Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

sisi1111

MATKI POLKI W WIELKIEJ BRYTANII

Polecane posty

Czesc dziewczyny Dawno mnie tu nie bylo ale przyjechala mama no i nie wypadalo siedziec przy kompie. W dodatku kulam testy na prawko i ... udalo sie!!! Wczoraj mialam egzamin i zdalam go, teraz czeka mnie jeszcze egzamin praktyczny. Emilka chowa sie dobrze, ma juz prawie cztery miesiace (jak ten czas szybko leci) jest co raz fajniesza i strasznie sie slini ( chyba na zeby). W srode idziemy na kolejne szczepienie cale szczescie, ze to juz ostatnie jak narazie. Pozdrawiam, pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sinia
Do Ulus :) Czytałam że masz problem z agencją.Nie próbowałas złożyć papierów na mieszkanie socjalne ? Ja z moim mężem dostaliśmy takie mieszkanie 3 tygodnie temu. 2-poziomowe,2 bedroom,living,kuchnia,łazienka ok 70 m. Własnie robimy w nim remont mamy jeszcze 3 tygodnie bo urodzi się nasza dzidzia. Naprawde warto próbować ,wielu moich znajomych też dostało i domy i flat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej babeczki kiki - ja tez mialam problemy zeby miec cesarke- mimo ewidentnych dowodow probowali mnie \'zmiekczyc\' do rodzenia naturalnie. odsylali mnie do specjalistow i mialam ginekologa co miesiac (co jest tu rzadkoscia). niestety okazalo sie ze ja mam racje plus duzo wiedzy na temat efektow ubocznych i zabiegu w ogole wiec w koncu dali spokoj. to wynika z tego ze a) wiele kobiet chcialoby cesarke dla swojego \'widzimisie\' b) fundusze NHS sa jakie sa wiec probuja ciac gdzie sie da. ale glowa do gory! jesli jestes pewna swego (w wynika ze musisz ta cesarke miec), plus masz zaswiadczenie to ok! trzymaj sie tylko twardo tego, oni jak trzeba to cie przebadaja na wszystkie strony i zdecyduja. tak czy inaczej masz czas, bo tutaj a przynajmniej u mnie, bookuja na cesarke dopiero w 32 tygodniu. wiec sie nie stresuj niepotrzebnie, bo jakby co to nie moga cie zmusic do naturalnego porodu. dziewczyny (Ulus i Szanta) bardzo dziekuje za opisy cesarek - podnioslyscie mnie na duchu bo myslalam ze tydzien spedze w szpitalu (jak w Pl), z dala od dziecka ktore bedzie zaniedbywane i dokarmiane a potem bede walczyc z bolem i karmieniem piersia bo po przerwie beda klopoty. mam nadzieje ze tu u mnie tez bedzie taka dobra opieka i ze bede mogla szybko isc do domciu:) dzisiaj pogoda u mnie przestala kaprysic, po kilku dniach deszczu jest wreszcie slonecznie i cieplutko:))) agnieszka gratulacje:)))) teraz tylko jazdy i heja na drogi:))) milego dzionka wszystkim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam Was dziewczynki Troche sie boje bo pierwsza ciaze mialam podtrzymywana a moze powinnam zalatwic sobie duphaston albo luteine co? jak myslicie w sumie teraz mialam w miare regularne cykle i jajeczkowanie wiec moze ta ciaza bedzie bezpieczniejsza.... troche mnie to martwi bylam u GP powiedzialam jej o wszytskim ale ona ze mam tylko brac kwas foliowy....i ze wizyte mam na sierpnia !!! to bede wg niej w 5 m-cu nie za późno??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmm asiulek troche dziwne bo zwykle GP nie opiekuje sie ciezarnymi wowczas powinnas wypelnic papierek w recepcji , ktory oni przekazuja poloznej i ona kontaktuje sie z toba - zwykle wizyta okolo 12 tygodnia jesli GP opiekuuje sie ciezarnymi co sie zdarza wowczas powinna sie z toba zobaczyc kolo 12 tygodnia i potem raz w miesiacu bardzo dziwne bo w 12 tygodniu i 20tym jest zawsze USG jesli mialas klopoty to na twoim miejscu wybralalbym sie do ginka w Polsce- tak dla wlasnego spokoju bo tu do 12 tygodnia to nic nie zrobia - znam dziewczyny Anglelki ktore poronily po 3 razy i zero pomocy do 12 tygodnia nadal:((( ale idz do GP raz jeszcze (do recepcji) i dowiedz sie jak z ta polozna. koniecznie musza sie skontaktowac z toba do 12 tygodnia, w zadnym razie nie w sierpniu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agaga
Ulus dzieki a propos tych paszportow Sztefka trzymam kciuki,zycze powodzenia-wszystko bedzie dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agaga
aaaaaaaaaaaaaa agnieszka26-gratulacje,a kiedy masz jazde? powodzonka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiki26
witam mamusie w nowym dniu:) jestem po sniadanku wiec zagladam co u was. Ulus- dzieki za mile slowka,moja mama tez przyjezdza mi pomoc:) i napisz gdzie mieszkasz i rodzilas ze taka super opieke mialas? Siobhan plusem jest dla mnie to ze to wlasnie angielski lekarz chcial opinie mojego polskiego lekarza wiec musi ja uznac,zreszta moj polski lekarz powiedzial mi ze nie beda mi robic problemow bo beda sie bac konsekwencji bo naprawde naturalny porod jest dla mnie zagrozenie nawet dla zyca wiec watpie zeby ryzykowali dla zaoszczedzenia kilku funtow. Z mezem postanowilismy,ze jesli naprade nie beda mi chcieli zrobic tej cesarki to wroce do Polski ,tylko niewiem jak to wtedy bedzie z ubezpieczeniem,bo ja nie pracuje,tylko moj maz i co trzeba zrobic zebym miala ubezpieczenie w polsce.miala ktoras z was taka sytuacja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siobhan - nie wszedzie USG jest w 12 i 20. U nas w ramach ciec finansowych jest kompromisowo w 16 (czysty kretynizm). Ale fakt faktem, Asiulek, polozna powinna sie skontaktowac do 12 tyg (u nas, znowu - do 14). Sztefka - trzymaj sie, masa pozytywnych wibracji!!!!!!!!!!!! Pomysl soie - bezie nastepna z serii mniej. A wszystko kiedys mija nawet najdluzsza zmija. U nas leje :( co to za maj :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiki - mysle ze powinnas spokojnie wywalczyc cesarke, jak powiedzial Twoj lekarz, beda sie bali konsekwencji. Jakby co - skontaktuj sie od razu z biurem prawniczym, i tym im pomachaj przed nosem. Ale mysle ze nie bedzie trzeba! A w Polsce, jesli ani Ty ani Twoj maz nie macie ubezpieczenia, to po mojemu musileibyscie zaplacic jak prywatnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiki no to jesli angielski lekarz prosil o iopinie polskiego to nie ma co sie martwic. zreszta tak jak pisalam nie zmusza cie do naturalnego porodu nawet jesli sa male przeslanki ze powinnas miec CC. ja mowilam ze oni staraja sie odstreczyc w ramach oszczednosci ale te kobitki ktore chca CC bo po prostu nie chca miec NB:)) wiec nie musisz sie martwic i wracac do Pl. co do ubezpieczenia UK z Polska dawno mialo umowe i wzajemnie leczyli swoich ubezpieczonych (nawet przez EU, znam takie przypadki - brytykjczykow leczonych podczas pobytu w Pl na mocy umowy miedzy panstwami). Teraz natomiast ubezpieczenie w Uk daje mozliwosc leczenia sie w innych krajach takze Pl na postawie katry E111 (lub jej odpowiednika teraz sie inaczej nazywa nie pamietam jak, jak sobie przypomne to napisze). ta karte przysylaja ci do domu, wypelniasz formularz w necie wysylasz i po tygodniu masz (zerkne na moja karte to podam linka) Szanta no nie wiedzialam ze i to przycinaja:( fakt NHS jest w okropnym stanie tylko patrzec jak to wszystko padnie...hmm kompromisy na USG to nie za dobry pomysl ale coz...no i polozna macie do 14 tygodnia kurcze to jeszcze gorzej. znaczy sie u nas nie ma co narzekac - i faktem jest ze ja mam az za bardzo przesadzona opieke az mnie wkurza ze co rusz latam do midwife i ginka:) a ciaza bez problemow:) ostatnio lekko mi skoczylo cisnienie i juz mnie chcieli widziec co 3 dni paranoja. az im powiedzialam ze uwazam to za przesade i strate pieniedzy:) sztefka - trzymaj sie bedzie dobrze:))) heheh a ja pogode przechwalilam bo juz sie zachmurzylo i chyba znow bedzie padac:( bleee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie jak mowi Szanta tu sie noja jak ognia ze ich zaskarzysz wiec jakby co to postrasz ich ale tez mysle ze nie bedzie trzeba:)))) tu strach lekarzy siega absurdu - mi jeden nie chcial dac zaswiadczenia ze moga latac bo mi troche cisnienie skoczylo i uslyszalam - ja dam zaswiadczenie a tobie skoczy cisnienie w samolocie i mnie zaskarzysz...a my nie mamy dostatecznie wysokiego ubezpieczenia:)))))))))))) hahahahhahaha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiki26
do asiulek 27- jesli bylas u GP i on potwierdzil ciaze to powinien zawiadomic szpital w ktorym chcialabys rodzic i ok 12 tyg.powinnas miec pierwsze usg. Ja tak mialam poszlam do GP to co ze pytal mi sie 10 razy czy napewno czuje sie w ciazy,potem spytal w jakim szpital wybieram,wybralam ten najblizej,bo nie mamy samochodu,ale slyszalam o nim dobre opinie Arrowe Park Hospital w Upton moze ktoras rodzila do zapraszam do podzielenia sie doswiadczeniem. Zrobili usg,mialam wywiad z polozna bardzo sympatyczna zreszta no i spotkanie z ginekologiem, dlatego ze powiedzialam o tej operacji usuwania miesniakow,no i badanie krwi i moczu dostalam duza biala teczke z ulotkami,ksiazkami o ciazy no i swoja wielka zolta ksiege ciazy:) po tym wszystkim umowilam sie na nastepne usg w 20 tygodniu ciazy,mysle ze bedzie widac czy dziew. czy chlopcz. aha a teraz w piatek mam badanie krwi na wady wrodzone tj.potrojny test bo to moj 16 tydzien wiec nie rozumiem dlaczego chca sie toba zajac dopiero w 5 mies.wiem ze jak mam jakis problem to ide do GP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dokladnie Kiki ja mialam podobnie Asiulek idz jeszcze raz a jak bedziesz miec problemy to zmien GP albo jedz do szpitala i sama sie skontaktuj z midwife - beda w birth centre albo beda mialy swoj maly oddzialik midwifery

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do tej karty nie jestem pewna czy obejmuje porod tzn taki planowany bo taki nagly to na pewno tak ale poczytaj w tych linkach albo zadzwon i ich zapytaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiki26
Siobhan - ja mam ta europejska karte zdrowia ,ale jej nie mozna uzywac na planowane zabiegi bo juz sie dowiadywalam tylko na wypadki w przyszlym miesiacu lece do polski wiec o taka dorazna pomoc sie nie martwie,ale ja mam cesarke planowana,z tego co wiem to zona czy dzieci pracujacego zagranica maja prawo do ubezp. w polsce ale to anglia musi wystawic jakis dokument potem ty ztym dokum musisz isc do nfz i oni cie rejestruja ,ale to dla rodzin ktore mieszkaja w polsce a maz w anglii,a ja mieszkam tu i myslalam ze ktoras miala podobna sytuacje ale to nic. poczekam do 19 czerwca wtedy mam spotkanie z tym lekarze i zobaczymy, mysle ze bedzie ok:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiki26
Siobhan dziekuje za link i za troske:) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiki tak myslalam ze na planowane zabiegi to nic z tego:)))) ale nie martw sie na zapas na pewno ci tu zrobia - dopiero jestes w 16 tygodniu:))))) jak wspomnialam mi ginekolog powiedzial ze termin cesarki ustalimy jak bede w 32 tygodniu i juz mam zamowiona wizyte. tez sie martwilam bo lubie miec wszystko juz i teraz ale teraz wyluzowalam:)))) ty tez sie nie martw bedzie dobrze:)))) a do cesarki w Pl nie ma sie co palic -ja swojej milo nie wspominam, podobnie jak Szanta, a z tego co i Szanta i Ulus pisza tutaj jest o niebo lepiej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiki jak lecisz do Pl w przyszlym miesiacu to dobrze; ja tez jak jestem w Pl to zawsze ide do mojego ginka - nie zaszkodzi a poza tym dzieki temu moge sobie zrobic USG 3 D za male pieniadze:))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiki26
Ciekawi mnie jeszcze jak sie tu wszystko zalatwia po urodzeniu dziecka jak rejestracja dziecka,becikowe bo moj maz jest self-emploment aha no i jesli ja nie pracuje to mnie i dziecko sie dopisuje gdzies do meza ze on nas utrzymuje bo ja niemam NIN tylko moj maz ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiki26
Siobhan ja tak samo zawsze ide do mojego gin bo on mnie zbada czy nie ma rozwarcia i bakteriologie zrobi bo tu nic takiego nie zrobia ostanio jak bylam to bylo wszystko w porzadku. Zrobilam sobie badania prenatalne no i dzidzia zdrowa ale sie fajnie ruszala ze nie mogli jej zdjecia zrobic:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiki26
asiulek a ty w ktorym jestes tygodniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KIki po urodzeniu dziecko sie zglasza w urzedzie d/s urodzen, slubow i zgonow (register office). co do becikowego to nie wiem bo my sie na zadne benefity nie lapiemy ale nazywa sie Sure Start Maternity Grant i jak wpiszesz w google to ci wyskoczy stronka z info - jak bedziesz miec problem to moge poszukac:) to jest tylko dla osob z bardzo niskimi dochodami nie dla wszystkich jak w Pl. Co do NIN i dopisywania to tez nie pomoge bo mam, ale mysle ze ty tez mozesz go dostac nawet jak nie pracujesz jesli child benefit bedzie na ciebie- wypelnij zgloszenie na siebie jak sie maluszek urodzi bo to bedzie ci sie liczyc do emerytury tutaj - bardzo nedzne grosze ale zawsze cos:) Co do gina w Pl to sie zgadzam - ja tez robie zawsze rozne dodatkowe badania itp no ale nie ma sie co dziwic ze opieka w Pl jest bardziej dokladna w koncu za wszystko placimy a tu masz za darmo wiec tez nie mozna wymagac za wiele. Mysle ze jak na to ze jest w ramach ubezpieczenia to opieka jest ok. Heheh moja mala tez sie bardzo ruszala wiec pierwszy filmik mam bardzo chaotyczny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiki26
Asiulek ja u mnie w osrodku moge sobie wybrac GP na poczatku chodzilam do tego jak mi przydzielila w rejestracji kilka razy trafilam na tego samego ale na jakiejs wizycie mnie wkurzyl pretensjami ze sobie zrobilam badania w polsce i mu sie zapytalam o cos bo cos mialam nie tak badaniem krwi,mial mine jakbys jakies przestepstwo popelnila,wiec zmienilam. ostanio bylam w PL i zrobilam sobie posiew moczu i wyszly cuda normalnie, a poniewaz wynik przyszedl jak juz bylam w Anglii to poszlam do innego GP ten byl bardzo mily zrobil mi drugi posiew tutaj i wyniki wszystkie wyszly dobre bez zadnej infekcji. Jesli pamietasz nazwisko tego lekarza to zmien go na innego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiki26
Siobhan ja nie chce zadnych benefitow tylko myslalam ze tu jest jak w PL ze jak maz pracuje to dostaje becikowe. Masz racje z tym ze jak na darmowa opieke to tu jest ok i racja ze ja za wszystko place w Polsce. Mam nadzieje ze bedzie widac juz plec bo tak byl chciala zaczac takie chociaz male zakupy dla dziecka zrobic jakis spioszek moze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiki:))) na tym usg w 20 tygodniu to ci powiedza bo beda badac dokladnie maluszka i beda chcieli zeby sie obracal - robia badania pod katem zespolu downa, wargi zajeczej, badaja narzady czy sa ok itp. oczywiscie prawdopodobienstwo jest 98-99%; jak zapytasz to ci powiedza i pokaza:)))) co do ciuszkow rozumiem cie dobrze - ja mam juz cale mnostwo nakupione i nawet pare sukieneczek:)))jak cos widze slicznego to nie moge sie oprzec i kupuje:))) mozesz zawsze kupic spioszki bez kwiatuszkow takie bardziej neutralne:))) osobiscie w ogole np nie kupuje rzeczy ani rozowych ani niebieskich bo nie lubie - mam glownie zolte, zielone, czerwone i pomaranczowe:))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzanna 30
hello, hello, hello :-) ale sie rozpedzilyscie - Siobhan ma dzisiaj dyzur widze :-) i super doradza :-) Taka bylam oblatana w przepisach i wszystkim co dotyczylo ciezarnej w Anglii - szczegolnie labour code i health&safety, benefity i inne cuda a teraz ..... wszystko ulecialo bo juz nie potrzebuje :-( swietna pamiec tylko krotka. Asiulek - 🌼 Wczoraj na rodzinnym spacerze wyladowalismy w krzakach :-) a to za sprawa wozka graco ktorego przednie kolka obracaja sie wokol wlasnej osi. Maz prowdzil jedna raka (druga gestykulowal podczas swoich wywodow filozoficznych) i nie zauwazyl ze ja puscilam wozek :-) Wszyscy cali i zdrowi :-) Siobhan - tak sobie pomyslalam, ze podjelas brave decyzje o drugim dziecku poniewaz- a) pierwsze juz jest duze i samodzielne b) w nawiazaniu do a) zycie masz juz uporzadkowane i harmonijne ... a tu powrot do nieladu i chaosu znowu. Wszystko do gory nogami. Boisz sie troche? Kiki - na pewno zrobia Ci tutaj cesarke :-) Nie martw sie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×