Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

sisi1111

MATKI POLKI W WIELKIEJ BRYTANII

Polecane posty

oj, uwazaj Asiulek! I odpoczywaj za wszystkie czasy ;) trzymam kciuki kochana zeby jednak tutejsza opieka byla jak najbardziej odpowiednia dla was! Czasami trudno powiedzec, wiesz, bo w niektorych szpitalach podchodza do tych spraw bardzo powierzchownie, a w niektorych zupelnie odwrotnie. A Mysz wlasnie sie przewrocila :o nie placze. Coraz czesciej sie zapomina i staje bez trzymania sie niczego/nikogo, ale to trwa, jak narazie, tylko kilka sekund poczym sila grawitacji daje jej sie odczuc. Smieszna ta moja pieszczocha jest! Dzisiaj bylysmy na juz drugiej imprezie pierwszourodzinowej i jestem prze-dumna bo Mysz bardzo dobrze sie zachowuje i ladnie jadla rozne salatki i torta, i nawet ugryzla dwa razy nozke kurczaczka pieczonego :) Moja corka!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamo E mozna jakos zobaczyc Twoja coreczke teraz? Przeslij mi prosze jakies aktualne zdjecie :) Milo ze wyrasta na kulturalna dziewczynke i wie jak sie zachowac bedac gosciem :) pozdrowionka dla Was 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sandra//
Cześć dziewczyny :-) Mam takie pytanie ---13 czerwca wyjeżdzam do Jrlandi do męża chcemy tam zostać na dłużej :-)jak wygląda posłanie tam dziecka do szkoły===z góry dziękuje za odpowiedź:-) :-) :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam od rana Niesety ciagle źle sie czuje a do tego wczoraj zachcialo mi sie pomidorow co spowodowalo rozstroj zoladka boli mnie przez to caly brzuch boje sie o moje malenstwo:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam juz czuje sie nieco lepiej, bylismy dzis w kosciele i na spacerku. Oboje jestesmy padnieci bo ja z powodów wczorajszych pomidorow a maz z powodu nerwow migrena. mala jedynie pelna energii :) Jestem ciekawa co moj maz jutro ustali w tej klinice w szpitalu.... a tu ciagle pustki :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to dobrze asiulku że już Ci lepiej sztefka, pięknie wygladasz z Maluszkiem, poczytałam Twojego bloga-taka z Ciebie silna i dzielna kobieta, mam nadzieję ze dajesz sobie radę z Malutkim i masz chwilę żeby odpocząć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam od rana dzis znow czuje sie niestety nieciekawie .... mam ciagle wzdecia, rozstroje, bole brzucha i glowy...i brak sil na opieke nad mala ktora budzi sie o godz 5 lub 6 :( pozdrawiam wybaczcie ze tak zaczynam ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Dziewczyny, dzieki za troske, Mieszko juz lepiej, goraczka trwala jeden dzien, nie mam pojecia zreszta z jakiego powodu???? Bo przeziebiony nie jest... moze mu zabki ida?... Jeszcze 1.5 piatki na gorze zostalo?... ciekawe na co bede obwiniac za jego zle nastroje/goraczki itp jak juz wszystkie zeby wyjda... Sandra - nie mam pojecia jak z posylaniem dzieci do szkoly, nawet tu, ale jes taki temat \" zagraniczne mamuski zpraszamy na pogaduszki\" tam jest kilka dziewczyn z Irlandii i S i N, wiec powinny cos wiedziec. Co do spotkania - no sama nie wiem - moze zagramy w marynarza? Rownie duza skutecznosc jak prognoza pogody na wyspie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie mamusie mam pytanie bo do terminu porodu mam jeszcze 4 tygodnie a już mam skurcze, czasami są bardzo częste i bolesne, brzuch mam bardzo twardy,że nie czuję dziecka, a na dodatek brzuch mi się obnizył.Czy to znak,że koniec już blisko? jak długo przed porodem tak sie robi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anusia - przed pierwszym to nawet i na miesiac wczesniej moze sie tak zdarzyc. Ale jesli zaczelyby sie skurcze regularne, i trwaly dwie godziny, to nie zastanawiaj sie tylko jedz do szpitala, czy maternity unit, bo nie wiem gdzie zamierzasz robic. A przy najbllizszej wizycie powiedz o tym poloznej, moze zdecyduje sie sprawdzic Ci rozwarcie, choc nie przypuszczam...Albo mozesz od razu wybrac sie do maternity/day assesment, i powiedziec ze wydaje Ci sie ze Ci sie zaczal juz porod, to na pewno Cie przyjma :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZAnta- dziękuję ci za odpowiedz a ten maternity unit to jest w szpitalu? i moge tam jechać w każdej chwili? to sugerujesz że do porodu juz blisko? bo jaj mam jeszcze miesiąc do terminu, brzuch mi sie obnizył czy to tez zapowiada poród, bo moja bratowa rodziła w zeszłym roku w listopadziie i mi mówila ze jak sie brzuch obniżył to jeszcze ze 2 tygodnie! czyto prawda? A jesli chodzi o odwrócenie dziecka to dzis idę do położnej i poiwem jej,że sie na to nie zgadzam i mają mi zrobić cesarkę i powiem że chcę scan żeby mi zrobili.Miłego dnia zyczę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj, skanu to Ci obawiam sie ze nei zrobia, ale na cesarke sie uprzyj i juz. A maternity unit powinien byc w szpitalu, polozna Ci powie na pewno. Brzuch moze sie obnizyc i na 4 tyg przed porodem, wiec jeszcze nic pewnego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiki26
Witam ! Jestem juz po pobraniu krwi na tripple test i po wazeniu kolejne 3kg wiecej:( teraz wysylaja moja probke krwi do londynu i mam czekac tydzien jesli nie zadzwonia to jest ok,a jesli zadzwonia to jestem w grupie wysokiego ryzyka i mi wytlumacza co jest zle,ale jestem spokojna mysle ze jest wszystko dobrze:) asiulek 27wspolczuje takiego samopoczucia tez to przechodzilam ale u mnie to byla kara za lakomstwo wiec teraz panuje nad swoimi zachciankami zwlaszcza tymi ciezkostrawnymi. laboszek tez ciekawia mnie te bilanse dzieci czy sa tu jak w polsce wiec ja tez prosze o podpowiedzi w tym temacie pozdrowienka dla wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
laboszek - jest bilans dwulatka! Twoja HV powinna sie z Toba w tej kwesti skontaktowac, ale jesli nie, to musisz zadzwonic do przychodni i sie o to dokladnie dopytac. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O ile dobrze pamietam to 2 years old review, ale moglam cos pokrecic. Ja dalam sobie z tym spokoj, bo stwierdzilam ze Mieszko rozwija sie dobrze, a ksiazeczki dostalam przy okazji wizyt HV u Mai :) Ksiazeczki = upominek dla dziecka zachecajacy do czytania. W przychodni powinnas miec cos takiego jak baby clinic, tam przyjmuje HV i pielegniarka, zazwyczaj raz w tygodniu jakies 2 godzinki, i zawsze mozna tam podejsc, zwazyc, zmierzyc dziecko i pogadac jakby Cie cos niepokoilo. No i o ten bilans tez sie przy okazji dowiedziec. Bedziesz tam zreszta czestym gosciem juz niedlugo :D A telefony do HV team masz w ksiazeczce zdrowia na jednej z pierwszych stron! A co tu dzisiaj tak cicho? Deszcz widze wszystkim nastroj popsul, u nas Mayka spi az milo, za to Mieszko rozrabia, nowu mamy zabawe - klasc go spac czy nie w dzien...Bo juz prawie do wieczora wytrzymuje, wiec znowu jestem w kropce....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no prob laboszek, akurat mam synka w podobnym wielku to wiem :D A przy okazji patrzac na Twoj profil uswiadomilam sobie ze juz od ladnych paru miesiecy bezwiednie sie odmladzam :D no i koniec z tym, juz widac ze do okraglej daty tylko rok (i to niecaly) mi zostal :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
laboszek dzieki:) a na forum ciezarne polki w Anglii zagladam czasem ,tylko sie nie wypowiadalam,ale dziekuje bardzo za zaproszenie i napewno z korzystam:) Napiszcie mi kobietki czy wy w 4 miesiacu tez tak spalyscie popoludniu bo ja o chyba ostatnio rekordy bije spie i spie i spie a jak wstaje to jestem jak \"pijana\". Na poczatku ciazy tez tak mialam,ale teraz to juz przechodze sama siebie:) milego wieczorka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a tu ciszaaaaaaaa, wrocilam tu bo na ciezarnych w anglii jakas wstreciucha mnie denerwuje gupimy komentarzami na temat jednej ciezarnej,co za czlowiek:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam od rana dzis czuje sie wyjatkowo okobym nie zapeszyla, na wyczucie jem cos co moze mnie nie mdlic.... Dzis mnie czeka wycieczka do Infand revenue, mamy juzwszystkie p45 czy p60 i lece przed gimnastyka na rozmowe i forme.... Szanta co do wieku hmmm ja tez musialabym zmienic nick na asiulek29 :) wczoraj dzwonilam do tego ante natal ale niestety nikt nie odbieral ....dzis moze sie uda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wczoraj sie wzielismy za mala i samodzielne jej zasypianie zasnela o 21.30 a pobudka o 5.30 w koncu maz nie wytrzymal i polozyl ja do naszego łozka ale w koncu bez bujania zasnela mamy przed soba jeszcze dwa problemy smoczek i pampersy, na pierwszy mam pomysl poprostu abstynencja calkowita poloczona z kilkudniowym marudzeniem i zarwanymi nocami, ale na pampersy... hmmm nie mam wogole mala ma nocnik ale nie chce zbytnio na niego siadac za to extra nadaje sie na kapelusz na jej glowke ....:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiulek - to mam nadzieje ze w IR wszystko sie uda pieknie zalatwic. My tez wlasnie zastanawiamy sie co ze smoczkiem zrobic, bo mala ssaczyca zaczela sie budzic co godzine - poltora zeby je jpodac smoka, MASAKRA. Sama sobie to na siebie sciagnelam, ale teraz wlasnei za diabla nie wiem co zrobic :( Chyba bede musiala sie za nia wziac w bank weekend, kiedy jest szansa ze w dzien choc dospie troszke :( A co do pampersow - daj moze malej jeszcze czas, ona przeciez ma troszke ponad roczek dopiero, chyba ze widzisz ze juz \"czai\" co jest grane? My kupilismy nocniczek i byl zawsze pod reka, tak ze mlody nie bal sie go, ale tak naprawde pampersy mozna bylo odstawiac dopiero jak mial dobre 1.5 roczku. Spokojnie przyzwyczajaj ja do nocniczka, a majtusie wlozysz w wakacje, jak bedzie piekna pogoda (miejmy nadzieje :D)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie mamusie!!! Byłam wczoraj u położnej i jestem umówiona na 8 czerwca na wizytę w szpitalu z lekarzem, ma mnie zbadać, zrobić usg i będziemy się umawiać na cesrkę, chyba że dzidzia sie obróci do tego czasu:-) mam za to jeszcze jedno pytanie mam takie wrażenie że jak chodzę to czujesz ucisk w dole brzucha taki jakbym zaraz miała urodzić, a do porodu zostało mi jeszcze 6 tygodni? co to może oznaczać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam❤️ Sztefka- to dobrze ze u ciebie ok i trzymam kciuki aby ta tomografia wyszla dobrze❤️ Mam pytanie odnosnie tych 500f co sie dostaje przy urodzeniu dzidzi. Wiem, ze trzeba pobierac jeden z benefitow. Ale co i jak trzeba przy tym dodatkowego zalatwiac no i oczywiscie gdzie, w Job Center???? Musze do was czesciej zagladac bo tez mam corcie 3 letnia i za niecale trzy i pol miesiaca bede miala syncia:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc!!!🌼 Mada 744-ten druk na te 500 funtow bierze sie w JOB CENTER jest to druk SF100 nazywa sie SURE START MATERNITY GRAND!!! Na koncu tego druku jest strona ktora musi wypisac polozna lub lekarz i reszte wypisujesz sama!!!razem z drukiem dostajesz koperte z adresem wypelniasz i wysylasz i to wszystko!!! Jak potrzebujesz jakis informacji to w JOB CENTER ci wszystko powiedza!!! Szytefciu kochana!!!! Trzymam kciuki zeby to zarastwo juz sie zmalalo i zebys nie musiala sie meczyc biorac ta chemie!!!😘 Sliczy Olus-tylko Ty taka chuda biedulku!!!Zagladam na waszego fotosika tylko komentarza nie moge zostawic!!!:( POZDRAWIAM WAS WSZYSTKIE!!!❤️ DOBREJ NOCKI!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulus -dzieki za informacje. Akurat na stronce o ciezarnych mamy ten temat i napisze to samo co napisalas, ok Dobrej nocki zycze, papapa ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam dzieki dziewczyny za rady co do smoczkow i pampersow ... mala ma 16 m-cy wiec juz troche czas do tego czuje ze robi siku i kupke mówi tit i pupa wiec mysle ze to pomalu czas ale tez mysle ze jak bedzie lato to bedzie bardziej sprzyjajacy czas :) Ze smokiem to chyba poprostu tez go wyrzucimy tyle ze mala z nim spi i tu bedzie duzy problem :( co do IR hmm tam na druku trzeba wypisac koniec pracy w Polsce a maz jest na urlopie bezplatnym wychowawczym i troche mamy z tym dylemat , niewiem jak oni do tego podejda ??? przepraszam Szanta to ja wczoraj pisalam niewiem czy nie obudzilam Ci dzieciaków nie chcialam dzwonic ...a póxniej sobie przypomnialam ze sie nie podpisalam, wypisywalismy druki i niewiedzielismy co robic .... mozecie mi cos doradzic w tej kwestii??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulus - mam pytanie odnośnie sure start maternity grant - bo rozmwaiamy o tym na ciężarnych polskach i ja za bardzo nie wem jak to wygląda, bo z tego co słyszałam to zeby to dostać trzeba pobierać jakiś benefit juz,a ja nie pobieram zadnego, tzn chcemy wziąćś worker tax credit ale dopiero po porodzie bo czekamy na nasze rozliczenia podatku i az mąż skończy 25 lat bo obydwoje nie mamy jeszcze i trochę się tym zmartwiłam bo to oznacz że nie dostanę nic.CZY mogę to sobie załatwić po porodzie najpierw worker tax credit i child tax credit, child bnefit a dopiero później to? czy juz będzie za późno? Jeśli któraś z dziewczyn wie coś na ten temat to proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyny, powiedzcie mi prosze do kiedy dawalyscie Waszym maluszkom nieprzegotowana wode mineralna do picia? I pyt nr dwa - jak przygotowywalyscie kaszke na Waszym mleku, to zagotowywalyscie je? czy tak po prostu tylko rozuszczalyscie w nich kaszke? Bo wlasnie zastanawiam sie jakim zesz cudem mam zagotowac mniej wiecej lyzke stolowa mleka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nie gotowalam mleka, dodawalam tylko kaszke i gotowe. Po jakims miesiacu, przeszlam na kaszki na mleku modyfikowanym a wode mineralna niegotowanan to tak gdzies kolo 6 miesiaca, choc gdyby mala chciala to pewnie bym i wczesniej jej dala (problem z butelka) Szanta pisalam kiedys zdaje sie ze mialas problem z zaparciami u MIeszka. Jak sobie z tym poradzic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki Malgorzatka, sprobowalam troszke podgrzac w goracej wodzie, zadzialalo pieknie, ale i tak troszke surowizna byl9 czuc... hm, sprobuje jutro opcje kaszka + goraca woda i dopiero mleczko. Choc z drugiej strony Maya wsunela jak swoje :D A na zaparcia DUUUUUUUUUUUUUUZO tartego jablka, cieply kompot z jablek. zero ryzu i marchewki. Dobra jest kaszka jeczmienna albo owsianka rano, a jak nic nie dziala, to szklanka cieplej wody rano.Najlepiej z miodem, ale nie wiem czy juz dajesz Juleczce? Aaaa, i suszone morele/sliwki, jest taki deserek w bootsie chuba tarte jablko ze sliwka, kazdego ruszy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×