Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

sisi1111

MATKI POLKI W WIELKIEJ BRYTANII

Polecane posty

Właśnie się dowiedziałam, że małżeństwo mojej koleżanki legło w gruzach :( Małżeństwo na emigracji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gaga,wspólczuje, nie jest to łatwe, ani w kraju, ani na emigracji.... life is brutal 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Babeczki Gaga tak niestety czasami bywa w zyciu, pewnie wiekszosc z Nas bala sie tego na poczatku jak malzonek wyjezdzal. Do mnie dotarlo ze tak dlugo osobno nie mozna jak moja corcia rysowala prace o rodzinie i wiecie co narysowala mamusie i siebie.....tatusia brakowalo smutne. Dziewczyny ja mam powazniejszy problem z mieszkaniem i nie wiem co mam zrobic: miesazkanie kwitnie za szafa mega grzyb w korytarzu w narozniku grzyb, mieszkanie wietrzymy i ogrzewamy caly czas. Drugi problem mieszkanie wynajmujemy od polskiego roma, a mieszkanie jest counsilowskie wiec nielegalnie dowiedzielismy sie o tym juz po podpisaniu umowy i zaplacie kaucji. Umowa zawarta jest do czerwca 2008. Macie jakis pomysl boje sie ze kaucji nam nie odda, zdrowo sie nie mieszka, mam dosyc takich warunkow i wogole lapie doly. A pozatym powiem szczerze nie chce z romami zadzierac i nigogo straszyc doniesieniem. Marze o wyprowadzce z tego mieszkania i zawarciu umowy z agencja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Forum swieci pustkami od paru dni a jak juz ktos sie pojawi to same zle wiadomosci :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kobitki Po czasie rozumiem Ciebie Megx, wiem dlaczego tak kiepsko czulas sie w Londynie, w chwili obecnej czuje sie podobnie. Nie moge poczuc sie dobrze, zaaklimatyzowac sie, jest chyba dla mnie za duzy, przeludniony..... W planach mamy przeniesienie w okolice Cambridge a konkretnie do nie wielkiej miejscowosci Cambourne. Bylismy tam u znajomych i powiem szczerze urzekla nas:czystoscia spokojem, harmonia. Powiem jeszcze ze budownictwo w tej miejscowosci ma zaledwie kilka lat wszystko nowe i sliczne, czyste, piekne ogrodki i domeczki, czulam sie jak w bajce. Ale to dopiero jak malzonek zmieni prace. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Braga! Poptrz na to tak - jestes z mezem,mieszkasz póki co w paru pomieszczeniach -grzyb jet beznadziejny, trzeba zmiatac jak najszybciej - potem nie pozbedziesz sie go z organizmu :) A na roma niepatrz nie ma co sie bac - tutaj jest nieco inaczej. Jesli nie dasz znac do counsilu, to mozesz nie dac sobie znimi rady - znam ich dosc dobrze w szwecji mieszkalam miedzy takimi :) nie ma sie co certolic- najpierw mu powiedz ze jak nie odda kaucji to zglosisz. Ja bym tak zrobila, mimo ze jestem sama bez faceta. zycze najlepszego-pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bragus ja mysle, ze Jovka ma racje... ja tez jak takiej jednej zagrozilam HomeOffice to od razu inaczej spiewala... Tu wkoncu wasze zdrowie chodzi... Jesli chodzi o Cambourne to nigdy tam nie bylam ale na satelitarnych zdjeciach Google wyglada calkiem sympatycznie... no i mialabys jakies 2h do morza i do mnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moni7900
hej szukam forum gdzie spotkam dziewczyny z dziecmi mieszkające w anglii. i chyba dobrze trafiłam. chciałabym sie dołączyc. mieszkam tu 2 miesiące i ciągle nie moge sie odnależć. czuje ze to nie to. powinnam byc szczesliwa mam tu męża córki mame, ale czy jestem? sama nie wiem czuje sie t bardzo obco. chyba tęsknie................. bedzie mi miło jesli bede mogła z wami czasem pogadac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moni... witaj w klubie :) Poczatki nigdy nie sa latwe nawet jesli masz przy sobie bliskich... Pogadaj z Braga ona dopiero co niedawno (pare stron temu :P) dolaczyla do meza w UK wiec ona ci moze powiedziec... Nikomu nie jest na poaczatku latwo na emigracji w obcym kraju, otoczonym obcym jezykiem... Trzymam kciki abys wkrotce poczula sie bardziej swojo :) I zapraszam do klikania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moni, witaj - w miejscowosci w ktorej mieszkasz powinny byc jakies play group dla dzieci, Zacznij chodzic, poznasz inne mamy, moze nawet zawzesz przyjaznie. Pomoze ci to wdrozyc sie w srodowisko. Bo najgorzej jest jak sie chce Polski na obczyznie - to jest inny kraj, inna kultura. Trzeba sie wdrozyc. Powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wczoraj ciezki wieczor...bylo chyba z 8 chetnych na mieszkanie ... moze z dwie osoby by sie zdecydowaly ... ale zobaczymy ... moze ktos sie znajdzie ... wczoraj bylam swiadkiem jak dziecko czuje ze ktos jest do niego wrogo nastawiony ... bo meza kuzyn byl po pracy zmeczony i podrazniony a mala to wyczula i nawalala go ile wlezie ... oczywiscie ja powstrzymywalam ale on chcial mi pokazac ze jest inaczej ze jest wesoly... maly detektyw wszystko wyczuje .... Od jakiegos tygodnia mam problem albo nie moge spac i zasypiam ok 1-2 albo jak juz zasne to budzie sie o 3 i nie spie do 6 tragedia ...bardzo mnie to meczy... no ale nie mam na to wplywu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witaj Moni ... widzisz ja nie mam tu nikogo i bliskich mam w Polsce no mam meza i córcie ale wogole nie tesknie i nie chce mi sie nawet myslec o powrocie... widac kazdy ma inaczej moj maz tez teskni...a ja jak ryba w wodzie choc nie powiem by bylo zawsze kolorowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam :) termin mojego porodu sie zbliza, wiec chcialabym powoli zaczac sie udzielac i na tym watku :) termin porodu mam za 2 dni, ale nie sadze zeby mala wyskoczyla na czas ;) pozdrawiam 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no tak myslalam ze sie rozszerza :) dobrze im interes idzie i ja czesto przez nich kupuje - obsluga b. dobra i blyskawiczna. Ciekawe czy mi zaplaca za reklame ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciekawe czy kiedykolwiek zaczna dostarczac w moje tereny? Pewnie nie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Kobitki Moni, Ciebie witam szczegolnie ja jestem w Londynie od pazdziernika. Poznalam w parku super kolezanke z synkiem w wieku mojej malej. Spotykam sie z kolezanka prawie codziennie, dzieci sie dogaduje dobrze, mezowie nasi znalezli wspolny kontakt tez, dzieki tej polskiej rodzinie moje pierwsze chwile sa lepsze slodsze (mam kumpele do kawusi i ciacha), mozna sobie pomoc. Fakt tutaj z racji tego ze Polakow jest mniej, przyjaznie zawiera sie szybciej, Przyklad w Polsce obcej kobitki po 2 spotkaniach nie zaprosilabym od razu na kawe do domu, bo przeciez jej nie znam, tutaj przyjaciolka gdzie jeszcze czujesz sie obco, a tlumy ludzi wylewajace sie z kazdej strony na mnie dzialaja przytlaczajaco i sa takie obce mimo ze raczej przyjaznie nastawione gdzie tesknota wdziera sie przy brzydkiej pogodzie kazda szczelina okna, to wtedy przyjaciolka jest na WAGE ZLOTA i tak jak milosc te przyjazn sie pielegnuje. Wazna rzecz aby i partner zyciowy byl pomocny w aklimatyzacji, aby otarl lzy i pomagal jak doly przychodza. WIEC SZukaj kochana w play groupach, parkach a latwiej bedzie, a nastepne dni beda sloneczne. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moze i ja
zaczne szukac po parkach ha ha ha :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do moze i ja
jak dla mnie mozesz i stac w parkach. spadaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Mam dzisiaj złego humora :(. Tak mnie jakoś to mieszkanie tu przytłacza. Do 12 grudnia musimy się wyprowadzić a domu jeszcze nie znaleźliśmy. Jeden nam właśnie odmówiono. Mieszkanko 2-pokojowe + salon i kuchnia, mała łazieneczka. Bardzo ładny- co z tego jak powodem była za duża ilość osób. Mieliśmy wynająć z siostrą męża. Mam dość :( Oj mi by się przydała teraz taka psiapsiuła... Barga zazdroszcze Ci takich spotkań :) Moni---> ja jestem tutaj od końca września i też czuję się nieswojo. Ciężko mi się przestawić :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Napisalam cos kiedys na waszym topiku, jakoś w poprzednim miesiącu, ale czasu mi brak było, by pisac regularnie. Teraz bedzie go chyba ciut więcej. Chcialam teraz tylko napisac, że pozdrawiam wszystkie świeżo upieczone mamy ;) Sama mam córeczkę, która przedwczoraj skonxczyla miesiąc dopiero :):):) Czy nie wiecie czy jest tu ktoś z Southampton?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kajka26666
hej dziewczyny....szukam pomocy a raczej jakis porad....moze ktoras z Was soptkala sie z takim przypadkiem jaki ma moj synek...konkretnie chodzi mi o jego skore....zaczelo sie to na ramieniu jakas dziwna czerwona ranka...w srodku niby taka mokra jakby lekko ropiejaca a na okolo chropowata...bylam u lekarza ....stwierdzil ze to jakis rodzaj grzyba..skad ???...nie umial mi powiedziec po prostu czasem sie zdarza...coz w angielskich lekarzy juz dawno zwatpilam wiec niezdziwilo mnie to bardzo...dal mi jakas masc....smarowalam troche przyschnelo ale odnawialo sie co jakis czas..i rozmnozylo co najgorsze na lokcie ,pod szyje na roczki ,nozki ,plecki w sumie na calym cialku ma takie male liszajki.. ....wiec poszlam jeszcze raz (do innego)...ten stwierdzil ze to przez zbyt sucha skore...od razu wykluczyl np...skaze bialkowa lub jakas alergie pokarmowa (karmie nadal piersia a maly ma 11mc i nie dawno wprowadzilam mu mleko )........dal mi jakis leczniczy balsam...ale wydaje mi sie ze ten "cud" balsam pogarsza sprawa ...synka swedzi pod szyjka, drapie sie....a jego cialko wyglada okropnie....jesli ktoras z Was wie lub moze podejrzewa co to moze byc bardzo prosze o pomoc... z gory bardzo dziekuje !!!!!....pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość efik 27
ga ga ja tu jestem 3 lata i tez mi brakuje przyjaznej duszy jest ktos moze zbirmingham ???????????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moni7900
witam dzieki za miłe przyjecie. zwłaszcza dla bragi:) postaram sie pisac czesto choc pracuje i mam mało czasu. mysle ze tu w bostonie gdzie mieszkam nie ma takich play group to małe miasto. poznałam tu jedna dziewczyne nawet fajna ale czuje ze to nie to. jestem tu od 21 wrzesnia i chyba zostaje na stałe. mam dwie córki 7 lat i 2,5. nie mam niby problemów. mam ładne mieszkanie choc troche małe. wszyscy pracujemy choc praca to nie szczyt moich ambicji:) powinno byc ok ale..........chyba nie do konca dobranoc do jutra postaram sie byc wczesniej i dłuzej.pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Efik a może jak już się uporam z mieszkaniem, może byśmy się spotkały w polskim domu, na takiej grupie jak Barga pisała. Wiem, że jest takowa. W każdą środę od 10.00 do 13.00. Na każdym spotkaniu płaci się 1F na soczki i jedzenie dla maluchów i mam, jak również i tatusiów :) Mamy na jutro umówione oglądanie domu. Mąż ma jeszcze dzwonić w sprawie 2 kolejnych ofert. Trzymajcie kciuki :) Dobranoc :) Śpijcie słodko i spokojnie 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość radze Wam
poszukajcie w parku koniecznie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moni... a ja mam dla ciebie niespodzianke :) na terenie Uk dziala grupa dla mamtek i dzieci Sure Start. I wslasnie taka grupa jest w Boston. Tu masz wszystkie dane: Boston Children\'s Centre Setting: Sure Start Children\'s Centre Contact: Mary Parkin St. Christopher\'s Children\'s centre Norfolk Lodge 27 Norfolk Street Boston Linconshire PE21 6PW Telephone: 01205 319899 Mam nadzieje, ze sie przyda :) A ja dzisiaj na physiotherapy... mowie wam kobiety... starosc nie radosc :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mexg, no coz ty mowisz???? Ty stara? To co ja mam powiedziec, przeciez mi juz zapoproponowano zmiane nicka na Babcia E :D:D:D Ale jakas fisio by sie przydala i na moje kosci :) Monia, widzisz, na Megx mozna zawsze liczyc!!!! :) Ja dodam jeszcze zebys sie rozejzala po parafiach (nawet tych anglikanskich) bo nawet jest male miasto to takie spotkania sie organizuja (I wcale nia musisz byc wierzaca). Pozdrawiam Ga Ga, nie rozumiem dlaczego odmowa wynajecia byla za duza liczba osob? Kajka, egzma bardzo czesto zdarza sie u malych dzieci i to bez powodu. Moja od czasu do czasu \"okrywa sie \" takimi suchymi plamkami. Ja nacieram jej co wieczor cialko kremem na bazie parafiny i pomaga. Kapie ja w Oilatum. Ale radze pojsc do dermatologa, nawet prywatnie, bo moga to byc objawy czegos innego. Powodzenia i szybkiego powrotu do zdrowia! Gdzie sie inne Panie pogubily????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam Megx powodzenia na terapii- oby była owocna :)ciekawi mnie jak to tutaj wyglada ... wczoraj bylam na wizycie u znajomej wzielam od niej troche polskiej literatury i sobie pogadalam.... jest podobnie jak ja pedagogiem wiec spokojnie mialysmy wspólne tematy... wczoraj byla taka trojeczka odnosnie mieszkania i chyba by sie zdecydowali.... mam nadzieje ze w koncu odzyskamy ta kaucje 260 niby duzo niby malo ale bysmy mieli na nastepna kaucje mala dzis sie obudzla godzine wczesniej ale chociaz ja jakos w nocy pospalam choc zbudzilam sie o 1.30 i zjadlam sobie jabuszko ... ale dosc szybko zasnelam .. dzis mój maz bedzie później z pracy bo jedzie jeszcze do Liverpoolu na lotnisko po znajomych ... na obiad zrobie dzis rosołek mala ma jeszcze troche kaszel a mnie calkiem rozłozyło, mam katar i bolaca glowe...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamo E no niby z na papierku to nie jestem jeszcze taka stara no ale co z tego jak przerobilam juz tyle chorob, ze czasem babcie 80-letnie tyle nie maja na swoim koncie :o Asiulek... fizjo tu jest bardzo dobre... czeka sie niestety dlugo tak jak w PL ale jak cos jest powaznego to cie wciagna szybko na liste... ja teraz tylko tydzien czekalam :) Co do przeziebienia to moge ci polecic branie paracetamolu tak co 4h (mozesz wziac do 8 dziennie wiec mozesz nawet brac 2 tabletki jesli sie bardzo podle czujesz)to na prawde dobrze robi podczas przeziebienia... nie odczuwasz tak bardzo boli miesni i zatok no i na bol glowy tez pomoze. No a poza tym cytrynka z miodem :) Zycze szybkiego powrotu do zdrowia 🌻 aha... Mamo E jak tam zabkowanie? My juz mamy wszystkie 4, brkuje jeszcze 3,5 i tej jednej nieszczesnej dolnej 2... ale podpatrzylam, ze cos tam sie wyklowa i pewnie za pare dni wkoncu wylezie :P Koncze bo Tesco przyjechalo 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×