Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

sisi1111

MATKI POLKI W WIELKIEJ BRYTANII

Polecane posty

Witajcie nowe mateczki :) jak milo ze topik zyje :D A my dzis po dlugasnym spacerze i ogladaniu poduszkowca, i zabawie na placu zabaw, wrazen tysiac, oba male spia jak anioly (tzn Maya jeszcze przejsciowo, bo zasnela katem na kanapie przed kapiela i kolacja :D) Powiem Wam szczerze, ze tez wcale nie mysle z utesknieniem o powrocie do pracy :) Ale moze za pol roku mi sie zmieni??? Kto wie... OK, pchly na noc, a ja do meza pedzic zycie rodzinne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akira
pozdrawiam Was mamusie,A Tobie SZtefciu gratuluje-to dopiero cud,prawda? Szanta,moze to zabrzmi glupio ale ciesze sie ze napisalas o tym zmeczeniu bo juz myslalam ze jestem chora,bez przewry chce mi sie spac,wieczorem padam,no i jakas deprecha mnie lapie.....mojego bobasa mozna obejrzec na ww.domeluk.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akira
oczywiscie www.bobasy.pl i klikac na domeluk,ale ja zakrecona jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akira
tez nie tak ,powinno byc www.domeluk.bpbasy.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akira
www.domeluk.bobasy.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia1123
Witajcie fajnie,ze was znalazlam mam pytanie odnosnie tax credyt Jestem jeszcze w Polsce z dziecmi,ale za 2 miesiace jade do meza do Angli czy to prawda,ze moze juz teraz zlozyc dokumenty o tax credyt i podobno ma wpisac kiedy ja dojade z dziecmi czyli date przylotu i to niby wystarczy.Powiedzcie mi prosze,bo tak mezowi ktos powiedzial i musi zlozyc dokumenty do 5 kwietnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasia - wcale nie ma obowiazku zlozenia podania do 5.04 - mozna takze zlozyc w srodku roku podatkowego - wtedy daja wyrownanie...Co do daty - to nie wiem, czy mozna wczesniej przed przyjazdem, bo my sie staralismy jak juz tu bylam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia1123
Tak mozna w roznym momencie zlozyc te dokumenty,ale mi zalezy zeby do 5 kwietnia bo wtedy zarobki sa od kwiatnia 2006-kwiatnia 2007 a jezeli zlozy po 5 kwietnia 2007 to bedzie musial zarobki do przodu podobno czyli od kwiatenia 2007-kwiatenia 2008 chyba,ze sie myle to naprowadzcie mnie. A dla nas lepiej jakby zlozyl zarobki od kwietnia 2006-2007 r bo wtedy wiecej dostaniemy bo pracowal maz jeszcze w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasia - chyba masz racje, nam policzyli zarobki do tylu i duuuuzo przyznali. tylko ze przyznaja chyba do przodu, wiec jak za rok wykazesz wieksze, to bedziesz musiala wyrownywac? w kazdym razie jak im zglosilismy zmiane sytuacji to nam od razu przestali placic, a nalegaja zeby szybko zglaszac, zeby wlasnnie dlugi nie narastaly (dlugi = nadplaty) nie wiem czy to sma co napisalam da sie zrozumiec...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No - to z nadplatami - tez tak slyszalam...wlasnie jak przyjdzie nowe rozliczenie, to trzeba bedzie sie uaktualnic ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oni przyznaja z gory na caly rok podatkowy...My np. zlozylismy w listopadzie 2006, dostalismy wyrownanie za to co bylo i wyliczenie ile jeszcze dostaniemy do kwietnia 2007.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi sie wydaje ze mozesz gdziekolwiek zalatwic sprawe z czekiem Felicity. TO co piszecie o dochodach do benefitow, to ciekawe, bo my jak skladalismy to dochody byly z nas dwojga, a teraz jak ja malo kasy dostaje na macierzynskim to jest mniej, wiec moze jakies wyrownanie? :) by sie przydalo :) Sztefcia juz w domu chyba..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malgorzatko - wydaje mi sie,ze jakbys zlozyla papiery potw.ze teraz macie nizszy dochod - to byscie dostali wiecej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia1123
No wlasnie o to mi chodzi bo skoro chca zarobki z Polski to w porownaniu do zarobkow w UK to kolosalna roznica wiec dostalibysmy wiecej dlatego maz chce zlozyc papiery do 5 kwietnia bo niby po 5 kwiatnia to chca zarobki z gory zalozone tyle ile teraz zarabia ma sobie pomnozyc razy 12 miesiecy do kwietnia 2008r

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malgorzatka i Felicity a skad dokladniej?jesli moge zapytac:)pozdrawiam dziewczy wogole fajne tez forum jest na babyboom.pl nazywa sie mamusie z uk :) rewelacja zapraszam i pozdrawaiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry. Topik kwitnie super niestety czasu brak:(:(:( Szanta do pracy ???????Mazy Ci sie czy cooo?????Ja sie bardzo cieszylam teraz padam na nos ,ale jestem przynajmniej zadowolona bo maly caly czas ze mna pani Bozena bardzo sie nim cieplo zajmuje i wydaje mi sie ,ze bylo to dobre jak narazie rozwiazanie:):) Asia juz na wyjezdzie niech sobie odpocznie tesciowa :P:P:P No poczytam moze cops wiecej bo tylko zaleglosci mam :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xentia ja z Tamworth jestem :) bliziutko, a moja corcia sie w Good Hope w Birmingham urodzila:) Felicity to jakie masz papiery na mysli? pay slips?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malgorzatka - payslips sobie zycza, dokladnie... Flyfly - chya troche stracilam watek, i juz nie wiem czy pisalam ze chce do pracy czy ze nie chce...Bo mi sie zmienia :) Obecnie nie chce... Nasz childminder wypowiedziala nam niestety, bo wraca do pracy, i teraz sama mam myslenice co zrobic, biorac pod uwage ze siedze w domu, a sporo czasu mamay zamiar i tak spedzic w Polsce, a od wrzesnia Mieszko zapewne do przedszkola pojdzie (matko, to JUZ??????????????)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szanta chyba raczej ja zakrecilam:):)Do pracy Cie nie wysylam posiedz sobie w domu:):):) Hmmmmmm co do polski ja tez chce jechac zabierz nas ze soba:):) Zapomnialam dla Sztefki 😘🌻doczekal sie kobitka:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Flyfly, z mila checia, akurat jedziemy autem, estate mamy, w bagazniku miejsca dosc :D Bo tyne siedzenie zajete przez maluchy, przykro mi :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
autkiem do Polski? My sie wybieramy w lipcu, choc przyznam sie, ze boje sie naglego ataku placzu. W sumie baby bedzie juz mialo prawie rok. Moze wiecej wyrozumialosci, tez :) Ostatnia taka podroz, jeszcze z brzuszkeim zle wspominam, korki, spoznienie na prom, remonty polskich drog, 29 godzin jazdy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to jak to wkoncu
prosze napiszcie jak to jest czy tak jak Kasia pisze,ze jezeli do 5 kwietnia zlozy sie papiery to zarobki od kwietnia 2006-2007 a jak po 5 kwiatnia to zarobki od kwietnia 2007-2008 w przod? Tez jestem zainteresowana,dlatego pytam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my mamy maluszka wrzesnia wiec skladalismy o benefity gdzies w pazdzierniku. Wzieli nam pod uwage rok podatkowy 2005/6. Wydaje sie wiec ze zawsze biora rok juz miniony. Mysle tez ze nia warto kombinowac, bo tak czy inaczej potem wszystko wyjdzie, bo trzeba ich informowac jesli dochody wzrosna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry. W sprawie benefitow nie pomoge bo sie nie znam :(:( Hmmmm Szanta autkiem jedziecie hmmmm .......bagazniek mowisz hmmmmmm za malo miesjca bedzie :):):P My lecimy do Polski 3 kwietnia mamy miec chrzest i slub koscielny 2 w1 zobaczymy jak to bedzie wygladac .Kreacje wlasnie dzisaj kupilam przeciez panna mloda bede [lub stara panna molda:P:P:P] Hmmmm zobaczymy nasi przyjaciele beda mieli tez slub i chrzest ,a potem wspolnie restauracja ciekawa jestem takiej sytuacjii dwa wesela dwa chrzty i wspolne przyjecie :):):) Hmmmmmm lece odpoczac mnie cos znowu bierze jakies przeziebianie sie przyplatalo:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Flyfly - no z suknia slubna i welonem sie na pewno nie zmiescisz, przykro mi :( :p Ale powiem Ci, ze rozmach macie- dwa sluby i dwa chrzty - pelen rozmach :) Ale nie ma co, trzeba zyc z fantazja, bardzo mi sie podoba :) A my dzis zakwalifikowalismy sie na prawdziwych bird watchers, nawet maly oglada \"kacki, kacki, gasi, gasi\" ale bylo super - Titchfield Heaven, piekny rezerwat, jak ktos lubi - baaaardzo polecam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sztefka - uuuu, nie mam pojecia co to moze byc :( A nie masz jakiegos nr tel zeby sie kontaktowac w razie problemow? Bo u mnie to byli na kazde zawolanie jak tylko cos bylo nie tak... Gratulacje raz jeszcze!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sztefka ja mialam ten sam problem po porodzie. Rowniez strasznie spuchly mi nogi i czulam jakby mrowki mi w nich chodzily, pytalam poloznej a o na powiedziala ze nie wie co to jest. Pytalam tez znajomej pielegniarki i ona mowila ze moze zrobil sie jakis zator, i ze powinnam pojsc ztym do lekarza. Nie poszlam bo po 2 czy 3 dniach mi przeszlo, ale robilam okrezne ruchy stopami czulam jak cos przeskoczylo i opuchlizna zeszla. Moze to faktycznie byl zator, no bo pozniej krwawienie poporodowe sie zwiekszylo. Sprobuj wykonac te cwiczenie a jak nie pomoze to zasuwaj do lekarza. I skladam gratulacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hello! Dziewczyny - mam problem - nie wiem czy brac Olce mleko Cow&gate do polski - jedziemy na 5 tyg. - i musialabym zabrac 5 kg mleka! Wzielabym jej jedna puszke,zeby na wstepie mieszac z jakims polskim...no ale zaczynam miec watpliwosci... Doradzcie cos, prosze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akira
Sztefka,mysle ze sprawa jest powazna,czy masz jakies inne objawy np:problemy z oodychaniem,jakie bole?mysle ze powiinas szybciutko z rana do GP,a gdyby w nocy cos sie dzialo to wezwc lekarza do domu bo to moze byc ZATOR!!!!!!!!!!!!!!!!Ja to mialam w ciazy,i o malo nie wyladowalam na tamtym swiecie.Jakbys chciala dowiedziec sie wiecej to moj nr gg 10307942 Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×