Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

sisi1111

MATKI POLKI W WIELKIEJ BRYTANII

Polecane posty

Gość limonka - Coventry
jezeli chodzi o porod to do bezplatnego nie potrzebujesz NIN - to akurat wiem. Znajoma rodzila na NIN chlopaka (ojca dziecka) i porod byl oczywiscie bezplatny... wlasna firma? hmmm, to tez jest sposob. Ale zeby dostac NIN jako samozatrudniony nie trzeba przedstawic jakis faktur lub cos w tym rodzaju? No, chyba musze za tym pobiegac :) >>>nie.zwykla dziewczyna, nie zdazylam zaczac pracowac w Anglii, przyjechalam no i jestem ;) w Polsce zrezygnowalam z pracy, nie pracowalam w zawodzie i chcialam cos zmienic, no i sie zmienilo :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxelka >>> współczuję Wam bardzo :( oczywiście ze top nie jest fair. Ja się dziwię, bo tylu głupich Angoli dostaje te benefity a przecież zarabiają więcej chyba nie? kurcze, mam nadzieję że my coś dostaniemy, bo ja pracuję \"z doskoku\" czyli raz tak a raz siedzę na dupsku a narzeczony zarabia ok 1100-1200... o ranyyy, już się boję... O_o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agata26
limonka -ja nie pracowalam jak staralam sie o NIN - dwa miesiace bylam bez pracy po przyjezdzie i wtenczs sobie zalatwilam wlasnie NIN - po prostu poszlam do job center , ustalili mi wizyte , nast. wszystkie informacje itp. i czekalam sobie juz spokojnie na przyznanie - wtedy do 2 miesiecy ale nie bylo zadnych problemow wiec nie wiem czy to zalezy od rejonu czy co.... a o benefity nie pytac raczej w job center , ja sie zapytam mojego faceta w ktorym urzedzie o to pytal i tam dopiero mu udzielili prawidlowych informacji a mianowicie ze owszem, nie musialam miecia ciaglosci 12 miesiecy a wystarczy zaswiadczenie od lekarza ze nie moge pracowac, bylam juz u mojego bylego pradidawcy , wystawil papierek jaki chcialam i teraz lekarz musi mi napisac to zaswiadczenie bo taki byl warunek, i wiem ze sa trzy benefity przed porodem - jedne ponad sto funtow na tydzien i po porodzie tez i tak samo facet powiedzial ze jak bede miala to zaswiadzcenie to dostane 500 funtow becikowego - mam taka nadzieje nie.zwykla dziewczyna z jakich rejonow Polski jestes?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agata26 >>> jestem z łódzkiego, z małego miasta oddalonego od Łodzi o jakieś 40km. A co do tych benefitów> jeśli nie będę miała zaświadczenia od lekarza do nie dostane tych 100 funtów co tydzień? podobno lekarze nie dają tak chętnie zaświadczeń zwalniających z pracy... i czy takie coś ma w ogóle sens jesli ja pracuje przez agencję? kurcze, boje się bo w tamtym roku poroniłam i wiem napewno ze przed końcem 3 miesiąca nei pójdę do pracy... aha, a nasi znajomi którym niedawno urodziło się dziecko dostawali po 140 funtów tyg tylko że ta dziewczyna miała tu 2 dzici z poprzedniego małżeństwa więc nei wiem czy dostawała na nie czy na to dziecko co yło w drodze a ponieważ nie utrzymujemy z nimi już kontaktu z pewnych względów to nie mam się skąd tego dowiedzieć Pomoże któraś mi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agata26
nie.zwykla - mnie powiedzial moj GP ze on nie wypisze mi trwalego zaswiadczenia poki nie bede miala od pracodawcy i tylko wypisal na 2 tyg. wiec ja poszlam do mojego bylego pracodawcy i z tada wsteczna napisal ze nie moglam pracowac itp.. i teraz z tym ide do GP i musi dac bo tamto bylo warunkiem a bez tego nic nie dostane dopiero bym dostala po urodzeniu dziecka a wiem ze twoj facet moze sie starac o benefity na siebie a do pracy nie wracaj bo nie warto ryzykowac, nie mysl nawet o tym , ja z jednej zostalam zwolniona a z drugiej sie zwolnilam po 2 dniach pracy bo zaczelam plamic i powiedzialam ze juz nie wroce , teraz jestem w 5 miesiacu i nie bede pracowac do konca , dzidzia jest najwazniejsza ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co jeśli w agencji mi nie dadzą takiego zaświadczenia? kurde, już ich tam widzę... zołzowatą Tracy z wiecznie naburmuszoną miną kiedy ją pytam o zaświadczenie że nie mogę pracować... :O o ranyyy, ja tego nie przezyję... :( a co ty Agatko powiedziałaś pracodawcy że Ci wystawił takie zaświadczenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agata26
niezwykla - u mnie bylo troszke inaczej bo ja nie pracowalam przez agencje ale w care homie prowadzonym przez zakonnice i tak sie stalo ze wraz z rozpoczeciem tam pracy zaszlam w ciaze, po niedlugim czasie jej powiedzialam bo sle bardzi zle czulam i ona nie wiedziala co mi jest...i chwilke po tym powiedziala ze nie moze mnie dluzej zatrudniac bo stalam sie za wolna ble ble itd. no i koniec pracy byl , ale mimo tego przyjazne stosunki sa nadal i poszlam do niej dwa dni temu, napisala mi co chcialam ze nie moglam pracowac i wykonywac ciezkich prac itd. z data wsteczna , ja tutaj nie mialam problemu ale mysle ze to zalezy od osoby wiec spruboj z nia porozmawiac , moze ci wypisze bo przeciez to dla niej obojetne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mnie na NiN
umowili z rewenue. Nigdzie nie pracowalam. Razem z chlopakiem Zlozylam wniosek o working tax credit,i po trzech miesiacach w koncu pojadę na spotkanie. Rzeczywiscie w kazdym urzedzie mowia co innego Agata26-jakie benefity przysluguja przed urodzeniem i jakie po?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mnie na NiN
Roxelko uwierz mi,ze lepiej zyc tak jak ty,a nie prosic sie o jalmozne i uzerac z urzednikami. Zreszta praca daje czlowiekowi satysfakcje z zycia, a tez zasilek 3500 na rok,to bardzo malo(liczac miesiecznie)-i tak prawie wszystko idzie na dziecko,jakie drogie sa ubranka,wozki,lozeczka. Ja osobiscie wolalabym pracowac i duzo zarabiac,niz brac benefity. Jednak przyjechalam tu i nie zdazylam znalezc pracy,bo dzidzius sie pojawil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magda 78
Mam pytanko czy jesli nie pracowalam w Anglii to nalezy mi sie jakis maciezynski,wychowawczy, albo inny zasilek za opieke?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agata26
mnie na NIN - przed urodzeniem dziecka przysluguja dwa albo trzy - jeden 11 tyg przed porodem , drugi 26 tygodni i wlasnie to jest ponad 100 funtow na tydzien i jeszcze cos a po urodzeniu dwa ktore raczej kobiety dostaja i tez byly jakies jeszcze - zapytam poznien mojego faceta jak wroci do domu bo on sie dokladnie o to dowiadywal w tym biurze gdzie sie tym zajmuja , ponadto tu masz ten link , wyszukaj ciaze zagraniczne jest tam spory material http://www.dzidzia.fora.pl/ i jak juz mowilam sa dwa dofinansowania do mieszkania , naprawde warto o to sie postarc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agata26
magda 78 - wczesniej pisalysmy o tym jak to jest jak nie pracowalas w Anglii , zobacz troszke wyzej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agata26
Roxelka - ja jestem samotna matka :) mimo ze mam faceta i ze chcialabym wziasc slub ale jest jak jest na razie i mysle ze jesli sobie radzicie i macie jak napisalas wszystko juz dla dzidziusia to naprawde jest sporo!!!! my sie boimy ze jak nie dostane tych benefitow to naprawde bedzie kiepsko , gdyz one nas poratuja a tak ...do 19 lipca musimy znalesc mieszkanie , a wiesz jak to z tym jest, renta, depozyt itd...plus zycie z jego w sumie niewielkiej pensji i dla dzidziusia nie mamy nic a nic.....tez sie martwie ale mam nadzieje ze jakos to bedzie i mimo wszystko dostane benefity bo one nas duzo poratuja ja czuje sie bardzo roznie , choc nie jest zle ale znow jestem ospala i senna , przytylam 3 kilo , jestem przy koncu 17 tygodnia i nie moge sie doczekac na ruchy dzidziusia !!!!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja juz jestem w 26 tygodniu i przytylam niecale 6 kg - to mnie martwi - chcialabym miec wiekszy brzusio:) Teraz niektorzy nawet nie zauwazaja,ze jestem w ciazy i nie ustepuja miejsca - choc akurat jesli o to chodzi, to moze po prostu nie chca widziec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agata26
Felicity - ja ostatnio powiedzialam mojej poloznej ze mam maly brzusio jak na ten czas a ona zebym sie nie martwila bo jeszcze przyjdzie czas ze bede miec taki brzuch ze trudno mi sie bedzie ruszac:):) choc brzuszek mi juz widac i nie ulega watpliwosci ze jestem kobieta ciezarna;) pozatym to nie chodzi o kila , mozesz malo przytyc a brzuch miec jak nie wiem co :) moze po prostu masz taka budowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aga2424
Witam wsystkie mamy i te dopiero przyszle tak jak ja!Mozecie mi odpowiedziec na pytanko jakie benefity nalezec sie beda mi lub mojemu mezowi zaznaczjac ze tylko maz pracuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agata26
Aga - jestes kolejna osoba ktora o to pyta:) zajrzyj troche wyzej bo troche popisalysmy o tym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trzeba skasowac te 20razem z
nawiasem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aga2424
dzieki wam bardzo musze poczytac wszystkie wasze wypowiedzi,powinnam zrobic to na samym poczatku ale... Pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Roxelko
wiesz moze co zabrac ze soba do szpitala?Nie wiem czy tak samo jak w Polsce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Kobitki! Jeju...ale mam zaległości...Niestety nie mam czasu, więc poczytałam coś niecoś jedynie...i widzę, że nasz topik zrobił się miejscem porad i zapytań...ale niech tam...jeśli coś komuś możemy pomóc to warto o tym pisać. A my nadal w polsce \"odpoczywamy\", choć mąż już wrócił do Anglii. I trochę zmian zaszło. Juleńce wyszły w końcu zęby, dolne jedynki - jedna w sobotę 10 czerwca, a druga w poniedziałek 12 czerwca. Teraz są już duże i widać je ja Niunia się uśmiecha:) Ptem zaczęła uparcie i od rana do nocy chodzić trzymana za rączki i już myślałam, że nici z raczkowania, kiedy to niespodziewanie Jula zaczęła się przemieszczać w ten właśnie sposób:D W międzyczasie nauczyła się wstawać przy meblach a od paru dni stawia przy nich pocieszne kroczki:D No i już popisałam, Mała obudziła się. Popiszę jeszcze coś później, choć pewnie głównie poczytam;) Pozdrawiam wszystkie👄 i buziaczki pa🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No gratuluje tylu osiagniec twojej Julki:) U mnie przygotowania do slubu i wyjazdu - w toku. Juz zbieram ostatnie rzeczy do wyprawki - mama szyje wlasnie posciel :) Lozeczko zostawiam do kupienia na miejscu, reszte juz prawie mam - wozek - juz kupiony - dziadkowie wysla mi w sierpniu. P.S. Czy znacie jakas dobra firme ktora przewiozlaby niedrogo pare rzeczy do Anglii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja znam
w tamta sobote paczke otrzymalam,chociaz obawy byly. Za 16 kg wzial 100 zlotych. Znajomy tez przysylam do Anglii odzywki dosc wartosciowe i dochodzily. Ulotke wzielam ze slepu polskiego w Luton. Firma Trans Janusz,tel Polska 509310 102 lub 103 Anglia 07891791217,07706717058. Jeszcze bede zamawiala wozek i lozeczko z Polski. Mam nadzieje ze nie zawiodą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aga2424
dziewczyny sluchajcie czy w anglii tez jest dla tatusiow jakis urlopik na opieke na zone po porodzie (cos na zasadzie jak w Polsce te 14 dni) lub cos w tym stylu zeby niemusial brac urlopu normalnego?Pozdrawiam wszystkich i z gory dziekuje za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do ja znam
Czy ta firma dostarcza paczki tylko do londynu, czy tez do innych miast? A moze trzeba ją sobie samemu odebrac z londynu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny, bardzo chce miec dzidzie, druga, starsza ma juz 3 latka, wiec najwyzszy czas pomyslec o rodzenstwie, ale nasluchalam sie takich rzeczy o tych lekarzach tutaj, ich niekompetencji, tego, ze nie przejmuja sie kobietami w ciazy, ze naprawde sie boje. Czy Wy tez macie takie doswiadczenia? Prosze napiszcie na co trzeba sie uczulic, przygotowac, kurcze tak bardzo bym chciala, a jednak ten lęk jest duzy... pozdrawiam wszystkie Mamusie i nie tylko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny czy możecie mi pomóc? jutro lecę do Anglii, jestem w 10 TC ale wiadomo że jeszcze tego tak nie widać, właściwie jak ktoś nie wie o ciąży to nie zauważy. Czy karta ciąży albo kartka z wynikiem usg wystarczy żeby nei przechodzić na lotnisku przez bramkę i nie być prześwietlanym? nie wzięłam zaświadczenia od lekarza bo całkowicie o tym zapomniałam, dopiero brat mnie oświecił zebym nie przechodziła... a dzisiaj już nie będę miała jak takiego zaświadczenia załatwić :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja lecialam ze 4 razy w ciazy - i za kazdym razem bylam przeswietlana - ale nie ma sie o co martwic - to nie jest szkodliwe.Promienie sa w bardzo niewielkich dawkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja znam
ja odebralam paczke z luton,nie wiem jak jest z londynem,ale masz nr to zadzwon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×