Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość soczewkomanka

Soczewki kontaktowe - prawdy i mity o nich!!!Wpisujcie!!!

Polecane posty

wiecie co..założyłam dziś nową parę soczewek.. od razu zaczęło mi się ćmić w oczach! jak myślicie,dlaczego? soczewki nowe i nieuszkodzone, z Vision Express. swoja droga,już tam pojechalam,zareklamowałam i mam nowe ;) ale zastanawiam się, co mogło być przyczyną..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja jestem w ciąży i nie mogę nosić soczewek, bo mam za suche oczy.Więc muszę nosić okulary.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justiiii
mam takie pytanie...czy jesli sa soczewki np 3 miesieczne..i w opakowaniu jest ich 6...tzn ze kazda para soczewekjest na 3 m-ce?czy poprostu zmienia sie co miesiac pare?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tiga
Witam wszystkich! ja nosze soczewki od 8 lat w tym od 3 lat acuvue 2 johnsona.Niestety o d miesiąca mam problem z jendym okiem - jest suche i sa z nim problemy bolii czuć soczewkę.Chwilowo uużywam 1- dniowych johnsona( moist) i ejst lepiej ale tak po 7 godzinach musze juz używac sztucznych łez.Mam dużą wade wzroku więc bardzo zależy mi na soczewkach. Stosowałam pigułki anty i teraz je odstawiłam- nie wiecie kiedy moze być efekt- ponownego "powrotu wody"? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. ja piszę z innym problemem. do wszystkich noszących soczewki toryczne, bardzo proszę o odpowiedź. zakupiłam soflens toric nosze 3 dni i ciągle trace ostrośc, na powietrzu, na dworze, jest wszystko ok, widzę wyraźnie, normalnie cud, a w pomieszczeniach mi się wszystko zamazuje co jakiś czas, trace ostrośc i w ogole dziwnie tak...co Wy na to, tak ma bnyć na początku?? do tego się trzeba przyzwyczaić?? czy moze mi one nie pasują????? proszę Was o odpowiedź, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do AniaAnia
też mam tak z Night&Day, wcale nie są takie rewelacyjne... Myślałem, żę będą to najlepsze soczewki z najlepszych, jednak okazało się, że są że tak powiem do tyłka. Jak założe rano, wszystko jest OK, ale po kilku godzinach dają się odczuć na oczach i robi się zamglony wzrok. Teraz zamówiłem Acuvue Oasys, zobaczymy jakie będą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maras
najlepsze są ACUVUE 2 polecam. nie kupujcie zadnych niemieckich czy holenderskich to nie warte tych pieniedzy które za nie żadają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakby sie dao
Kupiłem Acuvue Oasys i jak na razię spisują się jak należy, nosze je dopiero dwa dni... po dluższym czasie zostawię tu odpowiednią opinie... Jak dla mnie O2Opitx (Air Optix) i Focus Night&Day (Air Optix Night&Day) nie są wcale takie rewelacyjne, wiadomo, że może oczy innych osób inaczej je zatolerują. U mnie soczewki Night&Day tracily ostrość już kilku godzinach od założenia, natomiast, O2Optix podczas dłuższego noszenia zaczęły wysychać mimo, że mają dość wysokie Dk/t. To samo tyczy się Acuvue Advance (miałem dwa opakowania), także wysychały przy dłuższym noszeniu, jak na razie Acuvue Oasys bez porówniania, bo jest to następnik Acuvue Advance. Co do Acuvue 2, były to soczewki, które nosiłem najdłużej, bo kupowałem je przez ok dwa lata(aż do tej pory gdzie zastąpilem je Oasys'ami, chociaż zdarzało się, że w między czasie nosiłem też inne soczewki). Byłem z nich zadowolony, można w nich czasem sobie przysnąć, ale także przy dłuższym noszeniu zaczynają już wysychać, taka sama jest sytuacja w zimie kiedy powietrze w pomieszczeniu jest suche i ciepłe, jak na razie nie zauważyłem tego problemu w Oasys'ach, zobaczymy... Nosiłem też PureVision, ale co chodzi o te soczewki to raczaj odpadają, oczywiście mówie wszystko na swoim przykładzie, nie chce nikomu nic odradzać. Nie dość, że soczewka jest gruba, w porównaniu z Acuvue 2 można powiedzieć, że nawet bardzo gruba, to wcale nie była taka rewelacyjna jak zapewniał producent. Jak wstawałem rano to oczy były zamglone, tak jakby nie dotlenione, dopiero po jakimś czasie wracały do normy, komfort noszenia ich nie był zbyt wysoki... Na koniec Soflens 38 (stare Optima FW). Były to pierwsze soczewki, które nosiłem, nie powiem, bo kierowałem się oszczędnością kupując je. Co do nich to ciężko wystawić opinie, bo to było już dosyć dawno, jak dobrze pamiętam to ok 3 lat temu. Pamiętam, że w zimie w pomieszczeniach, w których grzały mocno kaloryfery (chodzi mi o szkołe akurat) i powietrze były dość suche, soczewki dawały się we znaki, tak samo były przy dłuższym noszeniu. Znowu pojawią się problem wysychania i dyskomfortu. Jednak co chodzi o soczewki trzymiesięczne to nie polecam, lepsze dużo są soczewki częstszej wymiany, gdyż soczewka po 3 miesiącach, mimo tego, że jest przystosowana na taki czas noszenia, nie są już za "świeże" i daję się to juz wyraźnie odczuć. Na koniec dodam, że mam nadzieję, że Acuvue Oasys okażą się tymi NAJlepszymi i będę mógł w końcu wybrać jeden typ soczewek i nosić je, a nie eksperymentować w poszukiwaniu najlepszych. To tyle z mojej strony a może i aż tyle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BNN22
mam wade wzroku ok -2 dioptrii , soczewki kontaktowe były stosowane z powodzeniem przez kilka lat , niedogodność jest tylko taka że przy takiej wadzie wzroku jak moja zle sie czytało w soczewkach - bolały troche oczy i było to niewygodne.Ale za to na odległosć ok.No i niestety po kilku latach przyplatala sie alergia :( juz nie mogę nosic soczewek bo jak załoze to po góra 2 godzinach mam całe zaczerwienione oczy i bardzo piecze.Lekarka powiedziała że soczewki nie moga powodowac alergii co najwyzej plyny do nich ale co mi z tego - alergia czy jakies sprawy bakteyjne ale nie dla mnie juz soczewki :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakby sie dao
Współczuje Ci, a może spróbowałabyś soczewki jednodniowe albo kombinacje z innymi płynami, są tam jakieś dla alergików co nie zawierają jakiś tam substancji, konserwantów, nie jestem pewnien, ale wiem, że są takie płyny. Może jest jakieś wyjście z tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maras
dzieki za ciekawy opis soczewek które nosiłes [jakby sie dao ] moze inni jeszcze sie podzielą taką wiedzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maras
dzieki za ciekawy opis soczewek które nosiłes [jakby sie dao ] moze inni jeszcze sie podzielą taką wiedzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zybi33
Wylecz oczy i zapomnij o soczewkach:)pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakby sie dao
"Wylecz oczy i zapomniej o soczewkach..." Innych skutecznych metod oprócz laserowej korekcji wzroku nie znam. Na pewno nie wierze w naturalne metody ćwiczenia mięśni oczu, które leczą z czasem wade. A co do laserowej korekcji wzroku to nie jest to takie piękne jak sie wydaje, bo wiążą sie z tym różne komplikacje i przeciwskazania, które mogą uniemożliwić przeprowadzenie zabiegu. Jak na razie musze przyznać, że Oasys sprawują się dobrze, nosze już je ponad tydzień i jak na razie dyskomfort związany z długim noszeniem soczewek nie jest praktycznie odczuwalny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rach
hey, ja kupilam iWear'y sa wieksze troche od acuvue, ale moim zdaniem lepsze. Jak bylam u okulistki i mierzylam obie firmy, to iWear zdjelam po jakichs 20 minutach prób, a acuvue w ogole. Kobitka mi musiala pomoc, potem mialam zaczerwienione oko od jezdzenia po nim i nigdy tego dziadostwa nie kupie ;PP Teraz troszke sie boje, ze nie bede mogla zdjac nawet tych moich, ale w koncu trzeba bedzie probowac ;D hehe praktyka czyni mistrza, ale trudne to cholerka ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakby sie dao
Wcale nie takie trudne wbrew pozorom. Najgorzej jest przyzwyczai sie do "grzebania w oku". Jak juz z tym sie oswoisz to pozniej coraz latwiej. Jesli chcesz zdjac soczewke to proponuje: patrzac przed siebie zsunac soczewke troche na dol (na biala czesc oka) i sciagnac wskazujacym palcem i kciukiem :) To tylko taka propozycja, bo kazdy wypraktykuje sobie swoja najlepsza metode

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rach
kazda podpowiedz mile widziana.. sprobuje :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej :) skorzystałam z promocji i kupiłam sobie kolorowe Freshlooki. pytanie nr 1 ;) : jak odróznic na która strone wkładać? nie widze różnicy między \"talerzykiem\' z jednej strony a \"miseczką\" z drugiej ;/ problem dwa : jest troche za duzy nadruk,zasłania mi źrenice i musze co chwila sobie przesuwać ;/ czy z czasem soczewka sama mi sie,no nie wiem, dopasuje? ;) wczesniej nie nosilam kolorowych,stad moje pytania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość latka
A może ktoś wie czy jest róznica między krzywizną 8,7 a 8,6 ? ja mam niby 8,7, ale soczewki które chce kupić maja tylko krzywiznę 8,6 i zastanawiam się czy bedzie odczuwalna róznica czy nie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakby sie dao
Spokojnie możesz zakupić soczewki z taką krzywizną. 8,6 a 8,7 to jest praktycznie to samo i na pewno będą pasowały na Twoje oko. Jakbyś np kupiła soczewki o krzywiźnie 8,4 lub 8,9 to mogły po prostu nie pasować na oko... Chociaż Acuvue Oasys mają uniwersalną krzywizne 8,4 i nadają się na każde oko, ponieważ po założeniu poprostu dopasowują sie do każde oka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maras
hej podziel sie informacjami [jakby sie dao ] jak sprawują sie te soczewki Acuvue Oasys ? Interesuje mnie czy po dluzszym czasie nie pojawia sie mgiełka? bo te soczewki maja tylko 38 % w porównaniu do acuvue 2 to spora roznica? i jak ogólnie sie sprawują? bede wdzieczny za informacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość latka
To może mi jeszcze ktoś napisze o wrażeniach z noszenia Pure Vision albo Optixów ? Ja noszę I-Weary, ale mam ostatnią parę i chcę zmienić na soczewki oddychające, bo soczewki noszę od samego rana do wieczora, a I-Weary pod koniec dnia często wysychają. No i nie mogę się zdecydować :\

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakby sie dao
Te Oasys są wykonane z całkiem innego materiału niż Acuvue 2, dlatego takie niskie uwodnienie... Materiał, który został zastosowany przy produkcji tych soczewek zbliżony jest do tego, który stosuje się w soczewkach do przedłużonego noszenia (dzien i noc) takich jak Night&Day czy PureVision. A co chodzi o komfort noszenia to powiem Ci, że dużo lepszy na pewno niż Acuvue 2, nosze już tą pare ponad dwa tygonie i czasem zdaży się, że już zaczynają wysychać, ale są to soczewki dwutygodniowe, więc nie mają obowiązku służyć dłużej niż planowany czas, czyli dwa tygodnie. Przez pierwsze kilkanaście dni, można zakładać, że 14 dni +- były na prawde rewelacja, teraz już sie zdarzy, że czasem sie przymglą, w sumie tylko w pomieszczeniach gdzie jest dosyc duszno, bądź sucho, przebywając długi czas na powietrzu nawet do wieczora nie odczuwa sie dyskomfotu... Myślę, że zdecyduje się na kojene opakowanie tych soczewek jak mi się skończą. Tak szczerze to nie ma takich idealnych soczewek, które zawsze i w każdych warunkwach sprawowały się tak jakbyśmy tego oczekiwali... A co do PureVision to już wyżej pisałem na ten temat coś, oczywiście w opraciu o swoje doświadczenie, nikomu nie odradzam, jak się nie wypróbuje na swoich oczach to się nie przekona (to dla latka)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maras
dzieki za info. wkrótce zobacze. lada dzień zamówie Acuvue Oasys .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość latka
To może jeszcze ktoś coś napisze ? przecież tyle ludzi nosi soczewki ! Ja czytałam juz trochę o Pure Vision i o Optixach, ale trudno mi z tego się zdecydować. Niech ktos się jeszce dopisze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oloidfoifilsd
hej ile nosicie te soczewki advance ?? producent zaleca 2tygodnei z tym ze ja spotykam si e ztym ze proszac w sklepie o soczewki miesieczne dostaje wlasnei te advance nosze je meisiac i jest dobrze nawet lepiej niz w serevue (ktore sa miesieczne) ale pani mi ich nie polecała :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakby sie dao
Spośród tych dwóch latka wybrałbym Air Optix (O2Optix) z tym, że nie można ich nosić miesiąc nie ściągając na noc jak PureVision. Większy komfort jak dla mnie zapewniały stare O2optix'y z tym, że ściągałem je na noc. Acuvue Advance są przeznaczone do dwutygodniowego noszenia w trybie dziennym lub tydzień w przedłużonym, ale z racji oszczędności "można" je nosić miesiąc. Jak kogoś stać na częstszą wymiane to lepiej wymieniac na nową pare co dwa tygodnie lu tydzień w przedłużonym... Od Advance zdecydowanie bardziej polecam Oasys, może troche droższe, ale dużo lepsze. Tamte soczerwki nie spełniły ich oczekiwań i naszych, stąd wyszły Oasys, ulepszone...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×