Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość soczewkomanka

Soczewki kontaktowe - prawdy i mity o nich!!!Wpisujcie!!!

Polecane posty

Gość jakby sie dao
A Ty zachowujesz się jakbyś była pracownikiem VIsion Express i opowiadasz, że to to samo co produkty innych firm. Jak iWear może robić płyny Solo Care Aqua, które są firmy Ciba Vision i jednocześnie soczewki, które są substytutami (zamiennikami) Oasys, które z kolei są firmy Johnson&Johnson. Nie słuchaj tych ludzi z VE co opowiadają za głupoty, to że w nazwie ma coś związane z silikonem nie oznacza, że są identyczne, a oni mówią, żeby kupować prodkuty iWear, bo mają z tego pieniądze... U mnie w VE płyn iWear jest 3 zł tańszy od Solo Care Aqua, ale i tak kupuje Solo. Tak samo głupie gadanie, że można wymieszać Solo Care Aqua z tym z iWear, przyśpiewka sprzedawców z VE, żeby bardziej uwiarygodnić, że to niby to samo... Sami zdecydujcie, ja nosiłem na prawde wiele rodzajów soczewek i nie patrze na budowe soczewki pod kątem że coś tam z filcon to pewnie to samo a tańsze to je wybiore, jak sie nie wypróbuje na własnych oczach to nie można mówić, które gorsze a które takie same czy lepsze. Te które ja polecam są jak dla moich oczu najlepsze i zawsze jak pisze to chodzi o mój przypadek, nikomu nie gwarantuje, że kupując te które polecam będą mu służyły równie dobrze jak mi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pcheeeeelka
IWear są do bani - naprawde to jakies tandetne soczewki, które pod nazwą znakomitych opyków się sprzedają. Uzywałam je przez krótki okres i oddałam bardzo szybko, dziwię sie że VE coś takiego może sprzedawać!! Co do płynu Iwear to też jest do niczego, bardzo słabo usuwał zanieczyszczenia... Osobiście polecam O2Optixy isą naprawdę dobre, choć jak się je troche za długgo nosi to zaczynają męczyć oko. Do każdych soczewek powinno się podchodzićz dystansem, nie ma tych jedynych idealnych, każdy musi sam wybrać! Jedno jest pewne pod żadnym pozorem nie można mieszać dwóch płynów!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kosmopolitan
witam! ja użuwałam soczewek I wear i są bardzo dobre !! pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fasolla
co to jest VE ??? Płyn Iwear Premium to to samo co solo care bo pytałam w firmie Ciba Vision!!! Powiedzili mi w Cibie ze to jest t o samo a nie w vision express, ja mówie ze te plyny są tylko dostępne w vision express bo nigdzie indziej tego nie ma. Ej chłopie i ja nie jestem pracownikiem vision expres! Pracuję w eurobanku. I lubie te soczewki z Iwera... chyba każdy może wyrazić swoją opinię, chyba po to to jest . ale widze ze nie mam po co się wypowiadać na takim beznadziejnym forum!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fasolla
i to nie I wear robi te płyny bałwanie tylko Ciba Vision robi płyny Solo care i I wear!!! Pisze to na opakowaniu tych płynów!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakby sie dao
Tak jak soczewki iWear Comfort, które są substytutem soczewek Acuvue Oasysy firmy Johnson&Johnson, przeczytalaś to oczywiście na opakowaniu soczewek iWear Comfort... A VE to skórt od Vision Express, bałwanku, a raczej bałwanico

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bizarre
I-wear kupiłam 2 dni temu. Do tej pory nosiłam Acuve oasys. Co do tego I weara to jakaś lipaaaa. Prawe oko mnie ciągle uwiera!!! I zdjąć to trudno!!! Jutro idę kupić oasys!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bizarre
Ha jeszcze dodam, że jak kupowałam Acuve Oasys to kobieta w sklepie powiedziała mi że to są miesięczne soczewki.! Przez kilka miesięcy nosiłam dwutygodniowe soczewki przedłużając noszenie każdej pary do miesiąca! Co za .....!!!!!! Ale i tak nawet po przedłużeniu noszenia działały lepiej niż te I-wear zaraz po zakupie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bizarre
Mam pytanie czy można zwrócić soczewki jeśli są do bani? Tzn po prostu uwierają mnie już po 1 dniu noszenia? Nie da się tego po prostu nisić! Kupiłam oczywiście w VE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pcheeeeela
Myślę, że jest taka możliwość ja jak mi nie pasowały to oddała i dostałam zwrot pieniędzy :D to chyba jedyny plus w VE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sonnie
Witam:) Ja swoja karierę z soczewkami zaczęłąm od niestety I wear-ów miesięcznych...:( Po dobor soczewek wybrałam się do Vision Express i to był duży błąd. Soczewki były grube, twarde, nieelastyczne. Przez cały czas czułam je na oku.. Równiez niestety sprzedano mi do tego płyn I-wear.. I wear są to- jak piszecie- soczewki od Vision Express i tak naprawdę są do niczego.. Po tych przejściach wybrałam sie do Centrum Doboru Soczewek i tam dobrano mi soczewki Acuvue firmy Johnson& Johnson. I to był strzał w 10:) Najpierw były Acuvue2, potem-gdy wyszły nowsze Acuvue Advance, no a teraz noszę Acuvue Oasis. I jestem przeszczęsliwa:)Soczewek nie czuję, bywa tak, że nie raz o nich zapominam:)Zdarzyło mi się nawet w nich usnąć i po przebudzeniu wszystko było ok:) Zaleta tych soczewek jest to, że są one lekko zabarwione na niebiesko, przez co łatwiej jest je odszukać w płynie. Jeśli chodzi o płyn to używam opti-free. a jeśli chodzi o długość noszenia...Soczewki Acuvue advance są z założenia soczewkami 2 tygodniowymi, ale każdy optyk i okulista którego pytałam mówi, iz bez żadnego ryzyka można je nosić miesiąc.i ja je tak nosiłam.Z kolei acuvue Oasis reklamowane są jako soczewki miesieczne, ale te równiez mozna ponosic dłuzej. Inie ma w tym nic niehigienicznego ani strasznego- płyny do soczewek takie jak opti-free sa płynami all in one, więc i czyszczą i spłukują, dezynfekują, nawilżaja i przechowuja soczewki, no i usuwaja z nich osady białkowe.Więc jeżeli soczewka po miesiącu nie doskwiera oku, można ja spokojnie nosić:) I rewelacja dla dziewczyn lubiących i noszacych długie paznokcie bądź tipsy-spotkałam się ostatnio ze specjalnym przyrzadem pomagajacym ściągać soczewki przy długich paznokciach:) Przypomina on rzutki dla dzieci, które przyklejają się do tarczy( tylko tak umiem to opisać:) Tą częścią, która w rzutkach przyczepia się do tarczy, w przyrządzie tym dotyka sie do soczewki na oku, soczewka przyczepia się do tego urządzenia i zostaje zdjęta z oka:) Pozdrawiam:) I

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakby sie dao
Acuvue Oasys też są dwutygodniowe... A co do "rzutki" to widziałem ten przyrząd, na szczęście nie musze tego stosować, bo nie jestem płci żeńskiej i potrafie poradzić sobie palcami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sonnie
Widzę, żę jak każdy mężczyzna potrafisz w każdej sytuacji poradzić sobie sam...:) A co do długości noszenia Acuvue Oasis to faktycznie masz rację, sprawdziłam i wszędzie podaje się, że sa to soczewki 2 tyg. Mi sprzedano je jako miesięczne. I przyznam szczerze, że tak je nosze- około miesiąca. Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fasolla
soczewki i wear to nie jest to samo co J&J !!!!!!!!! ja pierdole jak by sie dao ty sie tu za wszystkich podajesz i piszesz sam ze sobą !!!!!!!!!!!! ci wszyscy co sie tu wypowiadają to jest jedna i ta sama osoba !!!! Sprawdzone !!! i to jest żałosne!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakby sie dao
Pewnie, że te wszystkie wypowiedzi należą do mnie hehe raz jestem Sonnie, raz fasolla ups zapomniałem, że to Twoja rola... Ja też te Oasys nosze ok 30 dni co nie zmienia faktu, że są dwutygodniowe ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakby sie dao
Sprawdzone to jest to, że nie powinni sie wypowiadać ludzie, którzy w życiu nosili tylko jeden rodzaj soczewek i się nimi zauroczyli i poza nimi świata nie widzą i zachwalają chociaż nie wiedzią jakie są inne i nie mogą porównać!!! OPRZYTOMNIJ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sonnie
fasolla- jestes najmniej kulturalna osoba na forum. To po pierwsze. A po drugie, nie rozumiesz idei forum. Nie ma to służyć obrażaniu ludzi, wyzywaniu ich od bałwanów, tylko wymianie informacji, na dzieleniu sie różnego rodzaju wrażeniami, doświadczeniami. I gwarantuje Ci, że jakby sie dao to nie ja. A jak nie wierzysz to poprzegladaj inne temety na forum. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maras
oasys wybiela dosc oczy przy acuve 2 oczy mialem bardziej czerwone takze polecam oasys choc niekiedy tez troche kłują ale pierwsze 2 miechy to bylo super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rach
iwear sa naprawde dobre nie wiem czego wy chcecie nosze je czasem nawet az za dlugo i mimo to jest ok, juz niedlugo bedzie prawie rok i jakos nie czulam potrzeby ich zmieniac wiec po co eksperymentowac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakby sie dao
Niczego nie chcemy, jak Ci służą to bardzo dobrze, przeczytaj uważnie mojego posta wcześniej to zrozumiesz... Właśnie mam soczewki 1-day Acuvue Colours, które już nie są produkowane, ale udało mi się zdobyć, kolor szafirowy. Myślałem, że nie pokryją mojej ciemnobrązowej tęczówki, ale pokryły. Czasami jak patrze na boki mam taką mgłe, nie wiem czy krzywizna 8,5 jest nieodpowiednia czy po prostu to przez to, że są kolorowe. Minusem kolorowych soczewk jest to, że jak źrenica jest mniejsza to widać naturalny kolor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość soczewkowa
hej wasnie zamówiłam se znów kolorowe soczewki i niewiem czy dobrze zrobiłam bo poprzednie jak miałam to tez widziałam mgiełke.i myslałam ze to wina soczewe a ja czytam tutaj wy tez tak miałyscie.wiec po co mi taki e za mgła -dobrze ze sa taie ,najwyzej ie bee nosic. http://www.hamerlik.com/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maras
bionifity wchodzą na polski rynek. soczewka podobno szok w europie i usa bije rekordy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rach
jakby sie dao=> no tak, wiem, ja nie jestem zauroczona po prostu dementuje plotki że w VE wciskaja bubel.P kazdemu pasuje co innego ja mam takie szczescie ze nie mam jakis b wysokich wymagan;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monika.1.
Kompletnie nie znam soczewek o których piszecie.a szkoda bo byc moze duzo straciłam.Całe zycie uzywałam soczewek rocznych z firmy Hydron.No i jeszcze takich co sie gotowało.:-)Raz kupiłam z Dura Soft ale były daremne bo za duże. Jedyny problem z ktorym sobie nigdy nie radziłam to to ze po 8 godzinach pracy szkło wysychało mi czasem w oku lub było bardzo zabrudzone.Wiadomo krople działaja na chwilke.Teraz jak zaczełam nosic okulary to tak mi sie spodobało ze soczewki tydzien w łazience lezą i juz ich nie chce.No ale wiadomo w okularach nie wszystkim do twarzy wiec nadal mysle o kupnie czegos czego jeszcze nie nosiłam.Sęk w tym,że u optyka kupowałam zawsze soczewki z reki do reki,bez przymierzania.(oprócz tych za pierwszym razem)Czy to nie jest głupota???Przecież to powinno sie zawsze mierzyć.Jakie macie z tym doswiadczenia???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakby sie dao
Jak zdecydujesz się na jakieś soczewki u optyka (Monika. 1.) to w przypadku jeśli nie będą pasowały, lub będziesz odczuwała dyskomfort powinni CI je po prostu wymienić na inne lub zwrócić pieniądze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakby sie dao
Jeśli jest ktoś zainteresowany to mogę mu sprzedać parę 1-day Acuvue Colours o mocy -3,00 kolor szasfirowy, krzywizna 8,5. Są to jednodniowe soczewki, jakby to chciał sprwadzić jak będzie wyglądał w takim kolorze, bo po co kupować od razu Acuvue Colours dwutygodniowe za ok 50zł za parę jak można wypróbować jednodniowe, cena 10 zł za dwie szutki + koszt przesyłki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monika.1.
Niestety jak kupiłam soczewki z dura soft i mnie uwierały,na dodatek ostrość była zła to optyk po prostu wypiął się.Ale juz tam nie pojde.Zreszta ten zakład juz nie istnieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fasolla
ja mam swoje brązowe oczy i nie ma szans żebym miała niebieskie, próbowałam już tych colorowych z johnsona szafirowe miały być Ok a wyszły kicha tak samo z Ciby freshlook też tam mają szafir blue i też nic, oko wygląda smerfnie:) Zazdroszczę mojej kolezance która ma jasne oczy i sobie podkreśla kolor soczewkami FocusColors RoyalBlue! piękne są!! możecie mi wierzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fasolla
aha i jeszcze dodam,ze w Cibie promień krzywizny jest 8.6 dobry, bo 8.9 jest za duży przynajmniej na moje oko ;) to taka mała rada. Wiecie z tymi promieniami krzywizny to jest różnie! Każda firma ma inaczej i proponuje abyście mierzyli soczewki u optyka. Jeżeli raz została wam dopasowana u okulisty jakaś soczewka np Oasys i promień krzywizny z johnsona to 8.4, a chcecie potem wypróbować jakąś inną firmę inną soczewkę, to lekarz musi wam ją dopasować! tak jest najlepiej, bo po prostu każda firma ma inny standard. Przykładowo w johnsonie może byś standardem 8.4 w cibie 8.9 a w baushu 8.6. ale to lekarz patrzy w lampie szczelinowej jak soczewka z danej firmy o danym promieniu układa się na oku, także może być tak, że bedziecie mogli nosić Oasys 8.4 i Cibe 8.6.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×