Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

sisi1111

MATKI POLKI W WIELKIEJ BRYTANII

Polecane posty

Dla mojej coreczki olejek oilatum do kapieli byl nieskuteczny. Poza tym on sie nie pieni i mialam wrazenie,ze moje dziecko jest zle umyte. Kupilam mydlo oilatum,jest troszke lepsze,ale najlepsze efekty uzyskalam po kosmetykach Atopra polskiej firmy Balneum.Da kapieli uzywam zelu,po smaruje skore dziecka emulsja,a na buzie nanosze krem. Caly komplet tych kosmetykow to jakies 65 zl. Moi rodzice wysylaja je poczta.Sa wydajne i przede wszystkim SKUTECZNE. A dla mnie Oilatum nie jest wart swojej ceny. Millo poczytac,ze macie inne doswiadczenia :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andziulina - od GP niestety nic sensownego sie nie dowiesz. Musisz wydebic skierowanie do alergologa, ale jezeli akurat u Was nie ma, to nie bedzie to latwe. Jedyna metoda na to, chyba, to ciagle pojawianie sie w przychodni i podkreslanie jakie dziecko ma objawy i jak nie wiesz co mu dawac jesc itp. Ale i tak szanse sa bardzo duze ze zamiast u alergologa wyladujesz u dietetyka :/ No i rzeczywiscie, jesli masz na podkladke tylko wyniki testow, a dziecko nie ma BARDZo widocznych objawow, to raczej niestety mozesz zapomniec o wizycie u specjalisty i leczeniu. W UK generalnie malo co sie leczy w stadium przed agonalnym, na moj gust wychodza z zalozenia co cie nie zabije to cie wzmocni. Wiec jak jestes bardzo zaniepokojona, wyjsciem jest staly kontakt ze specjalista w PL, i sciaganie lekow stamtad....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tutaj uwazaja ze alergie zdarzaja sie b. rzadko a jezeli juz to wychodza z założenia ze tego leczyc nie trzeba, sama minie z czasem. Jak wiekszośc przypadlości zresztą...mojej corce lekarz przepisal mleko sojowe, zgodzil sie ze mna, ze moze miec alergie na bialko mleka krowiego i zeby mi pomoc skierowal mnje do... dietetyka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szanta, czy ty w ciazy z Maya bylas skierowana do VBAC? Jestem teraz w ciazy i jak wiesz, Mysz urodzila sie przez cc (emergency) i juz sie prawie nastawialam na druga, a tu nagle skierowanie to kliniki... sama nie wiem, no ale decyzja chyba ciagle nalezy do mnie, prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamo E - nie wiedzialam,ze jestes w ciazy :) Gratuluje!! :D Nam niestety nie udalo sie przeprowadzic do nowego domu na swieta :( W sumie przez glupie pomylki banku, ponowne wysylanie papierow itp. - braklo nam jakichs 2 tyg. - a ze miedzy 20.12 a 4.01 nic nie idzie zalatwic - bo jak nie jedni, to inni maja wolne - wiec zostaje nam przeprowadzka w styczniu (oby ;) ) A tak w ogole - to wszystkiego najlepszego dla calych Waszych rodzinek, spedzajacych swieta w Polsce, czy tez na obczyznie (tak jak i my ;)) !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mama E - gratulacje!!!!!!!!!!! A co do cc - jesli pierwsza byla ze wzgledu na dziecko, na ogol kieruja na VBAC. Mnie polozna mowila, ze jakby tak chcieli u mnie to moge sie wyklocic o cc i nie powinni odmowic - ale u mnie pierwsza cc byla z mojego powodu, nie dziecka, wiec nikt i tak problemow nie robil... Kolezanka rodzila VBAC, i bardzo to sobie chwalila, prawde mowiac nie wiem co jest lepsze.... usciski i wszystkiego naj naj naj na swieta - nieklopotliwej ciazy, lekkiego porodu jaki by nie byl, i cudownego dzidziusia A takze Wesolych Swiat dla wszystkich mamus w GB!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mama E - gratulacje!!!!!!!!!!! A co do cc - jesli pierwsza byla ze wzgledu na dziecko, na ogol kieruja na VBAC. Mnie polozna mowila, ze jakby tak chcieli u mnie to moge sie wyklocic o cc i nie powinni odmowic - ale u mnie pierwsza cc byla z mojego powodu, nie dziecka, wiec nikt i tak problemow nie robil... Kolezanka rodzila VBAC, i bardzo to sobie chwalila, prawde mowiac nie wiem co jest lepsze.... usciski i wszystkiego naj naj naj na swieta - nieklopotliwej ciazy, lekkiego porodu jaki by nie byl, i cudownego dzidziusia A takze Wesolych Swiat dla wszystkich mamus w GB!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szanta, dzieki ❤️ mam czekac do marca na spotkanie :o wszystko tak strasznie powoli sie tu rusza... zobacze, moze rzeczywiscie warto sprobowac, zawsze to rzecz naturalna ;) Felicity 😘 wiesz, co sie odwlecze to nie uciecze, a tak to chociaz Swieta w jakims pozadku spedzacie, bo po przeprowadzce to tak szybko do pozadku sie nie dochodzi! A tak to Nowy Rok, nowy dom!!! Ale fajnie ze juz niedlugo :) Ja tez zycze Spokojnych, Radosnych i przede wszystkim Zdrowych Swiat wszystkim Mamuskom, Tatuskom i Maluszkom w UK!!!! ❤️ spadam gotowac bigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamo E Ja miałam dwie cesarki, pierwszą z powodu ułożenia \'breech\" mego syna. Róznica między pierwszym dzieckiem a drugim jest 20 m-cy. Ogólnie w tym kraju masz teraz prawo wyboru. lekarze z pewnością będą Cie namawiać na naturalny poród - no chyba, że okres między pierwszym dzieckiem a drugim nie jest długi. Ja się nie zgodziłam ponieważ długo o tym myślałam i czytałam wiele artykułów na ten temat VBAC. Jest pewne ryzyko porodu naturalnego po pierwszej cesarce no ale w sumie ryzyko też istnieje podczas cesarki. Ja długo nad tym myślałam, bo jednak naturalnie to naturalnie ale z drugiej strony po pierwszej cesarce powikłania podczas porodu naturalnego zdarzają się częściej. To jest jedynie Twoja decyzja co wybierzesz. Ja wybrałam drugą cesarkę ze względu na mój szpital, który nie cieszy się ponoć dobrą opinią w przyjmowaniu porodów naturalnych. A Poza tym w 36 tyg. miałam konsultacje z lekarzem i pytam się czy będzie podczas porodu jeżeli ryzyko powikłań jest większe...to On mi na to Nie, On będzie w pokoju obok, ja znam takie przypadki w pokoju obok a potem się okazuje, że nie ma lekarza na oddziale. Jeżeli masz pozytywne opinie o swoim szpitalu to może warto spróbować naturalnie. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z okazji Bożego Narodzenia, Składam Wam serdeczne życzenia. Niech Wam święta miłe będą, Z dźwiękiem śpiewu i kolędą. Z wigilią tuż po zmroku, I w radosnym Nowym Roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Felicity - jak zawsze pierwsza z zyczeniami :D ❤️ Wszystkiego naj naj naj w nowym roku, spelnienia marzen i wszystkich planow!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spelnienia marzen oraz pomyslnosci w Nowym 2009 Roku (ten czas plynie stanowczo zbyt szybko!!!) Wszystkim Mamom i ich Pociechom :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zastanawiam sie czemu ten watek umarl...:( Popisalabym chetnie, ale nie sama ze soba ;) Jestem pewna,ze w Anglii jest pelno mam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Felicity 🌻 bo chyba wszystkie tak samo jak ty czekamy az ktos sie odezwie ;) :D:D:D:D Jak w Nowym Roczku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A nowy rok pelen postanowien, zamiarow itp. ;) tylko ciekawe jak dlugo beda one aktualne :D Tak wlasnie sie zastanawiam - po co ta zima zawitala do UK? :) Ja od weekendu nigdzie nie wychodzilam (glownie z powodu tego,ze moj maz wozi wozek w bagazniku - i ciagle zapomina mi go wyciagnac ;) ), a dzis jak musialam otworzyc drzwi kurierowi to myslalam,ze zamarzne. Teraz to mi sie naprawde teskno zrobilo do goracego lata! :) A co u Ciebie mamo E? Jak tam ciaza? Kiedy bedziesz znala plec? Masz jakies preferencje ?;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciaza jak narazie, i odpukac, spokojnie. Nieprzyjemne juz minelo i zaczyna sie faza pierwszych kopniaczkow ;) Plec bedziemy znali, mam nadzieje, za miesiac. Najwazniejsze zeby bylo zdrowe, nie mam preferencji, ale jak widze wszystkie ciuchy z ktorych Mysz wyrosla a ktorych prawei nie nosila, to fajnie byloby miec jeszcze jedna myszke ;) a jak nie to i chlopaka w rozowe bede ubierac ;) :p No, najgorsze jest to wstawanie o 6.30 do pracy i zostawianie cieplutkiego lozeczka :o Ale dlugo ta zima nie potrwa.... mam nadzieje :) A mezowi najlepiej zapisac na czole rano (jak jeszcze spi) to zobaczysz jak szybko ci wozek z bagaznika wyciagnie. Albo przekupic go jakims innym sposobem ;) ?????? Jak z przeprowadzka? A mowilam ci juz jakie ty masz te snubki sliczniutkie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam w Nowym Roku!!! szczesliwego itd. wszystkim zycze a ja odwrotnie z tym zimnem,uwielbiam, amam nadzieje ze jak najdluzej dzisiaj 2 h na spacerze z mala nad morzem i przy okazji zakupy- nakupilam malej mase ciuchow na nastepna zime - lubie te przeceny pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wpadnijcie po ciuszki do GAP\'a :-) uwielbiam ubranka tej firmy. Ja angielskiej zimy nie lubie, bo jak zima to tylko ze sniegiem :-) P.S. Mamo E teraz jest chyba sezon na chlopcow hihihhi Roxelka ma miec synka i ja rowniez

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ha! ja tez lubie ciuszki z gapa-maja swietna jakosc, ale u mnie na wiosce nie ma sklepu, a przez internet mozna zamowic tylko ze Stanow lub na ebayu- czego nie lubie dziewczyny czy ktoras z Was wyslala dziecko do przedszkola jak mialo tylko roczek.zastanawiam sie nad tym, czy mozna tak tylko na 3 godzinki, czy moze wytrzyma caly dzien, i czy ja wytrzymam bez niej????? jakie macie doswiadczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ha! ja tez lubie ciuszki z gapa-maja swietna jakosc, ale u mnie na wiosce nie ma sklepu, a przez internet mozna zamowic tylko ze Stanow lub na ebayu- czego nie lubie dziewczyny czy ktoras z Was wyslala dziecko do przedszkola jak mialo tylko roczek.zastanawiam sie nad tym, czy mozna tak tylko na 3 godzinki, czy moze wytrzyma caly dzien, i czy ja wytrzymam bez niej????? jakie macie doswiadczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeszcze pytanie DO SZANTY mozesz mi napisac od kiedy zaczelas dawac dzieciom jogurty owocowe alpro soya, bo moja mala az sie trzesie jak dostanie lyzeczke, uwielbia je skonczyla juz roczek mialas racje z tym mlekiem sojowym- tylko alpro soya jest dobre, reszta smakuje jak wodnista trawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Felicity, mama E - melduje sie poslusznie, reanimujmy topik! Karinella - witaj :D alpro soja Mieszkowi zaczelam dawac jak mial jakies 16 mcy, Majce dalam raz, jak miala roczek, ale jej nie posluzylo, wiec odpuscilam. w ogole moim zdaniem ona na soje ma tez alergie, w piatek idziemy do specjalisty (alleluja!!!!!!!) i zobaczymy co powiedza....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i wyslalam zanim skonczylam. Zasada jest taka, zeby soje podawac po skonczeniu przez dziecko roczku - jak malej smakuje i nic jej nei jest, to dawaj smialo, one sa bardzo wskazane bo zawieraja wapn. Tzn daj pol pudelka, poczekaj 3 dni (czy tam ile u Was mija zanim jest reakcja) - jak nei ma problemow - to daj cale opakowanie - poczekaj 3 dni - jak nie ma problemow, wprowadz codziennie. Z mlek sojowych to jeszcze swieze tesco, podeszlo Mieszkowi -takie w granatowym pudelku) (u nas stoi zaraz obok Alpro). A co do przedszkola - ja poslalam Mieszka do childminder jak mial 17 mcy, Majke jak miala 12 - Mieszko przezyl to ciezko, ale on jest maly dzikus tak czy inaczej, Majka uwielbiala od poczatku kontakt z innymi dziecmi. Wole childminder niz nursery, bo jest "jak w domu", a jest kontakt z innymi dziecmi, do tego jak masz dobra chm to zabiera dzieciaki na grupy zabawowe, muzyczne, sportowe, basen, do parku, na farme i co tam jescze jest ciekawego w okolicy. Kontakt z dziecmi jest, bo zawsze u chm jest stadko, ale dzieciakow jest mniej niz w przedszkolu - i ryzyko infekcji mniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karinella Mój syn jest w przedszkolu od 6m-ca i jest bardzo zadowolony. Ja to bardziej przeżyłam od niego no ale kilka dni i się przyzwyczaiłam jak widziałam jaki jest zadowolony. Mój syn chodzi na 5 godz. dziennie wiec to chyba nie jest jakaś tragedia. Ale na pewno Ty i Twoja pociecha się szybko przystosujecie do nowej sytuacji. A co do wyboru placówki, to ja wybrałam przedszkole tylko z jednego względu, przedszkole od mego syna jest małe, czasem mi się wydaje, że jest tam więcej nauczycielek niż dzieci hehehe. Brałam również pod uwagę CHM i nianię ale jakoś za dużo się teraz słyszy co te kobitki z dziećmi wyczyniają. Takiej niani czy CHM nikt na ręce nie patrzy, no chyba że podłączysz kamerę albo masz już na tyle duże dziecko ze powie gdy coś jest nie tak. A ryzyko infekcji jest nawet gdy pójdziesz na Play group na godzinkę więc nie ma co panikować. Lepiej niech dziecko uodparnia się na wszelkie infekcje w wieku przedszkolnym niż gdy zacznie szkołę. To jest moja opinia, a wybór należy do Ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki dziewczyny! Szanta, dzieki-zaczne dawac wiecej tego jogurtu, nic jej nie jest, lubi, no i te wapno... myslalam ze nie mozna jeszcze ze wzgledu na cukieritd, ale do dialbla to co ja bym jej miala dawac, jak nabialu nie moze- ukradla mi pare dni temu z kanapki kawalek sera i cala jest wysypana,a zdazyla ugryzc tylko kawaleczek milego dnia, ja ide na spacer , bo mojemu szczesciu ida czworki i jest nieznosna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No prosze, jak fajnie sie tu zrobilo :) Ladycaramel, nie wiedzialam ze masz nastepne w drodze. Gratulacje!!! Mowisz chlopczyki sa w modzie? Swietnie, mamy juz nawet imie :) A Gap to my tez lubimy :) moja ma polowe ciuchow z Gap\'a, a ja dzisiaj w przerwie obiadowej mam zamiar skoczyc do ich maternity section bo potrzebuje rajstop, sweter itp. Karinella, Mysz miala nianie od 7 do 16 miesiaca, potem poszla do przedszkola. Z przedszkola jestem super zadowolona (z niani tez bylam ale widzialam jak dziecko mi dziczalo, bo niania nie mowila po angliesku i nie chciala z nia chodzic na play groups, itp.) ale aklimatyzacja trwala chyba z miesiac. Nie jest latwo, serce sie kroi, ale da sie przezyc. Jak ja zostawialismy to wyla z placzu, jak ja odbieralam tez, ale jak zobaczylam zdjecia robione podczas zabaw i ich zajec, to wiedzialam ze jest jej tam dobrze. U nas w przedszkolu przyjmuja tez na pol dnia, czyli bardzo mozliwe ze i u was tez. Mam pytanie do Roxelki, jesli jeszcze tu zagladasz, bo moze jestes juz blisko porodu? Wydaje mi sie ze kiedys pisalas ze rodzilas w King George Hospital. Ja mieszkam w Woodford Green I dali mi wybor Whipps Cross albo KG, ale ze rodzilam Myszke w WC I nawet bylam zadowolona, to worcilam do niech, ale…. No wlasnie - moja community midwife jest z KG I nie ma pojecia jak pracuje WC, opieka nad ciezarnymi w WC jest pozal sie boze (w poprzedniej ciazy przez pierwsze 5 miesiecy mieszkalam w Hamstead I tam antenatal bylo cudowne), wiec nawet myslalam o przejsciu do King George. Mozesz mi powiedziec, pokrotce jesli nie masz czasu, twoje doswiadczenia? Bylabym ci bardzo wdzieczna! A teraz moje drogie, musze troche popracowac, ale jestem na podgladzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Widze,ze watek powoli sie rozpedza ;) Mamo E - co do przeprowadzki, to...mmmm....jeszcze nie w toku :( ciagle wychodza jakies nowe sprawy (teraz na przyklad musimy podpisac jakas umowe z councilem nt. kabla ktory przechodzi przez dzialke) - ale miejmy nadzieje,ze przed koncem umowy najmu tego domu co teraz mamy (a jest ona do 6 marca) to w koncu uda sie nam przeprowadzic :D Teraz juz coraz bardziej na luzie do tego podchodze, bo i tak nic nie przyspiesze - a wiem,ze nasza prawniczka robi wszystko co sie da,zeby bylo jak najszybciej ;) (w sumie dostalismy juz rachunek za conveyancing i \"instrukcje do wymiany kontraktow\"; wiec chyba jestesmy juz blizej konca?;)) Co do przedszkola/nian itd. - Ola chodzila do Childminderki od 8 do 16 miesiaca - i ja bylam bardzo zadowolona z jej uslug :) (choc pewnie tez zalezy od szczescia i tego na jaka sie trafi). Ola byla bardzo wesola za tamtych czasow i niekiedy nawet nie chciala isc do domu jak maz po nia przyjezdzal ;) (a spedzala tam 5h dziennie). Teraz odkad jestem na macierzynskim i sie przeprowadzilismy w okolice sheffield, to oczywiscie juz nie chodzi...Po jakims czasie zaczelismy chodzic na playgroupy (jak filip sie urodzil) i powiem,ze widac roznice w jej zachowaniu (teraz to taka mamina przylepa). Niestety to bylej pracy nie wroce - ale chce zeby dzieciaki chodzily do przedszkola/childminderki (jesli jakas dobra znajde). Dlatego jak Filip skonczy rok - zaczynam poszukiwania pracki w Sheffield :) Kurcze - ale sie rozpisalam - jeszcze moje posty skasuja - bo za duzo strony zajmuja ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziekuje za gratulacje :-) Technik mowil,ze chlopiec,ale biore na nich poprawke hihihi Mowisz,ze masz imiona? Jakie? Moja 20 mies. coreczka ma na imie Sonia, a kiedy potwierdzilo sie,ze jestem w drugiej ciazy to mialam juz (!) imie dla dziewczynki-Laura,a dla chlopca-Tobiasz.A teraz chodzi mi po glowie Oskar... P.S. Co do ciuszkow, dziewczyny w Polsce kochaja Nexta, wydaja na nowe ciuchy tej firmy czesto niemale pieniadze na allegro,a przeciez to normalna firma, bez ochow i achow,ciesze sie,ze my mamy w Anglii wiekszy wybor w kolekcjach dla dzieci,bo w Polsce to tylko Smyk i 5-10-15 ma ladne wzory,ale ceny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×