Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

sisi1111

MATKI POLKI W WIELKIEJ BRYTANII

Polecane posty

hej tak Szanta ja mieszkam w Kencie:))) tylko ze Kent dosc duzy i do Martik mam prawie tak jak do Londynu:) no pol godzinki krocej:))) akurat Dartford jest na drodze do Londynu ale np do Portsmouth tobym musiala tez przez Londyn bo tak autostrada idzie (no nie przez central ale zawsze); wiec wszystkie drogi prowadza do Londynu a przynajmniej w Kencie hehe Mama E wcale nie jestes leniwa a ponarzekac trzeba taki juz nasz polski charakterek jak to mowi moj maz hahah czekam na maila wieczorkiem:) Zuzanna tez tak mialam wlosy wypadaly mi strasznie jak karmilam to normalka nie zostalam jednak lysa wiec sie nie martw ale wiem jakie to denerwujace wiec wspolczuje - moje wlosy byly wszedzie a wtedy tez mialam dlugie -teraz mam poldlugie, na razie nie wypadaja ale zaczna jak urodze nie mam zludzen:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulus wspolczuje uzerania sie z agencja. sprobuj moze napisac list do managera moze poskutkuje? w koncu placicie to i mozecie wymagac...kurcze jak to dobrze miec wlasny domek jednak:) Aneczko sliczny ten twoj Mateuszek:) slodziutki:) mam nadzieje ze bol krocza juz mniejszy, mysle ze rady dziewczat sa sensowne no i polozna niech obejrzy, one doswiadczone to ocenia czy dobrze sie goi. Osobiscie nie mialam tego problemu bo CC ale mysle ze szare mydlo i tantum rosa nie zaszkodza. nadmanganian potasu tez jest swietny - wlac do wody i zrobic nasiadowke - po angielsku potassium permanganate - zapytaj czy maja tu w aptekach bo w sumie nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do ulus
moze ich postrasz sanepidem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam z wieczorka jestem zmeczona bo dzis caly dzien na nogach, ale najważniejsze.... Bylam w family planing i .......... jestem w ciązy :> później poszlam na grupe i wrocilam ok 16 a nastepnie na 16.50 mialam wizyte u lekarza powiedzialam jej o poprzedniej zagrozonej ciazy o PCO i wysokiej prolaktynie a ta babka mówi kwas foliowy i tyle rzadnych innych leków. mam wizyte na pobranie krwi i badanie usg na sierpnia kurcze co tu za obsluga .... a termin mam na 6.01.2008 niby 6 tydzień.... jutro cos napisze bo dzis juz padam ale chyba w czerwcu wybierzemy sie do Polski bym mogla zobaczyc sie moja lekarka i dobrze ocenic sytuacje. pozdrawiam Was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sztefka, będziemy trzymać kciuki żebyś dobrze zniosła kolejną chemię Asiulek, wielkie gratulacje a jam mam pytanie do doświadczonych mamuś-czy po odstastawieniu od piersi miałyście psychiczne doły?? takie jak baby blues?? bo moze właśnie odstawienie jest powodem tego mojego doła i płaczów bez powodu-dzisiaj jak kobieta powiedziała ze koniec tych szalonych burz to się rozbeczałam...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asiulek gratulacje:) i nie denerwuj sie i badz dobrej mysli wszystko bedzie dobrze:) tutaj niestety do 12 tygodni nic nie robia (naturalna selekcja :( ale ogolnie opieka jest dobra - osobiscie uwazam ze za czesto widze sie z lekarzami i polozna bo tu dmuchaja na zimne mam nadzieje ze wizyte u poloznej tez masz ustalona - ja mialam pierwsza w 10 tygodniu sztefka mocniascie trzymam kciuki za twoja chemie zeby nie bylo skutkow ubocznych uniemozliwiajacych opieke nad Olusiem...no i zeby paskudztwo poszlo sobie precz na zawsze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nusiek - nie mialam dola ale za to okropne zapalenie piersi - piers jak cegla twarda, ogromny bol i goraczka buuuuu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiki26
a sa tu jakies przyszle mamusie ktore mieszkaja kolo liverpoolu? Pozdrowienia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiki26
mnie czeka cesarka w A nglii i niewiem jak to tu wyglada,narazie nie narzekam na sluzbe zdrowia,ale jeszcze nie lezalam tu w szpitalu i ciekawi mnie to za wszystkie odpowiedzi dzieki bardzo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiki26
ja w moreton

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiki26
asiulek27 a preston to gdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witaj kiki mnie tez czeka cesarka- do tej pory slyszalam same dobre opinie ale jak na razie to przeszlam CC tylko w Pl...sluze doswiadczeniem za jakies 10-11 tygodni:) a w miedzyczasie moze inne dziewczyny sie wypowiedza:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiki26
dziekuje ja dopiero jestem w 16 tygodniu,a powiedzieli tobie na drugim usg plec dziecka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiki26
jeszcze jedno kiedy powiedzieli tobie termin cesarki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamy ustalic termin jak bede 32 tygodniu zwykle robia w 39 tygodniu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kohannah
25 dni temu urodzilam synka w szpitalu w Londynie i powiem wam szczerze ze opieka nhs w Uk jest jednym slowem do doopy ... nikt o ciebie nie dba , zostawia cie na sali sama bez pomocy z cewnikiem i wenflonem i dzieckiem obok w lozeczku ... i radz sobie jak umiesz nie jestem zadowolona wogole i zaluje ze nir rodzilam w Polsce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmm kohannah w polsce tez nie najlepiej ja mialam cesarke i tez zostawiona bylam sama sobie z tym ze z lozka sie ruszyc nie moglam dziecko wzieli ale karmili glukoza klamiac ze nie obudzilo sie na karmienie na moje dzwonki to wszysstko mimo prywantego lekarza wiec i w Pl nie tak rozowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiki26
witaj kohannah! jak dlugo lezalas po tej cesarce w szpitalu i przychodzila do ciebie polozna do domu? no i jak cie traktowali przed cesarka,bo mi to wogole nie chcieli zrobic bo stwierdzili ze jestem zdrowa,na szczescie mam bardzo w porzadku lekarza w Polsce ktory mi napisal po angielsku ze jestem po operacji usuwania miesniakow i nie wolno miec mi nawet skurczy porodowych bo mi sie blizna na macicy rozciagnie i moze peknac,niewiem co na to pismo powie angielski lekarz,bo dopiero usg mam za miesiac no ale jestem dobrej mysli:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiki26
dodam,ze mam mozliwosc rodzenia w polsce,ale niechce sie rozstawac z moim mezem,bo on tak przezywa ze bedzie mial dziecko(czytaj SYNA :) :) :) ) I chce uczestniczyc w tym wszystkim nawet po porodzie chce pomagac przy dziecku:) i tak chce byc z nim tak fajnie rodzinnie wszyscy razem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiulek - gratulacje raz jesczze! do 12 tygodnia rzeczywiscie trzeba wstrzymac oddech i pic herbatke z melisy, ale potem juz jest dobrze :) A w Polsce sprawdz koniecznie co i jak, przyda sie druga opinia :) Zuzanna - ja w polowie wylysialam po poprzedniej ciazy, wlosy bym z glowy rwala gdyby nie to ze ich nie bylo...Ale odroslo :) Teraz jest (odpukac) lepiej, moze dlatego ze biore ciagle witaminy kiki - mialam cc w Polsce i tu - i powiem Ci ze tu bylo super. Fakt, ze tamta cesarka bylo po 17 h porodu, a tu relaksacyjnie od razu bylam nastawiona, ale swietne znieczulenie (podpajeczynowkowe -spinal)) a nie zewnatrzoponowe - epidural, ktore mnie totalnie odlaczylo od piersi w dol, szwy wewnetrzne rozpuszczalne a nie klamry po wierzchu, i ZERO bolu po. Nie wierzylam sama. W Polsce bolalo jak cholera, dostawalam oczywiscie srodki przeciwbolowe, ale i tak rwalo ze chcialo sie wyc, , a tu kurcze NIC. Jakies czary, czy co? Moja mama (chirurg) tez nie wierzyla wlasnym oczom. Jak mi przed cc mowili, ze moge wyjsc na drugi dzien to sie stukalam w glowe, bo w Polsce na drugi dzien to sie nie moglam przewrocic na drugi bok. A tu moglam holubce wywijac. Dziecko oczywiscie przy mnie, cewnik zdjeli po paru godzinach jak odzyskalam wladze w nogach i moglam sama isc do toalety, jesc dali od razu, a nie kazali czekac trzy dni. Polozne na kazdy dzwonek przybiegaly usluzna, pomocne, usmiechniete. Same pozytywy. Wiec nic sie nie boj, lepiej tu zostac, z mezem, nie jedzic w wysokiej ciazy a potem z malenkim dzieckiem. Dziewczyny, bylam na fit and swim, kurcze, nie zyje. Jakbym tak chodzila dwa razy w tygodzniu, po miesiacu bylabym laska niebieska. zapewne niezywa, ale za to jaka forma :D Godzina kraula, dla osoby co glownie zabka pomyka, czyste zabojstwo, ale powiem wam jedno - WARTO BYLO :) Zmykam spaaaaac!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaa, Kiki - moj maz byl ze mna caly czas (w Polsc echyba przy cc nei ma takiej mozliwosci) trzymal mnie za reke, zagladal za parawan (poznaj wnetrze swojej zony...), pierwszy widzial Mayeczke, przecinal pepowine itp. Malutka byla caly czas na naszych oczach, waga itp na sali operacyjnej, potem od razu przystawiali mi ja do piersi. A przed znieczuleniem i w zasadzie caly czas w trakcie anestezjolog i pielegniarze podnosili mnie na duchu i rozsmieszali, widzac, ze cala dygocze ze strachu, pamietajac poprzednie przezycia. Ogolnie - polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I jeszcze raz ja - Niusiek - jak musialam malego odstawic ryczalam jak bobr, fakt, mial 2 miesiace, ale nie moglam sie psychicznie pozbierac. Pewnie jeszcze hormony byly rozchwierutane calkiem, ale przeciez laktacja to tez hormony, wiec nie ma sie co dziwic ze daje w kosc. Emocje tez duze...Bedzie dobrze ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiki26
dziekuje wam kobietki za otuche naprawde dobrze sie robi na duszy jak tak pozytywnie mowicie o cesarce w anglii. uciekam spac do jutra slodkich snow dla wszystkich:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem jestem Walia piekna. Tym rzem obejrzelismy sobie inna czesc, bo jak do tej pory zawsze srodkowa i polnocna Walie zwiedzalismy, a na poludniu okazuje sie tez jest ladnie. Niestety nie udalo nam sie zobaczyc wodospadow. POgoda byla paskudna, co chwila padalo, a do wodospadu conajmniej 2 km sciezki :( moze nastepnym razem sie uda Asiulek w ciazy :) wielkie gratulacje :) 🌻🌻🌻 Niusiek ja mysle ze cos w tym jest. Chyba jestem szczesliwsza jak karmnie mala i chyba bedzie mi tego bardzo brakowac. A przede wszsytkim to moj maz jest z karmieia zadowolony. Nie mam takich hustaek nastrojow, wywolanych hustawka nastorojow, bo to wlasnie jemu zawsze najbardziej sie obrywalo... a swoja droga czy to normalne ze @ jeszcze do mnie nie wrocila, w koncu to juz 8 miesiecy. Nie to zebym tesknila, o nie... Sztefciu ja tez przesylam troche pozytywnej energi.wszystkiego dobrego jutro. Duzo sily I jak zwykle mamy rozne opinie o opiece w ciazy. Mam nadzieje ze Ty Kiki bedziesz kolejna zadowolona. Tego Ci zycze mocno :) Od paru dni coraz gorzej z moim kregoslupem. Chyba sie do GP wybiore. Czy on mi cos poradzi? Kaze nie nosic corusi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malgorzatko, popros o skierowanie do physio! Asiulek, jak juz mowilam, Gratulacje!!!! Teraz to prosze brac kwas foliowy + witaminy dla przyszlych mam i sie nie stresowac! Musisz byc jak najbardziej spokojna kochana, bo twoj nastroj wplywa tez na plod, a nie ma co marudzic bo tutaj opieka do 12 tyg jest jaka jest i marudzeniem nic nie zmienisz a tylko sobie humor psujesz ;) Tak jak mowi Szanta, jak bedziesz w Polsce to jak chcesz dla swietego spokoju to zrob sobie tam badania. Kiki, witam, mam nadzieje ze wszystko dobrze ci tutaj pojdzie ale co do tego listu od twojego polskiego gina to nie wiem czy tutaj wezma pod uwage... Powodzenia! oki, karaluchy pod poduchy i zyrafy do szafy, pora isc spac bo trzeba bardzo wczesnie wstac! Sztefciu, trzymaj sie!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobry Wieczor!!! Malgorzata26-dziekuje za zdjecia!!!Sliczny bobasek🌼i juz zaczyna chodzic super!!!🌼 SZTEFCIU!!! Bedzie dobrze-powodzonka i oby ta chemia nie przeszkodzila w opiece nad bobasem!!!😘 Kiki26: Ja mialam cesarke w ostatniej chwili bo moj synus sie dusil i mialam znieczulenie ogolne(w ciagu 10 minut juz byl na Swiecie caly i zdrowy)!!!Po cesarce w sali pooperacyjnej jak sie wybudzilam byla polozna,lekarz synus byl przy mnie i potem pozwolili wejsc moim bliskim-na sali byl moj maz, moja mama,i naszych 2 przyjaciol ktorzy robili zdjecia a jeden z nich zna dobrze agnielski to byl z moja mama podczas porodu i potem na sali operacyjnej!!!Ja jestem BARDZO ZADOWOLONA z opieki i wogole!!!Tak jak pisaly dziewczyny!!!Personel do dyspozycji caly czas!!!Co 2 godz. przychodzili i sie pytali czy chce cos przeciw bolowego i czy mnie cos boli czy cos pomoc!!!Jak miala cewnik(24h) to Jeremiego przebierali, przynosili wode, śniadanie i inne posilki, pytali sie czy chce aby ze mna poszli sie umyc,pokazywali jak sie karmi i kapie malenstwo, anestezjolog przyszedl i pytal jak sie czuje czy nic mi nie dolega, 2 razy dziennie badali cisnienie, codziennie zastrzyki w udo lub ramie i sprawdzali czy nie puchna mi nogi!!!SUPER!!! poza tym nie wiedzialam ze mozna tak dobrze sie czuc po cesarce jak jak mi wyjeli cewnik moglam isc do domu nic mnie nie bolalo i moglam sama isc do lazienki-powoli ale moglam, mialal szew wewnetrzny!!!Dostalam tabletki przeciwbolowe do domu i antybiotyk!!!W szpitalu bylam 2 doby(nie musialm isc jakbym sie zle czula)ale bardzo chcialam isc do domu-tam byla mama, moj maz i wiedzialam ze ma kto mi pomoc!!!🌼 Siobhan dzieki za stronke poczytam!!! POZDRAWIAM WSZYSTKICH!!! Czekam na reszte zdjec pociech mamus!!!🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×