Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

sisi1111

MATKI POLKI W WIELKIEJ BRYTANII

Polecane posty

Dobrze Flyfly ze sie poprawilas, bo czytam i zastanawiam sie czy juz pisalam cos we snie ze nei wiem co pisalam :D A tak zawsze przyjemniej ze to ktos inny jednak pokrecil :) Moim zdaniem tez jest tak, ze po butelce kupka raz na dzien, a na piersi moze byc od kilku dziennie do co kilka dni, my ostatnio bilysmy rekord, ponad tydzien bylo bez a mala wesolutka :) Piekna pogoda sie zrobila, wreszcie, a maluchy sie pospaly (WRESZCIE) - po zbyt wypelnionym wrazeniami dniu Mieszko przysiegal ze nie chce mu sie spac :D A ja go znam, paskudnika, za godzine bylby niezywy. No i po malej awanturce spi jak aniolek. Co do spotkania - dziewczyny, jest szansa, ze sie bede musiala wypisac z ostatniego weekendu, wielkie przepraszam, ale okazuje sie jedyny weekendowy kurs kitow maja wlasnie w ten weekend. Jesli sie to potwierdzi, to w kazdy inny jestem do dyspozycji, ale 23-24 nie, bo sie topie :D Wzglednie odlatuje w sina dal :D Sztefka - dobrze ze juz lepiej, to teraz z gorki az do nastepnego razu, przynajmniej spokojnie sie Oleczkiem nacieszysz 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniusia23
Witam wszystkie szczęśliwe mamusie Ja jeszcze oczekuję ale zajrzałam tu do was bo mam pytanie czy któraś z was miała tu taki problem jak zle ułożenie dziecka. Jestem w 35tygodniu i moja mała ułożona jest nóżkami do dołu, byłam u midwife i powiedziała mi, że jeśli do poniedzałku sie nie odwróci to musze iść do szpitala na odwrócenie dziecka. Niewiem na czym to polega.Jeśli któraś coś wie o tym to czekam na odpowedz Jak powiedziałam o tym mamie to mówiła,że w Polsce robią cesarkę a nie odwracaja,że pierwszy raz o czyms takim słyszy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia S.
Witajcie, Aniusia23 Moja koleżanka miała ten sam problem, rodziła też w Anglii 01.12.06, miała planowaną cesarkę, ale tylko daltego, że stanowczo się sprzeciwiła lekarzowi(kłóciła się z nim) Ona pytała się znajomego ginekologa, co on o tym sądzi, i powiedział , że ma się nie zgadzać, bo dziecko podobno może znów powrócić do poprzedniej pozycji, poza tym jest to dla dziecka stresujące. Co do kupek to moja Liwcia jak miała 2 miesiące to miała przez pewien czas też taki problem, tyle że była karmiona mniej wiecej pół na pół pierś-butelka. Nie robiła kupek nawet po 3-4 dni, ale jak już zrobiła to było konkretnie ...:) Czasami pomagaliśmy termometrem , ale trzeba bardzo delikatnie i tylko przez chwilkę, trzeba uważąć, żeby dziecka nie przyzwyczaić do termometra.W Polsce dawaliśmy jej Lacidofil poł działki, to jest dobre i na biegunki i na zatwardzenia Ogolnie mówiąc nie ma się co martwić wszystko się samo unormuje, można dać dziecku coś czego jeść nie powinno( tak mówiła moja środowiskowa) np. sok z jablek jedną łyżeczkę, powinno pomóc. Liwce pomogło masowanie brzuszka i zginanie nóżek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malgorzata26
kohanah czas biegnie strasznie szybko. Ja tez nei moge uwierzyc ze moj bobas ma juz 8 miesiecy!!! Patrze na jej pierwsze ubranka i nie moge uwierzyc, ze byly na nia za duze. Mam malego czlowieka z charakterkiem :) kazdego dnia cos nowego. A to nowa sylaba, a to nowa pozycja. Dzis np zaczela sie na kolankach unosic, takie przygotowanie do raczkowania. ... Takie tam refleksje szczesliwej mamuski...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam nadzieje ze z tym odwracaniem dziecka to nie chodzi o ugniatanie itp. brrrr. Moze jakies tam siedzenie na pilce i inne, milsze metody... Julka bardzo wczesnie miala glowke juz na dole, ale przed samym porodem kazali mi na pilce sie gibac, zeby sie buzka do dolu odwrocila. Moze sie bobo jeszcze namysli i samo obroci :) Nie jestem na 100 % pewna, ale zdaje sie, ze chodzenie tez pomaga w obroceniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzanna 30
Kohannah - dziecko butelkowe bardzo czesto robi kupki co drugi, trzeci dzien - do tygodnia. Jest to prawidlowe o ile stolce nie sa twarde, ze sluzem badz krwia. Moj syn wyproznia sie co drugi dzien od samego poczatku :-) Anusia23 - wcale nie musiasz sie stawic na zabieg obrocenia dziecka. Jesli rodzi to u Ciebie obawy o zdrowie dziecka, stresuje Cie itd nie moga Cie zmuszac. Jeszcze jak bylam w ciazy czytalam ze podczas rutynowych kontroli u poloznej nalezy zwrocic uwage czy sprawdzajac polozenie dziecka nie uciska za bardzo brzucha. Mysle ze obracanie jest zawsze ryzykowne, plod jest juz duzy a miejsca malo - zadalabym cesarki. Sa pewne pozycje jak kolankowo-lokciowa ktore umozliwiaja dziecku obrot ale to raczej dotyczy mniejszego plodu. Ale probuj oczywiscie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia S.
Dzień dobry, i znów szarobury dzień, żeby tylko nie padało... Anusia23 jeszcze jedno, może być tak, że dziecko się samo obróci bez niczyjej pomocy przed samym porodem, http://twoja-ciaza.com.pl/odpowiedziz1.html#odp2185 Troszkę poszperałam i jest .... Anita Polozenie posladkowe Jestem w -stym tyg. ciazy, moje dziecko jest ulozone posladkowo. Zaproponowano mi w szpitalu (bede rodzic w Irlandii) podjecie proby obrocenia dziecka metoda masazu po uprzednim wstrzyknieciu zastrzyku rozluzniajacego miesnie. Nie wiem, czy zgodzic sie na to, czy optowac za cesarka (zostalam postawiona przed takim wlasnie wyborem...Prosze o rade. odpowiedz lekarza nie zgodzic się na obrót zewnętrzny jedynie cięcie -------------------------------------------------------------------------------- dla WSZYSTKICH MAM, http://www.bioling.com/pl/slownik.php?l=A

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kohannah
czyli co , wychodzi na to ze nei powinnam si emartwic tymi kopkami mojego Tygrysa no to wierzcie mi kamien z serca bo juz chcialam latac po lekarzach ... dzieki za porade milego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malgorzatka26 >>>> dzieki za odpowiedz. troche mnie podbudowala. mam nadzieje ze jak za pare lat zdecyduje sie na dzidzie to ten topic bedzie jeszcze istnial :) pozdrawiam 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alezciesie rozpisaly :D hmm, valeriana, jesli planujesz dopiero za kilka lat to chyba bedziesz nas musiala szukac na Babkach Polkach .... :p Babcia E ❤️ A ja dzisiaj spadam wczesniej i ide na facial - co prawda zadne powazne zabiegi kosmetyczne nie beda efektywne w moim przypadku (no chyba ze pojde pod noz) ale za to sie troszke zrelaksuje :D Sztefciu, ciesze sie ze szybko powrocilas do sil! Daj znac jak potrzebujesz w ten weekend :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniusia - stanowczo nie godz sie na odwracanie, to sa metody rodem z epoki kamienia lupanego!!!!!!! Jak chcesz pomoc domowymi sposobami, to posiedz codziennie przez kilka minut w pozycji jogi (chyab nazywa sie to taczki, ale glowy nie dam) - na czworakach, rece oparte na lokciach, pupa do gory. Ewentualnie spopbem prababek umyj podloge w kuchni na kolanach - podejrzewam ze wlasnie znowu o ta sama pozycje chodzi :) U nas mala katastrofa niestety, Mieszko 40C goraczki :( jakies paskudne wirusidlo, iedny malutek, a jesczez do tego cala jestem w strachu zeby sie Majka nie zarazila, a ten jak na zlosc w ramach bycia kochanym braciszkiem na krok jej nie odstepuje :( I chce obcalowywac :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzanna 30
O cholera Szanta! Od czego ta goraczka? A ja chcialam sie pochwalic - UWAGA...... mamy juz 2 zeby! Ha! Szanta goncie nas bo narzeczona bezzebna na razie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiki26
witam kobietki! dzisiaj slyszalam pierwszy raz bicie serduszka naszego malenstwa :) jestem taka SZCZESLIWA!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki za pomoc i wyjasnienia na moje pytanie. Wiec co do paszportu to sie juz nie martwie. A co do maciezynskiego to formularze oni sami mi dali bo pinformowalam ich jak dlugo pracowala na wlasnym rozrachunku. wszystko pomogla mi znajoma wypelnic i czekam tylko do wtorku bo lekarz ma mi podpisac aplikacje.Dzieki Jeszcze raz i sorki ze dopiero dzisiaj ale mialam awarie lini internetowej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shhhhhhhh, cicho siedzicie.... ok, ide na Mrs Marple :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiki gratuluje ja pewno uslysze w Polsce bo tutaj to dlugo musialabym czekac mozecie mi powiedziec jakie jeszcze bede miala tu badania i chcialam zapytac co to za test tripple ? Szanta mam nadzieje ze Mieszko szybko z tego wyjdzie a moze to trzydniówka ?? czy juz mial ... Malgorzatko moja mala tez dlugo sie nie odkrecala a przed porodem sie obrócila :) Mama E 🌻 Sztefka🌻 Zuzanna 30🌻 Kalcia🌻 i cala reszta 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juz wiem co to jest ten tripple test , a Wy go robilyscie? uciekam bo musimy wybrac jeszcze zdjecia na dzien matki pozdrawiam buziaki pa spokojnej nocki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiki26
Ja mam tripple test w poniedzialek, nie musisz tego robic jesli nie chcesz mi sie pytali czy chce i stwierdzilam ze warto zrobic to badanie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiki26
wiec jak bedzie po to napisze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam mamusie!!!🌼 Mam nadzieje ze o mnie nie zapomnialyscie!!! Mam teraz malo czasu na neta bo Jeremi zabkuje i marudzi!!! Pozdrawiam was serdecznie!!!🌼 SZTEFCIU❤️-trzymaj sie KOCHANA!!!😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sztefciu, piekna jestes ❤️ wlosy szybko odrastaja, to taka niska cena zeby to chorubsko przegonic. Wiem ze to dobrze wiesz ❤️ Jak sie czujesz w full time macierzynstwie? Wygladacie przepieknie razem! Dzien dobry Mateczki!!! 🌻 nareszcie ladna pogoda, mam nadzieje ze temperatura tez sie podniosla. A propos temperatury, Szanta, co z Mieszkiem? nie zauwazylam wczoraj twojego posta, i potem wiecej juz od ciebie nie bylo... Mam nadzieje ze juz przeszlo/przechodzi i ze to nic powaznego!!! Zuzanna, gratulacje 2 zeboli! Dobrze ze nie karmisz piersia :p Ulus, pewnie ze pamietamy (ja TAK!!!!) A co do spotakania no to teraz trzeba tylko wybrac dzien! Tabelka poprawiona jesli Szanta woli kity :p Czerwiec .................. imie...................propozycja miejsca 2-3....................... Mama E ..................każdy park ...........................Siobhan ..................każdy park ...........................Sztefka...................każ dy park ...........................Szanta....................kaz dy park 9-10 ....................Siobhan...................każdy park ..........................Ulus ..........................Sztefka...................każd y park ...........................Szanta....................kaz dy park 16-17 ...................MamaE...................każdy park ..........................FLYFLY ..........................sztefka..................każdy park ...........................Szanta....................kaz dy park 23-24................... Mama E............każdy park ..........................Ulus ............................FLYFLY ..........................sztefka..........każdy park

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to jadne jaja, wszystkie weekendy maja tyle samych glosow!!! Kto zadecyduje? :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moze sprawdzcie prognoze pogody :) na czerwiec... Od rana wybieramy sie na zakupy, a maz wlasnie stwierdzil, ze tak na prawde to mu sie nie chce... eh ci faceci No i jak MIeszko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malgorzatko, dobry pomysl ;) no, ci faceci, ja z Myszka wyszlam dzisiaj ok 10tej na poczte, spacerek i male zakupy, wrocilam a Lukasz nawet jeszcze nie zaczal gotowac (sniadania!) bo bez grzybkow jajecznicy nie mogl robic... ahhhhh. Szanta nawet nie zaglada, mam nadzieje ze z Mieszkiem wszystko dobrze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziękuję dziewczyny za porady! a czy znacie moze wiećej domowych sposobów na obrucenie dziecka. Czyli mam sie absolutnie nie godzić na zabieg odwracania, a czy to moze w jakimś stopniu zaszkodzić dziecku? np uszkodzić go jakoś.Słyszałam że tu w anglii nie chcz robic cesarek, koleżanka mi opowiadała ze jedna dziewczyna miała taki problem i kazali jej rodzic normalnie, dopiero w trakcie porodu ją dziecko się zablokowało o miednice zrobili jej cesarkę i dziecko się urodziło niedoltenione. Boję się,że mnie też może cos takiego spotkać>:-( POMÓŻCIE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam U nas BIG WEEKEND slysze muzyke przez okno ... tylko ciekawe jak to wytrzymam do 2 w nocy. Troche sie zlazilam bo poszlismy popatrzec na ubranka bo chcemy przed wyjazdem jak dostaniemy kaske z pensji kupic kilka rzeczy. Dziś dostalam list ze szpitala że mam sie zglosic na wizyte w ante - natal clinic byc moze ta health visitor gadala z midwife i razem cos wymyslily. W kazdym razie mam sie umówic na spotkanie w szpitalu moze tam sie mna zajma w odpowiedni sposób. Sztefka - pozwolilam wejsc sobie na Twojego bloga ... nie czytalam wczesniej a jak zobaczylam zdjecia zrobilo mi sie strasznie smutno, mam nadzieje ze bedziesz miala duzo sil Bóg da Ci ta siłe niewiem czy wierzysz czy nie, oraz bedziesz dobrze sie czula ... a zdjecia sliczne ladnie wygladasz z Olusiem.Bede sie modlić o Ciebie kochana :) ❤️ Szanta mam nadzieje już nie walczy z goraczką Mieszka ? mam nadzieje że niedlugo sie odezwie Anusia23 troche mnie zasmucilas ze tu nie chca robic cesarek ja na to licze .....mam nadzieje ze i Ciebie i mnie to ominie bysmy musialy sie martwic że nam nie zrobia cesarki....ale moze malenstwo sie obruci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiulek, zazwyczaj pierwsze spotkanie w ante-natal w szpitalu to wypelnianie troszke formularzy i rozne badania krwi. Nie wiem zbytnio jak chcesz zeby sie toba zajeli ale uwiez mi, im mniej sie toba zajmuja tym bardziej jest to oznaka ze wszystko z twoja ciaza dobrze. A jesli jestes osoba ktora dmucha na zimno to rzeczywiscie tutejsza opieka ci sie nie bedzie podobac. Ja naleze do osob ktore cenia sobie jak najmniej ingerencji lekarskiej, i dzieki Bogu moja ciaza przeszla super latwo - lekarza widzialam tylko dwa razy, polozna co miesiac. Co do odwracania dziecka, Mysz byla ulozona nogami w dol. Co prawda nikt tego nie zauwazyl i zostalam wywolywana przez 20 godzin ale jak tylko wyszlo na jaw ze mala nie ma zamiaru sie ruszac, zrobili mi cc. Kolezanka rodzila dwa lata temu, pierwsza ciaza, ulozenie dziecka nogami w dol i przekonali do rodzenia naturalnie, co jej poszlo bardzo szybko bo rodzila tylko 10 godzin. Zalezy na kogo trafisz w szpitalu, niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MAMA E kochana ja mialam wysoki poziom prolaktyny plus Pcos przed pierwsza ciaza a do tego bralam bromergon i po m-cu pojawila sie mala a druga sprawa bralam duphaston w czasie ciazy, wszytko to powiedzialam mojej health visitor i mysle ze to jej zasluga Mam nadzieje poprostu ze wezma to pod uwage ze mialam problemy ... ide sie polozyc bo troche pobolewa mnie brzuszek ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×