: Maj........................ imie......................propozycja miejsca 27 ........................ Mama E..................każdy park Czerwiec .................. imie...................propozycja miejsca 2-3....................... Mama E ..................każdy park ...........................Siobhan ..................każdy park ...........................Sztefka...................każdy park 9-10 ....................Siobhan...................każdy park ..........................Ulus ..........................Sztefka...................każdy park 16-17 ...................MamaE...................każdy park ..........................FLYFLY ..........................sztefka..................każdy park 23-24................... Mama E............każdy park ..........................Ulus ............................FLYFLY ..........................sztefka..........każdy park

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam dzis dzien pelen wrazen i to róznych a wiec od poczatku Od rana zrobilam test wyszly mi dwie kreski w tym jedna blada ... w sumie ide w poniedzialek potwierdzic do przychodni czy jestem w ciazy ... Wyszlam na zakupy mialam kupic buty ale jak sie okazalo buty troche byly za ciasne bo mam wysokie podbicie i zastanawiam sie czy sie rozejda czy beda mnie nadal pic ....?? w koncu ich nie kupilam, ale chyba jutro kupie bardzo mi sie podobaja .. a mam nadzieje że sie rozejda. Widze ze planujecie spotkanie milo że mozecie sie spotkac ja jestem tak daleko.... pozdrawiam Was i zycze milego wieczoru sobotniego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiulek, nawet jesli blada ale jest, to znaczy ze JESTES W CIAZY :D Oj rozbujnico!!!! Gratulacje 😘🌻😘 a co do butow, upewnij sie czy sa z prawdziwej skory, jesli tak to sie rozejda, jesli nie to beda cie uciskac wiec nie warto wydawac pieniedzy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam dziewczyny!!!! pewnie juz wice ze teraz moge byc pelnoprawna czlonkinia topiku o mamusiach w angli :] urodzilam w srode mojego synusia :] w stopce sa linki do zdjeca mam do was pytanie... co prawda udalo mi sie uniknac szwow ale mimo to strasznie mnie boli przy siusianiu :p... moze znacie jakies domowe sposobyna to okrutne pieczenie??? i czy wogole to normalne zeby az tak bolalo??? bo ja az placze jak jestem w ubikacji.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aneczko witaj!!!! A Mateuszek, jak juz pisalam na \"tamtej\" stronie, przesliczny i gratuluje szczesliwego rozwiazania! Co do bolu kochana to podmywaj sie, poprostu siadaj w wannie z niewielka iloscia wody + tea tree oil. Sa tez w sprzedazy takie niby podpaski zelowe ktore ochladza sie w lodowce i potem wklada w majteczki (wiesz gdzie ;) ) Nie wiem za bardzo o ich skutecznosci bo ja mialam cc wiec sprawa mnie ominela, ale zaszkodzic na pewno nie zaszkodzi!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzanna 30
Aneczka - gratulacje! Przy siusianiu przechylaj sie lekko do przodu zeby strumien moczu nie splywal na wejscie do pochwy. Moze piec tak gdzies do tygodnia. Tak jak MamaE napisala - uzywaj tea tree oil. Zaraz spojrze na Twoje cudo :-) Z malym wczoraj po szczepieniu bylo tak zle ze wieczorem pojechalismy do szpitala. Wymiotowal, prawie nie jadl, temp 39,5C, blady, zimne raczki, senny. Zbadano go dokladnie i jest zdrowy. Podaje my calpol. Dobrze ze nastepne szczepienie dopiero jak skonczy rok bo sie wykoncze normalnie nerwowo. Dzisiaj juz jest gucio, ale wczoraj portki mialam pelne :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzanna 30
Ulus - powiedz jak sie czujesz, powtorzyly sie te dretwienia? Kiedy lecisz do Polski? Te informacje ktore podalas wyzej o paszporcie sa z polskiej czy angielskiej strony? Podaj mi prosze link :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cicho, czyzbyscie tez ogladaly Eurovision? No to wlasnie sie konczy :p a ja ide spac jak nikogo nie ma :( dobrej i spokojnej nocki, mateczki i maluszki 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamy gosci :) Maj........................ imie......................propozycja miejsca 27 ........................ Mama E..................każdy park Czerwiec .................. imie...................propozycja miejsca 2-3....................... Mama E ..................każdy park ...........................Siobhan ..................każdy park ...........................Sztefka...................każ dy park ...........................Szanta....................kazdy park 9-10 ....................Siobhan...................każdy park ..........................Ulus ..........................Sztefka...................każd y park ...........................Szanta....................kazdy park 16-17 ...................MamaE...................każdy park ..........................FLYFLY ..........................sztefka..................każdy park ...........................Szanta....................kazdy park 23-24................... Mama E............każdy park ..........................Ulus ............................FLYFLY ..........................sztefka..........każdy park ...........................Szanta....................kazdy park Wiecie co? To wstyd zeby Zuzann anam musiala organizowac spotkanie!!! Tak czy inaczej DZIEKUJEMY 🌼 Dobranoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zuzanna 30!!! Dziekuje za troske!!!🌼 Odpukac czuje sie dobrze i dretwienia sie nie powtorzyly!!!Maly rosnie jak na drozdzach-mozesz zobaczyc na bobasach w stopce link! Do Polski lece 04.07.2007 A te informacje o paszporcie polskim sa na stronie www.polishconsulate.co.uk a o angielskim w formularzu na paszport brytyjski mozna go dostac na poczcie(prosisz o aplikacje na paszport) i odrazu Ci dadza!!! DOBRANOC Mamusie!!! kOLOROWYCH SNOW I KARALUCHY POD PODUCHY🌼😘:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tetra
a dlaczego to musi byc w parku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Aneczki 21
Aneczka 21 wyprobuj te sposoby-1.SUDOCREM-BARDZO GRUBA WARSTWA 2.HOMEOPATYCZNY LEK O NAZWIE ARNICA MONTANA 6C ALBO 7C ,BIERZ CO POL.GODZ PO 4 G RANULKI,BARDZO SZYBKO PRZECHODZI-OBIECUJE,KUPISZ W APTECE,WEZ PARACETAMOL,NIE ZASTANAWIAJ SIE.AHA GRANULEK NIE POPIJAJ,MUSISZ JE SSAC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tetra - a znasz jakies inne miejsce ktore z radoscia powita jakies 5 babek z dziecmi i wozkami? I gdzie bedzie sie dalo w ogole pogadac, a nie pilnowac dzieciakow non stop zeby czegos nie zbroily???? Aneczka - gratulacje!!!!!!!! Asiulek - gratulacje!!!!!!!!! Zuzanna - wspolzuje, mam nadzieje ze sie nie powtorzy :( nie slyszalam szczerze ci powiem od nikogo az o takiej reakcji na szczepionki, moze Alex jest na cos uczulony???? Lece :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×