Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

sisi1111

MATKI POLKI W WIELKIEJ BRYTANII

Polecane posty

hej dziewczyny dolacze sie do topiku :) 9 lutego urodzialm Zuzienke,3370g/52cm silami natury. oj bolalo. rodzilam w Anglii , nie moge narzekac na opieke, zajeli sie dobrze nami. polozna byla juz pare razy u nas. a jutro ma przyjsc health visitor. mam pytanie czego sie po takiej wizycie spodziewac. tzn na tej wizycie. jak mozecie to napiszcie cos. zaraz bede szukac na poprzednich stronach bo moze cos juz pisalyscie. buzka pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agnes - 23 u mnie jak byla health visitor zobaczyla mala spytala czy mam jakies problemy z mała... zwazyla ja, ogolnie obejrzala i byla kolejny raz za tydzien, mowila ze moge dostac vouchery na owoce, pytała czy mam pralkę, jak sie mala chowa czy zgadzam sie na szczepionki... mysle co jeszcze poinformowala o różnych benefitach...i tak chyba wszystko...zobaczyla w jakich warunkach mieszkam ... Gratuluje Zuzi jest o prawie m-c młodsza od mojej Judytki tyle ze moja Judka przyszła na świat przez cc i wazyla 3220 g/49 cm teraz wazy juz ponad 5 kg i jest ciagle na cycusiu. a gdzie reszta mamusiek ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiulek dzieki Ci wielkie. a ja widze ze zdjecia ze Ty juz dwie pociechy masz? fajniutkie i zdjecie i corcie. martwilam sie troche ta wizyta bo my to nawet lozeczka dla malej nie mamy, tylko ten moses basket, ten koszyk, smiesznie brzmi ze koszyk ;) ale malenka sobie spokojnie spi a z czasem sie lozeczko kupi. a poza tym my sie przeprowadzilismy niedawno i sie dorabiamy powoli i duzo rzeczy brakuje w domu. np nie mamy lodowki... :O pralke juz kupilismy na szczescie bo to wazne w sumie. i tak wiesz nie wiedzialam czego sie spodziewac. no zobaczymy jutro buzka jeszcze raz dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agnes - No juz mam dwie - obie w sumie wymagajace opieki, dlatego moj maz zmienil teraz prace na weekendy i mam nadzieje znajdzie cos na kilka godzin w tygodniu. 🌻Co do urzadzania sie my wlasnie pralke dostalismy z pomoca pierwszej health visitor. Moze zapytaj tez swojej czy nie moga jakos pomoc. Nasza jak byla pierwszy raz pytala czy mamy wózek, łózeczko dla malej, pralke lodówke i lozko dla nas. To juz nasze trzecie mieszkanie i pewno nie ostatnie bo od maja szukamy czegos innego tutaj na scianach jest wilgoc, a dokladniej grzyb.choc jak je ogladalismy nie bylo tego problemu dopiero jak zaczelismy grzac to sie pojawila i do tego w naszym pokoju gdzie spimy z malenstwem bo druga corka spi w oddzielnym pokoju. 🌻Fajny jest ten koszyk ale my mielismy juz łózeczko wiec nie zdecydowalismy sie na niego.ale w sumie mala jest taki cycus ze chce spac ze mna wiec spimy w trójke z meżem ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agnes - No juz mam dwie - obie w sumie wymagajace opieki, dlatego moj maz zmienil teraz prace na weekendy i mam nadzieje znajdzie cos na kilka godzin w tygodniu. 🌻Co do urzadzania sie my wlasnie pralke dostalismy z pomoca pierwszej health visitor. Moze zapytaj tez swojej czy nie moga jakos pomoc. Nasza jak byla pierwszy raz pytala czy mamy wózek, łózeczko dla malej, pralke lodówke i lozko dla nas. To juz nasze trzecie mieszkanie i pewno nie ostatnie bo od maja szukamy czegos innego tutaj na scianach jest wilgoc, a dokladniej grzyb.choc jak je ogladalismy nie bylo tego problemu dopiero jak zaczelismy grzac to sie pojawila i do tego w naszym pokoju gdzie spimy z malenstwem bo druga corka spi w oddzielnym pokoju. 🌻Fajny jest ten koszyk ale my mielismy juz łózeczko wiec nie zdecydowalismy sie na niego.ale w sumie mala jest taki cycus ze chce spac ze mna wiec spimy w trójke z meżem ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiulek czekam wlasnie na wizyte tej babeczki, zaraz powinna przyjsc. tu jest to fajne ze one tak chodza i sprawdzaja jakie sa warunki, w Pl to by sie przydalo. ja sie przeprowadzilam niedawno bo tez nie moglam juz wytrzymac na tamtym mieszkaniu. okropnosc. brud syf i bleee ogolnie. a tu mam fajniutko :) buziaczek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agi 2-27 dzieki za informacje co do konsula, mam nadzije ze uda sie to zalatwic w Sheffield. Znasz moze adres gdzie jest ten katolicki klub, bo ja nie mam bladego pojecia. orientujesz sie moze skad wziasc wniosek o paszport, bo z netu nie mozna. sle buziaki Moj maly Leos daj mi sie we znaki. Strasznie malo spi jakie max 11 godzin na dobe. czesto zasypia przy cycku i dlatego sie nie najada i co chwile chce cycka, budze go ale czasem bardzo mocna zasnie, ale niestety na gora 15 min. Zastanawiam sie co robie zle, a moze za malo go tule. moze ktoras z Was mamuski ma jakies dobre rady jak uspic/ululac na dluzej mojego 7 tygodiowego synka? pozdrawiam wszystkie mamuski i mamuski to -be

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc :) dawno mnie nie bylo :) mala zabiera mi trche czasu no i co chwile mam gosci z pl ;) misia_olala ja mialam/mam ten sam problem z przysypianiem podczas jedzenia :/ moja coreczka jest o kilka tygodni starsza od twojego synka i chyba troszke z tego wyrosla, chociaz nadal jej sie to zdarza (troche rzadziej), jak widzisz ze maly zczyna przysypiac to poglaszcz go po policzku, karku, albo pleckach, a jesli to nie dziala to delikatnie sie porusz tak zeby on to poczul. ja tracilam cierpliwosc w takich momentach bo wydawalo sie mala juzmocno spi a za 10min kolejna pobudka i znowu jedzenie :/ jesli uwazasz ze maly sie najadl a ciagle chce byc przy cycu to sprobuj mu dac smoczka. podobno chlopcy maja silna potrzebe ssania ;) i szukaja cyca a glowni chodzi o ssanie niekoniecznie sa glodni. zycze ci duzo ciepliwosci :) i daj znac jak ida postapy ;) pzdr!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misia-polski osrodek katolicki,Millenium Hall,Ecclesall road, S11 8 PY to jest adres tego klubu w którym bedzie konsul POZDRAWIAM!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam misia olala kochanie ja tez mialam ten sam problem mala non stop przy piersi regularnie co godzine chciala ssac ... ale ze juz mialam troche podobnie z moja pierwsza córka to przeszlam na system godzinny i karmie ja co dwie no chyba ze zasnie na dluzej to co trzy godzinki ... stosuje metode tracy hogg z ksiazki Jezyk niemowlat i u mnie sie sprawdza.... tzn jak sie obudzi zmieniam pieluszke, karmie i ma ok pół godziny aktywnosci sadzam na lezaczek, klade na łózku...póżniej jak ziewa juz i widac ze jest zmeczona klade ja do łozeczka jak placze podnosze i jak sie uspokoi klade i przewaznie zaspia sama. tak uczylam spac moja starsza córcie. gdzies mialam ta ksiazke ale niewiem gdzie musialabym poszukac tzn z wersji internetowej, jak znajde dam Ci znac i bedziesz mogla jak bedziesz chciala oczywiscie podac mi maila i Ci ja przesle .... dla mnie to super ksiazka i warto ja miec :) mala w nocy spi jeszcze ze mna w łozeczku ale mam nadzieje ze niedlugo i za to sie wezme. nie pozwól by zasypial przy Twojej piersi bo jak sie obudzi to bedzie mu jej brakowalo... Ja dzis siedze z malutkimi do 21 sama troche bedzie mi ciezko ale mam nadzieje ze dam rade to jeden dzien a póxniej juz maz bedzie do 3 pracowal tzn jutro i w poniedzialek to taki pierwszy dzien bo dzis odjechala moja tesciowa ktora pomagala mi przy mojej dwulatce ... ale musze dac rade :) juz je obie naraz uspilam wzielam Judke w nosidlo i Martynke w wózek bo ona spi dopoludnia w wózku na spacerze ok godzinki dwóch, a ze z dwoma wozkami by nie dala rady wiec wzielam nosidlo dla mniejszej, choc wiem ze nie jest za zdrowo nosic dziecka w nosidle ale na 15 minut w dwa dni w weekend to chyba jej kregoslup tak nie odczuje... pozdrawiam Was i zycze milego weekendu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wesola.ewa
czesc dziewczyny, ja do was po porade. moja corcia skonczyla 13 miesiecy. Caly czas ja ja karmie, chociaz kilka razy staralam sie zeby to ona przejela "inicjatywe". jednak za kazdym razem nauka samodzielnego jedzenia konczyla sie histeria. czy mozeccie podpowiedziec mi kilka sposobow, jak powoli nauczyc dziecko samodzielnosci w jedzeniu, a moze to jeszcze za wczesnie... dzieki za rady pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agi 2-27 dzieki za informacje co do konsula.. sle buziaki Dzieki dziewczyny za rady. Jak maly zasypia przy piersi to gloskam go, po policzku, po uchu co go gila i sie powierci. ale i tak dalej kima i po jakims czasie sie budzi i jest glodny.czasem usypia w wozku, oprocz spaceru oczywiscie, jak sie go buja delikanie, ale nie zawsze to dzila. co do smoczka to probowalam i nadal mu daje (nawet kupilam smoczek imitujacy ssanie piers), ale to podzial tylko na chwile, bo jak jest glodny to jest glodny i trzeba nakarmic. Czasem wystarczy mu 10 min a czasem ciagnie nawet kolo 2 godzin (z przysypianiem oczywiscie). Mysle ze to moze rowniez zalezec od dnia, np. wczoraj jadl pare razy i sie najadal, mial czas zabawy i spal ladnie, nawet zasnal o 23.00 co mu sie rzadko zdarza) dzis natomiast chce jesc co chwile, aktuanie aktywnie wywija raczakami i nozkami w luzeczko a jest po 24.00. Nie moge w sumie narzekac bo w nocy spi ladnie (jak juz zasnie) spi po 3-4 godziny) Mysle ze powoli sie to unormuje i bedzie zasypial wczesniej, potrzeba tylko troche cierpiliwosci.heh:-> asiulek 27 motode tracy hogg chetnie poznam, wiec jak znajdziesz wersje komputerowa to posli na mila - adres w naglowku...z gory dziekuje. sle buziaki pozdrawiam wszystkie mamuski i mamuski to -be

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wesola ewa tez mialam takie obawy jak moja Martynka byla w tym wieku ale potrzeba na to czasu... daj jej poznac jedzenie paluszkami...niech sama spróbuje ... moja ma 2,2 lata i czasami zje sztuccami ale przewaznie je raczkami...mysle ze nie ma co na sile a jak nie bedzie chciala moze odpusc na jakis czas a co jakis czas daj jej cos do raczki czasami my mamy takie bledne wyobrazenie ze dzieci w tym wieku to juz powinny duzo robic a na wszystko musi przyjsc czas dla kazdego dziecka. misia- ola juz przeslalam ...:) przyjemnej lektury...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misia_

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asiulek27 dzieki wielkie za lekture... czyta sie swietnie i jest bardzo ciekawa..:-> sle buziaki pozdrawiam wszystkie mamuski i mamuski to -be

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wesola Ewo, ja mialam odwrotny problem, moja od okolo 1go roku zycia, wszystko sama chce robic, wlacznie z jedzeniem. Kazde dziecko jest inne i uczy sie swiata wg wlasnego kalendarza. Nie przejmuj sie za bardzo i nie stressuj malej. Powodzenia! 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co z ubezpieczeniem
hej,mam pytanko,jesli ja nie pracuje bo zajmuje sie dzieckiem,to czy musze placic sobie sama za inszurans? bo nie mam wychowawczego i mam tylko ch.b i child tax credit. slyszalam,ze jesli mam ch.b. to juz jestem ubezpieczona i moj synek tez i ze juz nie trzeba nic i ze to liczy mi sie tez do emerytury,a jak jest na prawde? moze ktoras z was wie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczynki!!! 😘😘😘 Wróciłąm z ferii z Polski :D BYło fajnie,ale wracałam tu jak do domu. U nas teraz wszystko chorendalnie drogie! nAWET GŁUPIE PIELUCHY SĄ DROŻSZE OD TYCH TUTAJ! i nie chodzi o to że od razu jestem paniusią z Anglii,ale kurcze ceny rzucają się od razu w oczy :) Pomyslalam więc sobie,że raczej zostane tu na stałe, bo chyba raczej wolę stabilizajcę i spokój. Mimo że nie dostałam ssgm, to i tak widze tu więcej mozliwości. A propos ssgm, nie mam siły walczyc sama z tymi dupkami z job center, może któraś z Was słyszała o konkretnym biurze prawniczym, które za normalną cenę podejmie się wyjaśnienia i wywalczenia tej w sumie skomplikowanej mojej sytaucji z ssgm? Popłynęli sobie trochę w kulki i powinnam sie odwoływać,ale to tak przy okazji. Wrócilam co dopiero, nadrabiam zaległosci, czytam co i jak u Was, POZDRAWIAM CIEPLUTKO 😍 , witaj BRAGA z powrotem 😘 i będę sie odzywać na biżąco już. Moja Hania całkiem dobrze sobie radzi, nie chce niestety jeśc nic oprócz cyca, a i jak ją nakarmię mimo wszystko, to ma dzinie okrutnie śmierdzące kupy i kłaczki jakoweś w nich . Poczekam więc do 6 m-ca i wtedy na nowo popróbujemy. CAŁUSY JESZCZE RAZ!!! ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misia mam zła wiadomosc trzeba sie umówic przez konsulat w menchesterze a to nie łatwe dlatego ze było zbyt duzo wniosków złożonych w grudniu i my jestesmy za pózno PRZYKRO MI ŻE TAK WYSZŁO W KONSULACIE JEDNO A KONSUL DRUGIE PODAJE MAILA GDZIE MOŻNA SIE UMÓWIC JAK NAJBLIŻEJ ADRESU ZAMIESZKANIA; mancosulate@hotmail.com do 3 dni czekamy na odpowiedz, AJUZ MYSLAŁAM ZE MAM Z GŁOWY TYM BARDZIEJ ZE WRÓCIŁAM DO PRACY I LEDWO ZYJE A TU TAKI TEL Z KONSULATU SUUUUUUUUUPER CO? buziaki dla mamus i dzieciaczków!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość toria
witam wszystkie kobietki.Na dniach spodziewam sie dzidziusia,czy ktoras moze mi opowiedziec jak wyglada tu porod,co potrzeba do szpitala itd...pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agi 2-27mialam Ci pisac wczoraj, ale nie mialam kiedy, bo maly cyca chcial caly czas prawie. Wiem o tym ze trzeba sie umowic i podobno juz miejsc nie ma na 8 marca, maila poslalismy i czekamy na odpowiedz. wie tez ze w Manczesterze bedzie 7 i 10 marcq i w Liverpoolu tez jakos tak...najwyrzej tam sie pojedzie, lepsze to niz Londyn, ale mam nadzieje ze uda sie w sheffield... pozdrawiam.. pozdrawiam wszystkie mamuski i mamuski to -be

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misia olala -dostałas odpowiedz z konsulatu|? nam udzło sie dostac do szeffield na 08.03 na 15.15 pisz może tez ci sie uda czego ci życze z całego serduszka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny :) Odczulyscie trzesienie ziemi czy u was bylo spokojnie. U mnie troche zatrzeslo i byl wielki huk, ale nawet nie pomysl;elismy o tym ze to moglo byc trzesienie ziemi dopiero rano w wiadomosciach uslyszelismy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Megx wiesz co ja w nocy tak kolo 1szej 2 razy odczulam dziwne tapniecie i myslalam ze u sasiadow cos spadlo- bo sie przeprowadzaja.ale tez bym nie pomyslala ze to trzesienie ziemi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misia_oala
agi 2-27 My tez dostalismy maila od konsula, mamy wizyte 8.03 na 15.30, czyli zaraz po Was. Dobrze ze sie udalo, bo przy takich mieszanych wiadomosciach(kazdy mowi co innego) to cud. pozdrawiam..:-> pozdrawiam wszystkie mamuski i mamuski to -be

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agi 2-27 My tez dostalismy maila od konsula, mamy wizyte 8.03 na 15.30, czyli zaraz po Was. Dobrze ze sie udalo, bo przy takich mieszanych wiadomosciach(kazdy mowi co innego) to cud. pozdrawiam..:-> pozdrawiam wszystkie mamuski i mamuski to -be

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
..u nas sie trzeslo, dopiero co zasnelam, a tu za 10 min. cos mnie obudzilo, wiec musilo byc dosc silne..sasiedzi na ulice powychodzili, w pizamach ..heh pozdrawiam wszystkie mamuski i mamuski to -be

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kati2000
Mam pytanie:miałyscie robiony triple test, dotyczacy wad genetycznych płodu?Miałam go w zeszłym tygodniu, a dzis zadzwonili do mnie zebym przyszła w piatek na dalsze testy...co to oznacza????Czy to jakis ciag dalszy, czy cos złego sie dzieje?????Martwie sie, pomozcie!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agi 2-27
kati 2000 - nic sie nie mart to dalszy ciąg ,ja miałam 3 badania , a w rezultacie mam iękną córcie która sie rozwija ponad wiek. Do czasu az nie dostaniesz listu od lekarza lub ze szpitala ze wykryli nieprawidlowosci to znaczy że wszystko jest ok ,bo tutaj wolą wszystko sprawdzic ! Spokojnie siedz i idz na te badania a zobaczysz ze wszystko jest OK i nie denerwuj sie bo to szkodzi twojemu malenstwu a nie potrzebnie zobaczysz! Proponuje ci meliske i duzo snu na pewno obojgu wam sie przyda.POZDRAWIAM:) misia olala-super to na pewno sie spotkamy! jak tam maluszek , wszystko ok? jak ci spi w nocy?dobrze? a dziewczyny mam pytanie ,bo wróciłam do pracy a dalej mi płacą MA,czy to dlatego ze wróciłam do pracy wczesniej niż te 26 tyg,czy bede musiała oddac te kaske,bo oni zrobili błąd?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kati2000
Dzięki Agi:)Strasznie sie zestresowałam ta wiadomoscia, a teraz troche uspokoiłam po tym co napisałaś...pozdrawiam ciepło:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×