Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

sisi1111

MATKI POLKI W WIELKIEJ BRYTANII

Polecane posty

Dzieki Malgorzatka za odpowiedz- mnie wlasnie przede wszystkim o to wazenie chodzi, bo stweierdzilam ze mala za dobrze wyglada zeby ja wazyc co tydzien, wiec poczekam do nastepnego szczepienia, no i wlasnie nie bylam pewna jak to wyjdzie...ale jak waza to luzik, nie musze zwidzac Health Centre dwa razy... U nas nadal lato, Maya zasnela tak gleboko ze wlasnie mija jedno karmienie, nie ma lekko, zaraz bede tluscioszka budzic zeby pojadla, bo jej w nocy braknie paliwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny!!! Ja dzisiaj z pytankiem.... chcialam sie dowiedziec czy jest jakies przeciwwskazanie jesli chodzi o szczepienia w Polsce dla dziecka urodzonego w UK??? bo zamierzam leciec do Polski z malym zaraz po porodzie (i jak dostane paszport oczywiscie) Pytalam juz mojej midwife ale ona taka roztrzepana jest ze czasem sie jej boje ... tak samo w szpitalu nic nie wiedza .... moze wy macie jakies pojecie jak to wogole wyglada albo jak zalatwic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aneczka, zanim wyrobisz paszport zdazysz maluszka na wszystko zaszczepic. Teraz terminy sa 4 miesieczne na spotkanie i zlozenie wniosku, a potem jeszcze miesiac zeby paszport dostac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly ma sie urodzic w polowie maja a spodkanie mam juz zarezerwowane na 19 czerwaca wiec dziecko bedzie mialo juz miesiac plus 4 tygodnie czekania na paszport wiec do polski chce leicec jakos pod koniec lipca to malutki bedzie mial 2 miesiace :/ wiec nie wiem .... chcialabym jak najwiecej czasu spedzic z nim w Polsce a nie chcialabym robic polowy szczepien tu i polowy tam bo nie wiem czy tak wogole mozna wogole to czytalam jakas broszurke w przychodni ze te szczepienia sa wcale nie obowiazkowe i ze jak sie z nimi troche spuznie to nic ale zywcem nie ma sie kogo zapytac.... boje sie ryzykowac bo mojej kolezance chcieli dziecko odbrac sadownie za to ze dala mu herbatke na kolke (ta polska) miala sprawe w sadzie... poprostu koszmar :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aneczka - kto chcial jej odebrac dziecko za herbatke????? Tu niemowletom daja redbulla z butelki, i nikogo to nie boli :( Co do szczepien - nie sa obowiazkowe, ale warto zaszczepic, i to jak najwczesniej. A dlaczego nie chcesz polowy robic tu, a polowy w Polsce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to w takim przypadku ja i mysle wiekszosc matek tutaj tez bysmy pod sad podlegaly. Ja herbatke polska, kaszke itd przeciez uzywam. Za nie wspieranie przemyslu angielskiego do tego sadu? czy, ze niby polskie gorsze? Nie calkiem rozumiem Aneczka jak pewnie wiesz tu pierwsze szczepienia sa w 8 tygodniu zycia, chyba ze na gruzlice i ewewntualnie hbv wczesniej, wiec w Twoim przypadku mysle ze juz polskim planem trzeba isc, bo nie ma co kombinowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my wlasnie wczoraj po szczepieniu jestesmy. Mala marudzi jakos nietypowo. Mysle ze to wlasnie przez to szczepienie. Wczesniej jakos nie bylo po niej widac reakcji, ale tym razem to az 3 zastrzyki byly i moze dlatego. Moze to i dobrze, ale az 3 razy takie maluchy kluc raz za razem.. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malgorzatka :( no niestety trzeba... Strasznie duzo tych szczepionek, i tak dobrze, ze wiele z nich jest skojarzone...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A nam szczepienie BCG koliduje z innymi szczepieniami i jak zadzwonilismy do szpitala zeby przelozyc na inny termin to podali , ze najblizszy dopiero w lipcu!!! Jestem po prostu wsciekla! Mielismy najpierw ustalone na drugiego marca to nam sami odwolali. Poza tym lekarz, ktory przeprowadza kontrole w 8 tyg. jest na zwolnieniu i nie wiadomo czy wroci do przyszlej srody kiedy to mamy miec pierwsze szczepienie. Bez kontroli nie ma szczepienia wiec nie wiem co mamy robic. Z ktorego rezygnowac. Dodatkowo nie ma lekarza, ktory powinien zrobic moj \"przeglad\". Ja to mam pecha do tego NHS-u. U nas wiosna od dwoch dni. Korzystamy wiec i spacerujemy ile wlezie. Bylismy sie tez zwazyc i tu znowu obale teorie - karmiony piersia i wazy 6300 w 7 tygodniu zycia :O. Juz wiem od czego mnie kregoslup boli :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez sie nie zgadzam z tymi teoriami - bo mala jak ja karmilam tylko piersia tez pieknie przybierala...a na mieszankach - jest dla mnie tak samo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ulus24
Jezeli chodzi o szczepienia to zeby dziecko zaszczepic w polsce to trzeba wczesnioej ich powiadomic zeby mogli zamowic szczepionke(bo w przychodniach maja tyle ile dzieci dostaje zawiadomienie) oprocz tego musisz zaplacic za szczepionke kwota zalezy od rodzaju szczepionki i wacha sie miedzi 300 a 500 zł! Jak chcesz szczepic w Polsce to potem w Anglii musisz nadrobic szczepienia ktorych dziecko nie mialo w Polsce!!! Nie wiem czy nie lepiej poczekac i zaszcepic w anglii i potem pojechac (szcepienia masz tu w 8 tyg. potem w 12 tyg. i w 16 tyg. a potem dopiero jak dziecko skonczy rok czy cos kolo tego) Dziecko moze latac samolote dopiero gdy skonczy 4 miesiace(tak mi powiedzialka polozna i health Visitor poniewaz wczesniej moze tom zpowodowac uszkodzenie sluchu). podczes startu i ladowania dziecko musi ssac albo piers albo butelke zeby wyrownywac cisnienie w uszkach potem moze juz nie ssac. pozdrawiam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam rano ;) Jestem niesamowicie szczesliwa,kiedy to dowiedzialam sie,ze pierwszy wiosenny bocian juz przylecial.Sztefka urodzila o 1:44 synka,wazy 2760 i dostal 10 punktow apgar.Zaraz po porodzie ciagnal cyca przez dwie godzinki. To najlepsza informacja dzisiaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiek super wiadomosc!!!!!!!!!! GRATULACJE dla dzielnej Sztefki, mam nadzieje ze juz ja nie swedzi!!!!!!!!!!!! No i czekamy na nowa mamuske u nas na topiku :D A poz atym, co tu tak cicho??? Gdzie jestescie dziewczyny????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sznta masz calkowita racje z tym swedzeniem,miejmy nadzieje .A co do mojego porodu to juz stracilam nadzieje,ze to jest mozliwe ;P .Tlumacze maluszkowi,ze ma kolege i powinien wychodzic ale on sie uparl ;) Darek sie smieje,ze nasz czeka do 17.03 i na Patryka bedzie chcial wyjsc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Patryka juz niedlugo, ale powiedz mu ze to nie jest najlepszy pomysl :) Wszyscy lekarze skapanie w Guinessie - no nie wiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szanta mialo byc-przepraszam ja jeszcze bez sniadania ;P Wybacz ide nadrobic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ulus24
asiek392-przelaz prosze te wiadomosc dla SZTEFKI i jej synysia!!! G R A T U L A C J E D L A MAMY SZ T E F K I !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! JESTEM Z CIEBIE DUMNA-dzielna kobieto!!!!!!!! JUZ MASZ SOWJEGO SKARBA PRZY SOBIE!!! ZAPRASZAMY TERAZ NA NASZE FORUM "MATKI POLKI W WIELKIEJ BRYTANII"!!! usciskaj swojego skarba od internetowej cioci Uli:)) pozdarwiam i zycze milego dnia wszystkim mamom!!! www.jeremis.bobasy.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szanta,masz racje co do dnia Patryka ale moze bedziej weselej i smieszniej ;) Ulus Przeslalam Twoje zycznia :) Rzeczywiscie dzis jakos pusto czyzby wszystkie poszly na spacerki z malenstwami w tak piekna pogode?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wkrukowska
Witam, dostałam ten link od koleżanki, która urodziła dwa miesiące temu śliczną córeczkę. Ja starałam się o dzidzusia już dobrych kilka miesięcy i niestety nic. Jestem już mamą 6 letniej Oli, z której jestem bardzo dumna!!! Ostatnio zrobiłam test i okazało się, że w końcu pojawiła się ta wyczekiwana kreseczka, a więc jestem w ciąży!!! Jest jeszcze bardzo wcześnie, ale już z mężem się cieszymy i trzymamy kciuki, żeby wszystko było dobrze. Trochę obawiam się ciąży w Anglii, zwłaszcza że miałam problemy z pierwszą ale mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze. Pozdrawiam wszystkie przyszłe i obecne mamusie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WITAM WSZYSTKIE MAMUSIE OBECNE I PRZYSZŁE! Nie mam pojecia dlaczego nie znlazłam waszego topiku. Jestem mamą 2 chłopców 9 i 6 lat.Jesteśmy tutaj od paru miesięcy i pomału nam sie tutaj układa.Dzieci chodzą do szkoły i powiem wam dośc szybko się odnalazły-jest to pocieszenie dla mam ktore mają dzieci troszke starsze. Jeśli któraś miałaby pytania odnośnie szkoły to służe radą. No i wszystkie mocno pozdrawiam bo to dla nas MAMUŚ nie lada wyczyn wychowywać nasze skarby w obcym kraju! całuski dla maluszków niech rosną zdrowo i kazdy dzień był dla nich radością.oh....kiedy moi byli tacy mali....a czas tak szybko biegnie... Pozdrowionka! Kasia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tez spod Birmingham...;) Wlasnie jestesmy po deserku i zbieramy sie na spacerek... Witam wszystkie nowe mamusie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Felicity zamierzasz wrocic do pracy po macierzynskim? JA w niedziele zaczynam juz Aditional Maternity Leave. Niestety bezplatny :( Od czeerwca wraca na full time. Moja mama przyjezdza do nas i zajmie sie wnusia. Jak Ty masz zamiar rozwiazac ten problem? Zostajesz w domu z Olenka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malgorzatko - ja na razie nie mam takiego problemu - bo w ogole jeszcze w anglii nie pracowalam...Ale niestety bede musiala pojsc do pracy - z powodu warunkow finansowych - na wakacjach moja mama bedzie mogla sie zajac mala (bo ma wakacje ;) jest nauczycielka w mlodszych klasach), ale potem to nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzanna30
Gratulacje Sztefka! Teraz bedziesz troche zajeta :-) Asiek - a sztefkowy bocian jeszcze zimowy byl :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mama jest niezastapiona. Nawet w doroslym zyciu sie przydaje :) No wlasnie pol roku. MOze pol torta upiec Julci hehe i pol swieczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×