Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość soczewkomanka

Soczewki kontaktowe - prawdy i mity o nich!!!Wpisujcie!!!

Polecane posty

Gość MARAS
Acuvue Oasys jakie plyny do nich stosujecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aruśśśś
ogóolnie firma Johnson&Johnson poleca do swoich soczewek płyn o nazwie opti free firmy alcon :) czyli już wiesz jaki uzywac :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MARAS
dzieki a moze jeszcze inne polecicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aruśśśś
Ile to można gadac... OPTI FREE... Byłem dzisiaj u okulisty i powiedział do Johnsonów tylko opti free:P jest to wogóe najtańszy płyn wiec nie marudź :P . Ta soczewka jest soczewką sylikonowo-hydrożelową, czyli np inny płyn Renu jest do soczewek firmy Bausch & Lomb który produkuje soczewki Hydrożelowe............ Jeżeli użyjesz tego płynu na Oasys mogą one byś niedostatecznie odbiałczone czy nawet nawilżone... nie kombinuj lepiej :P Atak wogóle nie jesteś zadowolony z tego opti free czy co ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nemcio
Rety. A jaki płyn mam stosować do soczewek Pure Vision czy Night & Day firmy Focus? Nie sądziłem, że to ma jakieś znaczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aruśśś
do sczwek Pure Vison używajcie płynu Renu obydwa produkty są firmy Bausch&Lomb. Natomiast do soczewek Focus night&day (są one firmy Ciba Vision a nie Focus) uzywajcie płynu yyyy...SOLO CARE AQUA (firma Ciba Vision) i już :P:P:P będzie git poprostu producenci zlecają stosowanie płynu i soczewek swojej firmy. Właśnie wyjątkiem jest Johnson :P Datego też firmy starają się produkowac płyny i soczeki :) Możiwe że johnson też kiedyś wyprodukuje swój płyn :) soczewki Johnson'a---> płyn opti free soczewki Bausch'a ---> Renu soczewki (Focus)---> płyn SOLO CARE AQUA... i tak dalej ... miłego użytkoania :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MARAS
HEJ ARUŚŚŚ NAJLEPSZY DLA MNIE BYL PŁYN COMPLETE AMO ALE WYCOFALI GO Z UZYTKU ,TERAZ SZUKAM COS PODOBNEGO NIESTETY MALO SIE SPRAWDZAJĄ TE INNE PLYNY A TEN OSTATNio SZEROKO REKLAMOWANY EYE TO NIC REWALACYJNEGO JAK dla mnie. ok spróbuje opti jeszcze raz kiedys to stosowalem ale jakos nie zapadło to do mojej głowy ani oczu tez.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nemcio
Fakt- Ciba Vision a nie Focus . Niestety, ale częsta zmiana płynów wywołuje reakcję alergiczna u niektórych osób w tym u mnie :P Na ulotkach większości płynów jest napisane: Do wszystkich miękkich soczewek kontaktowych, więc raczej chyba nie ma większej różnicy jakiej firmy są soczewki? Przynajmniej tak mi się wydawało do tej pory. Płyny Renu to totalna porażka. Co chwila wycofują jakąś partię a dodatkowo mają chyba najwięcej konserwantów, bo moje oczy prawie świecą po nim a o szczypaniu już nie wspomnę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aruśśśś
Jeżeli jesteście zadowolenie ze swoich płynów, nie każe wam ich zmieniac, popostu pisze że soczewki płyny jednej firmy dają najlepsze efekty :). A Wogóle to yyyy Bausch wycofał chyba w zeszłym roku płyn Renu Moistureloc czy jakoś tak ponieważ był zarażony czymś amebopodobnym (wywoływało to zapalenie rogówki czy wrzód pełzący) . A teraz nastąpiła zmiana nazwy produktu z multiplus na multiPurpose czy coś takiego. W każdym razie ten płyn jest bezpieczny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aruśśśś
Nawet ciężko jest porównac składy poszczególnych płynów bo firmy narzucają swoje nazwy handlowe . Przy czym mozliwe jest że płyny mają ten sam skłąd i różnią się ceną. My tego sprawdzic nie możemy. MOżezamknijmi sprawępłynów i proponuję się zając innymi sprawami :p Wiecie co zawsze mnie interesowało jaką mażę ma optyk na soczewkach. Bo przecież soczewki soflens comfort (59) kosztują u optyka w moim miecie ok 90 zł, a w sklepach internetowych zaledwie 40 - 50 zł jak to jest ...;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aruśśśś
tam jest napisane marżę a nie mażę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a_gni_esz_ka
Mam do was wszystkich takie jedno male pytanie :) Powiedzcie mi ile moga kosztowac soczewki kontaktowe jezeli ja mam astygmatyzm? Za odpowiedzi z gory dziekuje ;) Pozdrawiam :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam krótkie doświadczenia z soczewkami - do tej pory nosiłem tylko 1 dniowe. Wg mnie J&J wypadają zdecydowanie lepiej niż FOCUSy, które kleją się do oka, bardzo szybko wysychają i trudno je wyjąc. Zdecydowałem się ze względu na koszty wypróbowac soczewki, które można nosic dłużej i Wasze opinie spowodowały, że zastanawiam się nad J&J Oasis (pozytywne wypowiedzi oraz osobiste dobre doswiadczenia z jednodniowymi) oraz AIR OPTIX. Czy ktos może nosił jedne i drugie? To by mi pomogło w podjęciu decyzji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gdybym to byla ja
a jak z cenami która firma produkuje najdroższe a ktora najtansze??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawno tu nie zaglądałam :) Przeczytałam wszystkie wpisy od mojej ostatniej (dawno) wizyty. Nasuwa się mi pytanie czemu większość z was ciągle zmienia soczewki? Czy tak trudno jest trafić na właściwe? Ja używam od 4 lat niezmiennie soczewek B&L. (codziennie). Nie mam nawet okularów, żyję tylko z soczewkami. Na jedno oko używam soczewek torycznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość baeta
Jestem tu pierwszy raz. przeczytałam wasze komentarze, pytania i odpowiedzi z ciekawościa moze nie wszystkie ale wiekszosc. ja równiez nosze soczewki (od ok. pol roku) i bardzo sie ciesze ze sie na nie zdecydowalam!mam wysoka wade -4.5 i -4.75 i gdy nosilam okulary mialam ochote je wyżucic!! teraz gdy nosze soczewki czuje sie znacznie lepiej i pewniej, moze to zabrzmi glupio ale nie wyobrazam sobie bez nich zycia!!! Teraz tez bardziej dbam o swój wzrok, kiedys wizyta u okulisty byla dla mnie koszmarem!! a od kiedy zmienilam specjaliste to takze sie zmienilo.aktualnie nosze soczeki miesieczne acuvue2 j&j i uzywam plynu opti free i jestem z nich bardzo zadowolona. Wogule ich nie czuje gdy je nosze i nie odczuwam czegos takiego jak suchość oka(nawt do konca nie wiem co to jest) pozdrawiam wszystkich noszacych soczewki:) :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co z antykoncepcją hormonalną czy komuś przeszkadza w noszeniu soczewek? Mi jak na razie nic takiego sie nie dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakby sie dao
Mi by przeszkadzało jakby dziewczyna to dziadostwo zarzywała, nie zdajesz sobie sprawy jakie to jest zjebane :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka26
no wlasnie,jak to jest z soczewkami i pigulami anty?czy jedno szkodzi drugiemu?niby nie powinno,bo niby co maja wspolnego chormony i wada wzroku?co sadzicie?jedna okulistka powiedziala mi ze nie ma przeciwskazan do noszenia szkiel kont. i brania pigulek.ale i tak nie wiem co o tym sadzic i skoro biore piguly to na razie nosze bryle :( a marze o szkielkach.pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakby sie dao
DO MARASA: Co chodzi o płyn do Acuvue Oasys pod względem biokompatybilności to najlepsze wyniki osiągnął Solo Care Aqua i AOsept Plus firmy Ciba Vision, jak ktoś chce się wypowiadać to niech to czyni jeśli ma pojęcie o sprawie, a nie pisanie jakiś głupot, że soczewki firmy Bausch ---> płyn Bausch'a itd... Totalne bzdury Dla przykładu, poniżej 10% barwienie rogówki po dwóch godzinach to jeszcze dobry wynik, przykład który napisałem wyżej = 1% czyli można by rzec że idealne, nawet sól fizjologiczna w tym przypadku ma 2% przy czym i tak w porównaniu z innymi płynami pod względem biokompatybilności wypada najlepiej, tylko jeden mankament jest taki, że nie zawiera ona substancji, które je czyszczą i dlatego po założeniu soczewek nie można soli zastępować płynem. Co chodzi o soczewki Acuvue to polega to na tym, że w USA są to soczewki 1 miesięczne, możliwe że wykonywane są z lepszej jakości materiału, u nas natomias są to typowe soczewki dwutygodniowe, nie wiem dlaczego okuliści przepisują je jako 1miesięczne, możliwe, że dlatego, że ceny w porównaniu do zaróbków w porównaniu z innymi krajami są śmieszne i robią tak aby było oszczędniej, jeśli kogoś stać to niech wymienia je co dwa tygodnie, będzie to dla niego tylko z porzytkiem dla zdrowia oczu. A jeszcze na koniec to prawda jest taka, że nie ma soczewek idealnych przynajmniej jak na razie, przy dłuższym noszeniu lub już po używaniu pary ok miesiąca nie ma możliwości, żeby soczewki dalej były świeże i zapewniały ostrość widzenia, bądź nie powodowały zamglenia oczu. Co do PureVision to są chyba najgrubsze soczewki z jakimi się spotkałem, jeśli ktoś używał różnych firm to na pewno wie o tym, ja stwierdzam, że Oasys są najlepsze, jeśli się je nosi tak jak jest napisane, czyli 2tygodnie po czym zmienia się na nową parę. Jeśli ktoś ma takie dylematy czy nosić je miesią czy zmieniać co dwa tygodnie i może sobie na to pozwolić to darujcie sobie takie pytania, bo jest to śmieszne... Zdrowie jest ważniejsze, Maras dobrze wcześniej pisał. TO NA TYLE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaga_85
Witam, wszystkich soczewkowiczów :) Ja dzisaj , byłam u okulisty . Okulistka zaleciła mi soczewi miesięczne firmy " Oxygen one", a mam wadę +4,5 w prawym i lewym oku . Teraz moje pytanie brzmi , czy ktoś używa soczewek tej firmy, jak się czuje itp. ?? Ja jeszcze ich nie zakładałam mam zamiar zrobic to jutro , ponieważ okulistka sama mi nie dała rady załoyć, moje powieki są śilniejsze. Mam nadzieję ,że mi sie uda,przełamię barierę lęku i będzie dobrze:) Pierwszy raz zawsze najgorszy , później to juz z górki :) Pozdrawiam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fasolla
czesc. Ja jestem użytkownikiem soczewek kontaktowych od pięciu lat. Zawsze kupuję soczewki w Vision Express, mają fajne promocje czasami. Zawsze dobrze mi doradzą. Słuchajcie oni mają soczewki marki iWear mają tez płyny pod nazwą i wear, zawsze są najtańsze i dobrze! bo o to chodzi:-) Najlepszy płyn do soczewek to jest iWear PREMIUM dostępny tylko w Vision Express, ma pojemniki antybakteryjne i świetnie nawilża oko. A soczewki najlepsze iWear to mogę polecić miesięczne iWear comfort - to są jak OPtiXy ten sam producent, tylko, że te iWear comfort są tańsze, a te Optixy są drogie. Pozdrawiam i przekonajcie sie sami:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakby sie dao
A jakie nosiłaś soczewki i stosowałaś płyny przed iWear'ami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fasolla
Ja używałam płyny solo care aqua , a teraz kupuje i Wear Premium w takim zielono fioletowym opakowaniu dostepny tylko w Vision Express bo nigdzie indziej u innego optyka tego nie mają jak oglądałam , a to jest to samo co solo care aqua tylko firma ciba produkuje ten solo pod nazwą i wera dla vision po to aby klient mógł kupić ten płyn taniej :) heheh mam nadzieję ze to jest zrozumiałe :) czy za bardzo zakręciłam ?? A co do soczewek to najpierw zaczynałam od Bausha miesieczne softlens, z Johnsona też próbowałam ale mi wysychały na oku, teraz są już lepsze soczewki niż były kiedyś. Fajne są i chyba najlepsze Air Optix z Ciby, teraz można kupić takie soczewki miesięczne pod nazwą iWear Comfort. Za parę miesięcznych placę 50zł ale WARTO!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakby sie dao
Acuvue Oasys są zdecydowanie lepsze, pisałem już jakie nosiłem soczewki i Oasys są najlepsze jak dotąd i jak dla mnie, jest to obiektywan opinia a nie mój wymysł, bo takich używam. iWear'ów nie nosiłem, więc nie będę się wypowiadał. Koszt 6 sztuk Oasys ok 70zł, są one dwutygodniowe, wypróbuj je jak będziesz miała ochote i wtedy ocenisz, które lepsze :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fasolla
u mnie w mieście Oasys kosztują około 100 do 115 zł 6 sztuk. Miałam oasys ale powiem ci szczerze , że nie widze różnicy, tylko tyle, że oasys są takie bardziej śliskie ale są dwutygodniowe:( Ja jednak zostane narazie przy tym miesiecznych IwearComfort są typowo miesięczne jestem z nich zadowolona :) ostatnio dostałam parę gratis w Vision Express :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fasolla
tu nawet nie chodzi tak do końca o pieniądze przecież, tylko o zdrowe oko :) Spróbuj sobie iWearComfort naprawdę są bardzo dobre tak jak Air Optix bo to to samo :) ale wiadomo każdy jest indywidualny i nie dla każdego to samo....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakby sie dao
Air Optix, czyli stare O2Optix są zdecydowanie gorsze od Acuvue Oasys, więc jeśli te iWear'y to to samo, lecz pod inną nazwą to nie mamy o czym mówić. Komfort w Oasys zdecydowanie większy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fasolla
hahahah ty mi sie wydajesz jak byś był jakimś przedstawicielem tej firmy heheh cały czas zachwalasz te Oasys , dobra może i one są fajne , miałam tez te Oasys ja nie widze różnicy te też są z silikonem i te , zresztą każdy jest indywidualny i nosi to co lubi . Pozdrawiam Cie jak by sie dao:]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×