Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

sisi1111

MATKI POLKI W WIELKIEJ BRYTANII

Polecane posty

Roxelka- wazne, ze z toba juz ok:) co do polskich sklepow to ja tez sie przejechalam- raz tez na sledziach i na wedlinie- bleee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To ja mam szczescie - nie kupuje takich rzeczy w polskich sklepach... Kilka razy kupilam kaszki dla Oli jak byla mala - ale potem przestalam bo Oli smakowaly te z C & G. Ostatnio kupilam wedline, bodajze Krakowska - taka termicznie pakowana - ale w Tesco - i byla mniam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ladycarmel
Czesc Mamusie, jestem tutaj nowa i mam nadzieje,ze milo bede spedzac z Wami czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smart231
Ja jestem w 3 mscu i zastanawioam sie czy jest jakas pomoc w zwiazku z mieszkaniem dla kobiet/matek w ciazy. Czy macie jakies doswiadczenie w tej kwestii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smart231
Mam tez pytanie odnosnie waszej wagi. YZn kiedy zaczelyscie tyc i skonczyly sie mdlosci i wymioty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niestety wlasciciele sklepow mysla, ze Polacy kupia kazde gowno bo to polskie i sie bardzo myla. Przez sprzedawanie nieswiezych produktow szybko tracai sie klienta:( W moim miescie sklepik prowadzi para Anglikow i jak narazie nikt nie trafil na cos nieswiezego:) Ale w sasiadujacych miastach gdzie sklepy maja Polacy juz kilkakrotnie slyszalam, ze cos nie tak. Zreszta jak pisalam wczesniej sama sie przejechalam:( smart polecam to forum http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=3226819&start=0 Co do mdlosci to ja jako takich nie mialam::) A z tyciem to tez roznie ale ogolnie w 2 ciazach waga zaczela mi rosnac od 5 miesiaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ladycarmel
Do Smart i innych Mam- polecam Wam portal www.dziecko24.pl, uzyskacie tam odpowiedz na pytania do ginekologow i pediatrow. Wiele razy korzystalam z ich pomocy i moge Was zapewnic,ze Ci ludzie wiedza co pisza :-) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam ponownie, bo troche mnie nie bylo.... ...co do Poskich sklepow to u nas jest tylko jeden, ale zadko tam cos kupuje, no flipsy dla malego.pare razy nacielm sie jednak na przeterminiowany towar, wiec teraz jesli juz cos musze kupic dokladnie sprawdzam date waznosci...co do zatrucia ja bym im nie popuscila...oj nie...Roxelka powinnas ich zaskarzyc szczegolenie ze w ciazy jestes...zreszta Anglicy bardzo powaznie biora sprawe zatruc...wiec raczej sprawa wygrana....ale jak ktos ma czas i nerwy... ...Felicity chetnie bym sie spotkala z Toba, mi pasuje w Chesterfield, ale pytanie czy Ty dasz rade sie tu dostac?..no chyba ze masz jakas inna propozycje? ..Moj Maly skonczyl 8 mcy i dalej mu sie ulewa po jedzeniu (nie zawsze), nawet jesli siedzi 30 min spokojnie po jedzeniu, dodam jescze ze z niego straszny wariat i szaleje...czytalam ze moze tak byc do roku, ale i tak mnie to martwi ;-( moze ktoras z Was Mamuski miala podobny problem z swoja pociecha?? Pozdrawiam wszystkie mamusi i mamuski to -be

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ladycarmel
Moja coreczka ma 15 miesiecy i czasem,bardzo rzaadko nadal jej sie ulewa. Kazde dziecko rozwija sie indywidualnie i, jesli prawidlowo przybiera na wadze to nie ma sie co martwic :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! misia_olala - teoretycznie do Chesterfield to mam autobusy :) Ale nie wiem kiedy mi sie uda tam pojechac - w tym tygodniu mam troche spraw. No i probuje Ole nauczyc do nocnika - czyt. intensywnie po niej czyszcze dywan ;) wiec troszke trudno by mi bylo ja kontrolowac - bo jestesmy dopiero na poczatku drogi. Ale moze tak za 2-3 tyg.?? A tobie pasuje w tygodniu czy w weekend? (nie wiem, czy moze juz pracujesz?) Moj Filip za tydzien konczy 4 miesiace - i tez uwazam,ze ten czas strasznie ucieka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxelka - ja sprawdzalam ten wozek w toys r us - jak mialam rodzic filipka - jest ogromny !! Poza tym - nie wiem jak twoja corcia - ale moja jest duza jak na swoj wiek - i na przednim siedzeniu to dosiegala daszka - a miala wtedy 19 miesiecy... Ja kupilam mutsy duo - i specjalny footmuff dla noworodka - bo tylne siedzenie bylo od 3 miesiecy, a z footmuffem od urodzenia. Ten wozek - mimo,ze tez duzy - prowadzi sie leciutko- bo kola sa pompowane - pod gore, czy skrecac - mozna jedna reka....ALE: moj Filip byl duzy jak sie urodzil i juz w 2 miesiacu wyrosl z tego footmuffa , a bez niego nie nadawal sie jeszcze do tego wozka, wiec juz go nie uzywalam...Poza tym Ola bardzo lubi chodzic - wiec teraz lazimy sobie z pojedynczym, a mutsy....no coz - wlasnie wystawilam na aukcje na ebayu ;) Gdyby Filip byl troszke wiekszy - pewnie bym go zatrzymala - ale zanim to sie stanie - Ola juz w ogole zapomni jak to jest jezdzic w wozku :) Jak chcesz zobaczyc ten wozek - to tu masz linka: http://www.groovystyle.co.uk/productpages/2005-babystyle/mutsy-accessories.htm Tam sa tez inne akcesoria pasujace do systemu mutsy - do wyboru do koloru.... A jeslibys chciala kupic - ale np. uzywany - to zapraszam do siebie na aukcje - z tym,ze ja juz nie mam footmuffa dla noworodka - bo sprzedalam osobno... http://shop.ebay.co.uk/merchant/001felicity_W0QQ_nkwZQQ_armrsZ1QQ_fromZQQ_mdoZ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam! Roxelka z tym polskim sklepem masz racje, nie wiem w ktoyrm bylas, ale ja ostatnio przejechalam sie na krakowskiej i bede tam tylko kaszke malej i kasze gryczana kupowac.zreszta u mnie w sklepie na rogu goscie maja polskie ogorki, buraczki , kawe .,mleko , wedliny (pakowane) wiec ja i tak do polskiego zachodze tylko po kaszki, a serkow polskich odkad nacielam sie w Londynie nigdy nie kupuje. chociaz musze przyznac ze podalam duza paczke ciuchow do domu w Polsce za posrednictwem polskiego sklepu i tanio w tydzien mi dowiezli pod drzwi ja sie tutaj poruszalam w ciazy taksowkami (teraz nie bo wole z mala walnac spacerek,. albo podjezdzam pociagiem jak mi sie juz nie chce isc bo i tak zawsze padam z nog w centrum kolo stacji po rundce po sklepach)a taksowki maja smieszne ceny.do szpitala jezdzilam za 4 funty. Roxelka ten polski ginekolog to mi cesarke robil, niech mu bozia dazdrowie, zero komplikacji i blizna ladna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strasznie sie wkurzylam jak przeczytalam o tym ze sie zatrulas, az mojemu mezowi uszy zaczely puchnac.tez sie darlam ze powinnas ich pozwac , sk...ja przez ta kielbase nie karmilam malej prawie caly dzien i noc bo sie balam, a u Ciebie masakra, i mala i Ty i co najgorsze dzidzia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ladycarmel
Co do wozkow dla dwojaczkow :-) widzialam jane i jest niewielkich rozmiarow :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ladycarmel
A co do konsulatu to mam same dobre doswiadzcenia, dwa razy skladalam podanie o skrocenie czasu oczekiwania na paszport i dwa razy dostalam pozytywna odpowiedz :-) czy sa tu jakies mamy z Londynu, wschodniego??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niestety co do jane - to przednie siedzenie jest jeszcze mniejsze niz w graco - dobre chyba dla malych dzieci albo blizniakow w fotelikach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sztefka
ladycarmel ja jestem ze wschodniego Londynu, dokłdnie mieszkam między Gants Hill station a Ilford a ty? Pozdrowienia dla reszty 🌻 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ladycarmel
Ja jestem z Clapton :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ladycarmel
Czy ktoras z Was chodzi w Londynie do polskiego ginekologa?? Jesli tak to jakie macie doswiadczenia??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ladycarmel
Roxelka, wlasnie sie zastanawiam czy nie pojsc wlasnie tam, gdzie Ty. Chodzilam do doktora Cieslika na Great Portland Street. Jest dobrym lekarzem, ale ma stary sprzet do usg, a wlasnie na tym najbardziej mi zalezy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ladycarmel
Ale ten internet jest malutki, Roxelka, my sie z nami z realnego swiata :-) dla ulatwienia dodam, ze pochodzimy z tego samego miasta. P.S. I kto powiedzial, ze w necie mozna byc anonimowym hihihihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krakersik81
jest tu ktoś z Manchester?Czy rodziłyście w North Manchester?jak tam jest?jak długo sie zostaje po porodzie w szpitalu?a moze rodziłyście w wodzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxelka jak beda blizniaki, to Ty zacznij podlizywac sie tej uczynnej sasiadce ostrooo ja juz tydzien nie spie, mojje malej cos sie stalo i przestala spac w nocy, bawi sie , a potem spi na spacerach, jeszcze troche i sie wykoncze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxelka - Mozesz wozic w nim noworodka, jesli masz: \"newborn wedge footmuff\"- jesli zakupilas wozek z okryciami - to na pewno na tylne siedzenie dostaniesz ten dla noworodka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ladycarmel
Roxelka, jaki masz brzuszek, bo ja zaokraglony!!! Napisz za tydzien jak wyniki usg.Trzymam kciuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ladycarmel
Moze bede miec blizniaki?? hihihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczynki! NO pojechałam se do tego konsulatu ,ale pani powiedziala ze nie ma prawnika i ze dopiero z urlopu wróci :D normalnie załamka :D ale to nic. MOże sie przejade następnym razem,daleko nie mam :P Ale widze że macie doswiadczenia z wózkami,a mnie sie dokańcza mój wysłużony wózorek - fajny był,ale jak sie kilogramy wozi dwa razy w tygodniu zakupw to kazdy padnie. Teraz kupuje przez internet,wiec wózek odciązam,ale musze wymienic na nowy niestety. Może znacie jakąs fajną opcję? Maluszek mój rok niedługo,ale chcialaby zeby było czasem i co do bagaznika wlozyc ,bo mam przecie jeszcze dwójke,a to bluza,a to picie,a to kurtki,a to pilka,a to kanapki :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ladycarmel
Jak moja coreczka skonczyla rok to kupilam jej wozek Bebe Confort Viva plus i sluzy nam do tej pory. Jest to lekka parasolka, wedlug mnie nie ma sensu kupowac drogich i ciezkich wozkow dla dzieci w tym wieku, poniewaz maluchy czesciej biegaja niz siedza w wozkach. Bebe Confort Viva Plus ma sredniej wielkosci kola, przewaznie parasolki maja malenkie kolka, ktore w Polsce po prostu sie psuja. Poza tym ten wozek jest dosyc zabudowany, przez co dziecko nie sprawia wrazenie jakby mialo za chwile wypasc wprost na chodnik (nie podobaja mi sie bugaboo i quinny- chyba mam typowo polski gust w tym temacie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iza11
właśnie was znalałam i tak podczytałam troszeczke. o tej klinice na Greenwich tez słyszałm że spoko chociaż sama nie byłam. a swoj a droga to niespotykane że się tak dziewczyny z realu przypadkiem na forum znalazły... Pozdrawiam wszystkie mamusindy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jovka 🖐️ ja zmienilam na mclaren, lekka, obrotna i mozna zlozyc jedna reka i jedna noga ;) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×